poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: studia na Business Academy Copenhagen North  (Przeczytany 10166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bbb

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
studia na Business Academy Copenhagen North
« dnia: 24 Lut 2009, 11:21:30 »
Hej!

Jestem zaintersowana studiami na kierunku service management w Business Academy Copenhagen North... Czy ktoś tam studiuje, albo także chciałby zacząć od września 2009?? Jestem ciekawa jaki tam jest poziom, czy bardzo ciężko, no i czy średni polski uczeń ma szansę sie tam dostać...  8) Byłabym BARDZO wdzięczna za odzew! :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: studia na Business Academy Copenhagen North
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lut 2009, 15:47:02 »
Moja corka wybiera sie na CBS (Copenhagen Bussines School), uczy sie tu w Danii w gimnazjum angielskojezycznym.

W informatorze szkolnym jest informacja, ze warunkiem przyjecia na CBS jest angielski na poziomie A w gimnazjum (tutejsze gimnazjum, to polskie liceum). NIe bardzo potrafie odniesc to do poziomu polskiej szkoly, ale w ramach programu szkolnego corka analizuje Szekspira w jego ojczystym jezyku, plus pisze pelne wypracowania z historii literatury.
Jezeli chodzi o matme musi byc na poziomie B, tu juz zupelnie trudno mi odniesc sie do polskiego poziomu - poziomy wygladaja nastepujaco:
C - dla laikow, humanistow, ktorzy nie beda matmy uzywac na studiach
B - sredniozaawansowany, dla osob, ktore beda wykorzystywac w procesie dalszej edukacji, ale nie jako przedmiot wiodacy
A - gdy matma lub fizyka maja byc pozniej wiodacym kierunkiem studiow.

Tyle poki co wiem, bo akurat corka jest na etapie wyboru przedmiotow na przyszly rok, ktore musza byc scisle powiazane z pozniejszymi planami uniwersyteckimi.

Generalnie mysle, ze poziom znajomosci jezyka jest najwazniejszym kryterium.

« Ostatnia zmiana: 07 Mar 2009, 22:38:51 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Oleńka

  • Gość
Odp: studia na Business Academy Copenhagen North
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Mar 2009, 20:51:33 »
Hej. Ja też jestem zainteresowana studiami w Danii...ale jeszcze nie jestem dobrze w tym zorientowana i troszke mnie to przerasta. A szczególnie perspektywa "samotności" więc jeżeli ktoś juz tam studiuje i zechce mi pomóc:D lub odpiwiedzieć na kilka pytań to bardzo ale to bardzo prosze o pomoc. Interesuje mnie Roskilde Business College szczególnie Marketing Management. Niestety moja droga na inne uczelnie i kierunki w Danii jest zamknięta gdyż dostałam niesprawiedliwie:/ dostateczny z matematyki a z tego co widze bardzo się ona liczy. Chyba, że istnieje możliwość dostania się tam z oceną mniejszą niż 4 reszta winików jest całkiem dobra. MAm również pytanie o bachelor. czy mogę tam iść po liceum czy dopabuse po jakiś studiach? Z góry dziękuje za idpowiedz moje gg to 5555875 licze na kontakt:)
Pozdrawiam

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: studia na Business Academy Copenhagen North
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Mar 2009, 14:02:14 »
zobacz może tu International Management:
http://www.polska.hih.au.dk/pages/programi.html
http://www.hih.au.dk/AU-HIH_-_UK-478.aspx

sporo Polaków tam studuije, na polskiej stronie masz podane kontakty do nich. Tylko malo czasu juz zostało na składanie aplikacji, trzeba się pospieszyć.

Offline Booyaches

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: studia na Business Academy Copenhagen North
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2009, 08:42:49 »
Witam ! Ja wybieram sie tam na licencjat. Zrobilem AP w Copenhagen Technical Academy i teraz mam zamiar zrobic tam top-up w Web development. Zastanawiam sie jeszcze nad mediacją na Aarlborg University Copenhagen. Jak cos to spotkamy sie w North :-D W poprzedniej szkole nie mialem ani jednej osoby z Polski !
Aha no i o ile twoj angielski jest dobry to na pewno nie masz sie o co martwic ! Przygotuj sie na pewno na baaardzo duzo pisania. Pisanie raportow i esejow to podstawa na tych studiach. Matematyka bym sie nie przejmowal bo jest na żenującym poziomie !

anna.anna

  • Gość
gimnazjum
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Paź 2009, 17:47:26 »
Witam. Mam wielką prośbę do MIRRY. Proszę o podanie mi adresu lub strony internetowej tego gimnazjum angielskojęzycznego w Danii. Z góry bardzo dziekuję.
Anna

poloniainfo.dk

gimnazjum
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Paź 2009, 17:47:26 »

 

Studia o specjalnosci: Rachunkowosc

Zaczęty przez PippiDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4349
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2009, 08:11:03
wysłana przez MargaretMitchell
Studia- management

Zaczęty przez megaobeearDział Edukacja

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7213
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2014, 12:48:41
wysłana przez jakubgrabowski
Studia osoby niepełnosprawnej | Prośba o opinie

Zaczęty przez K_78Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7827
Ostatnia wiadomość 26 Lis 2019, 19:46:00
wysłana przez K_78
Jakie studia wybrac ?

Zaczęty przez innaDział Edukacja

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7144
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2011, 14:20:51
wysłana przez robertcph
studia w polsce!

Zaczęty przez marcinnneDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3593
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2008, 10:52:18
wysłana przez marcinnne