poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 8 czy 38%  (Przeczytany 7868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

8 czy 38%

  • Gość
8 czy 38%
« dnia: 10 Wrz 2009, 17:23:35 »
witam mam pytanie i bardzo prosze o pomoc, zaczelam pracowac w marcu tego roku i do tej pory bylam na podatku 8% teraz gdy przekroczylam kwote zwolniona od podatku place i 8 % i 38% od zarobionej kwoty. wiec nie rozumiem dlaczego kazdy mowi ze jest to albo 8 albo 38% i czy mozna cos z tym zrobic, bardzo prosze o odpowiedz.

myszka123

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrz 2009, 18:25:15 »
Ja zaczęłam pracowac od lutego i nie miałąm tego szczęscia byc na 8% nawet nie wiem dlaczego ,a na dodatek pierwsza moja wypłata wróciła do mnie z 60% podatku.Jedynie teraz fradrau mam wiekszy.Teraz płace normalne 39%.

kinket

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrz 2009, 21:58:26 »
Cos ci sie pokręciło keny - przeczytaj cos napisał i wyprostuj

Klingon

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrz 2009, 14:19:02 »
.. wiec nie rozumiem dlaczego kazdy mowi ze jest to albo 8 albo 38% i czy mozna cos z tym zrobic
Od wynagrodzenia za prace zawsze jest 8% (stad potocznie nazywanym podatkiem brutto) i dodatkowo ~38 % od kwoty przekraczajacej kwote wolna od podatku.

Klingon

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrz 2009, 14:22:03 »
.. nie miałąm tego szczęscia byc na 8% nawet nie wiem dlaczego..
Je tez nie :'( - nie mialem tak wysokich ulg by byc zwolnionym od placenia podatku.

Offline VENUS

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz 2009, 13:30:01 »
ok, tak wiec napisze co wiem na ten temat...
Od wynagrodzenia za prace zawsze jest 8% (stad potocznie nazywanym podatkiem brutto) i dodatkowo ~38 % od kwoty przekraczajacej kwote wolna od podatku.

dokladnie tak, oprocz tego waznym punktem jest tymczasowa umowa pracy zamknieta na najwyzej 2 lata. to wlasnie wtedy skat nalicza diety za jedzenie i mieszkanie w danii a oprocz tego kilometry od miejsca zamieszkania w danii do miejsca zamieszkania w polsce. stad tez wychodzi tak wysoki prog sumy zwolnionej od podatku co daje sumasumarum praktycznie tylko 8% ... nalezy sie zastanowic co sie chce:pozostac tu w danii na dluzej czy tylko na okreslony czas i wracac potem do domu. dieta na jedzenie i mieszkanie obowiazuje tylko w 1ym roku pracy w danii, na drugi rok mozna juz tylko odpisywac kilometry do polski
pzdr

[Posted on: 14 Wrzesień  2009, 13:27:09]

Ja zaczęłam pracowac od lutego i nie miałąm tego szczęscia byc na 8% nawet nie wiem dlaczego ,a na dodatek pierwsza moja wypłata wróciła do mnie z 60% podatku.Jedynie teraz fradrau mam wiekszy.Teraz płace normalne 39%.
podejrzewam, ze w pierwszym miesiacu nie miala pani jeszcze nr CPR. tylko wtedy naliczany jest 60% podatek ( z tego co wiem) ;-)
pzdr
CARPE DIEM

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2009, 15:44:01 »
Od wynagrodzenia za prace zawsze jest 8% (stad potocznie nazywanym podatkiem brutto) i dodatkowo ~38 % od kwoty przekraczajacej kwote wolna od podatku.

Tylko jeszcze drobne uzupelnienie: podatek 8%, ktore zawsze sie placi bez wzgledu na wysokosc wynagrodzenia jest podatkiem zdrowotnym. W podatku 38% jest wliczony podatek zdrowotny.

poloniainfo.dk

Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2009, 15:44:01 »

Klingon2

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrz 2009, 22:49:59 »
Tylko jeszcze drobne uzupelnienie: podatek 8%, ktore zawsze sie placi bez wzgledu na wysokosc wynagrodzenia nie jest podatkiem zdrowotnym. W podatku 38% jest wliczony podatek zdrowotny.
Dopisalem "nie". :)

Mysle ze podatek zdrowotny to tylko taka nazwa, poprzednio nazywal sie podatkiem wojewodzkim, i kazdy ma opieke zdrowotna bez wzgledu czy go placi.

a

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrz 2009, 22:32:33 »
Czasem niekoniecznie trzeba sie dzielic z innymi swoja "wiedza".

Lepiej poczekac na odpowiedz kogos kto ma pojecie o sprawie, w tym wypadku odpowiedz Klingona.

ok, tak wiec napisze co wiem na ten temat...dokladnie tak, oprocz tego waznym punktem jest tymczasowa umowa pracy zamknieta na najwyzej 2 lata. to wlasnie wtedy skat nalicza diety za jedzenie i mieszkanie w danii a oprocz tego kilometry od miejsca zamieszkania w danii do miejsca zamieszkania w polsce. stad tez wychodzi tak wysoki prog sumy zwolnionej od podatku co daje sumasumarum praktycznie tylko 8% ... nalezy sie zastanowic co sie chce:pozostac tu w danii na dluzej czy tylko na okreslony czas i wracac potem do domu. dieta na jedzenie i mieszkanie obowiazuje tylko w 1ym roku pracy w danii, na drugi rok mozna juz tylko odpisywac kilometry do polski
pzdr

[Posted on: 14 Wrzesień  2009, 13:27:09]

podejrzewam, ze w pierwszym miesiacu nie miala pani jeszcze nr CPR. tylko wtedy naliczany jest 60% podatek ( z tego co wiem) ;-)
pzdr

Offline VENUS

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrz 2009, 12:00:58 »
Czasem niekoniecznie trzeba sie dzielic z innymi swoja "wiedza".

Lepiej poczekac na odpowiedz kogos kto ma pojecie o sprawie, w tym wypadku odpowiedz Klingona.


czy ta wypowiedz jest skabusewana do mnie??? biegam do skat regularnie i zadaje mnostwo pytan, stad moje wypowiedzi. mam je nawet na pismie po angielsku( z skat oczywiscie). tak czy tak mam ciagle jeszcze duzo pytan np. od maja tego roku my polacy nie potrzebujemy juz wiecej pozwolen na prace czyli tzw. otwarty rnek pracy w danii no i w zw z tym w naszym zakladzie pozmieniano umowy dla polakow tym ktorzy mieli zamkniete na otwarte tzn. bez daty zakonczenia... czy to oznacza, ze nie moga juz robic odpisow odnosnie diety itp itd?? jaki ma wplyw ta zmiana na nasze podatki teraz?
CARPE DIEM

Klingon2

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrz 2009, 23:30:49 »

Klignon2

  • Gość
Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrz 2009, 23:38:59 »
A konkretnie tylko ulga za wyzywienie jest do roku, potem tylko za udokumentowane wydatki.
Na ile pamietam to po reformie podatkowej bedzie mozna otrzymac najwyzej 50 tys. (ok. jednej trzeciej jest "na reke").

Ulge za przejazdy do Polski mozna rowniez otrzymac majac kontrakt na czas nieokreslony gdy w Polsce ma sie stale miejsce zamieszkani (centrum interesow zyciowych).

poloniainfo.dk

Odp: 8 czy 38%
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrz 2009, 23:38:59 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17044
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11330
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27049
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11633
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7884
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir