poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: smród w łazience  (Przeczytany 22735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamma

  • Gość
smród w łazience
« dnia: 15 Paź 2009, 20:26:34 »
Przepraszam za mało atrakcyjny temat, ale szukam porady, jestem zdesperowana.
Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym, w łazience mamy pralkę podłączoną "na stałe" do ruru odpływowej. Wygląda to mniej więcej w ten sposób, ze szlauch od pralki jest zamocowany w dużej, pionowo stojącej za pralką rurze. No i od jakiegoś miesiąca wydobywa się z owej rury smród nieziemski. Nie może być zatkana, bo pralka wypuszcza wodę normalnie.
Próbowalam odswieżaczy powietrza, ale na próżno, śmierdzi nadal, wstyd mi gości zaprosic. Czy ktoś może mi slużyć jakąkolwiek radą?

Tomas

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Paź 2009, 20:37:24 »
Witam!

Proszę sprawdzić i przeczyścić filter.Mieści się on przeważnie z przodu pralki na dole.Klapkę się otwiera i odkręca,tylko pomału bo będzie woda leciała trzeba ją pomału wypuścić do jakiegoś pojemnika.Czy pani używa calgon,trzeba używać i to dosyć często,jeżeli się nie używa calgonu też wydobywa się taki smród.Proszę spróbować może się uda.Powodzenia w pracy.

Pozdrawiam

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Paź 2009, 21:15:06 »
Rura musi być oddzielona/zamknięta wodą (vandlås) np. zobacz jak jest podlączone pod zmywakiem lub umywalką (http://www.billigvvs.dk/Koekken-Koekkenvaske-Tilbehoer-Vandlaase.html).

Trzeba chyba szczelnie podłaczyć wąż od pralki - sciągnąć taśmą zaciskającą (?) (ewt. tak by stala w nim woda).

mamma

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Paź 2009, 21:18:52 »
Dziękuję za odpowiedzi. Tomas, używam środka zmiękczającego wodę do każdego prania, ale co się tyczy filtra, to z przodu nie mam żadnej klapki, może jest gdzie indziej, ale boję sie przesuwać pralkę. To Ariston Hotpoint model ARGD 169, wiesz może, gdzie ma filtr?
Jest.info, nie jestem pewna, czy zrozumiałam, co do mnie pisałeś, ale pralkę montowal autoryzowany fachowiec, więc chyba wszystko powinoo byc dobrze podłączone?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Paź 2009, 21:20:37 »
vandlås - po polski nazywa się to syfon ;)

Z twojego opisu wynika że połączenie jest poprostu nieszczelne. Ja bym kupił w silwanie tubke najtanszego silikonu + pistolet do tubki i wszystko uszczelnil pozadnie tym silikonem. Wąż wkładając wcześniej na minimum 15 cm.

Powinno pomóc. A co do filtra to i owszem może to mieć znaczenie ale nie az takie. A Calgon niema raczej wiele wspólnego ze smrodem z kanalizacji.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

***Aneczka***

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Paź 2009, 21:21:23 »
Hej, mam taki sam model pralki jak Ty i u mnie jest klapka z przodu na dole

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2009, 21:25:05 »
Jest.info, nie jestem pewna, czy zrozumiałam, co do mnie pisałeś, ale pralkę montowal autoryzowany fachowiec, więc chyba wszystko powinoo byc dobrze podłączone?
Mialem na mysli, ze nie moze byc przeplywu powietrza z rury i w przypadku umywalek stosuje sie syfon w ktorym stoi woda i ten sposob blokuje powietrze. Ale w pralce napewno jest cos podobnego wbudowane, tak wiec trzeba uszczelnic podłaczenie weża - tak jak Willy napisal.

PS. Pralke lub zmywarke podlacza sie tez do syfonu z umywalki/zmywaka i "vandlås" jest tez w kratce (odplywie) podlogowym.

poloniainfo.dk

Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2009, 21:25:05 »

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Paź 2009, 21:29:51 »
Filtr w tej pralce jest zasłonięty. Popatrz jak usunąc plastikową przysłonę:

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Paź 2009, 21:37:36 »
vandlås - po polski nazywa się to syfon ;)

Z twojego opisu wynika że połączenie jest poprostu nieszczelne. Ja bym kupił w silwanie tubke najtanszego silikonu + pistolet do tubki i wszystko uszczelnil pozadnie tym silikonem. Wąż wkładając wcześniej na minimum 15 cm.

Powinno pomóc. A co do filtra to i owszem może to mieć znaczenie ale nie az takie. A Calgon niema raczej wiele wspólnego ze smrodem z kanalizacji.


Zgadzam sie w zupelnosci z Willy. Nie trac czasu na inne rzeczy, nie maja takego znaczenia

mamma

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Paź 2009, 21:47:41 »
Z twojego opisu wynika że połączenie jest poprostu nieszczelne. Ja bym kupił w silwanie tubke najtanszego silikonu + pistolet do tubki i wszystko uszczelnil pozadnie tym silikonem. Wąż wkładając wcześniej na minimum 15 cm.
No na pewno jest nieszczelne, ten wąż od pralki siedzi w tej rurze luźno, można go wyjąć. A ta rura wygląda dokładnie tak, jak na ostatnim zdjęciu z linka Jest.info.
Czyli co, uszczelniać?

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Paź 2009, 21:59:56 »
To nazywa sie syfon (vandlås) i u gory jest zgrubienie - zobacz czy tam jest stojaca woda a jesli nie, to czy mozna nalac.

W jezyku dunskim Danske vådrum stinker.

Tomas

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Paź 2009, 22:21:25 »
Jeżeli wąż jest lużny to musisz go uszczelnić,a apropo calgonu to radził bym używać.Spotkałem się nie raz już z taką przyczyną,że nie był używany calgon i śmierdziało zgniłymi jajkami,a rura była bardzo dobrze uszczelniona,a smród się wydobywał z pralki.Jeżeli rura jest lużna to uszczelnij silikonem dobrze rure i smród zniknie.

Pozdrawiam

pralka

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Paź 2009, 07:13:17 »
Uszczelnianie silikonem u mnie jest wsadzona  bez zadnego uszczelnienia luzno i nic nie smierdz i tak juz 3 lata .....

jest.info

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Paź 2009, 08:02:13 »
Uszczelnianie silikonem u mnie jest wsadzona  bez zadnego uszczelnienia luzno i nic nie smierdz i tak juz 3 lata .....
Podziwiam jak ten rozwoj szybko idzie do przodu - sa juz inteligentne pralki ktore biora udzial w dyskusji. ;D

Nonia

  • Gość
Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Paź 2009, 09:31:26 »
Pewnie zdechły szczur tak śmierdzi - spółdzielnia powinna zlecić szpulowanie rur.

poloniainfo.dk

Odp: smród w łazience
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Paź 2009, 09:31:26 »