poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??  (Przeczytany 40450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

linka27

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Lis 2009, 21:13:17 »
Wiecie co, wiekszosc z Was siedzi tu, aby tylko krytykowac, wszystko, co by ktos nie napisac to odrazu atak i krytyka! czy niektorych z Was pobyt tu w Danii nie nauczyl kultury???? tak sie składam ze znam osobe, ktora dała to ogloszenie o pracy na " polskich warunkach",i nie jet ona zadna posedniczka tylko normalna osoba, ktora przyjechala do Danii w poszukiwaniu pracy,a ze w dunskich firmach nie moze znalezc pracy, wiec ostatnia szansa na zarobienie jakichkolwiek pieniedzy jeszcze PRZED SWIETAMI(!!!!) jest praca na tych marnych warunkach,ale jednak praca. aby jakos przezyc, dopoki nie znajdzie sie cos innego. a ze Justyna nie chciala sama dojezdzac do pracy, wiec dala to ogloszenie. Myslicie ze jest malo osob, ktore chcialyby przyjechac wlasnie na miesiac, dwa i dorobic sobie? Tacy madrzy jestescie a i ole dobrze widzialam, w pierwszy dzien czytalo to ogloszenie ponad 100 osob. Bo ludzie potrzebuja pracy, i to juz obojetnie jakiej!  Majac rodzine, dzieci, nie patrzy sie na to czy to dunskie czy polskie warunki. Myslicie ze dunczycy zawsze sa nieskazitelnie uczciwi?? nie raz slyszalam jak oszukuja i nie wyplacaja ludzi. a to ze jakas tam polska firma daje prace na polskich warunkach to nie jest tragedia! nie podoba sie-to nie czytajcie,nie dwoncie tam, nie interesujcie sie! Ludzie ktorzy siedza tu od roku bez pracy chca znalezc cokolwiek bo oszczednosci sie koncza, bo nawet 4 tys zlotych jest dobre. "nawet"? to az, ale wlasnie ci co tu ciagle krytykuja pracuja w dunskich firmach za 18 czy 20 tys koron miesiecznie i uwazaja ze mniejsza stawka to juz koniec swiata, bo dupsko do luksusu sie przyzwyczailo. i mimo ze Wam tego nie zycze, ale jak bedziecie kiedys bez pracy, a rodzina w Polsce bedzie bez srodkow do zycia to nawet te 4 tys bedzie dla Was szczytem marzen. kazdy chce tu zarobic, i ta polska firma tez zarabia ale daje prace. nie dla Was-bo Wy juz zapewne pracowaliscie na takich warunkach kiedys a teraz cwaniaczycie bo poszczescilo Wam sie znalezc lepsza prace. ale moze ta praca jest dla tych co zaczynaja tutaj w Danii i probuja cokolwiek zarobic,  bo w polsce czeka ich 1200 zl(jesli cokolwiek znajda).
Naprawde bawia mnie te Wasze oskarzenia wobec Justyny ze to posredniczka, i te slowa do niej "ale Ty wiesz Justynko". Ona wie tylko tyle,ze potrzebuje pracy i chce pracowac uczciwie, jesli za marne grosze to jej sprawa,ale Wam nic do tego. Nic nie wiecie a z gory osadzacie i to z taka pewnoscia. Dziewczyna chciala dobrze, dala znac o pracy-jakiejkolwiek. po to podala numer telefonu aby wyjasnic te"polskie warunki".
LUDZIE, ZAMIAST ODRAZU CZLOWIEKA Z BLOTEM MIESZAC- ZAPYTAJCIE TU NA FORUM-TO NIC NIE KOSZTUJE!!
no chyba, ze polska zawisc i chamstwo biora gore!!
Pozdrawiam!!

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Lis 2009, 21:39:46 »
Jesli apelujesz o kulture, wypadaloby, zebys sama sie zachowywala kulturalnie.
Poza tym piszesz bzdury, niestety.
Te tzw. polskie warunki wprowadzono dopabuse w maju tego roku. Wczesniej kazdy polski pracownik (po wejsciu Polski do UE) byl zatrudniany na normalnych, dunskich warunkach. Moze uwazasz, ze to nie w porzadku? Ze "w dupskach nam sie poprzewracalo" skoro chcemy byc oplacani tak samo jak dunscy pracownicy za te sama prace? Tak uwazasz? No?

Chyba nie zrozumialas o czym jest ten watek. Nie atakujemy ludzi podejmujacych prace na takich warunkach. Piszemy tu o tym, ze jest to przekret polskich (oraz polsko-dunskich) posrednikow, ktorzy zeruja na zdesperowanych ludziach, takich jak Twoja kolezanka.
Druga rzecz: wiesz ilu ludzi stracilo prace na normalnych warunkach, bo posrednicy zaproponowali dunskim firmom pracownikow dwa razy tanszych? Pewnie powiesz, ze to sprawiedliwe, bo skoro Ty nie mozesz zarabiac na duskich warunkach, to niech i inni tez nie zarabiaja.
Pragne Ci jednak zwrocic uwage, ze dotyczy to czesto ludzi, ktorzy tu mieszkaja, maja tu rodziny, mieszkania. Nie przyjechali tu na 2 miesiace, zeby zarobic na swieta. Zyja tu, rozumiesz? A tu przychodzi polski posrednik i mowi dunskiemu pracodawcy: po co placic pracownikowi normalnie, skoro mozna dac dwa razy mniej? Niewielu pracodawcow oprze sie takiej pokusie.
Ty proponujesz, zeby Polacy byli pracownikami drugiej kategorii, co ja mowie, trzeciej kategorii. 

I nie krzycz o zawisci i chamstwie, bo mam wrazenie, ze Twoj post nosi w sobie spory ladunek i jednego i drugiego...

linka27

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Lis 2009, 22:02:04 »
Pani(e) A. przekrety byly i beda zawsze. wlasnie ostatnio znajoma mi powiedziala ze zwalniaja 10 Dunek, aby zatrudnic 10 Polek. a ze ja pracy szukam juz od dawna, wiec pojechalam szybko z cv. to takze nie fair. ale takie to zycie. nie wiem czy dostane to prace,ale wlasnie na tym polega to wszystko. ktos zawsze traci.  Przekretow polsko dunczkich jest masa. ale czy potrzebujacy jakiejkolwiek pracy ma z niej zrezygnowac dla idei???? tylko dlatego ze to nie podoba sie komus?? Prosze zejsc na ziemie, to gadanie o przekretach i niesprawiedliwosci nie nakarmi dzieci czy nie zaplaci rachunkow. i czytalam ten watek i kazda wypowiedz i kilka tu osob, razem z Panem(Pania) zaatakowalo moja kolezanke, ktora chciala dobrze.a posadzono ja o jakies posrednictwo. wiec odpisalam tak samo jak pisaliscie do niej.s
Słyszalam o wielu formach budowlanych polskich jak i dunskich , ktore nie wyplacaja pensji albo placa tylko polowe a i tak ludzi do pracy im nie brakuje. dlaczego?? no wlasnie? bo kazdy grosz sie liczy i wiekszosc nie patrzy na to czy to jest wporzadku czy nie, tylko aby przezyc.

linka27

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Lis 2009, 22:07:58 »
Co do polskich warunkow to dobrze je znam i wcale mi sie nie podobaja, i wiem ze od maja to sie pozmienialo. i kiedy pytalam mojego bylego szefa czy w sobote nie powinnam zarabiac wiecej, on mi odpowiada ze mam sie cieszyc ze pracuje w sobote i w jego znajomego firmie Polacy pracuja za 2 euro, to nie jest to przyjemne, ale kazdemu zalezy na pracy i dlatego na to sie zgadza. jesli nie ja to ktos inny sie na to zgodzi, a ja nie bede zyla swoja odwaga, ze postawilabym sie szefowi a pozniej nie miala z czego zyc. sorki "a" ale duzo tu w danii jest niesprawiedliwosci i trzeba to przelknac. nawet jesli nie traktuja nas na rowni z dunczykami.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Lis 2009, 22:13:12 »
Tak, to bardzo sluszna postawa. Nie nalezy miec zadnych wymagan.
A jesli za miesiac zaproponuja Ci prace za polowe tego co masz teraz. Wezmiesz ja, rozumiem?

To sa nawyki z Polski. To przyzwolenie na jawny wyzysk, na brak elementarnego szacunku dla pracownika. Ogon pod siebie i tyle.
Pomysl, gdyby nie bylo ludzi kupujacych fanty z kradziezy, nie byloby zlodziejstwa (albo tylko drobne).
Podobnie z tymi polskimi warunkami: gdyby ludzie nie godzili sie na nie, posrednicy musieliby zaniechac tego procederu.
Analogia jest oczywista.


a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Lis 2009, 22:16:18 »
W Danii duzo niesprawiedliwosci? No coz, mam inne zdanie. Gdyby nie pomysl polskich posrednikow, Dunczycy nie osmieliliby sie zatrudniac nas na takich warunkach, bo zwyczajnie przepisy prawa pracy im na to by pozwolily.
Ale Polak potrafi obejsc przepisy, no to mamy.

linka27

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lis 2009, 22:31:34 »
no to chyba zart. to uwaza Pan(i) ze niesprawiedliwosc w Danii to tylko sprawka polskich posrednikow?? to naprawde zalosne. Dunczycy sa cwani i prawo znaja i wiedza od samych POlakow ile w POlsce zarbiamy i wiedza ze od maja tyle samo moga nam dac. oczywiscie nie wszyscy. wiekszosc jest wporzadku,ale zdarzaja sie i nieuczciwi . ale  czy Pan(i) uwaza, ze to sie kiedys skonczy? to ze POlacy pracuja za pol darmo?? nie, bo moim zdaniem dunczyk posrednikom placi dobra kase, tylko Ci posrednicy zgarniaja czesc i dlatego polak malo dostaje,ale to sie nie zmieni dopoki w polsce nie bedzie lepiej, bo wlasnie z Polski przejezdzaja ci co nie znaja sytuacji w Danii i ile mozna zarobic, ale jesli przyjezdzajacy tu Polak trafia do polskiego biura posrednictwa i tam go kieruja do polskich firm, to takie sa pozniej skutki. tu trzebaby bylo zmienic wszystko od poczatku. pytanie czy sie da? cos nie moge w to uwierzyc.

poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lis 2009, 22:31:34 »

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Lis 2009, 22:46:15 »
Nie, to nie zart. To polskie biura posrednictwa wymyslily te warunki. I to oni zatrudniaja na tych warunkach pracownikow. Duskie firmy po prostu wynajmuja pracownikow od posrednika, pracownikow "delegowanych z Polski".

Co do uczciwosci Dunczykow, to z pewnoscia jest z tym lepiej u nich niz u nas. I nie chodzi o to, ze sa wspanialomyslni, ale po prostu przestrzegaja przepisow, w tym wypadku przepisow prawa pracy (oczywiscie, sa tacy ktorzy je lamia, ale to naprawde margines).

Co do braku zorientowania w zasadach obowiazujacych na danym rynku pracy, to nie jest to zadne usprawiedliwienie.
Na stronie ambasady polskiej w Danii sa wszystkie podstawowe informacje. Mozna tez poczytac chocby to forum.
To chyba naturalne, ze jesli zamierzam gdzies wyjechac, staram sie zebrac jak najwiecej informacji o tym kraju.
Jesli ktos bierze za dobra monete zapewnienia jakiegos szemranego posrednika, to coz...
No ale nic, widze, ze nic Cie nie przekona.
Zycze powodzenia mimo wszystko.
Dobranoc.


a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Lis 2009, 22:49:01 »
Aha: ciekawe jak dlugo jestes w Danii, ze wypowiadasz tak kategoryczne opinie o tym kraju i o Dunczykach?

linka27

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Lis 2009, 23:07:44 »
Wiesz co, ja wlasnie uwielbiam Danie i tych ludzi tutaj. jakis czas temu ktos zaczal temat na forum, zle wypowiadajac sie o dunczykach i kiedy napisalam ze wlasnie tak nie jest ze sa tolerancyjni itp i w ogole super to oczywiscie kilkanascie osob"atakowalo" ze to nie prawda itp. ja jestem tu 3 lata, z dunczykami doczynienia mam na co dzien i nigdy bym juz ne chciala wrocic na stale do polski. lubie ten kraj a do polski oprocz rodziny i przyjaciol nic mnie nie przyciaga. i zgadzam sie ze Polacy bardziej kantuja-to nie podlega dyskusji, jednak gdy w swoim zyciu trafi sie na nieucziwego dunczyka to ciezko jest myslec inaczej, ja nie wrzucam wszystkich do innego worka. i wiem ze tu polacy oszukuja w danii( nie wszyscy), i wlasciwie to juz nie wiem do czego zmierza ta rozmowa, weszlam tu aby powiedziec wszystkim, ktorzy pisali na moja kolezanke zle, ze ona nie chciala niczego zlego i nie jest posredniczka, tyle. szukala pracy bo potrzebuje jej i tyle. a ja wiem ze takie polskie warunki to nie sa fair, ale jesli komus pasuja to niech tak robi. mnie to nie interesuje. ale to kazdego wybor. pozdrawiam "a" :)

bobab

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Lis 2009, 01:18:27 »
Problem w tym drodzy panstwo, ze te zatrudnienia na polskich warunkach psują rynek pracy w Danii. W firmach wynagrodzenia to jest najwieksze obciążenie i jezeli pracodawca ma kłopoty finansowe albo jest pazerny to jasne ze zatrudni polaka za pół dunskiej stawki niz dunczyka. A polak ma ulgi,diety,kilometry do pl i przewaznie nie ma tych wszystkich oplat które mają tutejsi i polak sobie poradzi - dunczyk z polowa pensji sobie nie poradzi i tak to wygląda. Juz teraz rodowici D. uwazaja ze najazd polaków to tragedia, ze zabierają im pracę, kradną itp itd. Zobaczymy kiedy zaczną nas nienawidziec tak jak turków.

histo_ryk

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Lis 2009, 01:28:25 »
Już nas nienawidzą - ale ja się tym nie przejmuję.
Wiadomo wszem i wobec że trudno znaleźć naród z większymi kompleksami i mniejszym ilorazem inteligencji od Duńczyków. Może trzeba poszukać gdzieś w środkowej Afryce? Głowa do góry, rodacy!

jest.info

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Lis 2009, 01:36:42 »
Już nas nienawidzą - ale ja się tym nie przejmuję.
Wiadomo wszem i wobec że trudno znaleźć naród z większymi kompleksami i mniejszym ilorazem inteligencji od Duńczyków. Może trzeba poszukać gdzieś w środkowej Afryce? Głowa do góry, rodacy!
Masz takie samo "mądre" zdanie o gospodarzach do których się wprosiłeś jak wielu Arabów i Turków.

Akurat dzisiaj jest rocznica powrotu Polski na mapę świata - jak sam myślisz, jaki jest twój wkład dla Polski?

Polak w Danii

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Lis 2009, 02:37:07 »
Już nas nienawidzą - ale ja się tym nie przejmuję.
Wiadomo wszem i wobec że trudno znaleźć naród z większymi kompleksami i mniejszym ilorazem inteligencji od Duńczyków. Może trzeba poszukać gdzieś w środkowej Afryce? Głowa do góry, rodacy!

Jakos wciaz slychac o glupich angolach i glupich dunolach. To dlaczego tak chetnie do nich jezdzimy skoro tacy sa glupi? Potrafimy tylko krytykowac, a powinnismy byc im wdzieczni za to ze dali nam mozliwosc lepszego zycia, bo chyba nikt nie zaprzeczy, ze po to wlasnie emigrujemy. Dla mnie tacy sami ludzie jak my, tylko mniej zakompleksieni i mniej krytyczni. A jesli maja cos do nas, jako Polakow, to zastanowcie sie, czy wyssali sobie powod z palca? nie sadze. Sa wsrod nas Polacy, ktorzy z pewnoscia sa dla Dunczykow wzorowymi obywatelami, ktorzy przyjechali tu za chlebem i nikomu nie wadza, ale sa tez ci , przez ktorych nasz narod klasyfikowany jest do grupy niechcianej i przez mniejszosc zgeneralizowany jako glupi, ktorych trzeba sie pozbyc. Zrobmy wiec wsystko aby WRESZCIE  zmienic stereotyp Polaka za granica. To od nas zalezy jak nas widza, nie od tych ktorzy pozostali w Polsce. Wiec skonczcie wreszcie te krytyke, a wystawcie sobie rachunek sumienia. Ciekawe co Wam wyjdzie. Ale pewnie nic, bo przeciez my jestesmy tacy wspaniali, a tylko wszystkie narody wokol to idioci........

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Lis 2009, 09:36:58 »
Już nas nienawidzą - ale ja się tym nie przejmuję.
Wiadomo wszem i wobec że trudno znaleźć naród z większymi kompleksami i mniejszym ilorazem inteligencji od Duńczyków. Może trzeba poszukać gdzieś w środkowej Afryce? Głowa do góry, rodacy!

A moze wlasnie nalezaloby sie zaczac przejmowac i zmienic wizerunek Polaka w Europie.
Juz od wielu lat ciagnie sie za nami opinia pijakow, oszustow, zlodziei, cwaniakow.
O tych sie slyszy, pisze...
Dunczycy jako narod (bo tez sa wyjatki) jest pracowity, spokojny i uczciwy. Tutaj mozna bylo do tej pory zostawic kramik przy ulicy i sprzedawac np. jablka. Ludzie placili uczciwie
Niestety coraz wiecej sie slyszy opinie, ze to sie zmienia - zasluga wschodniej Europy.
Czy to jest powod do zadowolenia?
Wypowiedzi takie jak zacytowana na tym forum swiadcza o autorze - nie za dobrze :'(


poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Lis 2009, 09:36:58 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 252017
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27350
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33625
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30758
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand