poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?  (Przeczytany 19059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline denice123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« dnia: 21 Cze 2009, 17:46:56 »
czy ktoś wie i mógłby opisać, jak wygląda egzamin na wózek widłowy (gaffeltruck)?
czy jest część pisemna (w jakim języku? duńskim, angielskim)
jak przebiega egzamin praktyczny?
z góry dziękuję za informacje

sk

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Cze 2009, 18:02:27 »
czesc, moja firma wyslala mnie 2 lata temu na kurs w Aalborgu ( po miesiecznym pobycie bez znajomosci dunskiego) i wygladalo to tak:
- kurs 6 dni
- pol dnia teoria i pol praktyka
- 7 dzien egzamin
- wyklady po dunsku
- praktyka jezdzisz kazdym rodzajem wozka od sztaplarki po wszystkie inne u mnie bylo ich 12 rœzne rodzaje i   
  marki, cwiczysz wjazd do wagonu przejazd z rurami betonitami itp.
- egzamin czesc praktyczna: 3 zadania do wykonania w zaleznosci ktory zestaw wylosujesz, ( u mnie kazdy zdal oczywiscie bez stresu - pomimo iz jedna "osoba" :) przestawila troszke regal, 
- egazamin teoretyczny - bodaj 20 pytnan test wielokrotnego wyboru na kompie w okreslonym czasie mozna bylo zrobic 2 bledy
- wiem ze jest mozliwosc przyjscia z tlumaczem lub poprosic o pomoc egzaminatora i pomoze przetlumaczyc na angielski.

Tak to wygladalo u mnie w Aalborgu 2 lata temu teraz nie wiem

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Cze 2009, 20:19:04 »
mój mąż  kończył kurs  w styczniu  , trwał 3 tygodnie i mniej więcej  tak jak opisuje  sk  ,  ważne jest byś przeglądnął książkę   co dostaniesz , bo w niej jest dużo informacji które są na egzaminie , mąż zdał bez problemu
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

navi

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Cze 2009, 21:54:20 »
Ja zdawałem jakieś 2-3 miesiące temu ten egazamin - zdałem mimo że jestem początkująco - średniozaawansowany w duńskim. Egazamin wyglądał bardzo podobnie do tego opisanego powyżej. Niezłe jaja - bo z mojej grupy 12 osób - 2 Duńczyków nie zdało... teorii (która jest bardzo prosta - trzeba pouczyć się w weekend i tyle wystarczy - ale Duńczycy jak to Duńczycy - ledwo wiedzą ile to jest 2+2 i generalnie myślenie im nie za bardzo "wychodzi"  (ale to temat na inny post ;) ) -  także głowa do góry - jak się przyłozysz na pewno zdasz :) )

iwo29

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Cze 2009, 01:19:35 »
Ja zdawałam w październiku  08. Bardzo miło wspomina ten kurs. Mój szef wysłał mnie pomimo iż nie znałam duńskiego wtedy. Wygląda to tak jak napisano wyżej. Test z teorii mój wykładowca indywidualnie tłumaczył mi na angielski. Wykuta byłam po duńsku więc zdałam zrobiłam jeden błąd ( coś tam o przeglądzie technicznym ) 4 osoby oblały ale poprawiały następnego dnia przed praktycznym. Praktyczny 3 wózki w tym ten z którym najgorzej mi na początku szło elektryczny gdzie kręcisz kabusewnicą w odwrotną stronę niż w innych no i przewożenie betonów. Spoko. U mnie w firmie duńczyk zadawał ponad 10 razy i nic. To go wylali. Acha zdawałam w Horsens. Jestem pierwszą Polką kobietą która tam zdawała.

piott72

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Paź 2009, 23:01:27 »
Mozecie napisac jaka jest oplata za taki kurs?

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Paź 2009, 05:18:24 »
Ceny wahaja sie, ale cos okolo 1000 koron. Jesli jest mozliwosc to pracodawca wysyla, i wtedy jest oczywiscie gratis (dla pracownika)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

poloniainfo.dk

Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Paź 2009, 05:18:24 »

juniorkaaaaaaa

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Paź 2009, 15:38:58 »
moj chlopak wlasnie ma egzamin w czwartek a mieszka w dk dlugo i mowi ze praktyka jest do zdania ale teoria ciezka ciezkie slowa do zapamietania ale tak czy siak bardzo oplacalna rzecz w dk taki kursik i polowa bram otwartych :)ale nie wiem ile kosztuje bo on ma gratis z firmy.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Paź 2009, 17:13:27 »
Jasne. "Połowa bram otwartych".. chyba Niebieskich  ;)

naturalnie

  • Gość
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Paź 2009, 18:01:04 »
No to ja miałem taki numer , wjezdzam naturalnie z łapówka na egzamin, tu na boczku lekko bajerkę stosuję, taka na  migi bo jezykowo to tylko migowy z pierdla  pamietam, . facet na mnie patrzy jak na idiote bo co to niby jest ze ja niby jakis givy daję,oni ze ok , ok, i sie uśmiechają, no to już morda uradowana, że egzamin ok, a tu mi jakis facet macha legitymacją za chwile , nie wiem skad sie pojawił,  i gada do mnie ze no god? ja mu na to polska wodka no god?,  no no. ju no god, no i mnie powiazli cos tam podpisywałem,ale egzaminu nie zdałem, a oni tam tylko ze moj tatoo jest ok, a dziara im sie podobała, barany....

Offline berserk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Paź 2009, 18:49:24 »
No to ja miałem taki numer , wjezdzam naturalnie z łapówka na egzamin, tu na boczku lekko bajerkę stosuję, taka na  migi bo jezykowo to tylko migowy z pierdla  pamietam, . facet na mnie patrzy jak na idiote bo co to niby jest ze ja niby jakis givy daję,oni ze ok , ok, i sie uśmiechają, no to już morda uradowana, że egzamin ok, a tu mi jakis facet macha legitymacją za chwile , nie wiem skad sie pojawił,  i gada do mnie ze no god? ja mu na to polska wodka no god?,  no no. ju no god, no i mnie powiazli cos tam podpisywałem,ale egzaminu nie zdałem, a oni tam tylko ze moj tatoo jest ok, a dziara im sie podobała, barany....


A smoki w tej bajce były?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Paź 2009, 19:12:37 »
A smoki w tej bajce były?

Normalnie jesteś moim GurU :D
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Paź 2009, 20:39:10 »
No to ja miałem taki numer , wjezdzam naturalnie z łapówka na egzamin, tu na boczku lekko bajerkę stosuję, taka na  migi bo jezykowo to tylko migowy z pierdla  pamietam, . facet na mnie patrzy jak na idiote bo co to niby jest ze ja niby jakis givy daję,oni ze ok , ok, i sie uśmiechają, no to już morda uradowana, że egzamin ok, a tu mi jakis facet macha legitymacją za chwile , nie wiem skad sie pojawił,  i gada do mnie ze no god? ja mu na to polska wodka no god?,  no no. ju no god, no i mnie powiazli cos tam podpisywałem,ale egzaminu nie zdałem, a oni tam tylko ze moj tatoo jest ok, a dziara im sie podobała, barany....



Za dawanie lapowki idzie sie nawet do wiezienia tu.. w Danii, ale tak na marginesie dzieki za rozsmieszenie bo zabawna ta historyjka hahaha
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Paź 2009, 17:30:27 »
No to ja miałem taki numer , wjezdzam naturalnie z łapówka na egzamin, tu na boczku lekko bajerkę stosuję, taka na  migi bo jezykowo to tylko migowy z pierdla  pamietam, . facet na mnie patrzy jak na idiote bo co to niby jest ze ja niby jakis givy daję,oni ze ok , ok, i sie uśmiechają, no to już morda uradowana, że egzamin ok, a tu mi jakis facet macha legitymacją za chwile , nie wiem skad sie pojawił,  i gada do mnie ze no god? ja mu na to polska wodka no god?,  no no. ju no god, no i mnie powiazli cos tam podpisywałem,ale egzaminu nie zdałem, a oni tam tylko ze moj tatoo jest ok, a dziara im sie podobała, barany....


Niezly kolo jestes  ;D

poloniainfo.dk

Odp: jak wygląda egzamin na wózek widłowy w DK?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Paź 2009, 17:30:27 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17681
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12947
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14840
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16369
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17277
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy