poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Abonament rtv  (Przeczytany 21217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kloucek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Abonament rtv
« dnia: 27 Wrz 2009, 19:04:16 »
Witam

Właśnie miałem wizytę (W niedzielę popołudniu!!!) uroczego pana pytającego się, czy mam komputer albo telewizor. Pan powiedział, że muszę płacić abonament w wysokości 1000dkk na pół roku, i że przyśle mi list.

Coś o tym wiecie? Czy po prostu olać pana i potraktować to jako próbę żartu?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrz 2009, 19:34:43 »
Możesz go olać ale i tak dostaniesz rachunek.
pozd.

fa

  • Gość
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrz 2009, 20:50:47 »
Jak się nie mylę jest to licencja za posiadanie tv lepiej z nimi nie zadzierać :)

thomas212

  • Gość
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrz 2009, 21:10:39 »
witajcie ja juz dostałem 2 razy to wezwanie na piśmie do zapłaty licencji medialnej ponad 1000dkk za pól roku,lub opłate miesieczną 190dkk +moms,i wiecie co alałem ich z góry już 2 razy i niezapłace ja niemam ich tv DR i żadnego radia od nich i niezaplace niech mnie w dupe cmokną,mam satelite z polski polsat cyfrowy i tam oplacam a oni wszystko by chcieli narzucic co swoje a ja powiedzialem ze nie dam im na pismie dostepu do konta bo walną mi z grubej rury pozdro

goooosc

  • Gość
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrz 2009, 21:14:03 »
nie wymadrzaj sie, znajda cie w  skacie..... widze, ze masz dostep do internetu, no i komorke z takim dostepem tez chyba posiadasz...
 w Polsce tez jest obowiazek placenia abonamentu  nawet jesli placisz za polsat
 

Offline rzeznik55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrz 2009, 21:31:17 »
...od tego się nie ucieknie,przesla to do skatu a on odciągnie to sobie w marcu przy rozliczeniu za rok 2008,plus odsetki i koszty upomnien,pozdrawiam

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2010, 14:09:11 »
jak sie uchronic przed dr license

poloniainfo.dk

Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2010, 14:09:11 »

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrz 2010, 15:15:00 »
Dla niepotrafiących czytać postów ;D, wkleję jeszcze raz, ale nie mam wersji obrazkowej  :P
to nie PL tu nie uciekniesz, mogłeś nie kupować komórki itd, bo się płaci za posiadanie komórki( bo poprzez komórkę można korzystać z internetu)
Mam znajomego co nie płaci, ale ma komórkę z lebary i nic nie kupował więcej. Więc  nie  mają go w ewidencji.
 A i w PL płaci się za posiadanie odbiornika  RTV i nikt się nie pyta czy oglądasz i co oglądasz. Masz TV musisz płacić.
DR to jest poprostu firma, która ma swoje programy oraz tzw. KRRiTV w PL. Dwa w jednym

...od tego się nie ucieknie,przesla to do skatu a on odciągnie to sobie w marcu przy rozliczeniu za rok 2010,plus odsetki i koszty upomnien,pozdrawiam

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrz 2010, 16:21:53 »
Te cwany gapa jak nie chcesz placic to nie plac twoja sprawa ale wiedz jedno ze musisz placic nawet jak posiadasz radio w samochodzie ze o innych dobrach rtv nie wspomne skat ci naliczy odpowiednio za uchylanie sie od oplat, a jak w miedzy czasie zjedziesz do pl. to tam cie namierzy urzad skarbowy, ktos tu opisywal wlasnie taki problem ze nie zaplacil oplaty do dr.za rok pobytu dk i musial to zaplacic w polsce plus koszty administracyjne wynoszace bagatela prawie tysiac zlotych,tak wiec powodzenia w wypinaniu klaty na to co niestety trzeba zaplacic jesli chce sie korzystac z dobr danii.

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrz 2010, 16:30:26 »
witajcie ja juz dostałem 2 razy to wezwanie na piśmie do zapłaty licencji medialnej ponad 1000dkk za pól roku,lub opłate miesieczną 190dkk +moms,i wiecie co alałem ich z góry już 2 razy i niezapłace ja niemam ich tv DR i żadnego radia od nich i niezaplace niech mnie w dupe cmokną,mam satelite z polski polsat cyfrowy i tam oplacam a oni wszystko by chcieli narzucic co swoje a ja powiedzialem ze nie dam im na pismie dostepu do konta bo walną mi z grubej rury pozdro
Za trzecim razem będzie 5tys dkk. Wybór należy do Ciebie...

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrz 2010, 21:20:41 »
No właśnie, ziomki tylko pytają jak tu się wykręcić od zapłacenia czegoś. Ale oczekiwania są olbrzymie w stylu co mi się należy. Najpierw trzeba być samemu ok a dopabuse wymagać. Lepiej zapłać, później i tak to oddasz bo w EU wcześniej czy później Cię namierzą, chyba, że wybierzesz Amerykę Płd. lub zaszyjesz się gdzieś w buszu lub za Uralem lub jeszcze coś innego wykombinujesz jak to ziomki potrafią.  ;D.

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrz 2010, 10:09:19 »
widze, ze masz dostep do internetu, no i komorke z takim dostepem tez chyba posiadasz...
Posiadanie komórki nie powoduje obowiązku opłaty abonamentu. Załączam wersję polską ulotki, która swego czasu była wrzucana do skrzynek:
- - -

Rejestracja

Licencja w Danii
Wszyscy w Danii, którzy ukończyli 18 lat, a posiadają odbiornik telewizyjny lub komputer z dostępem do internetu (256 kb/s lub szybszym), zobowiązani są do płacenia licencji medialnej. Jeżeli posiadasz radio, płacisz tylko licencję radiową. Jeżeli jesteś w posiadaniu zarówno odbiornika radiowego, jak i np. telewizyjnego, licencja medialna obejmuje także radio. Jedna opłata licencyjna pokrywa także odbiorniki mieszkających we wspólnym gospodarstwie partnera/ współmałżonka i dzieci.
Duńskie prawo
Według duńskiego prawa zobowiązany jesteś do płacenia opłaty licencyjnej jeżeli posiadasz odbiornik objęty licencją nawet wówczas, gdy sam nie oglądasz, ani nie słuchasz programów nadawanych przez DR. Opłacasz licencję za sam fakt posiadania odbiornika. Masz obowiązek zarejestrować się jako płatnik licencji w ciągu 14 dni od daty pozyskania odbiornika. Możesz to zrobić za pomocą kuponu umieszczonego w niniejszej broszurze lub na stronie www.dr.dk/licens.
Jeśli się przeprowadzasz
W przypadku przeprowadzki licencja automatycznie podąża za tobą na nowe miejsce. Zgłosić nam powinieneś tylko wyjazd z Danii lub przeprowadzkę do partnera, płacącego osobną licencję, wobec czego jedną z licencji należy wyrejestrować.
Pytania
W razie pytań, skontaktuj się z DR Licens- og Programservice pod nr tel. 70 20 13 13 lub zajrzyj na naszą stronę internetową www.dr.dk/licens.
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrz 2010, 10:51:04 »
przerazona glupotami jakie niektorzy tu wypisuja, weszlam na strone dr licens...
http://www.dr.dk/OmDR/Licens/Privat/FAQ_Privat/Alle+licenspligtige+apparater.htm

wiec mowisz, ze za komorke sie nie placi????  ;), bo w polskiej ulotce nie bylo?
moze czas zaczac sie uczyc dunskiego...
 od kar za nie placenie sie nie ucieknie, jesli juz kogos namierzyli
 milego dnia wszystkim :)

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrz 2010, 17:10:52 »
wiec mowisz, ze za komorke sie nie placi????  ;), bo w polskiej ulotce nie bylo?

W ulotce nie było, ale jak zaglądam z stronę DR widzę, że posiadanie komórki z dostępem do internetu niestety też powoduje obowiązek zapłaty abonamentu:
- - -
Har du et licenspligtigt apparat?
Medielicens
Hvis du har et eller flere af disse apparater, skal du betale medielicens:

    * Tv eller tilsvarende apparat
    * Computer med adgang til internet eller et andet netværk med en download hastighed på 256 Kbit/s eller derover
    * Computer med enhed, for eksempel tv-tuner, som kan modtage tv via radiobølger eller netværk
    * Mobiltelefon med internetadgang
    * PDA'er og andre enheder, der trådløst kan modtage og gengive billedprogrammer og -tjenester
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwi 2012, 18:51:16 »
Witajcie,
nie chcę zakładać nowego wątku - zapytam w tym temacie.

Dostałem rachunek z DR za abonament - wcześniej nikt się nie upominał. Mam tylko jedna pytanko, jestem w Dani tylko dla pracy (rodzina jest w PL)i spędzam w tym kraju średnio 60% roku, a resztę 40 %w Polsce.

Czy także mam obowiązek płacić pełną stawkę? Czy istnieje coś takiego, jak proporcjonalna opłata?

poloniainfo.dk

Odp: Abonament rtv
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwi 2012, 18:51:16 »

 

abonament tv

Zaczęty przez agniesiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4262
Ostatnia wiadomość 03 Mar 2009, 22:16:48
wysłana przez felis
ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?

Zaczęty przez elleveDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26019
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2011, 16:49:11
wysłana przez BarneyG
Danske bank czy Nordea, Telefon abonament

Zaczęty przez danielexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3814
Ostatnia wiadomość 09 Kwi 2011, 17:37:39
wysłana przez danielex
Telefon na abonament

Zaczęty przez maryo1977Dział Hydepark

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10919
Ostatnia wiadomość 14 Kwi 2014, 13:32:31
wysłana przez wiechut123
abonament za telewizje

Zaczęty przez mamuśka24Dział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4960
Ostatnia wiadomość 25 Maj 2010, 22:40:54
wysłana przez art1