poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 2 tygodnie - przegiecie!  (Przeczytany 7586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

XXX

  • Gość
2 tygodnie - przegiecie!
« dnia: 03 Wrz 2006, 17:12:48 »
JSC sciaga ludzi na 2 tygodnie po czym informuje ich ze nie ma wiecej pracy dla
nich. Czy to jest zgodne z kontraktem na 1 rok jaki podpisali?
Tomasz

Tak duzo ludzi o tym wie ze JSC przywozi ludzi na 2 tyg. a potem wracaj sobie bratku do domu!
Jezeli podpisije z nimi umowe np. na 1 rok czy na pol roku, to (teoretycznie) g...no powinno mnie obchodzic, ze nie mam pracy!
Ja podpisujac umowe zobowiazuje sie dla nich (i na nich!!) pracowac przez pol roku, a oni chyba tez do czegos sie zobowiazuja!np. do znajdowania mi pracy,przez te pol roku!
A jezeli dla mnie nie ma i mam jechac do Polski (oczywiscie za wlasna kase!)i czekac nie wiadomo jak dlugo na telefon, to dlaczego w nastepnym tygodniu znowu przyjezdza bus z \"nowymi\" z Polski???
upycha sie ich na korytarzach, no ale przeciez 2 tygodnie wytrzymaja!
Dla nich praca jest a dla mnie nie???!!!!
A moze oni maja jakies odpisy czy cos innego za kazdego nowego pracownika! a po 2 tygodniach won!!
To wkoncu podpisujemy obustronna albo obustronie umowe o prace czy nie?
Ja czegos tu nie rozumiem!?

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrz 2006, 19:07:36 »
Z tego co mi wiadomo, JSC jak i inne firmy posredniczace dzialaja na zasadach \"biur vikar\" (JS, Assistance, ManPower, Adecco, TeamTempt, GreenTempt). Czyli posrednicza, przekazuja pracownika dla innych firm zglaszajacych zapotrzebowanie. Czyli w zasadzie to nie od nich zalezy okres pracy oraz zajecia jakie beda wykonywac ich ludzie. W ich interesie oczywiscie jest znalezienie swoim pracownikom pracy, bo pracownik siedzacy bezczynnie jest kosztem.

Z mego doswiadczenia pracy w vikar (Assistence), pracodawca zapewnil mi prace na 2 dni, potem mialem 2 tyg przerwy, potem pracowalem 3 tyg non stop, miesiac przerwy, 2 dni pracy, itd. Bywalo ze kilka miesiecy siedzialem bezczynnie czekajac na telefon, upominalem sie o jakiekolwiek zajecie dla mnie a takiego nie bylo. Kontrakt mialem podpisany na czas nieokreslony. Powod prosty. Konczy sie sezon, firmy potrzebuja do niektorych zadan kobiet, itp, itd. Czasami firma wynajmujaca vikariusza zaznacza sobie kogo chce, lub kogo nie z obecnie pracujacych osob. Czasami niektore osoby sobie nie radza w pracy, pracuja zbyt wolno, nie rozumieja polecen itp. Takie przypadki zglaszane sa do biura i niestety pracownik nie jest mile widziany juz w pracy w tej firmie. Mnie np. nie chcieli bo nie mowilem plynnie po dunsku.

Masz racje ze bez sensu jest sciaganie osob z Polski na 2 tyg, ale pamietaj ze kontrakt podpisany jest na rok. Wiec jesli tylko bedzie praca dla ciebie, zostaniesz zawiadomiony.

Oczywiscie dzialania opisane przez ciebie wygladaja na nieuzasadnione, ale wiaze sie to czesto z niekompetencja osob, natlokiem zadan, zbyt duza fluktuacja pracownikow, sezonowosc prac, male doswiadczenie w planowaniu zasobow, itp, itd. Zapewne byloby problemem zatrudnienie cie na 2 tyg i zerwanie kontraktu, jednak to nie ma tu miejsca.

Radze spokojnie czekac na odzew z firmy a takze skontaktowac sie z nimi i przypomnienie o sobie (czasami pomaga :))

Dunczycy pracujacy w vikar niekiedy nie maja pracy przez kilka miesiecy, jednak dla nich to nie jest straszny problem. Nie musza wracac do kraju, zyja tu na miejscu, w razie bezrobocia A-kasse wyplaca im zasilek.

Tak wiec zycze naplywu pracy w nablizszym okresie. Z tego co wiem to w listopadzie jest sezon na choinki i stroiki, zajecie dobrze platne glownie dla mezczyzn. Bycmoze trafi to na pana.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrz 2006, 08:38:17 »
.
To co napisal GoTTie dotyczy osób zamieszkalych na terenie Danii . Wtedy praca w biurach wikarów jest dorywcza . Natomiast osoby przyjezdzajace na kontrakty z Polski jezeli sa odsylane to musza dostac wypowiedzenie - przy czym musi byc ono uzasadnione i moze byc zaskarzone do sadu . Jezeli odsylajac jedna osobe z praku pracy firma sprowadza jednoczesnie inna to sad takie wypowiedzenie moze zakwestionowac i nalozyc na firme kare do wysokosci 9-cio miesiecznych zarobków . Tak dlugo jak nie otrzymalo sie wypowiedzenia na pismie i nie potwierdzilo go swim podpisem jest sie pracownikiem firmy i musza oni placic zgodnie z kontraktem po 105 koron za 37 godzin w tygodniu .

Sprawe trzeba zameldowac do zwiazku zawodowego 3F , zapisac do nich i oni ja poprowadza . Adres w watku \"DANIA JEST PANSTWEM PRAWA ....\" .

Marek

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Paź 2006, 11:16:13 »
Okazuje sie ze kij ma dwa konce.
Jak ktos sciemnia w pracy i sie obija albo ogrodnik lub firma korzystajaca z uslug JS- Consulting odmawia tekiego pracownika to nie dziw ze jada do domu. Pracowalem w szklarni gdzie \"kolega\" chodzil co pol godziny do toalety i obijal sie przy kazdej okazji. Nie dziwie sie ze wyslali go do domu bo ja bym tez takiego nie zatrudnil. Tak jak pisze GoTTie jest to firma przyjmujaca zlecenia od innych firm, wiec jesli ktos sie nie sprawdzil lub okazuje sie ze za slabo zna jezyk to niestety musi zjechac do domu...

Gosc

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Paź 2006, 11:35:31 »
Moze najpierw odpowiem na to co chlopcze napisales.
Ja tutaj troszke pracuje i wiecej niz dwa tygodnie.
Nikt tu nikogo nie wyrzuca.
Jezeli pracodawca jest z Ciebie zadowolony to pracujesz ale jezeli pracodawca podziekuje firmie JS-Consuling za Twoja prace to do kogo masz pretensje?
A moze sam do siebie? Co? Moze zle pracujesz i zadna szklarnia nie chce takiego pracwnika, co?
Czy myslisz, ze jak podpiszesz kontrakt to wszyscy bez wzgledu na to czy sie nadajesz czy nie maja dac Tobie prace bo Ty uwazasz sie pokrzywdzony a co ma powiedziec np. firma jak moze sttracic miejsce bo jak firma posle do pracy takiego majowego pracownika, ktoremu sie nic nie podoba, ma dwie lewe rece do pracy to kto za to odpowiada?
Oczywiscie, ze wszyscy sa winni tylko nie ten kto nie potrafi dobrze pracowac czy nie potrafi funkcjonowac.
Wiele mozna byloby pisac ale szkoda czasu i slow na takich ludzi, ktorzy tylko potrafia narzekac a nie wezma sie do pracy. Moze warto pomyslec kim jestem i co soba reprezentuje a pozniej dopabuse narzekac.
Mysle, ze czy byloby to w Polsce czy na zachodzie to nikt nie bedzie trzymal w swojej firmie pracownika,ktory nie nadaje sie do prostych nawet prac w szklarniach.
Ale sie ludziom przewraca w glowach.
W Polsce jak nie podoba sie pracodawcy pracownik to moze w piec minut stracic prace a tu mysla , ze trzeba pielegnowac kazdego....
Jezeli ktos sie tutaj wypowiada to dlaczego sam sobie nie zalatwi pracy tylko trzyma sie jak zep psiego ogona tej firmy , potrafi narzekac a dalej pracuje, czyli jaki moral, facet wez sie w garsc i albo zaczniesz pracowac tak jak inni i funkcjonowac albo skoro tak narzekasz to zmien firme albo znajdz sobie inna prace, po co masz narzekac i byc krzywdzony.
pozdrawiam tych wszystkich , ktorzy maja troche rozsadku i nie wypisuja takich bzud.
Ludziom, ktorzy ciagle narzekaja poprzewraclo sie w glowach.
W Polsce nic nie znacza, przyjada tutaj i mysla , ze Danie zwojuja.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Paź 2006, 11:35:55 »
Moim zdaniem nie ma firmy, ktora zatrudniajac jako posrednik \"obiecuje\" ze bedzie praca 37h tygodniowo przez caly rok. Jesli ktos w pracy nie zna jezyka, spoznia sie, zle wykonuje polecenia, jest konfliktowy, bywa niedyspozycyjny, nie radzi sobie itp. to pracodawca finalny ma prawo odmowic takiego pracownika.

I co? jeden go nie chce, kolejny, problem sie powtarza, i w koncu zadna z firm nie chce tego pracownika, wiec posrednik chocby wyszedl z siebie to pracy mu nie znajdzie.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Paź 2006, 20:29:43 »
.
Oczywiscie ze pracodawca ma prawo zwolnic pracownika . Natomiast musi dopelnic formalnosci i dac mu pisemne wypowiedzenie - albo potwierdzone przez dana osobe albo wyslane listem poleconym . Jezeli tego nie dopelni to musi mu placic zgodnie z kontraktem . Takie jest w Danii prawo i tego zadne widzimisie zadnej firmy nie moze zmienic .

poloniainfo.dk

Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Paź 2006, 20:29:43 »

Gosc

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Paź 2006, 11:13:55 »
Pracuje dla JSC juz pol roku. Wiem ze niektorzy zjezdzaja do domu np. na pewien okres z powodu braku pracy w danym okresie i sa sciagani do Danii jak praca sie pojawia. Inni zjezdzaja bo sie nie nadaja bo pracodawca 1 czy 2 czy 3 dziekuje za takiego pracownika. Wtedy nie dziw ze sie zegna z JSC a po co komu wypowiedzenie po 2 tygodniach.... I tak kasy nie dostanie bo wypowiedzenie jest 1 dniowe a jak zjedzie bez wypowiedzenia to moze jeszcze sciagna do pracy jak sie nie obijal. Wiec chyba lepiej nie palic za soba mostow;)

piatka

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Paź 2006, 15:00:54 »
Tu tez zabiore glos, bo w Danii pracuje sie inaczej niz w naszym kochanym kraju :P
 Tu nikt nikogo nie poucza, nikt, przynajmniej bylo tak u mnie, nikomu nie zwraca uwagi jak sie cos robi zle, nikt nikogo nie pilnuje, ale wszystkich sie obserwuje...
Kiedys pisalam, ze na rynku pracy znalazlam sie za posrednictwem komuny na tzw praktykach.
wszyscy sie ze mnie smiali, ze pracuje za szybko, ale to ja, osoba nieznajaca jezyka dostalam prace w prywatnym malym zakladzie, a Dunczycy mi zazdroscili, bo juz Arabowie nie, oni po prostu nie chca pracowac i siedza na komunie i na tych praktykach.U mnie  w pracy jest tak, ze dzien sie rozpoczyna od picia kawy, co godzine cala mala zaloga, szefowa i trzech pracownikow robia przerwe, w sumie podczas moich 4 godzin pracy oni pracuja moze dwie.
Ja nie mialam potrzeby siedzenia, wiec po spytaniu szefa czy musze z nimi siedziec, pracowalam dalej.
Nikt do mnie nie ma pretensji, a potem okazalo sie , ze ja mam placone za cale 4 godziny , a im odlicza sie wszystkie pauzy. Na poczatku bylam tez bardzo zdziwiona, ze szefostwo pracuje razem z pracownikami, ze po wyjsciu szefow, nikt nie odklada roboty tylko pracuje sie w tym samym tempie, nie pije dodatkowej kawy, nie pali papabusesow
Moze nie wszyscy Polacy znaja te zasady, moze sie komus to przyda.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Paź 2006, 15:28:52 »
.
Wtedy nie dziw ze sie zegna z JSC a po co komu wypowiedzenie po 2 tygodniach.... I tak kasy nie dostanie bo wypowiedzenie jest 1 dniowe a jak zjedzie bez wypowiedzenia to moze jeszcze sciagna do pracy jak sie nie obijal. Wiec chyba lepiej nie palic za soba mostow

No wlasnie . Ludzi trzyma sie nadzieja ze MOZE dostana znowu prace i dlatego nie protestuja . To jest oczywiscie wykorzystywanie ich przez firme bo siedza i nic nie robia z powodu niejasnosci swojej sytuacji . Ale dunskie prawo jest calkiem jasne w tej sprawie - dopóki nie ma formalnego pisemnego zwolnienia pracodawca musi placic . I zaplaci ....

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Paź 2006, 19:25:54 »
Grzegorz, czy uwazasz ze firma powinna placic za te dni kiedy pracownik nie ma pracy bo jest niechciany przez pracodawcow? Jesli pracuje w firmie, jakiejkolwiek, i szef wysyla mnie na urlop bo narazie nie ma nic do roboty albo nie ma zajecia przy ktorym potrafie pracowac, to to czy siedze w domu czy na Bahamach to on powinien mi placic stala pensje?? To by byla firma cud miód i orzeszki :woohoo:

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Paź 2006, 22:01:34 »
.
To nie ja tak uwazam tylko takie jest prawo w Danii . Po to biura wikarów biora pokazna nadwyzke ponad bensje swoich pracowników ( Jesper przyznal w wywiadzie ze dostaje 135-145 kr za godzine ) aby mialy m.in. na koszta kiedy ludzie nie maja pracy . Natomiast tych którzy sie nie nadaja moga po prostu zwolnic . Poniewaz JSC na prawie sie nie zna wiec przestanie niedlugo istniec jak dostanie rachunek od zwiazków . Zapewniam ....

Sceptyczny

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Paź 2006, 10:03:48 »
Grzegorz_Odense napisał:
.
Poniewaz JSC na prawie sie nie zna wiec przestanie niedlugo istniec jak dostanie rachunek od zwiazków . Zapewniam ....


Grzegorz, stawiam skrzynke piwa jesli JSC do konca tego roku zostanie prawomocnie wezwane do zaplaty jakiegokolwiek odszkodowania, chociazby 3,7 mln DKK, lub jakiegos odszkodowania za brak pracy itp. Tylko nie powolujemy sie tu na artykly w prasie gdzie 3F krzyczy ze posrednik \"jest winny\" lub \"oszukal na xxx DKK\" lecz na czyste fakty - wyrok sądu, nakaz policji itp. Przyjmujesz zaklad?

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Paź 2006, 10:26:48 »
.
Znajac slamazarnosc Dunczyków sam nie wierze w to ze jeszcze w tym roku zapadnie prawomocny wyrok w sprawie JSC . Ale jestem zupelnie pewny ze zapadnie - i dlatego nie byloby fair z mojej strony sie zakladac skoro z góry wiem jaki bedzie wynik ;-)

Piotr

  • Gość
Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Paź 2006, 11:32:02 »
Dolaczam sie do zakladu i popieram Sceptycznego. Zwiazki szumia bo nie podoba im sie ze Polacy zalewaja rynek pracy a oni musza placic bezrobotnym dunczykom wywalonym ze szklarni. Wiele informacji przez nich rozdmuchanych okazalo sie fikcja i klamstwem. Czekamy na wyniki i jesli wogole jest jakas sprawa to mozna dopabuse wyzywac od oszustow po wyroku sadu lub opinii policji.

poloniainfo.dk

Odp:2 tygodnie - przegiecie!
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Paź 2006, 11:32:02 »

 

2 TYGODNIE TATUSIOWEGO !!!

Zaczęty przez tomasz23177Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10664
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2010, 15:01:44
wysłana przez vera
Poczta- przegięcie

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5565
Ostatnia wiadomość 25 Sty 2009, 09:41:49
wysłana przez mala_z_Aarhus