poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??  (Przeczytany 40438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lis 2009, 21:37:34 »
A od tych 4 tysiecy pln odejmij koszty utrzymania, utrzymania w Danii, a nie w Polsce, wiec nieco drozej, czyz nie Justynko?

justyna24

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lis 2009, 22:16:47 »
zostaje mi 2.5 tys na czysto!ale nie mam obaw,ze rachunki sa niezaplacone. A prace zawsze mozna zmienic! I miedzy czasie mozna znalezc bardziej atrakcyjna prace,czyż nie!

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lis 2009, 22:29:06 »
No to jeszcze odlicz koszty podrozy do Polski, zeby byl komplet.
No i oczywiscie, masz racje lepiej miec te pare groszy w garsci niz nic. Desperacja czyni z czlowieka frajera. No, ale tak bywa.
Pytanie tylko, czy zarobek rzedu 2 tysiecy zlotych (przy bardzo skromnym zyciu w Danii) moze wynagrodzic rozlake z rodzina? Mowiac prosto: czy skorka jest warta wyprawki?
Ale ten watek jesto czyms innym. Mianowicie o tym, ze polscy posrednicy (Justynko:), wymyslili te tzw. polskie warunki po to, by stac sie super konkurencyjnymi na rynku dunskim. Oczywiscie, oni swoje zarobia (prawda, Justynko?:), bo caly ciezar tej konkurencyjnosci spoczywa na pracujacych za poldarmo rodakach.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lis 2009, 22:31:24 »
A co do znalezienia atrakcyjniejszej pracy, to moze byc z tym problem. Ale Ty to dobrze wiesz, Justynko.
Nie po to werbuje sie tania sile robocza z Polski, zeby potem zatrudniac ja na normalnych, dunskich warunkach.

do a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lis 2009, 23:24:01 »
a -Tobie chyba pali się grunt pod nogami, bardzo chciałbys byc oryginalny i do do tego głupi

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lis 2009, 00:04:30 »
Drogi anonimie, sadzac po prezentowanej polszczyznie, braku logiki w Twojej wypowiedzi i duzej napastliwosci, spokojnie  stawiam dolary przeciw orzechom, ze pracujesz w jednej z firm posredniczacych wyzej opisanych.
Czyzby jakis Twoj interes zostal narazony przez fakt upublicznienia warunkow waszych ofert pracy?

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lis 2009, 06:33:37 »
a co powiecie na cos takiego.pracownik zatrudniony w polskiej firmie oddelegowany do pracy w danii.zarobki po odliczeniu kosztow utzrymania w granicah 5500-6000zł miesiecznie.do tego dostaja robocze ubrania samochod o paliwo nie musza sie martwic i za mieszkanie w dobrych warunkach placa grosze.ponadto sredni zjazd do polski co 2 miesiace na 2 tyg.czy to tez jest wyzysk???
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lis 2009, 06:33:37 »

Offline Emma

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lis 2009, 09:34:23 »
po pierwsze trzeba miec swoj samochod i i samemu trzeba sie martwic zeby w baczku niezabraklo paliwka nik ci tam nie naleje za darmo,fakt ze mieszkania podobno sa za darmoche ale jeszcze kwestia jakie -bywaja w roznych warunkach i tego trzeba sie spodziewac ,a co do kwoty to za 6 tys zl to by kazdy robil a jak sie pracuje na takich warunkach to wychodzi 2 tys zl to sa grosze wole juz pracowac w pol tam tez tyle zarobie i jestem z rodzina

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Lis 2009, 09:37:10 »
co ty gadasz.jest nawet sluzbowe auto.a warunki sa zaje...e.dom z duzym podworkiem 3 ludzi kazdy ma swoj pokoj.
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Lis 2009, 10:50:27 »
Nie można generalizować. Są firmy które proponują naprawdę godziwe warunki (vide martuchnam) ale nie brakuje też pośredników/wyzyskiwaczy i kombinatorów.
Jak myślicie dlaczego szef (Duńczyk) zaproponował dla rutek1985 takie warunki pracy??
Założę się że jakiś polak kombinator mu podpowiedział lub któremuś z jego znajomych że on w ten sposób oszczędzi a Polacy i tak się zgodzą - bo niestety godzą się bardzo często.
Dla kogoś kto zapier*** 10 godzin dziennie w polsce za kilkaset złotych, perspektywa zarobku 2 tysięcy zł jest bardzo kusząca, i nawet godząc się na takie warunki będzie zadowolony: Nakarmi dzieci - A pośrednik/wyzyskiwacz kupi sobie za to nowszy model mercedesa - bo przecież nie będzie byle czym jeżdził...
Wydaje mi się że nie jesteśmy w stanie wyeliminować tego typu przypadków, ale możemy je chociaż naświetlić i uświadomić ludzi którzy decydują się na takie warunki pracy.

(a może by tak stworzyć bazę nieuczciwych pracodawców ??)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline sawka50

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lis 2009, 11:37:12 »
Dzieci też nie nakarmi bo to co przywiezie z Danii to będzie musiał spłacić dług zaciągnięty na wyjazd.Zarabiając w Polsce 800-900 zł netto /a tak zarabia 3/4 Polaków/ wiadomo,że będzie musiał pieniądze na wyjazd pożyczyć.U mnie w poprzedniej firmie jeszcze w Polsce wszyscy pracownicy fizyczni tak zarabiali i taki człowiek na fałszywe obietnice by się skusił.Nie dość,że po powrocie wyszedłby na zero  to jeszcze by stracił pracę w Polsce.Takich pośredników to powinno się surowo karać.

Offline Klaryssa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lis 2009, 11:46:46 »
Sadze, ze to oznacza wynagrodzenie jak w Polsce, a wiec jakies smieszne kwoty jak na zycie tutaj.
dokladnie..
to zatrudnia biuro pracy ale niestety w tej chwili jadac do pracy w Danii i korzystajac z posrednika w Polsce nie ma innej opcji (chociz nie powiem zdazaja sie wyjatki), jest to bardzo male wynagrodzenie, przy dobrych checiach tyle mozna w polsce zarobic,ale to jest niestety jedyny sposob na zlatwienie sobie pracy na dunskich warunkach i to bez biura, Moj maz wyjechal na polskich warunkach a na miejscu sam dunski pracodawca sie przekonal ze jest dobrym pracownikiem i zaproponowal mu dunski kontrakt. wiec dla niektorych jest to mimo wszystko jedyna droga do znalezienia dobrej pracy gdzie bedzie mial wynagrodzenie dunskie, i wszelkie inne przywileje


[Posted on: 07 Listopad  2009, 11:40:15]

dodam tylko ze wszystko zalezy od posrednika, moj maz wyjechal na polskich warunkach, zarzekali sie ze innej opcji nie ma a dwa tygodnie pozniej przyjechaly inne osoby i nie wiadomom czemu one akurat od razu dostaly dunski.
bardzo dlugo moj maz chodzil do biura i dowiadywal sie o inny kontrakt i ciagle slyszal "zobaczymy co sie da zrobic" az wkoncu sam zagadal z dunskim pracodawca. wyszlo na to ze ominie biuro wiec i oni na tym straca bo maz zlozyl u nich wypowiedzenie, wszystko tez zalezy od dunskiego pracodawcy czy jest" ludzki"

[Posted on: 07 Listopad  2009, 11:45:47]

fakt ze poczatki byly bardzo ciezkie ale teraz juz mysle ze wszystko pojdzie z gorki

maddii

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Lis 2009, 13:27:45 »
ja pracowalam 7 miesiecy a polskich warunach,mieszkanie bylo ok,praca dobra ,tylko ciagly problem z przelewami (opoznione o 2 tyg,):(( skonczyl mi sie kontrakt ,zna ktos moze jakiegos posrednika  lub firme kto placi na czas?

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Lis 2009, 14:49:50 »
Martuchnam, Ty piszesz o czyms innym. Mianowicie o przypadku, kiedy polska firma podpisuje kontrakt z firma dunska na wykonanie okreslonych prac. Zatrudnia sprawdzonych fachowcow i faktycznie ich deleguje do pracy w Danii, dajac godziwe warunki placowe i socjalne. Twoj maz zapewne jest elektrykiem z uprawnieniami, albo innym sluzarzem czy kims w tym rodzaju.

Ten watek jest o obchodzeniu dunskiego prawa pracy przez polskich posrednikow (lub posrednikow polsko-dunskich, bo Polacy juz nauczyli co niektorych Dunczykow kombinatorstwa kosztem pracownikow) i zatrudnianiu na tzw. polskich warunkach.
Zdarzaly sie i zdarzaja przypadki, ze do firm zatudniajacych Polakow na normalnych dunskich warunkach dzwonia posrednicy i proponuja duzo tanszych pracownikow zatrudnionych na tych tzw. polskich warunkach. Jest to kuszaca propozycja, czyz nie? Coz z tego, ze czesto pozniej sie okazuje, ze slabo motywowani finansowo "delegowani" pracownicy nie spelniaja oczekiwan zatrudniajacych ich firm - beda nastepni.
Moim zdaniem jest to dranstwo ze strony posrednikow, bo oni nadal zarabiaja dobrze na kazdym pracowniku, a ze ten pracownik zarabia smiesze pieniadze - kogo to obchodzi?
Dziwie sie, ze dopabuse teraz na forum pojawil sie watek poruszajacy te kwestie bardziej szczegolowo, bo przeciez akacja z polskimi warunkami zaczela sie w maju (a nawet wczesniej) tego roku.
I dziwi mnie bezczynnosc dunskich zwiazkow zawodowych wobec tego procederu, ktory przeciez psuje rynek pracy w Danii.
A teraz czekam na anonimowe ujadanie ktoregos z posrednikow.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lis 2009, 07:57:38 »
Razem z mezem prowadzimy firme budowlana i pracujemy jako podwykonawcy.Mysle ze te warunki jakie opisalam wczesniej sa dobre.choc co poniektorzy uwazali inaczej.
poza tym macie racje piszac ze polak polaka oskubie za granica.znam wiele takich przypadkow.i nie tylko w danii.
Ale najlepsze jest to ze "nasi rodacy"ze tak powiem w karju<polska>mowia ze to oki.
poczytajcie na innych forach.tu akurat niewiadomo czy sie smiac czy plakac.
Pozdrawiam uczciwych!!!!!!!
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lis 2009, 07:57:38 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251834
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27287
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33565
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30680
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand