poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nieuczciwy pracodawca?  (Przeczytany 3749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mifune

  • Gość
Nieuczciwy pracodawca?
« dnia: 12 Maj 2009, 09:50:09 »
Witam.
   Zaproponowano mi pracę na pełny etat w restauracji czyli 37 godzin tygodniowo lecz na umowie widnieje liczba 20 godzin/tydzień. Może ktoś wie jakie "korzyści" ma z tego tytułu pracodawca i czy jest to legalne. Tłumaczą się duńskim prawem ale coś mi tu nie gra. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2009, 12:02:23 »
oczywiscie ze ma prawo do tego, to co bylo wczesniej proponowane nie jest jednoznaczne z tym co podpisales, wydaje mi sie ze w twoim przypadku gwarantuje ci minimum 20 godzin tygodniowe ale zawsze moze ci dolozyc wiecej godzin, chodzi o to ze jak np. pojdziesz na chorobowe to wtedy dana firma bedzie miala mniejsze wydatki z tym zwiazane oraz moze licza sie z tym, ze nie zawsze moga ci zapewnic caly etat wiec dlatego aby nie placic za przestoj/ brak pracy podpisali z toba taka umowe, zawsze mozesz sobie znalesc uzupelnienie godzin w innej firmie badz zmienic ta.

mifune

  • Gość
Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2009, 12:21:33 »
Z tym, że tę umowę mam dopabuse dziś podpisać, rzeczywiście tłumaczyli to chorobowym i przestojem w pracy (to jest mała firma) ale pewnie muszę liczyć się z tym, że przez to będą odprowadzać za mnie mniejszy podatek i co się z tym wiąże mniejsze feriepenge za rok... A może się mylę.
Robert, dzięki za odpowiedź.

Gosc

  • Gość
Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2009, 12:32:23 »
Tak, dla firmy jest to wygodne ale ty masz takie same koszty utrzymania chociaz pracujesz tylko 20 godzin na tydzien. :-\

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2009, 12:42:09 »
oczywsicie bedziesz mial mniejsze pieniadze na wczasy ze wzgledu na mniejsze zarobki ale o tym nie mysl, juz masz jakas prace a pozniej bedzie ci latwiej znalesc inna badz wiecej godzin w tej albo innej firmie uzupelnienie, najwazniejsze ze masz prace i dochod wiec masz jakis pozytywny poczatek a reszta to od ciebie zalezy, nikt cie nie zmusza do pracy w tej firmie ale warto od czegos zaczac, z tego co zarobisz to przezyjesz ale nie trac nadziejii i szukaj dalej, zawsze jak cos lepszego znajdziesz to ta wypowiesz a zaczniesz w drugiej - nie od razu rzym zbudowano.

powodzenia


[Posted on: 13 Maj  2009, 12:35:24]

i nie zatracaj wartosci swojej i nie nazekaj jak wiekszosc polakow, badz soba i nie wnikaj w innych, sam podejmujesz decyzje wiec reszta od ciebie zalezy.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2009, 18:37:44 »
Witam.
   Zaproponowano mi pracę na pełny etat w restauracji czyli 37 godzin tygodniowo lecz na umowie widnieje liczba 20 godzin/tydzień. Może ktoś wie jakie "korzyści" ma z tego tytułu pracodawca i czy jest to legalne. Tłumaczą się duńskim prawem ale coś mi tu nie gra. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

W przypadku bezrobocia mozesz miec problem z otrzymaniem pelnej zapomogi, ktora uzalezniona jest od godzin pracy ustalonych w kontrakcie.
Sprawdz to wA-kasse jezelijestes czlonkiem.

poloniainfo.dk

Odp: Nieuczciwy pracodawca?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2009, 18:37:44 »

 

Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11767
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7712
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Pracodawca odmawia wypłaty Nettoferiepenge

Zaczęty przez zorro100Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7521
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2017, 17:39:21
wysłana przez roga
Były pracodawca

Zaczęty przez ola01Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2893
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2020, 11:09:56
wysłana przez ola01
Czy warto zaryzykować z tym pracodawcą? MAREMA (PL) - Hoved Rent (DK)

Zaczęty przez elbaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8685
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 23:40:42
wysłana przez andrzej1