poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Doktorat w Danii  (Przeczytany 15905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Doktorat w Danii
« dnia: 25 Mar 2009, 09:44:51 »
Spoko, nie ty pierwszy .... i nie ostatni :)
A moglbys w skrocie opisac jak wygladaja studia doktoranckie tutaj, bo sam rozwazam taka mozliwosc dla siebie :D ?
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Doktorat w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Mar 2009, 10:47:58 »
Ja pracuje na wydziale chemii i fizyki wiec doktorat tam ma pewna specyfike ktorej nie maja pozostale kierunki. Tak w skrocie jest to normalna praca w laboratorium od poniedzialku do piatku (nieraz dluzej niz 8  godzin dziennie), w trakcie doktoratu nalezy zrobic (zakonczyc z sukcesem) dwa projekty badawcze i obowiazkowo wyjechac na pare miesiecy na staz zagraniczny. Prace doktorska zazwyczaj piszesie w jezyku angielskim i ma ona podobny uklad jak w PL. Obrona tez wyglada podobnie. Sadze ze myslales raczej o bardziej "zyciowym" doktoracie niz chemia ale jezeli chcialbys bardziej szczegolowych informacji mozesz napisac zawsze do mnie na maila :)

PS

Nie ty pierwsza a nie pierwszy  ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Doktorat w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Mar 2009, 11:04:58 »
Haha no to jestesmy kwita :D
Sorki za pierwszy. Mialo byc oczywiscie pierwsza :) Taki sam blad popelnilem.

No ja w sumie cos bardziej zyciowego rozwazam ale tez z odrobina chemii --> biomed eng (pewno nie tak kosmicznie duzo jak u ciebie)
Ciekawy jest program w Aalborg jak jest na SDU to przyznam ze jescze nei patrzylem
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Doktorat w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Mar 2009, 22:06:58 »
To i ja podpytam Ciacho :)
Mam ukonczone studia doktoranckie w Polsce, ale jeszcze nie mam otwartego przewodu - brakuje mi jednej publikacji i szeroko pojetego planu pracy.
Czy mam szanse na to, ze zalicza mi studia w Polsce i pozwola na pisanie juz tylko pracy?
Dziedzina co prawda bardziej zyciowa, choc w dziedzinie kryzysu  bardzo ryzykowna - prawie jak prace na wysokosci, rownie szybko sie spada  :) "zarzadzanie strategiczne".

Ps. Moze ktos z moderatorow odetnie nas od narzekalni - tworzac nowy watek "doktorat w Danii"? Z gory bardzo dziekuje.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Doktorat w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Mar 2009, 22:28:25 »
Szczerze mowiac nie mam bladego pojecia bo nigdy sie z taka sytuacja nie zetknelam. Zazwyczaj jezeli robisz doktorat to zaczynasz i konczysz w jednej instytucji. U nas na SDU byla dziewczyna z Rosji ktora formalnie tam zaczynala, pozniej u nas robila badania ale na obrone wrocila do siebie - bylo to cos na ksztalt wspolpracy miedzy jednostkami badawczymi.

Wydaje mi sie ze niestety nie zalicza Ci studiow w PL i nie bedziesz mogla tutaj napisac tylko pracy, ale warto sie dowiedziec, a noz sie uda - a szkoda zeby Ci to przepadlo skoro tak malo brakuje. A moze sie myle - moze najlepiej znalezc potencjalnego promotora i zainteresowac go danym tematem. Jezeli znajdziesz takiego to moze i przepisy da sie troche nagiac. Ech, ale to wszystko niestety tylko "moze" ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Doktorat w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Mar 2009, 22:39:29 »
Dziekuje za odpowiedz...
Na razie jestem na etapie "czy naprawde mi sie jeszcze chce"  ;D
I czy ten tytul jest mi do obecnego postrzegania swiata i wizji szczescia potrzebny.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Mar 2009, 08:23:38 »
Na razie jestem na etapie "czy naprawde mi sie jeszcze chce"  ;D

Jezeli masz stabilne i spokojne zycie to czemu nie :)
Studia to taka luzniejsza forma pracy :) bardziej indywidualna :)
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

poloniainfo.dk

Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Mar 2009, 08:23:38 »

Tula

  • Gość
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Mar 2009, 08:27:49 »
U nas na SDU byla dziewczyna z Rosji ktora formalnie tam zaczynala, pozniej u nas robila badania ale na obrone wrocila do siebie - bylo to cos na ksztalt wspolpracy miedzy jednostkami badawczymi.
U mnie w klasie sa dwie panie doktor, jedna z Rumunii, jedna z Uzbekistanu, tez przyjechaly tu na wymiane i tez na obrone musialy jechac do swoich krajow. Tak to widac dziala.
Na necie znalazlam tyle:
http://studyindenmark.dk/student-life/Study-options/phd-and-research

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Mar 2009, 08:46:58 »
Ale mi sie juz chce domu, dwoch psow i gromadki dzieci.... a nie za tytulami latac :)

DOm do lipca powinnismy w koncu kupic... Bezdomny golden z "Fundacji na pomoc goldenom" tez juz zaklepany...
Na gromadke dzieci tez juz mam pomysl - myslimy o zawodowym byciu "rodzina zastepcza" ... co prawda na razie jest to luzny pomysl, wymagajacy jeszcze gruntownego przemyslenia, ale jest...

DO tego wszystkiego tytul doktora zarzadzania strategicznego wcale mi nie potrzebny... ale kto wie :) moze ta banda psow i dzieci bedzie trzeba zarzadzac :)

Pozyjemy zobaczymy, moze mi checi do nauki wroca :)

« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2009, 09:17:12 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Mar 2009, 09:30:46 »
Przecierz mozna miec dom, sfore pso i dzieci i dodatkowo studiowac :)
Ja przykladowo juz tez troche lat za soba na studiahc mam.
Teraz pracuje w zawodzie ale mimo wsyztsko takei zycie wydaje mi sie cholernie nudne.
Tymbardziej w Danii gdzie poprzez to widoczne na kazdym kroku sztuczne wyrownywanie ludzi oraz myslenie strikte zespolowe bez patrzenia na indywidualne jednostki potrafi jescze bardziej mnie dobic nuda i szaroscia :)
Wiec chce wrocic na studia.
Mysle o PhD ale jeszcze zanim to to bede musial sie dospecjalizowac w drugim magazynierze lub chociaz bakalazu czyli perspektywa na kolejnych kilka lat :)

Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Mar 2009, 09:45:34 »
Svaria, wydaje mi sie, a wrecz jestem o tym przekonana, ze mimo wszystko facetowi o wiele latwiej pogodzic studia z rodzina, psem, kotem itp. niz kobiecie.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Mar 2009, 10:58:16 »
Pewno masz racje i w tej materii sprzeczac sie nie bede
ale przecierz pracujac 37h / tydzien tez musisz sie zajmowac rodzina psami kotami i innymi zwierzetami
Poza tym jak oboje rodzice zajmuja sie domem to nie widze wielkiego problemu :)

Wdg mnie mniejsza elastycznosc jest w pracy niz na studiach.
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Mar 2009, 11:04:32 »
Wiesz Svario, ja juz raz godzilam... W efekcie wychowalam corke w biegu, owszem, ze calkiem niezle - fajna z niej dziewczyna wyrosla, ale faktem niezbitym jest, ze jej dziecinstwo bylo zupelnie inne niz jej brata, dla ktorego wzielam 3 lata urlopu wychowawczego i bylam z nim non stop.

Jezeli zdecydujemy sie na bycie rodzina zastepcza to dostaniemy dziecko, moze nawet dzieci, z problematycznych rodzin tudziez chore... To oznacza, ze nie bede mogla zajmowac sie dziecmi tylko z doskoku, w przerwie miedzy wyjazdami do Polski. Trzeba bedzie poswiecic im caly czas, bo to beda dzieci, ktore przede wszystkim uwagi doroslych potrzebuja.

To samo tyczy psow... dla mnie ogrod nie jest wybiegiem dla psa. Pies szczesliwy to pies, ktory minimum 1,5 godziny dziennie biega po otwartym terenie do utraty tchu....

W mysleniu o takim zyciu, naprawde brakuje czasu na reszte, ktora nijak sie ma do przyszlosci.
Ja juz swoje zrobilam - mam na mysli kariere (doszlam do prezesury, wciaz jeszcze zarzadzam na troche nizszym szczeblu, zrobilam MBA i studia phd), ale gdzies po drodze pojawily mi sie pytania, czy to jest naprawde to o co w zyciu mi chodzilo...

Na razie wciaz szukam odpowiedzi. Mam jeszcze chwilke czasu (od ukonczenia studiow ma sie 8 lat na napisanie pracy, wiec ja mam jeszcze 6,5), zobaczymy do jakich wnioskow dojde.

Na razie Studieprøven, moze po wakacjach zatesknie za nauka.



[Posted on: 26 Marzec  2009, 11:01:36]

Napisalismy w tym samym czasie :)
Ja juz studia dokotranckie zrobilam w Polsce.
Pozostaje jedna publikacja do otwarcia przewodu, badania i samo pisanie pracy, do ktorej nijak zabrac sie nie moge.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Mar 2009, 11:06:06 »
Jak napisalem wyzej - sprzeczac sie nie bede
Decyzje kazdy z nas podejmuje sam, w zaleznosci od wlasnego punktu widzenia i systemu wartosci

Ale w twojej sytuacji powinno byc latwije niz trudniej :) Pisanie pracy mysle ze moze byc przeprowadzone zdalnie, co do badan to zalezy od rodzaju studiow. Jezeli nie wymagaja laboratoriow etc to wdg mnie rownie latwo jest je przeprowadzac w domu / wywiady srodowiskowe etc i tez nie powinny zajac wiele czasu.
Moj punkt widzenia jezeli chodzi o studia to wlasnie fakt ze jak sie pracuje to czas nie jest elastyczny a studiujac ma sie go duzo wiecej i duzo latwiej jest nim zarzadzac tudziez posiwecac go na rodzine.

Oczywiscie ni emowie tutaj o kwestii finansowej bo ta jest w stanie zbuzyc wszelkie plany na przyslzosc w przeciagu chwili.
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

kingusia79

  • Gość
Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Paź 2009, 09:57:33 »
Witam wszystkich. Mam pytanko, czy ktoś z Was robi lub robił studia doktoranckie na Uniwerystecie w Århus? Chciałabym spróbowac dostać się na takie studia w przyszłym roku, jednak na chwilę obecna "gromadzę" informacje o tym jakie obowiązują kryteria przyjęć, ile kosztują takie studia i szereg innych wiadomości. Jesli ktoś z Was jest blizej z tym tematem, bedę wdzięczna za każdą informację :) Pozdrawiam :)

poloniainfo.dk

Odp: Doktorat w Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Paź 2009, 09:57:33 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 255183
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1426
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28428
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 34744
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32257
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand