poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??  (Przeczytany 5176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzumbastc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« dnia: 04 Paź 2009, 14:09:34 »
Witam,prosze o pomoc,,, pracuje na polskich warunkach w szklarni od maja do teraz(z 3tygodniowa przerwa,gdyz byly urlopy w pracy).moj posrednik mowi ze teraz musze miec zatrudnienie w Polsce na conajmniej 3 tyg,(moze byc fikcyjne za co oczywiscie trzeba zaplacic!)zeby moc znow tu w Danii kontynuowac prace.ze takie sa Polskie Warunki,prosze o pomoc czy tak faktycznie jest???Pathi.

danran

  • Gość
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Paź 2009, 14:29:54 »
to chyba jakis grubszy przekret

Offline dzumbastc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Paź 2009, 14:38:45 »
ale podobno jest tak ze jesli sie jest pracownikiem sezonowym to mozna przepracowac 6 mcy na polskim kontrakcie  i jakis czas trzeba miec zatrudnienie w Polsce....nie wiem co robic.piszczie jak to jest naprawde...nie moge znalesc nic takiego w tych przepisach o polskich warunkach..

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Paź 2009, 16:54:12 »
to co ci powiedzial twoj pracodawca to kit.uwazaj lepiej bo takich przekretow jest pelno.ja mam firme polska robiaca kontrakt w danii i pierwsze slysze zeby cos takiego mialo miejsce. :) :) :) :) :) :) :) :).a jak jest to niech ci pokaze taki przepis ktory ci zmusza do powrotu i pracy w pl przez 3tyg
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

a

  • Gość
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź 2009, 17:00:12 »
W ogole zatrudnianie na tzw. polskich warunkach to prawdziwie szatanski pomysl posrednikow. I co ciekawe, to Polak Polakowi robi takie kuku.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Paź 2009, 18:22:06 »
martuchnam- kilka tygodni  przed pierwszym maja byłem świadkiem rozmowy pracownika firmy/pośrednika zatrudniającej polaków a jej pracownikiem w tedy zatrudnionym na warunkach dk rozmowa zeszła na temat warunków zatrudniania po pierwszym maj ,czyli na warunkach polskich , pracownik mętnie tłumaczył że ta praca tylko na trzy miesiące w roku , osoby które nigdy nie miały cpr.
Ja nic nie wiem na ten temat i ty też jak widzę nie masz bladego pojęcia , może zaczekamy na odpowiedzi osób które mają wiedzę w tym temacie .Które były w skacie czy też znają się na tych przepisach.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Paź 2009, 18:44:36 »
Czy to nie chodzi czasem o próg podatkowy aby założyciel tematu cały czas był TYLKO na 8 %...............

poloniainfo.dk

Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Paź 2009, 18:44:36 »

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Paź 2009, 18:48:27 »
tak sie sklada ze bylam w skacie i dostalam nawet pismo od nich.mam ci moze je zeskanowac i wyslac??poza tym sama zatrudniam ludzi wiec nie mow ze nie wiem. :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Paź 2009, 18:55:13 »
Czegoś nie rozumiem, napisałaś że masz polską firmę mającą  kontrakty w Danii . My piszemy o firmach duńskich zatrudniających polaków na polskich warunkach , ja się na tym nie znam tylko stawiam taką tezę. Możesz mi wysłać poczytam sobie,,,,

fa

  • Gość
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Paź 2009, 18:58:10 »
Witam pamiętajcie jeśli pracujecie w jednym roku w dwóch krajach np PL-DK  musicie płacić podatek w jednym i drugim kraju .

Offline dzumbastc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Paź 2009, 15:47:23 »
Martuchnam a ja bym Cie prosila o to pismo,moze cos sie z niego dowiem,to moj mail dzumbastc@o2.pl   z gory dzieki.wiecie jak to jest -jesli sie ktos zbyt duzo domaga od swojego posrednika zby duzo zadaje pytan-a to to mi sie nie podoba itp to jest jedna odpowiedz-jak ci sie nie podoba to droga wolna..... a kazdy przyjechal tu zarobic.szukam innego posrednika,gdyz i tak mam przestuj w mojej szklarni to mam czas na znalezienie czegos nowego...

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Paź 2009, 17:06:32 »
oczywiscie nie ma sprawy.jak tylko znajde te papierki to ci podesle.ja obecnie w pl ale moj maz jest w dk i on rowniez moze je miec.
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: 6m-cy w Danii,2tyg w Polsce??czy to prawda??
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Paź 2009, 17:06:32 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259183
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2060
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35516
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33374
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13320
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa