poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: W/s podatku  (Przeczytany 4005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenicram

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
W/s podatku
« dnia: 24 Gru 2006, 13:20:36 »
Mam takie pytanie i problem zarazem. Dostałem propozycje pracy w Danii w służbie zdrowia. Pracodawca zgarantuje i opłaca miejsce zakwaterowania. Miesięczne wynagrodzenie ma wynosić 23000 DKK. Praca wygląda tak że 3 miesiące pracuje w Danii, potem 3 miesiące w Polsce i cykl się bedzie powtarza.
W związku z tym mam pytanie jak wygląda opłata podatku dochodowego. Słyszałem że bede musiał płacić 50% podatek w Danii i do tego jeszcze podatek w Polsce. Sam się juz pogubiłem w tym wszystkim bo przecież Dania, tak samo jak Wielka Brytania ma podpisaną umowę, że nie płaci się podwójnego podatku!!! Prosze napiście coś na ten temat
I jak możecie napisać , tak w skrócie, jak wygląda życie w Danii. Chodzi mi o ceny podstawowych artykulów żywnościowych itp.
Z góry Wam bardzo dziękuję Marcin

JobSeeker

  • Gość
Odp:W/s podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Gru 2006, 22:07:44 »
Witam,

Mam trochę inną sytuację. Dostaję stypendium i muszę odprowadzić podatek. Z tego co się orientowałam odprowadza się różnicę. Niestety nasze państwo wyciąga ręce nawet po co czego samo nie zapewniło. Jeśli w Danii nie płacę podatku w Polsce muszę go zapłacić. Jeśli w Danii zapłacisz powiedzmy 50% to w Polsce US nie powinien już nic chcieć. Oczywiście wszystko powinno byc wykazane w pitach. Mam nadzieję, że jest to zgodne z prawdą. ;)

JobSeeker

  • Gość
Odp:W/s podatku
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Gru 2006, 22:12:56 »
http://www.pw.edu.pl/programy-m/wrazenia/Sprawozdanie_DTU.doc

Tu są przykładowe ceny, poszukaj też aktualnych cen na stronach sklepów wymienionych w sprawozdaniu. Dania to państwo policyjne i drogie. To najkrótszy opis. ;)

Pozdrawiam

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:W/s podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Gru 2006, 09:58:50 »
Ja tylko dorzuce cos w sprawie podwojnego opodatkowania. W twoim przypadku pracujesz w Danii tymczasowo a stalym miejscem twojego zamieszkania jest PL. Rozliczasz sie z podatku w PL. Jesli w Danii nie otrzymasz odpisu ze wzgledu na zamieszkanie w PL, to zaplacisz normalny dunski podatek 8% + 40% pow ok 3800 DKK wolnego od podatku miesiecznie. Jak wyglada dunskie opodatkowanie, jest w poradniku. W tym przypadku w Danii zaplacisz wystarczajaco duzo, wiec w PL nie zaplacisz ani nic. Rozliczysz sie jedynie z Polskich zarobkow.

Sytuacja gdy w Danii otrzymasz powiekszona kwote wolna od podatku, spowoduje ze w DK zaplacisz bardzo niski podatek, za to w PL bedziesz musial rozliczyc sie z reszty. Prawdopodobnie druga opcja bedzie bardziej kozystna, ze wzgledu na zmiane sposobu rozpiczania sie z dochodu z zagranicy. Od stycznia ma wejsc poprawka, ze mozna odpisac sobie 30% diety dziennie za kazdy dzien pracy. O szczegolach moze napisze niedlugo w poradniku.

Przepraszam ze tak kroko i chaotycznie, ale sa swieta i trzeba pomeczyc kurczaczka, pieczen itp :)

Pozdrawiam wszystkich

JobSeeker

  • Gość
Odp:W/s podatku
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Gru 2006, 17:44:46 »
Nie wiedziałam, że od stycznia coś się zmienia. Chętnie poczytam. Daj znać proszę jak pojawi się nowe info na ten temat. Czy będzie to dotyczyło również stypendiów? Na razie jest ograniczenie odpisu do 30 dni*dieta.


Spokojnych Świąt i smacznego!

poloniainfo.dk

Odp:W/s podatku
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Gru 2006, 17:44:46 »

 

Odliczenia od podatku

Zaczęty przez RomekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4357
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2009, 19:32:21
wysłana przez K3
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16514
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
Rozliczenie podatku 2010 co i jak?

Zaczęty przez dziubasewoDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5645
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2011, 00:07:05
wysłana przez roga
Jaki jest podatek ????(procentowo) w Danii i czy jest wolna kwota od podatku??

Zaczęty przez Tomasz231Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10268
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2010, 14:48:05
wysłana przez vred
Pytania o rozliczenie podatku 2009

Zaczęty przez kokiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11395
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2010, 13:34:04
wysłana przez andyandy