poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Z angielskim są szanse?  (Przeczytany 8210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZosiaSamosia

  • Gość
Z angielskim są szanse?
« dnia: 25 Mar 2006, 09:58:50 »
Chciałam sie spytać czy ze znajomościa dobra angielskiego też jest szansa na prace. Nie mam pojęcia o duńskim, nie mam zamiaru się go uczyć, bo chce wyjechać za granice tylko na wakacje. Gdzie moge znaleść ogłoszenia o prace w jęzuku polskim lub angielskim. Bardzo zależy mi na pracy i chciałabym spróbować coś znaleść zanim tam wyjade.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Mar 2006, 10:54:02 »
Z angielskim nie ma problemu znalezc prace w Danii - w sezonie - tu jest masa prac sezonowych . Wczoraj poszukujac pracy dla jednej pani z Polski dzwonilem na plantacje truskawek kolo Fæborga i powiedzieli mi ze maja miejsca ale tylko dla osób wladajacych angielskim bo u nich wszystko odbywa sie po angielsku . Pomyslec ze dunski nie jest juz dosc dobry ....

Masz namiar - telefon 62602262 - bedzie tam wiecej Polaków . Ponadto z tego co sie zarobi placi sie w praktyce tylko 8% arbejdsmarkedsbidrag - podatek zwracaja przy wyjezdzie z Danii poniewaz za kazdy dzien mozna odpisac sobie z dochodu 596 kr jezeli sie nie korzysta z zakwaterowania i wyzywienia pracodawcy .
Szczególy o tym w poscie "Trick podatkowy dla studentów" .

Poj , poj ( powodzenia ) .

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Wszystko zalatwiac z Polski .
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Mar 2006, 11:03:45 »
Chcialbym jeszcze skomentowac ostatnie zdanie w pierwszym poscie : "Wszystko chcialabym zalatwic zanim wyjade " . To jest absolutnie konieczne zalatwiac to z Polski poniewaz nie mozna tu podjac pracy przed uzyskaniem zezwolenia na pobyt i prace a to zajmuje tutejszemu Udlændinge Styrelsen bardzo duzo czasu .
Jednak ostatnio dostali kopa i moze zaczna sie ruszac troche szybciej - informacje o tym w poscie "Czy sie poprawi z zezwoleniami na prace" .

Zamieszczam link do tej farmy o której wspomnialem
wczesniej : www.strawberrypicking.dk

Formularze aplikacyjne sa na internecie tylko trzeba sie pospieszyc za wzgledu na opieszalosc urzedów .

ZosiaSamosia

  • Gość
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Mar 2006, 11:59:12 »
Super, dzięki za ten numer tylko mam pytanie. Gdzie sie dozwonie :)? Zaraz poczytam jak załatwić ten stały pobyt i pozwolenie na prace bo nie orientuje się w tym kompletnie...Wogóle to miałam jechać do Irlandii ale teraz to nie wiem czy tam jest po co jechać...Kusi mnie ta Dania...

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Mar 2006, 12:03:39 »
Wszystkie informacje o tej farmie sa w linku który podalem wczesniej . Nazywa sie Birkholm Frugt .

W Irlandii tlok - a o Danii malo kto wie . Radze tutaj . 3 km do plazy . Tylko zadzwon do nich zaraz .

Offline malinka

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Mar 2006, 12:06:06 »
Ok, już biore się do dzwonienia, mam jeszcze pytanie związane z tymi formalnościami. Czy to wszystko trzeba załatwić w Warszawie? Jestem z Krakowa i nie widzi mi sie tam jechać...
Gdzie się dodzwonie? O kogo mam pytać?

ZosiaSamosia

  • Gość
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Mar 2006, 13:16:53 »
Dzwoniłam pod ten numer jakaś nie miła pani mnie opieprzyła jakim wogóle prawem tam dzonie. Taka jest właśnie uprzejmość Polaków....

poloniainfo.dk

Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Mar 2006, 13:16:53 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Mar 2006, 13:28:06 »
Wszystko albo prawie wszystko zalatwia sie poprzez mail . Przeczytaj dokladnie ich strone zanim zadzwonisz . Aplikacja jest na internecie , formularze drukuje sie tez z internetu . Wypelnia sie je i wysyla poczta do Warszawy . Nie sadze zeby bylo potrzeba zalatwiac cos osobiscie . Ponadto w Krakowie jest konsulat dunski .

Zaraz sprawdze czy przez pomylke nie podalem Ci niewlasciewgo numeru - tam nie powinno byc zadnej Polki . Zreszta mozesz sama sprawdzic numer na ich stronie internetowej - jest u góry z lewej strony tylko musisz tak zrobic jakbys go chciala skopiowac to sie rozjasni .

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Mar 2006, 13:35:00 »
.
Numer jest OK i sam tam dzwonilem wczoraj .
Moze wykrecilas inny numer ? Dlaczego myslisz ze ta pani z która rozmawialas to Polka ? Czy rozmawialyscie po polsku ?

Sprawdz na ich stronie - moze pisze cos o tym ze zycza sobie aplikacje przez internet ? Nie studiowalem tego dokladnie . Ale w razie problemów odezwij sie znowu .

poloniainfo.dk

Odp:Z angielskim są szanse?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Mar 2006, 13:35:00 »

 

Jakie szanse na znalezienie pracy

Zaczęty przez joana22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12577
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2015, 05:21:07
wysłana przez stena2011
Realne szanse na dorobienie dla studenta Erasmusa

Zaczęty przez AclanDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2595
Ostatnia wiadomość 22 Kwi 2009, 08:26:17
wysłana przez Tula
Szanse na prace 2012 dla kobiety

Zaczęty przez agnieszka24Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3945
Ostatnia wiadomość 09 Mar 2012, 19:41:02
wysłana przez agnieszka24
Jakie są szanse na znalezienie pracy w administracji lub HR

Zaczęty przez Aga2Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7651
Ostatnia wiadomość 29 Sie 2007, 16:12:30
wysłana przez Bella
mam szanse ???

Zaczęty przez WishMasterDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4314
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2007, 19:17:06
wysłana przez WishMaster