poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?  (Przeczytany 26570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzikiecytryny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam.
Mam małe pytanie , na które  nie moge znalezc odpowiedzi. Jutro lub jak najszybciej powinniśmy wpłacic kaucje na łączenie rodzin. Otworzylam dzisiaj konto bankowe na moje nazwisko /byc może przejdzie fakt ze kaucja bedzie na koncie otwartym na moje nazwisko, ale dalej nie mamy pewności/, aby zdeponować kwote 60.011 koron.
Ale przemyslałam sprawe , troszke przewertowałam forum i mysle, ze warto byłoby  w banku spróbować załatwic , o ile sie zgodza lokate 7 letnią w zamian za gwarancje bankową.
Moje pytanie, czy taka lokate moge załozyc na nazwisko moje /czyli czy moge sama na siebie załozyc taką lokate/. , nie męża. Pytam, bo w papierach z urzedu imigracyjnego, napisali, ze kaucje mamy zgromadzic na koncie męża.... Bank nic nie wie, pani z komuny nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi, a ponownie nie udało nam sie dzisiaj dodzwonić. I troche sie boje, żeby nie przeciagnąc sprawy o nastepne tygodnie. Wydaje mi sie, ze to bez znaczenia na czyim koncie ,badz lokacie bedzie zdeponowana kaucja, jesli i tak dostep do niej ma tylko urząd. potrzebne powinno byc tylko zaświadczenie czy gwarancja takiego depozytu.

z góry dziekuje za odpowiedz

Tula

  • Gość
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar 2009, 19:13:21 »
Nikt Pani nie odpowiedzial, jak widze, to napisze, co wiem, aczkolwiek to jest info sprzed dwoch lat i z drugiej reki, bo ja nie placilam kaucji. Kolezanka wlasnie zalozyla lokate, na swoje nazwisko, udlændingeservice nie robil zadnych problemow.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar 2009, 19:37:18 »
Zalozenie lokaty 7 letniej z gwarancja/umowa oprocentowania nie jest mozliwe. Banki, szczegolnie w obecnej sytuacji, nie zobowiaza sie do umowy powyzej 12 miesiecy. Oczywiscie mozna lokaty prolongowac i po uplywie 12 miesiecy ustalac nowa stope oprocentowania i tak w nieskonczonosc, az do uplywu 7 lat.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Mar 2009, 20:31:49 »
My zlozylismy pieniadze w oprocentowanym depozycie, w zamian za gwarancje bankowa.
Odsetki naliczaja nam raz w roku i doliczaja do kapitalu. W zwiazku z tym, iz maz byl wieloletnim klientem banku, wynegocjowalismy niezle oprocentowanie. Nie musimy negocjowac oprocentowania co rok.

Ps. Pamietaj, ze o "uwolnienie" polowy kwoty mozesz poprosic po zdaniu DP3.
Nam wlasnie w ubieglym tygodniu "uwolnili"
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dzikiecytryny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwi 2009, 14:35:05 »
Dziekuje za odpowiedzi. Niestety faktycznie nie było mozliwe załozenie lokaty, przynajmniej tak nam w Sydbanku powiedzieli. Załozylismy normalne konto na mnie, gdzie wpłacilismy tę sumę. W poniedziałek jestesmy ponownie umówieni w banku, gdzie mają nam powiedziec czy to przeszło przez komune i oddać wypełnione i potwierdzone dokumenty o depozycie. Wydaje mi sie, ze czytałam chyba wszystko, co mozliwe na ten temat na forum, a tu zycie i tak pokazuje swoje. W banku chyba nie spotkali sie z taką sytuacja, bo sami nie wiedzieli co z tym zrobić. Osoba z komuny, która niejako pomagała nam, a własciwie sprawdzała komplet dokumentów i rekomendowała przed wysłaniem do imigracyjnego, niestety nie była pewna ,czy te pieniadze mozemy wpłacic na konto , którego własicielem jestem ja ,a nie mąż.
 Z prostej jak wydawało mi sie juz sprawy, czyli samej wpłaty kaucji, zrobiło sie małe zamieszanie. A wiadomo, że na tym etapie zalezy na czasie. I tak jestesmy w dobrej sytuacji, bo faktycznie wiadomość o przyznaniu pesela otrzymalismy po 7 tygodniach od wysłania kompletu dokumentów, a jeśli kaucja bedzie jak najszybciej wpłacona i potwierdzona przez bank i komune, całośc ma sie zakończyc 28 kwietnia.

Dodam juz tak troche z innej beczki, że dokumenty przygotowalismy dośc długo, a dołaczylismy oprócz wymaganych, wszelakie świadectwa oraz zaswiadczenia odnośnie mojego wykształcenia i pracy a nawet referencje.  Długa droga, a najważniejsze, że jesteśmy juz prawie na finiszu.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwi 2009, 15:16:26 »
Jeszcze tylko drobna uwaga. Mozna tez bylo, tak jak i w PL, zalozyc w banku konto na oba nazwiska (meza i zony).

nowa

  • Gość
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi 2009, 17:16:42 »
Ja tego nie rozumiem, po co jakies kaucje chyba przepisy sie zmienily w pazdzierniku 2008 odnosnie obuwateli EU
no chyba ze małzonek nie jest obywatelem dunskim tylko spoza EU

poloniainfo.dk

Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi 2009, 17:16:42 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwi 2009, 20:39:05 »
Powiem szczerze, ze tez probuje to zrozumiec.
Dlaczego rodzinyn do obywateli UE przyjezdzaja bez kaucji, a do Dunczykow z kaucja.
Kiedys byla roznica w zabezpieczeniu socjalnym w razie "naglych sytuacji" teraz czlonkowie UE moga taka pomoc otrzymac,wiec dlaczego???

MOJA TEORIA!!!
Podkreslam MOJA i TEORIA moze miec zwiazek z pozniejszym pobytem stalym.
Pobyt unijny jest od razu pobytem nieograniczonym i cos sie obawiam, ze z zalozenia on moze byc taki docelowo. Mozesz sie utrzymac tutaj, stac Cie na zycie tutaj, wiec sobie mieszkaj, tak dlugo jak chcesz.

Natomiast przy pobycie nieunijnym, ktory jest poczatkowo tylko czasowym, po 5 -7 latach otrzymuje sie pobyt staly.
Cosik mi sie WYDAJE, ze tu chyba jest pies pogrzebany... z unijnego CHYBA nie mozna przejsc na nieunijny, zwykly staly pobyt  w Danii.

DLA ZLOSLIWYCH: podkreslam jeszcze raz... to czysta teoria, bo nie widze innego wytlumaczenia dalszego podtrzymywania dwoch roznych praw pobytowych, oraz pobierania kaucji w jednym przypadku i nie pobierania w innym.



Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

gosc

  • Gość
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwi 2009, 22:19:32 »
 o pobyt staly mozna ubiegac sie juz po 5 latah unijnego pobytu, oczywiscie trzeba zapewne spelnic warunki takie jak egzamin z jezyka  oraz miec bodajze 3 lata pracy:

https://www.retsinformation.dk/Forms/R0710.aspx?id=116794#Kap5116794#Kap5
Kapitel 5

Tidsubegrænset ophold

§ 19. En EU-statsborger, der har haft lovligt ophold her i landet uafbrudt i 5 år, har ret til tidsubegrænset ophold her i landet. Ingen af de i kapitel 2 og 3 nævnte bestemmelser kan begrænse denne ret.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwi 2009, 09:41:09 »
Wiem, wiem o tym, ale widzialam dwa rozne sforumulowania: tidsubegrænset i pernament ophold... wiec sobie wnioskowalam, ze moze jest to jakas roznica. Aczkolwiek przewertowalam przepisy i faktycznie uzywa sie tych slow zamiennie.

Tak wiec sie pytam raz jeszcze. Czy ktos zna roznice???
Bo jesli nie ma roznicy, to po co przeplacac? :)

Dzikie cytryny, a Tobie nikt nie powiedzial, ze powinnas wystapic o Unijne laczenie rodzin???
Ja tez co prawda placilam kaucje, ale to bylo "w innych" czasach, od listopada mamy nowe przepisy.
Niby zostalo nam jeszcze tylko 28.000 w depozycie... niby pieniadze sa oprocentowane i to niezle... ale kurcze, niby dlaczego maja byc zdeponowane ja moze nie musza...

Ma ktos moze jakas teorie???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

nowa

  • Gość
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwi 2009, 10:29:56 »
Pamietam jak zrobili ten przepis i to bylo skabusewane do Duńczykøw ktørzy przywozili sobie zony np. z Tajlandii i jest taki przepis w Danii ktøry møwi ze mąz ma obowiazek utrzymac zone a zona meza. A krøtko po slubie ci ludzie dochodzili do wniosku ze nie maja za co utrzymac zony i wysylali ja po pomoc socjalna i tu byla zagwozdka

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwi 2009, 11:11:28 »
No dobra, dobra... ale Cytryna, bynajmniej z jezyka, ktorym sie posluguje, na Tajke nie wyglada....
A i kaucji nie musiala jak ja, placic kilka lat temu, a teraz!!!

No wiec, niech mi ktos wytlumaczy jaka jest roznica???
Moze Cytryna powinna sie zapytac, dlaczego te kaucje ma placic. Moze ktos sie zagalopowal? Zapomnial, ze sa juz nowe przepisy???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

gosc

  • Gość
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwi 2009, 16:18:49 »
Z tego co jest napisane na stronie nyidanmark.dk unijne laczenie rodzin odbywa sie jesli dunski obywatel wraca z kraju EU po nieobecnosci w Danii np pracowal w innym kraju EU.Musi tez przedstawic dowod na to ze mieszkal poza Dania np karte rezydenta Polski. Unijne laczenie rodzin nie dotyczy tzw internal cases a wiec Dunczykow, ktorzy mieszkaja caly czas w Danii.Napewno nie jest to sprawiedliwe, ze Dunczyk, ktory pracowal czy przebywal poza granicami Danii jest zwolniony z wszystkich warunkow typu kaucje itd w przeciwienstwie do Dunczyka ktory caly czas mieszka w Danii choc obaj Dunczycy maja zony z EU. Dla mnie jest to nielogiczne.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwi 2009, 17:53:04 »
Jeszcze mniej logiczne jest  to:
Dunczyk by sprowadzic sobie zone z Unii musi zaplacic kaucje i jeszcze do tego spelniac warunki finansowe i mieszkaniowe (odpowiednia ilosc metrow na osobe, tudziez glow na pokoj).

Tymczasem, zona do obywatela Unii, ale nie DUnczyka przyjezdza bez zadnych warunkow, nie placa tez kaucji...

W razie potrzeby obydwie rodziny dostaja np. kontanthjælp, oczywiscie ryzykujac otrzymanie w przyszlosci stalego pobytu.
Tyle, ze rodzinie "z dunskimi korzeniami" przepada dodatkowo kaucja lub jej czesc. Rodzina niedunska, nie ponosi konsekwencji finansowych.

Jezeli nie pobieraja, zadnych zasilkow, po 5-7 latach obydwie zony otrzymuja staly pobyt na tych samych warunkach...

« Ostatnia zmiana: 02 Kwi 2009, 19:00:23 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dzikiecytryny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwi 2009, 21:24:53 »
Tak po prawdzie, ja tez tego nie rozumiem. Ale od poczatku wiedzielismy, że bedzie kaucja, wiec powiem szczerze nawet sie nie bardzo zastanawiałam dlaczego ,ale skad wziąść te pieniądze... Nie jest to moze zawrotna suma, ale zawsze. Wszelakie informacje ,co mamy zrobić i według jakich przepisów "znosił" do domu mąż, siłą rzeczy, ze wzgledu na język. Mimo, że generalnie wszyscy tu mówia po angielsku, i ja też nie mam z tym jezykiem problemu, zostałam zdana na męża , bo ...i owszem mówią, ale nie koniecznie dobrze. Więc po nieszczęsnych próbach załatwienia czegokolwiek samej, dałam sobie spokój. A ten mój chłopina nalezy do osób, ze jak mu pani w komunie czy w imigracyjnym  tak powiedziała, to inaczej byc nie moze... Nie ma po prostu doswiadczenia z urzędami , wiec trudno sie dziwić.
.Teraz to nawet i tak nie ma sensu kombinować z unijnym czy bez, chciałabym jak najszybciej dostac papiery dla siebie i dzieci. Aczkolwiek powiem, że troszke sie zdenerwowałam, bo nie zdawałam sobie sprawy, ze byc moze jest inna mozliwość. Spróbuje znależc przynajmniej odpowiedz na te pytanie. No zóz gdybym cos wiecej znalazła, napisze, byłby moze przynajmniej pozytek dla innych .

poloniainfo.dk

Odp: gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwi 2009, 21:24:53 »

 

kaucja na mieszkanie

Zaczęty przez anusiaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2780
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2008, 19:43:38
wysłana przez Dareq M.
kaucja za mieszkanie

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2610
Ostatnia wiadomość 26 Sie 2009, 13:54:17
wysłana przez vera
kaucja za mieszkanie

Zaczęty przez ghandi696Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4179
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2010, 09:47:38
wysłana przez jamjurand
zmany w umowie wschodniej, a kaucja

Zaczęty przez monkeyfootDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3140
Ostatnia wiadomość 01 Lip 2008, 17:57:29
wysłana przez picardi
kaucja za mieszkanie

Zaczęty przez tyszczak73Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2259
Ostatnia wiadomość 03 Kwi 2009, 21:21:21
wysłana przez Tula