poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zaświadczenie o ciąży  (Przeczytany 5725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dk

  • Gość
Zaświadczenie o ciąży
« dnia: 16 Lis 2008, 13:27:42 »
Jestem w ciąży. Mieszkam i pracuję w Danii. Pracuję fizycznie 8 godzin dziennie (ręcznie podnoszę i przenoszę ciężary).
Mam zamiar iść do lekarza w ok. 6 tygodniu ciąży. Dopabuse po potwierdzeniu ciąży przez lekarza, chcę powiadomić szefa. Jak myślicie, czy to nie za późno przy takim rodzaju pracy? Zaznaczam, że to moja pierwsza ciąża i boję  się o „nasze” zdrowie.
Czy wystarczy że powiem pracodawcy o ciąży, czy muszę dać mu zaświadczenie o ciąży od lekarza rodzinnego? Czy za wystawienie takiego zaświadczenia muszę płacić?
Bardzo proszę o odpowiedzi i rady

nika

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o ciąży
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lis 2008, 13:38:31 »
Ja mialam dokładnie taką samą sytuację jak Ty ok. 3 miesiące temu. Poszłam do lekarza potwierdzić ciąze, myśląc ze dostane zaswiadczenie dla pracodawcy. Lekarz nie dal mi zaswiadczenia i kazal po prostu pojsc do szefa i poinformowac go o tym fakcie. Gdyby zaządał zaświadczenia musiałby za to zaplacić. Poza tym lekarz wysylal info do komuny o mojej ciazy, a potem komuna sama kontaktowala sie z pracodawca, wiec on ma na to potwierdzenie.
Jesli to 6 tydzien to radzilabym jak najszybciej pojsc do lekarza. Pierwszy trymestr jest najwazniejszy i wlasnie w tym czasie najlatwiej o poronienie. A zwlaszcza jesli ma sie ciezką pracę. Moja praca polega na tym samym i od razu poszlam na zwolnienie, poniewaz moj pracodawca nie byl w stanie przeniesc mnie na lzejsze stanowisko.

eva77

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o ciąży
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lis 2008, 17:19:04 »
Nika a mogłabyś mi powiedzieć jakim cudem otrzymałas bez problemu tak szybko zwolnienie lekarskie. Mi było bardzo trudno je dostac, dopabuse jak zaczeły sie poważne problemy z ciążą zwolnienie otrzymałam. Pracowałam fizycznie.I mam jeszcze jedno pytanie, czy mimo że jestes na zwolnieniu nie dostajesz pism z jobcenter. Mi non stop cos przysylaja.

nika

  • Gość
Odp: Zaświadczenie o ciąży
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lis 2008, 17:28:07 »
Po prostu poszłam i powiedziałam na czym polega moja praca i ze nie wyobrażam sobie pracować tam w ciąży (dla mnie wiązało się to od razu z poronieniem), gdyz praca ta jest ogólnie zbyt ciężka nawet dla kobiet nie będących w ciąży.
Nikt mi nie powie że dźwiganie ciężkich elementów nie będzie mialo wplywu na ciążę..
Acha.. Moja koleżanka z pracy również zaszla w ciążę niedługo po mnie i też nie miała problemu z otrzymaniem zwolnienia..

Co do Jobcenter dostałam od nich dwa pisma, informujące kto jest moim opiekunem i takie tam inne.
Po ośmiu tygodniach od pojścia na zwolnienie, paniz Jobcenter do mnie dzwonila pytajac jak sie czuje i czy siedze w domu. Powiedziala ze zadzwoni znowu za osiem tygodni.

poloniainfo.dk

Odp: Zaświadczenie o ciąży
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lis 2008, 17:28:07 »

 

Zwolnieniu lekarskie w ciąży

Zaczęty przez janek123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4184
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2020, 13:50:32
wysłana przez janek123
chorobowe w ciąży

Zaczęty przez SofiDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6712
Ostatnia wiadomość 11 Lis 2014, 08:39:58
wysłana przez zelatyna
Planowanie Ciąży

Zaczęty przez RybkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6711
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2017, 17:15:56
wysłana przez nadusiaa
jestem w ciazy, rodzic w Danii????

Zaczęty przez co zrobic....Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 74612
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2016, 10:41:51
wysłana przez comamzrobic
Dagpenge w czasie ciąży

Zaczęty przez berserkDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3665
Ostatnia wiadomość 30 Kwi 2009, 12:47:59
wysłana przez roslinka