poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pomocy!!! Pozwolenie na pobyt dla współmałżonka i rzucanie kłód pod nogi.. :(((  (Przeczytany 12664 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Od początku. Mąż pracuje w Danii od kwietnia, ale w związku ze zmianą pracy, pozwolenie otrzymał dopabuse 30.sierpnia.
I wszytsko byłoby okay, gdyby nie fakt, że przyjechała rodzina.

6.pażdziernika złożyłam na politi formularz OD1 wraz z załącznikami (pozwoleniem na pobyt i pracę męża, paszportami, europejskim aktem małżeństwa i urodzenia dziecka).

W ub.tygodniu dzwoniłam do Statsforvaltningen, powiedziano mi,że NIE MAJĄ moich dokumentów, żeby zapytać raz jeszcze na politi. Tam oczywiście niczego nie mieli, jeszcze tego samego dnia złożyłam RAZ JESZCZE komplet dokumentów.- 3 dni temu.

Wczoraj dzwoniłam ponownie i pani powiedziała,że JUŻ ma moje dokumenty, że mam czekać 2-3 tygodnie i pozwolenie przyjdzie.

Dzisiaj wyjęłam ze skrzynki pismo, w którym inna osoba ze Statsforvaltningen (niż ta, z którą rozmawiałam), napisała, że mam podpisać 2 druki ( Ophold til familiemedler  C.1.1 do C.2.2)- okay to rozumiem.

Ale do tego napisała,ze chce jeszcze pozwolenie na pobyt i pracę męża ( a były przecież 2-krotnie kopiowane na politi!!!), a także jego kontrakt i... kwitki wypłat z ostatnich 3 miesięcy... :o ::)

Nie rozumiem, bo przecież wystarczy wejść w system i urzędnicy doskonale wiedzą, ile mój mąż zarabia (ba, pani w komunie stwierdziła, że na TYLE dużo,że mamy płacić za przedszkole,w komunie, w której większość miejsc jest bezpłatna).
Więc na co im te kwitki..?  Mam się bawić w kserowanie dokumentów, które już mają..

Poza tym, otrzymałam też ksero PIERWSZEJ złożonej wersji dokumentów (tej, która pierwotnie zaginęła)!

Czy ktoś się z takimi wymaganiami spotkał? Czy normą jest wysyłanie kwitów wypłatowych małżonka??!
Czy ktoś miał już takie doświadczenia?  :o ???

Przyznam,że jestem wściekła i rozżalona, będę jednak wdzięczna za wskazówki i sugestie  :-\

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Wyślij wszystkie dokumenty mailem do Statsforvaltningen potem się dopytuj. Wysyłanie kwitków z wypłat jest trochę dziwne.
Myślę,że miałas pecha z duńską biurokracją.

marcin28

  • Gość
Witam,
ja oprocz ksera mojeg kontraktu, dostarczylem rowniez kwitki wyplat rowniez z 3 miesiecy, nie widze w tym dziwnego, bo na moje pytanie czemu tak jest ze jedna osoba musi skladac rowniez kwitki z wyplat a druga nie, Pani uprzejmie mnie poinformowala, ze to jest konieczne a ze ktos nie skladal, jest wynikiem ze trafil na mniej przestrzegajecaego prawo pracownika.
Co do reszty, to chyba lekki balagan jest, ale i mnie rowniez kazano dokserwowac ponownie bodajze akt malzenstwa, jednak mysle ze nie ma ludzi nieomylnych i kazdemu moze sie cos przytrafic.
Byc moze zbyt lajtowo do tego podchodze ale czy cos nerwy pomoga:):):).
A po zlozeniu wszystkich dokumentow za okolo 10 dni, otrzymalem ksero wszytkiego co zlozylem:):)wiec obecnie posiadam dwa komplety tych dokumentow:))
Lilia powodzenia:))
pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Lillu kwitki z wyplat sa kwestia naturalna - prawo mowi, ze czlonkowie rodziny moga otrzymac pozwolenie tylko wtedy, kiedy malzonek pracujacy ma mozliwosc utrzymania rodziny. Nie zdziw sie jesli poprosza o umowe wynajmu mieszkania.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Lillu kwitki z wyplat sa kwestia naturalna - prawo mowi, ze czlonkowie rodziny moga otrzymac pozwolenie tylko wtedy, kiedy malzonek pracujacy ma mozliwosc utrzymania rodziny. Nie zdziw sie jesli poprosza o umowe wynajmu mieszkania.


Dokładnie tak jak pisze Mirra  :)  my przedstawialiśmy kwitki z 12-stu ostatnich miesięcy nie ma w tym nic dziwnego to typowa procedura.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
być może ale pewnie kwitki sporadycznie wołają. U mnie argumentem było ze mam pracę i nic więcej, o kwitki nie pytali. Nawet w spisie dokumentów składanych do urzędu nie ma tego wyszczególnione.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Od nas tez nie wymagali kwitkow, tylko kartke wypelniona od pracodawcy :)

poloniainfo.dk


Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Właśnie! Dlatego jestem taka rozżalona- pierwszy raz o czymś takim słyszę :o
Jak widać, większość obecna na forum, również nie miała takich kłopotów. Na stronie ministerstwa nic podobnego nie znalazłam. A poza tym, wysokość wypłat męża mają w systemie!!!

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Wiecie co, ja nie wiem jak jest z tymi zarobkami, ale jeden z prawnikow powiedzial nam ze nie wazne jak wysokie sa zarobki, to malzonek tak czy siak powinien dostac karte pobytu, o tym wszystkim mowi prawo wspolnotowe, ktore tez nam przeslal w jedzyku polski i dunskim... Wiec dziwi mnie ze jeszcze kwitki kaza pokazywac...

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Tym bardziej mnie to... >:( :-X
Jedyne, co przed chwilą ugadałam z babą, to to, że wyślę jej WYCIĄG z banku, zamiast iluś tam odcinków wypłat  >:(

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
myśle ze temat jest właściwy do problemu, rzeczywiście robią pod górkę.

Zapytaj się czy aż tak kobiecie się nudzi że wydziwia ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Panstwo dusnkie nie zamierza po prostu dokladac do obcokrajowcow i tyle.
Czy wiecie, ze Dunczycy (tudziez obcokrajowcy majacy prawo stalego pobytu) sprowadzajacy swoich zagranicznych wspolmalzonkow musza:
1. przedstawic zaswiadczenie, ze nie pobieraja zasilkow specjalnych.
2. Pisac oswiadczenia o zarobkach.
3. Pisac oswiadczenia o wielkosci mieszkania.
4. WPLACAC KAUCJE 56.000 DKK.

Owszem, ze zagraniczny wspolmalzonkowie dostajacy pozwolenia na pobyt w ramach laczenia rodzin maja tutaj wieksze zabezpieczenia socjalne niz osoby majace pozwolenia unijne. Nie zmienia to jednak faktu, ze procedura biurokratyczna ich nie omija.
Dodam tez, ze w wiekszosci "wspolmalzonkowie unijni" po jakims roku, dwoch, albo nawet i od razu!! dostaja pobyt nieograniczony (fakt, ze nie jest on rownoznaczny ze stalym). Natomiast rodziny DUnczykow dostaja tylko na 2 lata.

Vero, jestes tu z rodzina????
Jakos domyslalam sie dotyczas, ze jestes "wolnym elektronem"?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Panstwo dusnkie nie zamierza po prostu dokladac do obcokrajowcow i tyle.
Czy wiecie, ze Dunczycy (tudziez obcokrajowcy majacy prawo stalego pobytu) sprowadzajacy swoich zagranicznych wspolmalzonkow musza:
1. przedstawic zaswiadczenie, ze nie pobieraja zasilkow specjalnych.
2. Pisac oswiadczenia o zarobkach.
3. Pisac oswiadczenia o wielkosci mieszkania.
4. WPLACAC KAUCJE 56.000 DKK.

Owszem, ze zagraniczny wspolmalzonkowie dostajacy pozwolenia na pobyt w ramach laczenia rodzin maja tutaj wieksze zabezpieczenia socjalne niz osoby majace pozwolenia unijne. Nie zmienia to jednak faktu, ze procedura biurokratyczna ich nie omija.
Dodam tez, ze w wiekszosci "wspolmalzonkowie unijni" po jakims roku, dwoch, albo nawet i od razu!! dostaja pobyt nieograniczony (fakt, ze nie jest on rownoznaczny ze stalym). Natomiast rodziny DUnczykow dostaja tylko na 2 lata.

Vero, jestes tu z rodzina????
Jakos domyslalam sie dotyczas, ze jestes "wolnym elektronem"?


złe domysły
myślę ze jest mowa o dwóch różnych pozwoleniach, w sumie jestem pewien. Jak pisałem wczesniej nie są one w liście dokumentów do przedstawienia. Zresztą mne to już teraz nie obchodzi tylko szkoda ze komuś zrobili pod górkę.

Wolny elektron???? ;D


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Oczwysicie, ze ja napisalam o innym pozwoleniu.
Chcialam tu pokazac, ze biurokratyczna maszyna nie rzuca specjalnie klod pod nogi czlonkom unii, wskazujac na to, o ile wiecej formalnosci musza spelnic pelnoprawni obywatele tego kraju.

Wiec to chyba oni powinni pytac o sprawiedliwosc. Bo jesli juz ktos powinien sie czuc dyskrymionowany to wlasnie oni.
Wiecie, ze Dunczyk/Dunka nie moze sprowadzic do kraju swojego malzonka ponizej 26 roku zycia????
Ze pozwole sobie jeszcze raz napisac o tych 56.000 koron kaucji wplacanej na 7 lat!!
To sa dopabuse klody!!!
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2008, 15:35:46 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
wtedy wypełnia ankiete SB  ;D z pytaniami kiedy sie poznali, jak dlaczego i takie inne pierdoły no i jeszcze kasa. ;D

poloniainfo.dk


 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14977
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19232
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49886
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15648
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19883
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior