poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: LEKARZ- KARDIOLOG  (Przeczytany 18583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lut 2009, 19:56:19 »
Cytuj (zaznaczone)
odkąd to specjalistyczne słownictwo medyczne jest obowiązkowe przy nauce danego języka obcego ??
Przed pierwszą wizytą u ginekologa nauczyłam się angielskich i łacińskich słów z anatomi kobiety.
Czyli można :) Chyba,że komuś się nie chce i woli na łatwiznę pójść.
P.S. I wcale nie mam humanistycznego wykształcenia.

Offline Majkelek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • głupi ten co głupio robi
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lut 2009, 21:37:35 »
 Nikt z was nie słyszał o programie profesora Religii budujemy polskie serce ? Albo o innych współczesnych dokonaniach polskiej medycyny chociażby z zakresu leczenia poparzeń ? Polska medycyna jest bardzo słabo dofinansowana w porównaniu z krajami zachodnimi ale nie sądzę że powinniśmy mieć jakiekolwiek kompleksy z tego powodu.

 A co do anhy to serce jest bardziej skomplikowane i ważniejsze niż twoja vagina ...
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lut 2009, 21:46:00 »
Cytuj (zaznaczone)
ważniejsze niż twoja vagina ...
Gdyby nie vagina to by cię na świecie nie było  :)

Nikt Wazny

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lut 2009, 21:51:30 »
Pasjonujaca dyskusja  ;D

Offline Majkelek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • głupi ten co głupio robi
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lut 2009, 22:21:11 »
Gdyby nie vagina to by cię na świecie nie było  :)

God damn woman, stop putting your pussy on the pedestal
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Klingon

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Lut 2009, 22:59:14 »
Tyle emocji z powodu zapytania o polskiego kardiologa. :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lut 2009, 00:37:59 »
Nie ma reguly bez wyjatkow. Wsrod niemalze kazdej nacji sa wybitne jednostki, co nie oznacza, ze od razu nalezy genralizowac, ze np. nasi polscy lekarze sa najlepsi na swiecie. 

poloniainfo.dk

Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lut 2009, 00:37:59 »

Tula

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lut 2009, 08:26:07 »
Nie ma reguly bez wyjatkow. Wsrod niemalze kazdej nacji sa wybitne jednostki, co nie oznacza, ze od razu nalezy genralizowac, ze np. nasi polscy lekarze sa najlepsi na swiecie. 
Otoz to; tym niemniej czekam na przywolanie jakis badan przez osobe, ktora twierdzi, ze polscy lekarze sa nr 1 na swiecie...

asssssss

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lut 2009, 20:54:36 »
to wszystko wynika zarówno z mentalności Polaków jak i niewiedzy... niewiedzy ponieważ nie mają pojęcia, że mogą żądać tłumacza... mentalności Polaków bo wiedzą, że polski lekarz przepisze antybiotyk na byle przeziębienie, czego Duńczyk nie zrobi... no ale mogę się mylić i powody mogą być zupełnie inne

powód ja znam jeden ale naprawdę wystarczający. Polski lekarz dobrze wie że przed badaniem czy operacją, czy pobraniem krwi trzeba umyć ręce i założyć rękawiczki!!!! A tymczasem duński lekarz ma to gdzieś, ...a wyobraź sobie ,że chwile wcześniej podcierał sobie ...gdzieś tymi rękoma :)

Jakiego więc wybierasz lekarza????
pozdrawiam

lilianka

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lut 2009, 21:05:20 »
nie no , ja miałam tylko raz styczność z lekarzem duńskim i to nie bezopośrednio . pojechałam z moim chłopakiem do szpitala ze skręconą nogą w środku nocy. noga w kostce siwa i wielka jak balon , a on powiedział że trzeba nałożyć lud i zmieniać na nowy co 2 godziny , a jak nie przejdzie to za 3 dni wrócić . na całe szczęscie że mam całą apteczkę Polskich leków ze sobą ...

K3

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lut 2009, 21:23:07 »
nie no , ja miałam tylko raz styczność z lekarzem duńskim i to nie bezopośrednio . pojechałam z moim chłopakiem do szpitala ze skręconą nogą w środku nocy. noga w kostce siwa i wielka jak balon , a on powiedział że trzeba nałożyć lud i zmieniać na nowy co 2 godziny , a jak nie przejdzie to za 3 dni wrócić . na całe szczęscie że mam całą apteczkę Polskich leków ze sobą ...

apteczka polskich leków... na skręcenie..... dobre....
 
to może złamania też będziesz tabletkami leczyć ??

Tula

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lut 2009, 22:01:16 »
Polski lekarz dobrze wie że przed badaniem czy operacją, czy pobraniem krwi trzeba umyć ręce i założyć rękawiczki!!!! A tymczasem duński lekarz ma to gdzieś, ...a wyobraź sobie ,że chwile wcześniej podcierał sobie ...gdzieś tymi rękoma :)
Pobieralo mi krew trzech roznych lekarzy przy trzech roznych okazjach w Danii, kazdy w rekawiczkach Musialas/es miec wyjatkowe nieszczescie...


Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Lut 2009, 22:29:23 »
Ja takiego pecha miałam kilka razy. I nie tylko ja. Być moze jestem marudnym pacjentem, ale wymagam przestrzegania pewnych standardów. Gdy mam jakieś watpliwości, potrafię zasypać lekarza lawiną pytań. Zdarza się, że gdy na jaw wychodzi jego niewiedza, zbywa mnie pytaniem, czy skończyłam medycynę i skąd pochodzę...Wiedzy nie czerpię z encyklopedii, ale porównuję wykonywane zabiegi i przebieg leczenia z tymi, które wcześniej wykonywane były przez polskiego bądź innej narodowości lekarza. Nie zachłystuję się pięknie wyposażonymi salami szpitalnymi, ale zastanawiam się nad proponywanym mi sposobie leczenia. Zdarzyło się, że syn złamał rękę i konieczna była operacja- jedna z kości była wykrzywiona i należało ja naprostowac poprzez włożenie drutu. Opisuję wsztsko w jak najprostszy i możliwie obrazowy sposób. Po kolejnej operacji, w trakcie której drut wyciagano, na przegubie syna pozostała blizna wyglądajaca, jakby ciął  się kawałkiem szyby, dodatkowo widoczny był znaczny ubytek tkanki. Pod gipsem tworzył się piękny stan zapalny, którego lekarze nie zauważali w trakcie kolejnych wizyt kontrolnych. Przed kalectwem, uratował syna polski ortopeda.
Koleżankę, która przez długi czas uskarżała się na pogarszający się stan zdrowia, potraktowano jak hipochondryczkę. W Polsce przeprowadzono standardowe badanie krwi, które wskazało na konieczność przeprowadzenia tomografii. Kobitka jest teraz zdrowa. Ludzie których znam leczą się albo prywatnie w Danii, albo jezdżą do Polski. I są to zarówno Polacy jak i Duńczycy.
Ktoś pisał o dentyście. W Szczecinie jest klinika Nova, wspanialły młody dentysta z nowoczesnym sprzetem- nie ma konieczności badania rentegenowskiego, ponieważ korzysta z e specjalnie przystosowanego komputera, na którego ekranie widzi wszystkie ząbki. Moje leczone w Danii zęby u bardzo dobrego dentysty określił jako przestarzały model leczenia. I jak siedzę na fotelu, to naprawdę widze różnicę. 
Z pewnoscią są i bardzo dobrzy lekarze, ale ja chyba nie mam zbyt dużego szczęscia. A jeśli ktoś sądzi, że wybrzydzam, to sorki- moje zdrowie jest dla mnie ważne. Po przebytej chorobie nowotworowej i próbie jej leczenia w Danii, ja nie mam watpliwości gdzie się chcę leczyć. Jeśli konsylium lekarskie naciek nowotworowy okresla jako niezbyt groźną plamkę , to ja dziękuję. Dużo zdrowia życzę.

lilianka

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Lut 2009, 09:04:32 »
apteczka polskich leków... na skręcenie..... dobre....
 
to może złamania też będziesz tabletkami leczyć ??
k3 ktoś juz w tym wątku poruszył temat czepiania się szczegółów.... (!!! ) też tego nie lubię , a czy ja użyłam słowa TABLETKA ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
CHYBA NIE !! natomiast są inne środki na zmniejszenie obrzęku (altacet) i na ból np.maść o nazwie Ketonal , nie wspomne o maściach rozgrzewających ...a mascie , płyny i kremy używane w leczeniu również nazywamy LEKAMI !!!
Jeżeli ktoś odpisuje po to żeby się z kogoś pośmiać albo skrytykować to po co wogóle odpisuje??.. hmmm??


[Posted on: 17 Luty  2009, 09:01:41]

Marysha popieram w 100 % :)
« Ostatnia zmiana: 17 Lut 2009, 09:26:07 wysłana przez lilianka »

liliana

  • Gość
strach sie bac
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Mar 2009, 23:24:30 »
ja tez malo nie dokonalam zywota ok 10 lat temu, jako mloda osoba,majac zapalenie oplucnej.wlasny  lekarz nie wykryl , dusilam sie w nocy karetka mnie na sygnale wiozla do szpitala, a tam mnie nastraszyli ze  pluco  peklo(odma) co bylo nieprawda.
potem spaprali mi tutaj zeba kanlowo leczonego tak ze mialam operacje i wrzoda .mam mase zlych doswiadczen a mieszkam tutaj 19 lat i pracuje sama  w szpitalu, na codzien ogladam rzeczy o ktorych boje sie mowic.
na starosc wracam do Polski ,widze ze moi rodzice maja tam opieke lekarska na nieznanym tutaj poziomie ::)i to panstwowa

poloniainfo.dk

strach sie bac
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Mar 2009, 23:24:30 »

 

Polski lekarz w pobliżu Ishoj?

Zaczęty przez Rycerzyk111Dział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6056
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2012, 07:20:43
wysłana przez Jomir
Lekarz ginekolog...

Zaczęty przez zyrafffkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 18376
Ostatnia wiadomość 26 Lut 2009, 14:08:26
wysłana przez marcellina26102
lekarz specjalista -prywatnie

Zaczęty przez teddyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4505
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2016, 09:17:23
wysłana przez nadusiaa
Lekarz dermatolog

Zaczęty przez war666lockDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3698
Ostatnia wiadomość 24 Paź 2008, 08:49:09
wysłana przez mala_z_Aarhus
Lekarz ortopeda

Zaczęty przez malinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8389
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2022, 09:00:48
wysłana przez gerard3212