poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: List od Skata..  (Przeczytany 7274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janek1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Kwi 2009, 16:01:43 »
tyle ze ja nie dostawalem od szefa zadnych rozliczen dal nam na koniec pracy wyplate za przepracowane dni i to wszystko..

[Posted on: 29 Kwiecień  2009, 15:54:37]

podaje numer gg 4799427 czy moze ktos sie ze mna skontaktowac osobiscie ?

aneczka

  • Gość
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Kwi 2009, 16:14:40 »
Juz zdazyl Ci ktos odpisac na to i jest tak jak napisal, masz wplacic te kwote im, jest to te 8 procent na rynek pracy, u mojego meza wyszlo w tym roku tez tak, tzn uznali ze za malo wplacil na rynek pracy i kazali mu doplacic ok 100 koron u ciebie wyszla wyzsza kwota. Jak to nie dostawales kwitkow wyplat, tylko na sam koniec pracy, jeszcze sie z tym nie spotkalam zazwyczaj dostaje sie co dwa tygodnie jezeli co 2 ma sie wyplate lub co miesiac, a tam jest zawsze wszystko wyszczegolnione, na co ile wplacone zostalo.

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2009, 21:11:13 »
Jesli Skat ma dane o dochodach to pracodawca je zglosil-czyli wykazal ze zatrudnial taka osobe,wiec w firmie musza byc pokwitowania z wyplat i to pracodawca powinien te skladke odprowadzic - zglos sie do niego bo on to sobie w kosztach ujal.Twoim obowiazkiem jest na biezaco kontrolowac czy odprowadzany jest podatek i itp. ale jesli nie dostawales kwitow to jasnowidzem nie jestes - powiedz mu zeby to uregulowal - masz chyba haczyk na niego jesli nie bylo kwitow to on niema tez twojego podpisu ze wynagrodzenie otrzymales - moze nie otrzymales? Powiedz mu to-niech przemysli.

Offline Janek1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Maj 2009, 09:43:42 »
skontaktowałem się z nim i zostałem poinformowany ze uregulowali te zaległości... tylko tak naprawdę nie wiem czy to zrobili bo tego tez nie widzialem... chyba pozostali mi powiedziec zęby mi wyslal dowód Platy za mnie.. czy jest taka mozliwosc  ?

[Posted on: 01 Maj  2009, 22:46:41]

Karma jezeli bedziesz to prosze o odpowiedz, ewentualnie prosze inne osoby o pomoc

Gość

  • Gość
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2009, 10:04:23 »
Twoje wynagrodzenie bylo 45.000 kr brutto wiec jezeli firma nawet nie wplacila skladki na rynek pracy to tyle powinienes otrzymac na reke i sam wplacic te skladke - tak jak przyslal SKAT.
Jezeli firma teraz wplacila to mozesz zobaczyc to po zalogowaniu na TastSelv - ewt. przyslij mi twoj personnummer i TastSelv kod na klingon@mail.dk

nerwus

  • Gość
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2009, 11:16:13 »
A moja firma wyplacila mi wynagrodzenie netto po odliczeniu skladek i podatku, ale jak sie okazuje zadnych skladek ani podatku nie zaplacili i na koniec zbankrutowali. Boje sie ze bede musiala sama to zaplacic. Czy ktos sie orientuje w takiej sytuacjii?

Offline Janek1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2009, 11:20:27 »
no jezeli nie masz zaplacone to bedziesz musiala to uregulowac, ja na szczescie jeszcze z moim pracodawca mam kontakt wiec niby mi to uregulowal ale pewnosci nie mam.. w tym wypadku musze go poprosic o wyslanie do mnie dowodu wplaty...

poloniainfo.dk

Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2009, 11:20:27 »

Gość

  • Gość
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Maj 2009, 13:29:18 »
A moja firma wyplacila mi wynagrodzenie netto po odliczeniu skladek i podatku, ale jak sie okazuje zadnych skladek ani podatku nie zaplacili i na koniec zbankrutowali. Boje sie ze bede musiala sama to zaplacic. Czy ktos sie orientuje w takiej sytuacjii?
Skontaktuj sie z Lønmodtagernes Garantifond (LG) - oni zajmuja sie wyplacaniem zaleglych naleznosci od upadlych firm (wyplaty i pieniadze urlopowe).

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maj 2009, 15:27:09 »
Jezeli powiedzieli ze wplacil to pewnie tak zrobili ale moze dopabuse teraz - masz czs - poczekaj troche i sprawdz w Skacie czy wplynely - jesli nie zazadaj dowodu wplaty bo mogli przeciez cos pokrecic np. wpisac zly nr. cpr.

poloniainfo.dk

Odp: List od Skata..
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maj 2009, 15:27:09 »

 

pismo ze skata prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez magdawisniewskaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3570
Ostatnia wiadomość 10 Lis 2008, 20:42:20
wysłana przez Klingon
pomoc w odczytaniu SKATA

Zaczęty przez MarQDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2816
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2008, 11:44:37
wysłana przez MarQ
praca w J.S Consulting a zwrot dla SKATA-prosze o pomoc:)

Zaczęty przez agnieszka.r.Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3346
Ostatnia wiadomość 22 Maj 2010, 03:12:47
wysłana przez ReFormer
zwrot ze skata

Zaczęty przez Adam1112Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3588
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 15:50:59
wysłana przez Adam1112
pozwolenie ze skata na jazdę na Pl blachach

Zaczęty przez malwkaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3364
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 19:12:30
wysłana przez daniel438