poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Z Polski z rowerami na dachu - czy są problemy na promach?  (Przeczytany 3320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carrifergus

  • Gość
Witam.

Będę jechał w następny poniedziałek z Polski do CPH samochodem z rowerami na dachu. Wyszło mi, że najtańszą opcją jest jazda przez Rostock i prom do Gedser (a moze się mylę? Czy bywalcy znają może tańszą drogę?). Czy na promie są problemy jeżeli pojazd ma nietypową wysokość (tzn. gdy mam rowery na dachu?)

Pytanie drugie - czy na takie 'częste' promy muszę koniecznie robić rezerwację (nie mam karty kredytowej), czy wystarczy że bilet kupię sobie na najbliższy kurs już na nabrzeżu?

KarolWB

  • Gość
Odp: Z Polski z rowerami na dachu - czy są problemy na promach?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sie 2009, 18:05:58 »
Z takim zestawem możesz mieć problem bo jesteś wtedy za wysoki. A na to połączenie promowe najlepiej mieć rezerwacje na określoną godzinę i musisz za nią zapłacić z góry. http://www.scandlines.dk/

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z Polski z rowerami na dachu - czy są problemy na promach?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sie 2009, 19:04:26 »
Sadze, ze bedziesz mogl zdjete rowery postawic gdzies z boku.

asd

  • Gość
Odp: Z Polski z rowerami na dachu - czy są problemy na promach?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sie 2009, 00:49:43 »
Witam.

Będę jechał w następny poniedziałek z Polski do CPH samochodem z rowerami na dachu. Wyszło mi, że najtańszą opcją jest jazda przez Rostock i prom do Gedser (a moze się mylę? Czy bywalcy znają może tańszą drogę?). Czy na promie są problemy jeżeli pojazd ma nietypową wysokość (tzn. gdy mam rowery na dachu?)

Pytanie drugie - czy na takie 'częste' promy muszę koniecznie robić rezerwację (nie mam karty kredytowej), czy wystarczy że bilet kupię sobie na najbliższy kurs już na nabrzeżu?


Na promie Rostock-Gedser nie bedziesz mial problemow z rowerami. Tam bierze sie pod uwage jedynie dlugosc auta, nie patrza na wysokosc. Jest jeden (pojedynczy) poklad samochodowy. Inaczej jest na promie Polferreis (Swinoujscie-Kopenhaga) gdzie rowniez jest jeden poklad samochodowy, ale po jednej stronie jest on podzielony i wowczas ma znaczenie wysokosc auta.

Co do biletow to lepiej zarezerwowac gdyz moze sie zdazyc, ze nie bedzie miejsc. I wowczas bedziecie czekac 2 godziny (o ile na nastepnym rowniez beda miejsca). Jest to dosc popularne polaczenie i niektore godziny sa wykupione juz na kilka dni przed terminem.

poloniainfo.dk

Odp: Z Polski z rowerami na dachu - czy są problemy na promach?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sie 2009, 00:49:43 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33604
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 18234
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17977
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 31159
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21403
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl