poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: A/H1N1  (Przeczytany 17408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Lis 2009, 14:54:08 »
W Polsce jest przede wszystkim fatalna gospodarka pieniedzmi przeznaczanymi na sluzbe zdrowia. Marnotrastwo na kazdym kroku, a zarazem utyskiwanie na brak pieniedzy. Bledne kolo. Oraz worek bez dna.


joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Lis 2009, 14:58:35 »
Fatalna tomało powiedziane!W zeszłym roku okazało się,że NFZ był na plusie,zostało mu dużo pieniędzy z 2007 roku!i zamiast przeznaczyć to na dofinansowania leków czy budowy szpitalu stawiamy pałace dla prominentów i ztrudniamy kolejnego urzędnika!Szkoda słów.Pozdrawiam

jakiśtam

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Lis 2009, 15:13:55 »
do "jakiśtam".piszesz "swego nie znacie ,a cudze chwalicie",otóż swoje znam i to bardzo,bardzo dobrze.i niech Ci bedzie,że dla mnie taka mała rzecz urosła do rangi cudu.Ale nie mów mi,ze nie znam swego.Co mi powiesz,jeśli powiem Ci,że moje dzieckomiało podejrzenie nowotworu,a miejsce miało być dopabuse za rok!!!!!to jest normalne?!Ide do dentysty ,a ona na to,że na ten miesiąc limity się wyczerpały?!(było przed połową miesiąca).Jest mnóstwo plusów w Polsce(pisałam o tym w innych wątkach)ale jeśli chodzi o służbę sdrowia,to chwalę Danię i będę konsekwentna.A w Polsce bez koperty lub protekcji nie załatwisz nic......
No i w ten sposób doszlismy do jakiegos porozumienia. Winny jest system, nie ludzie. Pochwaliłas duńska pielęgniarke i to właśnie skomentowałem, natomiast nie ulega watpliwości, iż masz racje co do systemu lecznictwa w Polsce. Nie zamierzam nawet poddawać temu dyskusji, bo to temat rzeka i poleglbym, szukajac kontrargumentów. broniłem tylko LUDZI, w Polsce...którzy tak samo jak my cierpia, na nieudolność służby zdrowia.....pozdrawiam Was wszystkich i zyczę miłego weekendu, oraz lepszej sluzby zdrowia w Polsce

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Lis 2009, 16:00:21 »
Marnotrastwo pieniedzy przeznaczonych na ochrone zdrowia wynika nie tylko z przerostu biurokracji w samym NFZ.
Brak myslenia, ze to nasze, wspolne pieniadze, a nie jakies blizej nieokreslone PANSTWOWE, sprawia, ze nie ma nawykow oszczedzania na prostych sprawach. Przepisywanie zbednych lekow (a szczegolnie antybiotykow bez wykonania posiewu) to norma.
Nie mowie juz o patologiach typu zatrudnianie sie lekarzy na kilku etatach (niektorzy potrafia miec "wypracowane" tygodniowo grubo ponad 200 godzin!), "prywatne dyzury" pielegniarek w godzinach pracy, itp.
Nie wiem jednak czy sa szanse na zmiane tego stanu rzeczy. Obawiam sie, ze kazdy, kto chcialby przeprowadzic rzetelna i sensowna reforme w tej branzy jest skazany na ataki ze wszystkich stron: pracownikow sluzby zdrowia, pacjentow i grup interesow (np firm farmaceutycznych) ciagnacych profity z obecnego balaganu. Dlatego wciaz nie ma odwaznego.
Bo wyobrazcie sobie, co by bylo, gdyby z dnia na dzien (czysto teoretycznie rzecz jasna) wprowadzono dokladnie takie same zasady jak obowiazuja w dunskiej sluzbie zdrowia - w kraju podnioslby sie lament o planowej eksterminacji narodu:)

joanna1997

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Lis 2009, 01:03:45 »
Brawo "a"!słyszeliście o aferze w szpitalu w Kraśniku?właśnie tam dyrektor zabrał się za monitorowanie lekarzy i co?!to on wyszedł na złego!lekarze podnieśli krzyk i złożyli wymówienia!pacjenci płaczą,lekarze dalej strajkują ,a to wszystko za pieniądze podatników.W Polsce naprawdę nie da rady zrobić porządku w służbie zdrowia(swoją drogą powinno się zmienić nazwę na "służba chorych lekarzy).Dla mnie cały system zdrowotny w Polsce jest chory!

kinket

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Lis 2009, 02:27:53 »
No to kurcze wybierajci dobrych i uczciwych polityków i powiedzcie im czego chcecie. Za komuny łapówke dał i wymagał.
I prosze mnie tu nie wieszać bo ja wyjechał 40 lat temu i wracać do tego bałaganu nie mam zamiaru ale zal mi 40 milionów ludzi co zawsze wybiorą jakichś oszustów a potem pyszczą

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Lis 2009, 14:14:30 »
Kinkiet, skoro wyjechales 40 lat temu, to moze nas nie pouczaj, ok?
Ja swoich wyborow politycznych nigdy nie zalowalam, jak dotad.

Poza tym, wolne wybory mamy dopabuse od 20 lat, a spoleczenstwo w sposob cudowny demokracji sie nie uczy z dnia na dzien. 40 lat zycia w ksiezycowej gospodarce i systemie politycznym pod egida jedynie slusznej partii tez zrobilo swoje.
Niestety, na zmiane mentalnosci trzeba czasu. Tak jak i na podniesienie zamoznosci spoleczenstwa.


poloniainfo.dk

Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Lis 2009, 14:14:30 »

kinket

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Lis 2009, 15:10:26 »
Ja nikogo nie pouczam a wszystkim zycze wszystkiego dobrego

asd

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Lis 2009, 17:38:14 »

Nie mowie juz o patologiach typu zatrudnianie sie lekarzy na kilku etatach (niektorzy potrafia miec "wypracowane" tygodniowo grubo ponad 200 godzin!), "prywatne dyzury" pielegniarek w godzinach pracy, itp.


nie to ze sie czepiam, ale wytlumacz mi prosze jak mozna miec grubo ponad 200 h w tygodniu

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Lis 2009, 17:41:39 »
No wlasnie.
A jednak sa tacy lekarze, ktorzy tyle tygodniowo pracuja:) A raczej: "pracuja".
Jesli nadal nie rozumiesz, to juz Ci tlumacze: po podliczeniu etatow na ktorych oficjalnie sa zatrudnieni wychodzi tyle godzin pracy tygodniowo.
No i np w jednej przychodni przyjmuje taki gagatek od 8 do 15, ale faktycznie zastac go mozna tylko miedzy 13 a 15. Bo w tym samym czasie musi "obskoczyc" pare innych miejsc pracy.
Polak potrafi;)

asd

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Lis 2009, 18:02:11 »
No wlasnie.
A jednak sa tacy lekarze, ktorzy tyle tygodniowo pracuja:) A raczej: "pracuja".
Jesli nadal nie rozumiesz, to juz Ci tlumacze: po podliczeniu etatow na ktorych oficjalnie sa zatrudnieni wychodzi tyle godzin pracy tygodniowo.
No i np w jednej przychodni przyjmuje taki gagatek od 8 do 15, ale faktycznie zastac go mozna tylko miedzy 13 a 15. Bo w tym samym czasie musi "obskoczyc" pare innych miejsc pracy.
Polak potrafi;)



Skad takie przypuszczenia. Moze jakis konkretny przyklad, poniewaz ja takiego lekarza nie znam i nie slyszalem o takim.

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Lis 2009, 18:08:36 »
No to niewiele slyszales.
Pytasz o nazwiska? Nie podam Ci ich oczywiscie. Ale kazdy kto leczy sie w Polsce, wie, ze to nagminne praktyki.
A o takich rekordzistach informowaly jakis czas temu media.
Wlasnie miedzy innymi takim praktykom ma zapobiec elektroniczna rejestracja czasu pracy, przeciw ktorej np.protestuja lekarze w szpitalu wojewodzkim w Krosnie. Gremialnie zlozyli wypowiedzenia, co spowodowalo grozbe zamkniecia szpitala. I nawet oglupieni pacjenci ich w tym protescie poparli.

asd

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Lis 2009, 18:47:02 »
No to niewiele slyszales.
Pytasz o nazwiska? Nie podam Ci ich oczywiscie. Ale kazdy kto leczy sie w Polsce, wie, ze to nagminne praktyki.
A o takich rekordzistach informowaly jakis czas temu media.
Wlasnie miedzy innymi takim praktykom ma zapobiec elektroniczna rejestracja czasu pracy, przeciw ktorej np.protestuja lekarze w szpitalu wojewodzkim w Krosnie. Gremialnie zlozyli wypowiedzenia, co spowodowalo grozbe zamkniecia szpitala. I nawet oglupieni pacjenci ich w tym protescie poparli.


Nie pytam sie o nazwiska. Podaj chociaz linki do tych mediow, ktore o tym pisaly. Wedlug Ciebie to nagminne praktyki wiec pewnie nie bedziesz miala z tym problamow.

A co do Szpitala w Krosnie to upewnij sie najpierw o co chodzilo.

Cytuj (zaznaczone)
Konflikt w krośnieńskim szpitalu trwa od dłuższego czasu. Pierwsze wotum nieufności dla dyrektora lekarze złożyli w styczniu 2008 r. Kolejne było w maju 2008, a trzecie - w maju br. Zarzucali mu wówczas m.in. zrywanie porozumień z lekarzami, utrudnianie realizacji programów szkoleniowych, nakazywanie realizacji grafików urlopowych, które dezorganizowały - ich zdaniem - pracę szpitala.

Kością niezgody stał się także wprowadzony przed kilkoma miesiącami monitoring czasu pracy. Chodziło o to, że podczas podbijania karty pracy po jej zakończeniu zegar zawsze wskazywał godzinę 15:05, czyli godzinę o której kończą pracę etatowi lekarze. Tymczasem bywało, że lekarze zostawali dłużej, np. ze względu na operację i wychodzili znacznie później, ale zegar nadal wskazywał czas 15:05. Lekarze zatem zażądali zmiany ustawienia zegara.

Ciewkawy jestem czy Ty bylabys szczesliwa gdybys musiala zostac dluzej w pracy, a nie placiliby Tobie za to.
I wcale sie nie dziwie tym lekarzom, ze zlozyli wypowiedzenia. Co wiecej powiedzieli, ze 1 grudnia pojawia sie w pracy i beda leczyc pacjentow ZA DARMO.

a

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Lis 2009, 19:00:24 »
Dobry obyczaj nakazuje podawanie zrodla, gdy sie cytuje - moze wiec podasz skad jest Twoja wklejka?

Co do zrodel mojej wiedzy o lekarzach pracujacych rekordowa ilosc godzin w tygodniu, prosze bardzo, np. tu:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/344450,nfz_nie_chce_placic_za_prace_nieuczciwych_lekarzy.html

Jesli zas chodzi o przyczyne konfliktu w Krosnie, to wprowadzenie elektroniczej rejestracji czasu pracy bylo jedna z glownych przyczyn.
Dyrektor, ktory doprowadzil do oddluzenia szpitala najwyrazniej wszedl w parade interesom wiekszosci lekarzy zatrudnionych w tym szpitalu.
Co do despotycznego sposobu zarzadzania, ktory jest mu zarzucany, to czasem jest on jedynym mozliwym, jesli panuje anarchia i bezholowie.

I nie rozsmieszaj mnie piszac, ze lekarze podjeli sie pracy za darmo. To ich tani chwyt pod publiczke, bo doskonale wiedza, ze prawnie jest to niemozliwe.

mamcia

  • Gość
Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Lis 2009, 20:06:07 »
witam...Czy szczepicie swe dzieci?? poniewaz ja mam corke 2 latka i 5mies. ktora ma *astmatisk bronkitis* -ale nie mocna te astme i tylko jak jest przeziebiona w dani zwia te astme jako *astma dziecieca* ktora u ok 80% przechodzi po 4 roku zycia.i moja corcia dostala 11.11 pierwsza szczepionke i powiedzial lekarz ze jeszcze raz szczepionke ma dostac 2.12 szczepionke rozwazalam sobie i Za i Przeciw bo duzo sie o tej szczepionce slyszy ale lekarz zdecydowal ze tak bedzie lepiej jak te szczepionke przyjmie.dzis dzwoniac do vagtlæge bo moja mama zalapala te grype a ostatnio byla u nas- powiedziano mi ze corcia nie musi przyjmowac drugi raz szczepionki  bo ta pierwsza juz ja chroni i ja  tez jego poslucham i nie dam zaszczepic dziecka 2 raz bo to juz moze bedzie za duzo  wkoncu to szczepionka. i mam synka 10 tyg ale takich malych nie szczepia. na szczescie dzieci sa zdrowe bez temperatury, tylko troszke katarku maja.
pozdrawiam i wesolych swiat zycze:)

poloniainfo.dk

Odp: A/H1N1
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Lis 2009, 20:06:07 »

 

Sczepionka przeciw wirusowi grypy H1N1

Zaczęty przez Mia25Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4253
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 10:17:03
wysłana przez willy