poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pismo z Danske Bank  (Przeczytany 6654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a

  • Gość
pismo z Danske Bank
« dnia: 09 Sty 2009, 17:33:08 »
Czy ktos dostal juz pismo z Danske Bank zatytulowane:
Oplysning om skatteidentyfikationsnummer (TIN) ?
Otrzymalam je na Polski adres, bo po kilku miesiacach pracy w Danii wrocilam do Polski (wymeldowalam sie z adresu zamieszkania w Danii), ale konta nie zamknelam.
Z tresci pisma, a jest ono rzecz jasna po dunsku, domyslam sie, ze chca abym przeslala im (zalaczyli koperte z adresem zwrotnym) dokument potwierdzajacy moj polski numer nip, powoluja sie przy tym na dyrektywe Unii Europejskiej.
Jesli ktos dostal to pismo i jest w stanie je przetlumaczyc, bede wdzieczna za informacje bardziej szczegolowa niz moje domysly, w dodatku nie wiem czy sluszne.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty 2009, 17:40:37 »
Byloby mozliwe dla pani wyslanie, zamieszczenie na forum skanu otrzymanego listu?

Znalazlam tylko takie informacje, dot. osoby fizycznej - w j.dun i niem - poniewaz sa adresowane do obywateli Niemiec pracujacych w Danii.


http://www.pendlerinfo.org/wm207873

a

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sty 2009, 17:46:31 »
Nie dzis, niestety, ale postaram sie zeskanowac. A moze ktos juz dostal cos takiego?

a

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sty 2009, 18:16:22 »
A moze po prostu przepisze...?
Oczywiscie bez dunskich liter.

Oplysning om skatteidentyfikationsnummer (TIN)
Som folge afet direktiv fra EU skal de danske skattemyndigheder, SKAT, give oplysninger videre om danske pengeinstitutters rentebetalinger til kunder, der bor uden for Danmark, til skattemyndighederne i kundernes bopaelsland. Vi skal derfor oplyse SKAT om din skattemaessige identitet, og det betyder, at vi har brug for nogle oplysninger fra dig.

Bor du i et EU-land, gives oplysninger om rente af indskud m.m automatisk videre - bor du i et land uden for EU, gives disse oplysninger kun videre, hvis skattemyndighederne i dit bopaelsland beder om det.

Hvad skal du gore?
Er du flyttett til et land, hvor Tax Identyfication Number (TIN) bruges, skal du blot sende os en kopi af et dokument, hvor TIN fremgar. TIN kan vaere et personligt identifikationsnummer eller et socialt sikringsnummer. Vi skal bruge det nummer, som skattemyndighederne/det offentlige i dit bopaelsland bruger til at identificere dig med. Bruges TIN ikke i det land, hvor du bor, skal du i stedet sende en kopi af legitimation med navn, adresse, fodselsdag og fodested, fx dit ps, til os. Sa sorger vi for at give oplysningerne videre til SKAT.

Papirerne skal sendes til Danske Bank, - senest den 27 Januar 2009. Brug svarkuverten - her er adressen fortrykt.

Flere oplysninger
Er du i tvivl om, hvilken form for legitimation du skal sende, elle har du andre sporgsmal, er du velkommen til at ringe til os pa +45 45120810

K3

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sty 2009, 18:28:35 »
Czy ktos dostal juz pismo z Danske Bank zatytulowane:
Oplysning om skatteidentyfikationsnummer (TIN) ?
Otrzymalam je na Polski adres, bo po kilku miesiacach pracy w Danii wrocilam do Polski (wymeldowalam sie z adresu zamieszkania w Danii), ale konta nie zamknelam.
Z tresci pisma, a jest ono rzecz jasna po dunsku, domyslam sie, ze chca abym przeslala im (zalaczyli koperte z adresem zwrotnym) dokument potwierdzajacy moj polski numer nip, powoluja sie przy tym na dyrektywe Unii Europejskiej.
Jesli ktos dostal to pismo i jest w stanie je przetlumaczyc, bede wdzieczna za informacje bardziej szczegolowa niz moje domysly, w dodatku nie wiem czy sluszne.

bank powiadamia urząd podatkowy o odsetkach jakie uzyskałaś w DK .....
w DK wysyłka jest automatyczna do SKAT, a ponieważ się wyprowadziłaś do PL, to bank chce uzyskać informację o polskim NIP, aby przesłać do PL ową informację...
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2009, 02:12:06 wysłana przez K3 »

Klingon

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sty 2009, 20:28:26 »
użąd
Też robię błędy ale ten użądlił mnie w oczy. ;D

a

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sty 2009, 21:49:06 »
Klingonie, moze wypowiesz sie w sprawie tego pisma? Jakos do Ciebie mam najwieksze zaufanie:)

poloniainfo.dk

Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sty 2009, 21:49:06 »

Klingon

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sty 2009, 22:55:36 »
Tak jak napisal K3 - zgodnie z dyrektywa EU, SKAT musi przekazac informacje do US o twoim dunskim dochodzie kapitalowym (dochod z odsetek). Dlatego Danske Bank musi poinformowac SKAT o twojej identifikacji podatkowej w Polsce (NIP).

Przeslij kopie dokumentu z NIPem w zalaczonej kopercie zwrotnej do Danske Bank, najpozniej do 27 stycznia 2009, a oni przekaze dokument dalej do SKATu.

PS. Tak samo polskie banki automatycznie przekazuja informacje o obywatelach dunskich do SKATu.

K3

  • Gość
Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sty 2009, 02:11:32 »
Też robię błędy ale ten użądlił mnie w oczy. ;D


nie wiem jakim cudem się trafił..... i FF3.0 przepuścił go  ;D ;D ;D

poloniainfo.dk

Odp: pismo z Danske Bank
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sty 2009, 02:11:32 »

 

jaki bank ?

Zaczęty przez mati_tupacDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4034
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2012, 22:10:11
wysłana przez zaq
Bank Narodowy Danii (NationalBanken) przestaje drukować banknoty

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 22642
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2017, 20:33:37
wysłana przez pigus
Jyske Bank

Zaczęty przez kaliDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3046
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2010, 12:00:18
wysłana przez kali
podatek 8% ... jaki Bank wybrać ?

Zaczęty przez kwiatek78Dział Podatki

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12647
Ostatnia wiadomość 05 Kwi 2008, 21:47:59
wysłana przez Patrycja
Bank i karta podatkowa

Zaczęty przez DeteroDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3660
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2016, 20:46:58
wysłana przez happybeti