poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??  (Przeczytany 40501 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lis 2009, 10:00:08 »
W Australii, dunczycy i w ogole skandynawowie sa bardzo dobrze przyjmowani/cenieni w przciwienstwie do  przybyszy z krajow tzw. Europy Wschodniej. W Sydney utarlo sie powiedzenie o tych ktorzy nie kombinuja, nie kradna, pracuja uczciwie, nie obmawiaja innych i sie nie wymadrzaja, nie pija - "GLUPI JAK DUNCZYK". 

[Posted on: 11 Listopad  2009, 09:58:46]

Zapomnialem dodac, ze powiedzenia tego uzywaja nasi rodacy.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Lis 2009, 13:50:04 »
Emmo, na poczatku watku dosc jasno napisalam na czym polegaja te warunki.

ps. zanim wyslesz post, kliknij na "sprawdz ortografie", prosze.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Lis 2009, 13:52:14 »
Problem w tym drodzy panstwo, ze te zatrudnienia na polskich warunkach psują rynek pracy w Danii. W firmach wynagrodzenia to jest najwieksze obciążenie i jezeli pracodawca ma kłopoty finansowe albo jest pazerny to jasne ze zatrudni polaka za pół dunskiej stawki niz dunczyka. A polak ma ulgi,diety,kilometry do pl i przewaznie nie ma tych wszystkich oplat które mają tutejsi i polak sobie poradzi - dunczyk z polowa pensji sobie nie poradzi i tak to wygląda. Juz teraz rodowici D. uwazaja ze najazd polaków to tragedia, ze zabierają im pracę, kradną itp itd. Zobaczymy kiedy zaczną nas nienawidziec tak jak turków.

O tym pisalam w kilku postach w tym watku. Niestety, krotkowzroczne myslenie zwycieza - biore ile mi daja, reszta mnie nie obchodzi.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Lis 2009, 14:03:34 »
Masz takie samo "mądre" zdanie o gospodarzach do których się wprosiłeś jak wielu Arabów i Turków.

Akurat dzisiaj jest rocznica powrotu Polski na mapę świata - jak sam myślisz, jaki jest twój wkład dla Polski?


Klingonie, nie zadawaj takich trudnych pytan panu "histo_rykowi", bo i tak nie uzyskasz sensownej odpowiedzi.
Kiedy czytam tego rodzju wypowiedzi jak ta histo_ryka, dochodze do smutnej refleksji, ze Polska nigdy nie osiagnie takiego stopnia rozwoju cywilizacyjnego i spolecznego jak Dania. A to dzieki tego typu osobnikom jak histo_ryk, pelnym kompleksow, zawisci, ksenofobii i wszelkiego rodzaju frustracji.
Zapros takiego do domu, ugosc, a w podziekowaniu uslyszysz jaki to jestes beznadziejny, glupi i zacofany. A Twoj poczestunek jest paskudny.
A na odchodnym cos Ci jeszcze buchnie, w ramach rekompensaty za wszystkie krzywdy jakie go w zyciu spotkaly;)

olaDK

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Lis 2009, 23:16:33 »
Wszystko ładnie pięknie,
kłućcie się dalej ,
tylko niech ktoś mądry w końcu napisze co znaczy praca na POLSKICH warunkach. Czy mając CPR, zameldowanie w DK i rodzina tez mieszka i jest zameldowana w DK, mogę pracować na tych warunkach czy jest to całkowicie niemożliwe.
W żadnej szklarni , odkąd szukam pracy, (2m-c)nie było mowy o normalnym kontrakcie(DUŃSKICH warunkach) ewentualnie jako wikar ale tylko ze na POLSKICH warunkach.  Super.

a

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Lis 2009, 02:03:28 »
O tym wlasnie jest ten watek.
Glosy oburzenia, to glosy tych, ktorzy pracuja na tych warunkach i uwazaja, ze tak jest ok.
Zadne logiczne argumenty do nich nie trafiaja. Dlatego, niestety, wszyscy polscy (i polsko-dunscy) posrednicy beda nadal zarabiac duza kase na zdesperowanych ludziach. Zeby nie rzec: glupich frajerach.

I nadal nie rozumiem, dlaczego zwiazki zawodowe sie za to nie biora. Jesli mieszkasz w Danii, masz tu rodzine, o CPR nawet nei wspominam, to propozycja zatrudnienia na tzw. polskich warunkach czyli fikcyjne oddelegowanie Cie z Polski do pracy w Danii, jest jawnym lamaniem przepisow prawa pracy.
Az chcialoby sie zapytac, czy zwiazki dostaja jakas dzialke od posrednikow za te swoja programowa slepote?

OlaDK

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Lis 2009, 10:27:36 »
TO jak według Was brzmi propozycja: "Chcesz mieć prace to musisz się zgodzić na POLSKIE WARUNKI. Masz inną opcje pracy?" nie chce pracować na magazynie, nie chce pracować w firmie sprzątającej , nie chce pracować w szpitalu, chce pracować przy kwiatach przy zwykłych roślinka takich normalnych zielonych tak jak pracowalam do tej pory. Ale nie mogę bo POLSKIE...........

poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Lis 2009, 10:27:36 »

Offline rzeznik55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Lis 2009, 10:33:55 »
Witam najlepiej zapisac sie do zwiazkow zawodowych bo tego nikt nikomu niezabroni ,zatrudnic sie wtedy w takiej firmie na tych smiesznych polskich warunkach i zrobic wkoncu porzadek z tymi cwaniaczkami bo wszedzie ich niebrakuje

OlaDK

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Lis 2009, 10:51:38 »
Od dwóch lat jestem w 3F , oni nawet tłumaczyli mi co to są te warunki, ale wtedy mnie to nie dotyczyło. Owszem mogę to zrobić ale wiele moich znajomych może stracić prace. TO NIE SPRAWIEDLIWE.

Offline rzeznik55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Lis 2009, 12:02:51 »
jesli ktos ma twarde serce to ma mieka dupe za przeproszeniem ,i jest w nia kopany na kazdym kroku przez posrednika,niema innego sposobu aby sie pozbyc posrednika-zlodzieja,bo to wlasnie posrednicy niszcza rynek pracy nietylko dla polakuw ale tez i dla dunczykow


[Posted on: 15 Listopad  2009, 11:59:44]

a czy wykorzystywanie pracownika przez posrednika jest sprawiedliwe

madii

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Lis 2009, 22:24:59 »
masakra...moze ktos  sie wkoncu wezmie za to????????? musialam zjechac do pl...bo niestety nie mam pracy!!!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Lis 2009, 23:42:34 »
Praca na polskich warunkach nie musi oznaczac najgorszego, BA, moze nawet oznaczac lepsze :)
Wszytsko zalezy od tego czy mieszkacie w Danii na stale.
Jezeli ktos mieszka na stale tzn. nie ma adresu w Polsce, a tym dusnka rezydencje podatkowa, praca na polskich warunkach oznacza:
1. ze pracodawca musi z taka osoba podpisac porozumienie, ze bedzie przestrzegal prawa pracy obowiazujacego w Danii oraz to, ze warunki zatrudnienia pracownika nie beda gorsze niz dusnkie.
2. Pracodawca taki musi zarejestrowac sie w Danii, jako pracodawca zza granicy.
3. Podatki i skladki na ubezpieczenie spoleczne odprowadzane sa w Danii.

Dlaczego takie warunki sa lepsze?
Bo prawem obowiazujacym jest prawo polskie, a w polskim prawie pracy (jak na razie) jest np. lepsza ochrona chorych, kobiet w ciazy, tudziez zasady wyplacania zasilkow macierzynskich.
W takiej sytuacji pracownik otrzymuje wszystko co najlepsze z obydwoch kodeksow pracy!!!

Jednakze podkreslam, sytuacja taka dotyczy jedynie pracownikow mieszkajacych za granica, a nie oddelegowanych.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Emma

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Lis 2009, 08:20:35 »
Wszystko ładnie pięknie,
kłućcie się dalej ,
tylko niech ktoś mądry w końcu napisze co znaczy praca na POLSKICH warunkach. Czy mając CPR, zameldowanie w DK i rodzina tez mieszka i jest zameldowana w DK, mogę pracować na tych warunkach czy jest to całkowicie niemożliwe.
W żadnej szklarni , odkąd szukam pracy, (2m-c)nie było mowy o normalnym kontrakcie(DUŃSKICH warunkach) ewentualnie jako wikar ale tylko ze na POLSKICH warunkach.  Super.

no własnie dobre pytanie kto madry odpowie? moze (a) bo jest taki przemadrzały/a

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Lis 2009, 09:25:58 »
Emmo,
Teoretycznie nie powinnam odpowiadac, bo szukasz odpowiedzi od osoby przemadrzalej, ktora nie jestem, ale jednak sprobuje CI odpowiedziec.
Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
To co ja powyzej napisalam dotyczy UCZCIWEGO pracodawcy z Polski.

I generalnie UCZCIWEGO pracodawcy.
Jezeli tu w Danii, DUNSKA firma oferuje Ci prace na POLSKICH warunkach to jest po prostu nieuczciwa.
Po drugie, mysle, ze w kazdej firmie "polskie warunki" rozumiane sa inaczej. Najprosciej jest po prostu za kazdym razem pytac, co pracodawca rozumie pod haslem polskie warunki.

Czy pracowac czy nie?
Zalezy od Ciebie...
Wiadomo z praca ciezko, ale dawac sie swiadomie oszukiwac???
Mozna tez takiego pracodawce zglosic do inspekcji pracy. Pytanie czy jest sens?
Zrobi sie zadyma i przestana wogole Polakow zatrudniac...
Z drugiej strony, moze jednak trzeba tepic wykorzystywaczy???

Tu nie ma jednoznacznych odpowiedzi. I ilu ludzi tyle bedzie odpowiedzi.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

OlaDK

  • Gość
Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Lis 2009, 22:34:37 »
       Byłam dziś w 3F.
I co mi powiedzieli? Właściwie tylko to co wiem i co dowiedziałam się sama. POLSKIE warunki to chory wynalazek, mieszkam w Dani i obowiązują mnie duńskie przepisy , i stawki za prace również duńskie( 70 DK to nie jest duńska stawka pod żadnym względem )tak samo i pracodawce, chyba ze nie jest uczciwy do końca. Co mi poradzili? Mam podjąć prace na POLSKICH warunkach a później przyjść do nich i zrobią z tym porządek( a mój pracodawca zrobi porządek ze mną).........................

poloniainfo.dk

Odp: Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Lis 2009, 22:34:37 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 252830
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 618
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27678
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33919
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 31137
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand