poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Bolesne ząbkowani  (Przeczytany 13662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Bolesne ząbkowani
« dnia: 26 Wrz 2009, 21:46:06 »
Proszę mamy o radę które już to przechodziły-czyli bolesne ząbkowanie. Jaki żel mogę kupić tu dziecku na dziąsełka. Córeczka ząbkuje i płacze nocami, proszę o pomoc.

ankak32

  • Gość
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrz 2009, 21:52:48 »
proponuję gryzaki z żelem w środku.włóż je do lodówki,a potem podaj dziecku.możesz podać na noc syrop przeciwbólowy.żeli tutejszych nie znam.życzę powodzenia

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrz 2009, 21:55:46 »
Tu nie kupisz zelu. Gdy ja pytalam patrzyli na mnie jak na "potuczona" ;) .. od zelow dostaje sie pruchnice...

Najlepsze gryzaki wodne z lodowki i tylko takie cos Ci zaproponuja.
Ja kupilam tez takie homoopatyczne tabletki. To rumiankowe i tylko chlodza. Mi nie byly potrzebne, ale sie zabezpieczylam. jakby byly jeszcze dobre moglabym Ci je wyslac albo podpowiedziec gdzie kupilam.
Nie pamietam jak sie nazywaja, jutro moge sprawdzic.

Gryzak jednaj jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrz 2009, 22:06:02 »
Gryzaki mamy. W dzień jakos sobie radzimy, najgorzej jest w nocy jak sie budzi i płacze, że nie mozna jej uspokoić. Widzę że znów będę musiała ściągać z Polski.

magda27

  • Gość
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrz 2009, 10:33:55 »
EVA77 - my mamy żel Dentinox (oczywiście kupiony w Polsce), podobno najlepszy. Na mojego synka nie działa. Akurat jesteśmy też na etapie ząbkowania, mały nocami budzi się z płaczem kilkanaście razy. Wczoraj przed snem dostał czopek przeciwbólowy i przespał całą noc :))) Spróbuj, jeżeli masz czopki albo syrop przeciwbólowy. U nas tylko to pomaga.

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrz 2009, 11:51:42 »
Wlasnie wczoraj tez dalismy panadol i noc minela spokojnie. Nie wiem czy sobie wogóle zawracac glowe jakimis zelami skoro mówisz ze na twoje dziecko to nie dziala.Ale srodki przeciwbolowe na dłuższą metę to tez pewnie nic dobrego. No ale trzeba sobie jakos radzic.

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrz 2009, 12:22:58 »
mi lekarz przepisał na receptę takie smarowidło do dziąsełek!no i czopki też czasem daję ale to już naprawdę jak baaaardzo mocno marudzi! :)

[Posted on: 27 Wrzesień  2009, 12:19:28]

nazywa się to DOLODENT w takiej buteleczce jak witaminka  D-receptę mam "wielokrotnego użycia"

poloniainfo.dk

Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrz 2009, 12:22:58 »

magda27

  • Gość
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrz 2009, 12:38:12 »
Ja też miałam wątpliwości co do podawania środków przeciwbólowych, ale szkoda zrobiło mi się małego, bo najbardziej on się męczy. W dzień jest jeszcze jako tako, ale noce są okropne.
My teraz czekamy na górne jedynki, trzy tygodnie temu pojawiły się dolne. Tydzień zanim małemu wyszły zabki to był koszmar. Synek z aniołka zamienił się w diabełka.

Offline Emma

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrz 2009, 13:46:46 »
to prawda najlepsze sa gryzaki z lodowki ale niewolo przesadzic bo dzieciatko bedzie chore ,moje przez to sie przeziebilo bo podawalam mu czesto ale niemam problemow w nocy  co prawda budzi sie co jakis czas z placzem ale jak mu podam dydka to cichosza,niepolecam czesto stosowania syropkow bo potem dziecko sie uzalezni a mascie roznego rodzaju nic nie pomagaja,ja swojemu synkowi kupilam rozne gryzaki od koloru do wyboru ma w czym wybierac i zawsze sie jakims zainteresuje i zaspokoi swoj bol zabkow---pamietajcie ze zabkow jest duzo jak zaczniecie za kazdym razem podac syropek to puzniej nic innego niebedzie na nie dzialalo--pozdro

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrz 2009, 14:08:59 »
to prawda najlepsze sa gryzaki z lodowki ale niewolo przesadzic bo dzieciatko bedzie chore ,moje przez to sie przeziebilo bo podawalam mu czesto ale niemam problemow w nocy  co prawda budzi sie co jakis czas z placzem ale jak mu podam dydka to cichosza,niepolecam czesto stosowania syropkow bo potem dziecko sie uzalezni a mascie roznego rodzaju nic nie pomagaja,ja swojemu synkowi kupilam rozne gryzaki od koloru do wyboru ma w czym wybierac i zawsze sie jakims zainteresuje i zaspokoi swoj bol zabkow---pamietajcie ze zabkow jest duzo jak zaczniecie za kazdym razem podac syropek to puzniej nic innego niebedzie na nie dzialalo--pozdro

Super, ktos mysli jak ja ;))  Dodam tylko, ze dobra tez jest marchewka , i ogorek z wycietymi pestkami jako gryzaki ;) 
A te tabletki homoopatyczne nazywaja sie OSANIT  bez cukru -kolejna zaleta. I sa najbardziej wychwalane . Data waznosci maja do 31.12.2009 Zamawialam je z Niemiec. Jesli ktoras chcialaby moge wyslac.
Synek przechodzil bezbolesnie zabkowanie mam nadzieje, ze corka tez tak bedzie miala.
A faszerowanie dziecmi panadolem... tak ucza wlasnie polscy lekarze :-/



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2009, 14:33:15 wysłana przez Zelandia »

magda27

  • Gość
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrz 2009, 15:57:48 »
Tak dla sprostowania. W dzień mały dostaje gryzaki i tym podobne rzeczy. Ale jeżei dziecko budzi się kilka nocy pod rząd po 15 czy 18 razy, za każdym razem z krzykiem? Też mam dawać gryzaki?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrz 2009, 16:14:40 »
Tak dla sprostowania. W dzień mały dostaje gryzaki i tym podobne rzeczy. Ale jeżei dziecko budzi się kilka nocy pod rząd po 15 czy 18 razy, za każdym razem z krzykiem? Też mam dawać gryzaki?

 A czytalas w necie co to jest OSANIT ? Poczytaj moze bedziesz chciala.

magda27

  • Gość
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Wrz 2009, 16:38:26 »
Zelandia, faktycznie w necie bardzo chwalą to niemieckie cudo. W piatek mój szwagier przyjeżdża do Danii więc go poproszę żeby zatrzymał się w niemieckiej aptece i kupił mi mały zapas.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrz 2009, 17:18:49 »
Zelandia, faktycznie w necie bardzo chwalą to niemieckie cudo. W piatek mój szwagier przyjeżdża do Danii więc go poproszę żeby zatrzymał się w niemieckiej aptece i kupił mi mały zapas.

Na pewno nie chcesz tez mojego?  Mojej corce do grudnia chyba zab jeszcze nie wyjdzie  ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrz 2009, 18:30:57 »
Na pewno nie chcesz tez mojego?  Mojej corce do grudnia chyba zab jeszcze nie wyjdzie  ;)
W Matas sa krople Gummedråber (krople do dziasel); 1-2 krople na czystym palcu - masowac lekko dziasla dziecka. Pierwsze zaby to nie choroba i dlatego nie zaleca sie zadnych medykamentow, chyba ze wystapi goraczka ponad 38,5 trwajaca ponad 2 dni.

[Posted on: 27 Wrzesień  2009, 18:29:44]

oczywiscie zeby ... nie zaby jak napisalem.

poloniainfo.dk

Odp: Bolesne ząbkowani
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrz 2009, 18:30:57 »