poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica  (Przeczytany 8385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzegorz_M

  • Gość
Na Interii.pl

Cytat : "Skrupułów w okradaniu pracodawcy nie ma też Robert zatrudniony w Danii przy utrzymaniu zieleni na polu golfowym. - Oprócz tego, że dopisuje sobie po kilka godzin pracy w tygodniu, to jeszcze spuszczam paliwo ze zbiorników przeznaczonych do tankowania samochodów firmowych. Dzięki temu mogę częściej wracać do kraju na weekend - mówi Polak."

Ludzie zarabiaja tutaj kilkakrotnie wiecej pieniedzy niz moga zarobic w Polsce, ale to jeszcze dla niektorych malo.

Trudno sie potem dziwic ze wlasciciel firmy, czy tez manager nie chce zatrudnic obcokrajowca.

Ludzie czesto pala mosty za soba i dla innych.




Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Cze 2009, 16:27:32 »
Ten artykul jest tak glupi jak redaktor ktory go napisal.Chyba jakas poczatkujaca redaktorzyna ktora chciala blysnac.Dla wyrobienia sobie zdania podaje linki.

http://biznes.interia.pl/raport/praca-sezonowa/news/jak-polacy-kantuja-swoich-pracodawcow,1325416

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Cze 2009, 18:38:07 »
A dlaczego uważasz, że ten artykuł jest głupi? Uważasz może, że to kłamstwa ?
Wcale mnie te informacje nie zdziwiły. To kombinowanie mamy chyba w genach.

Fajne układy. Pracownicy oszukują pracodawców i na odwrót. Ciekawe ile czasu takie układy wytrzymują.
Ciekawe również czy od samego początku pracownicy podejrzewają pracodawców o wykorzystywanie
i czy pracodawcy nie mają zaufania do pracowników  bo - Polacy. (może powinienem napisac z małej litery)
Ci, którzy zaczynają pracę i od razu zaczynają kombinowac są krótkowzroczni.
Nie zależy im na podjętej pracy od samego początku. A to oznacza, że albo pracy jest za dużo (tak jak w komunistycznej Polsce),
albo jest za mało atrakcyjna, albo - są głupi, nie przewidując utraty pracy przy wykryciu oszóstw.

Offline chorykrolik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Cze 2009, 20:38:37 »
A dlaczego uważasz, że ten artykuł jest głupi? Uważasz może, że to kłamstwa ?
Wcale mnie te informacje nie zdziwiły. To kombinowanie mamy chyba w genach.

Fajne układy. Pracownicy oszukują pracodawców i na odwrót. Ciekawe ile czasu takie układy wytrzymują.
Ciekawe również czy od samego początku pracownicy podejrzewają pracodawców o wykorzystywanie
i czy pracodawcy nie mają zaufania do pracowników  bo - Polacy. (może powinienem napisac z małej litery)
Ci, którzy zaczynają pracę i od razu zaczynają kombinowac są krótkowzroczni.
Nie zależy im na podjętej pracy od samego początku. A to oznacza, że albo pracy jest za dużo (tak jak w komunistycznej Polsce),
albo jest za mało atrakcyjna, albo - są głupi, nie przewidując utraty pracy przy wykryciu oszóstw.

jak slucham twoich wypowiedzi manior,to mnie strzela. zapracuj na szczescie,bo kupic go chyba nie mozesz...

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Cze 2009, 20:56:52 »
Ten artykul jest tak glupi jak redaktor ktory go napisal.

A co glupiego jest w tym artykule? Redaktor opisal normalne praktyki, przeciez tzw. "kombinowanie" mamy w genach. Jak Polaka oszukuja, to zaraz halas sie robi i biadolenie, jak to biedni rodacy sa oszukiwani przez wstretnych Dunczykow czy innych Angoli, ale odwrotnie... Naiwnosc to czy hipokryzja?

Chorykrolik, a na co chorujesz? Na pewno na brak umiejetnosci dyskusji. Umiesz tylko obrazac, czy moze cos wiecej?

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Cze 2009, 20:58:23 »
Napisz krolik co Ci się nie podoba w mojej wypowiedzi, albo sobie oszczędź takich tekstów.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2009, 21:09:45 wysłana przez Manior »

Offline chorykrolik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Cze 2009, 21:14:41 »
generalizujesz

poloniainfo.dk

Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Cze 2009, 21:14:41 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Cze 2009, 21:23:43 »
Widzialem na poloniach ogloszenia o sprzedazy taniej ropy, spotkalem tez mazurska grupe ktora poza "porzuconymi" na ulicy rowerami kolekcjonowala rope w kazdym domu w ktorym cos dlubala.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Cze 2009, 21:27:54 »
Co do generalizowania: oczywiscie, nie wszyscy Polacy kombinuja i oszukuja, ale jest wsrod nas sporo nieuczciwych. Co gorsza, takie zachowanie nie jest potepiane przez rodakow.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Cze 2009, 21:49:11 »
Wczoraj mialam "mila" rozmowe z Dunka, ktora skarzyla sie na Polakow zabierajacych worki z odzieza i sprzety wystawione na zbiorke przed domem. Jak zaczela mowic o genbrugsplads i Polakach polujacych na itd przeprosilam i wyszlam....
Nie chce myslec o rodakach, ktorzy tu przyjezdzaja i "pracuja", jak osoby opisane w artykule.

Offline pracawatch

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Cze 2009, 19:52:39 »
Prawda jest taka, że na trzech Polaków dwóch jest uczciwych, a ten trzeci kradnie. Prawdą jest równiez, że my uczciwi nie chamujemy takiego zjawiska. Policzyłem kiedyś szkody ( sam dla siebie), to sa ogromne sumy. Tłumaczenia złodzieji to najczęściej - Duńczycy to frajerzy. No cóż wszyscy wiemy, ze jest Polska a i b. Nic nie robiąc sami sobie szkodzimy.

typek

  • Gość
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Cze 2009, 20:41:15 »
Duńczycy to też złodzieje - haaa.. prawdziwi złodzieje - tylko może nie samochodów, odzieży na ulicy czy 3 piw z supermarketu - Duńczycy to złodzieje z wyższej półki (bardziej w stylu Bagsika z Art-B) - złodzieje podatkowi, złodzieje biznesowi, przemysłowi - były właściciel mojej duńskiej firmy to też złodziej (oczywiście Duńczyk) - kradł na potęgę... - jaka spotkała go kara? Żadna - teraz jest w Singapurze (i oszukuje skośnookich). Cóż - niech mu się dobrze powodzi (ja nie Duńczyk  - nie będę świnią i nie będę donosił na niego do SKATu) ale z drugiej strony życzę mu aby sprawiedliwości stało sie zadość. Nie opłaca im się kraść produktów z placu budowy, długopisów z biura czy fajnej reklamy telewizyjnej od konkurencji, skoro mogą w świetle prawa, okradać swoje własne firmy i ich właścicieli (dla tych co nie odróżniają  - prezes to rzadko właściciel, właściciel to nie zawsze prezes, główny zarządzający itd  - nie chce mi się rozwijac tematu).
Generalnie Polacy - głowa do góry! Nie dajcie sobie wmówić że jesteście złodziejami, pijakami, beztalenciami i nadajecie się tylko i wyłącznie do pracy jako "robol'e". Powzysze określenia o wiele bliższe są rodowitym Duńczykom.

nowy46

  • Gość
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Cze 2009, 18:00:31 »
Duńczycy to też złodzieje - haaa.. prawdziwi złodzieje - tylko może nie samochodów, odzieży na ulicy czy 3 piw z supermarketu - Duńczycy to złodzieje z wyższej półki (bardziej w stylu Bagsika z Art-B) - złodzieje podatkowi, złodzieje biznesowi, przemysłowi - były właściciel mojej duńskiej firmy to też złodziej (oczywiście Duńczyk) - kradł na potęgę... - jaka spotkała go kara? Żadna - teraz jest w Singapurze (i oszukuje skośnookich). Cóż - niech mu się dobrze powodzi (ja nie Duńczyk  - nie będę świnią i nie będę donosił na niego do SKATu) ale z drugiej strony życzę mu aby sprawiedliwości stało sie zadość. Nie opłaca im się kraść produktów z placu budowy, długopisów z biura czy fajnej reklamy telewizyjnej od konkurencji, skoro mogą w świetle prawa, okradać swoje własne firmy i ich właścicieli (dla tych co nie odróżniają  - prezes to rzadko właściciel, właściciel to nie zawsze prezes, główny zarządzający itd  - nie chce mi się rozwijac tematu).
Generalnie Polacy - głowa do góry! Nie dajcie sobie wmówić że jesteście złodziejami, pijakami, beztalenciami i nadajecie się tylko i wyłącznie do pracy jako "robol'e". Powzysze określenia o wiele bliższe są rodowitym Duńczykom.

Dobrze mowisz... Zlodzieje jakich malo... Sam mam przylkad... Pracuje 4 lata u jednego z najbogatszych dunczykow...
Lubie swoja prace, i nigdy sie nie zastanawialem czy wszystko z platnosciami jest ok. Jakos ostatnio wpadlem w krag dunczykow ktorzy pracuja na podobnych stanowiskach i przy wymawianiu pensji jaka mam cos dziwnie reagowali.... No to mnie tknelo i poszedlem do zwiazkow... I co sie okazalo ? Przez ostatnie cztery lata okradl mnie na 110 000 dkk.

Niech ktos powie ze to nie zlodziejstwo...

Na szczescie zwiazki dzialaja dosc sprawnie i wszystko odzyskam ale poglad na cudowny kraj i wspanialych dunow sie mi zmienil diametralnie...

Pozdrawiam tych co mysla inaczej...


Offline chorykrolik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Cze 2009, 19:33:44 »
A co glupiego jest w tym artykule? Redaktor opisal normalne praktyki, przeciez tzw. "kombinowanie" mamy w genach. Jak Polaka oszukuja, to zaraz halas sie robi i biadolenie, jak to biedni rodacy sa oszukiwani przez wstretnych Dunczykow czy innych Angoli, ale odwrotnie... Naiwnosc to czy hipokryzja?

Chorykrolik, a na co chorujesz? Na pewno na brak umiejetnosci dyskusji. Umiesz tylko obrazac, czy moze cos wiecej?

mam kłopoty z trawieniem...takich stronniczych i pozbawionych szerszego kontekstu wypowiedzi.
a co do umiejetnosci, to dyskusja nie jest narzuceniem formy (co czynisz...),tylko proba poznania wszystkich aspektow danego tematu.powinno to prowadzic do namacalnych efektow. ale dzielimy sie na tych , co mysla , ze cos robia i na pozostalych. do ktorej grupy bys sie zaliczyl?

Offline BB

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Cze 2009, 21:35:41 »
Czytając prawie wszytkie wypowiedzi ma wrażenie ,że gdzie nie pojawi się Polak to zaraz namiesza .Czy to jest praca czy forum w internecie ,zawsze musi pokazać oblicza medalu jaki nosi na piersi.Bez względu kto kradnie, jest to niegodne ,ja pracowałem w Danii 2 lata i to wystarczyło aby zobaczyc wiele ,ale tylko nie dojrzały emocjonalnie człowiek, chwali sie tym co widział złego i co robił żle.Więc  moja skromna rada dla tych wszytkich którzy mają rózne opinie na temat kradzieży jeśli pojechaliście tam pracować aby utrzymac swoje rodzinny postarajcie się o lepszy wizerunek Polaka .Pozdrawiam wszytkich którzy pracują cięższko i uczciwie.BB

poloniainfo.dk

Odp: Artykuł o Polakach oszukujacych pracodawcow za granica
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Cze 2009, 21:35:41 »

 

NO TO ŁADNIE JADĄ PO POLAKACH

Zaczęty przez emilyroseDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4576
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2010, 23:43:55
wysłana przez jedrzej
Program o Polakach w DR1

Zaczęty przez czysioDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5354
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2011, 10:10:13
wysłana przez cwsm111
Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej

Zaczęty przez MirabelkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1165
Wyświetleń: 493161
Ostatnia wiadomość 26 Lis 2017, 17:49:47
wysłana przez dania_d
art. o Polakach w Skandynawii

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Hydepark

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8076
Ostatnia wiadomość 28 Kwi 2009, 13:18:34
wysłana przez Svaria
Obcokrajowcy o Polakach

Zaczęty przez BaumiDział Hydepark

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10037
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2013, 14:06:54
wysłana przez myszka0807