poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: problem z przeglądem auta  (Przeczytany 3840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

driver

  • Gość
problem z przeglądem auta
« dnia: 29 Maj 2009, 23:01:44 »
Witam

mam mały problem ze zrobieniem przeglądu auta na duńskich tablicach.
mam pytanie:
czy wszystkie stacje robiące przeglądy są tak rygorystyczne?(interesuje mnie północna zelandia)
mam auto z 2000 r.które jest w bardzo dobrym stanie(sam jestem mechanikiem),co więcej będąc w Polsce
włożyłem w auto mase pieniędzy aby było technicznie naprawde super.

"...robiąc przegląd odczuwałem ze djagnosta był hm..."chłodno"nastawiony co do mojej osoby.szukał naprawde wszędzie i nie mógł nic znaleść ,aż w końcu natrafił na śladowe ilości rdzy w jednym  miejscu w podwoziu,i automatycznie przeglądu nie przeszedłem.i na upartego moge powiedzieć ze ok.znalazł i nie przepuścił ,,,,ALE - on mi powiedział jak należy to naprawić i z tym nie moge się pogodzić-ponieważ,według niego powinienem wyciąż większy kawałek podłogi który zachodzi na profil ,pospawać od wewnątrz śladowe ilości rdzy i wspawać z powrotem całość.Ja jako mechanik nie moge się z tym pogodzić ponieważ według mnie wycinając ten profil ingeruje w konstrukcje podłogi,i wycinając ten element tylko osłabie materiał,i w efekcie po roku czasu w miejscach cięcia będe miał znowu rdze(nawet jak to zabezpiecze bitexem).
facet powiedział ze jak nie zrobie tego po jego mysli to nie mam co przyjechać na omsyn.
a na moje wystarczy tylko to oczyścić i jak wyjdzie jakaś dziura to przyspawać łate bez zbędnego wycinania...."

dostałem pozwolenie poruszania się na miesiąc czasu,ale nie wiem co mam zrobić..
miał ktoś może tez podobne problemy na duńskim przeglądzie?
może lepiej zrobić przegląd jeszcze raz gdzie indziej? ale jak znowu bedzie tak samo ???


pozdrawiam
Driver

PS..zastanawia mnie jak załatwiają przegląd ci co tymi wszystkim żenchami śmigają po ulicach.

Offline pawlos23

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2009, 00:17:04 »
Bzdura porostu trafiłeś na jakiegoś ćwoka.
Zrób se przegląd w innym zakładzie. Np w Herlev applus tam nie ma problemów wszyscy mili

Gosc ranny

  • Gość
Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2009, 04:32:06 »
Zalezy na jakich oszolomow trafisz, jedni przepuszcza z rdza, inni sie doczepia do pierdolki, ale ten agent jakis wybitny.
Tak jak powyzszy sugeruje ... jedz do innego.

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Cze 2009, 12:49:18 »
WITAM-Mam auto na pl blachach,opel astra2 1999,chcę go przerejestrowac,ale obawiam sie przeglądu z uwagi iż mam instalacje gazową,czy ktos wie coś na ten temat.
Mam jeszcze drugi wariant,kupic tutaj w miare dobry samochód lekko uszkodzony(lekkie wgniecenie,porysowania)wiem ze naprawy są tu drogie wiec dunczyk(nie kazdy) zejdzie z ceny i kupi sobie nowy,a ja zawsze moge pojechac do polskiej krainy i wyklepać czy polakabusewac za normalne pieniądze.Gdzie szukac takich aut lekko uszkodzonych 6-8 max10 latków(kto i gdzie takie samochody sprzedaje????
serdeczne pozdrowienia

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Cze 2009, 12:53:49 »
Prosze wyszukiwarka podaje:

http://poloniainfo.dk/forum?topic=13083.0

Itd.

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Cze 2009, 20:38:55 »
Dziekuje za linka-wszystko jasne!!!!!!!!!!!przegladu nie ma co nawet zaczynac!!!!!!!!!!!!!
Wynika z tego ze lepiej sprzedac i tu kupic,
Gdzie mozna kupic za 40000-50000  samochody po lekkiej stluczce ,wgnieciony porysowany(oczywiscie sprawny do jazdy)koszty napraw w Danii sa duze(wiadomo bedzie tanszy,jest szansa na mlodszy rocznik-a mozna go odnowic ze tak powiem w kraju za normalne pieniadze itp.

ps.oczywiscie zarejestrowany i z przegladem bo aukcje i inne to juz nie na nasze nerwy (papiery,papiery,papiery.......
podawane linki czy odniesienia do tematu na forum nie podawaly takiego przykladu,moze jest to sposob na lepszy samochod w Danii oczywiscie dla tych ktorzy tu naprawde podjeli decyzje ze zostaja,a maja mozliwosc naprawy w kraju,pozdrawiam wszystkich

poloniainfo.dk

Odp: problem z przeglądem auta
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Cze 2009, 20:38:55 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6952
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10221
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16256
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9271
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6192
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123