poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!  (Przeczytany 17651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« dnia: 22 Lis 2009, 22:02:38 »
Niedziela wieczór, weekend. Obejrzeliśmy właśnie rewelacyjny film "Globalne ocieplenie - wielki oszustwo". Film dla ludzi inteligentnych, mających coś niecoś w głowie, wyczuwających że pod tą zbieraniną polityków, pseudoekologów,  sloganem "globalne ocieplenie" kryje się jakieś kłamstwo i obłuda. Bardzo polecam - temat myślę że jak najbardziej aktualny.
Linki do filmu (film bodajże angielski ale są polskie napisy):


Dlaczego na tym forum? Po prostu - szczyt ma się odbyć w Kopenhadze; temat bardzo aktualny i ciekawy oraz jak to się teraz mówi "niepoprawny" politycznie; ostatnio na duńskim Pani w mojej duńskiej szkole językowej - nastawiona bardzo proekologicznie dała nam mnóstwo artykułów dotyczących efektu cieplarnianego, Al Gore'a i jego nobla :))), mającemu w najbliższym czasie nastąpić wyginięciu niedźwiedzi polarnych, ratowaniu klimatu (że to już ostatnia szansa itp), itd. Niestety mój duński nie pozwalał jeszcze na polemizowanie z tą Panią w tych tematach :((( (Pani skądinąd bardzo sympatyczna i naprawdę bardzo dobra nauczycielka ale przesiąknięta już  ideologią "globalnej ekologii" (czyt. "praniu pieniędzy i wielkiej polityki") ).
Cóż - chciałbym się z wami podzielić tym filmem - bo powiem szczerze - miałem już co nieco poukładane w głowie ale ten film  mi to jeszcze bardziej ułożył :)))
Mam prośbę - jeśli ktoś ma jakiekolwiek przemyślenia w tym temacie - niech najpierw obejrzy film a dopabuse później się wypowie...
P.S.
Nie jestem antyekologiem - pod ścisłą kontrolą mojej kobiety - segreguję śmieci, staram się nie brać plastikowych torebek ze sklepów, co jakiś czas wywozimy "nasze śmieci" na "Container Plads" :))) - protestuję po prostu przeciw ogłupianiu ludzi.....

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lis 2009, 23:36:40 »
Ekoterror to bardzo dochodowy interes :(

Mysle ze na tym forum nie zostanie zrozumiany twoj post ale na oslode

Fiasko klimatycznej polityki Unii

Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lis 2009, 23:45:42 »
Mysle ze na tym forum nie zostanie zrozumiany twoj post

My za glupi na takie dyskusje jestesmy. Wiesz, nas interesuja tylko: jak placic niskie podatki, jak wyciagnac maksymalna kase od matki-danii i jak jezdzic na polskich blachach. Polacy lubiacy Danie specjalizuja sie w gnojeniu tych, ktorzy sobie tutaj nie radza.  Tych, ktorzy nie lubia Danii interesuje tylko wyzywanie i ponizanie tzw. "pseudo-Dunczykow". Przegrana sprawa.


Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lis 2009, 08:29:32 »
Mysle, ze to istotny temat, bo szczyt tuz tuz, wiec wkrotce bedziemy zalewani fala zmanipulowanych informacji.
Z dzisiejszej rzepy na potwierdzenie tego co w filmie:
http://www.rp.pl/artykul/395886_Ekolodzy_nas_oszukuja__.html

rokas

  • Gość
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lis 2009, 08:48:41 »
Behemocie, mylisz sie, ze temat, jaki podjales, jest niemodny i wbrew glownemu nurtowi. Jest sporo naukowcow zbijajacych kase na udowadnianiu tezy o glupocie globalnego ocieplenia, Chiny i Rosja w ogole nie widza problemu, a sam wielki George Dablju smial sie w twarz ekologom. Blogoslawienstwo i przeklenstwo internetu jest takie, ze na kazda teze znajdzie sie antyteza.
Ja trzymam z tymi, co w globalne ocieplenie wierza. A nawet, jesli sie okaze, ze sie mylimy, to zwracanie uwagi baczniejszej na srodowsiko naturalne moze nam sie tylko na dluzsza mete przysluzyc.

allan2

  • Gość
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lis 2009, 10:10:21 »
My za glupi na takie dyskusje jestesmy. Wiesz, nas interesuja tylko: jak placic niskie podatki, jak wyciagnac maksymalna kase od matki-danii i jak jezdzic na polskich blachach. Polacy lubiacy Danie specjalizuja sie w gnojeniu tych, ktorzy sobie tutaj nie radza.  Tych, ktorzy nie lubia Danii interesuje tylko wyzywanie i ponizanie tzw. "pseudo-Dunczykow". Przegrana sprawa.


Kiedys była rozmowa aby nie generalizować (szufladkowac ludzi), właśnie przez takie teksty zaczyna się afera.

Temat dobry, komentarz twój był z lekka zbyteczny.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2009, 10:21:10 »
Bjørn Lomborg jest najbardziej znanym dunskim "srodowiskowym" sceptykiem, m.in uwaza, ze pieniadze wydane na wiekszosc projektow mozna by bylo wydac lepiej gdzie indziej. Niektorzy uwazaja go za geniusza (zwlaszcza w USA) a niektorzy za demagoga (jest blyskotliwy i nieslychanie bystry), byl duzy szum o nim przed paru laty, finansowany (juz labedzi spiew) przez panstwo obecnie jest jedynie popularny u DF, srodowiskowi sceptycy sa obecnie napewno obciazeniem dla politykow.
http://da.wikipedia.org/wiki/Bj%C3%B8rn_Lomborg

poloniainfo.dk

Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2009, 10:21:10 »

rokas

  • Gość
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lis 2009, 11:36:08 »
Temat dobry, komentarz twój był z lekka zbyteczny.
ty jakos tez duzo do tematu nie wniosles, poki co.
O Lomborgu to chyba kazdy slyszal, ale moze nie kazdy o tym panu, ktory nie neguje globalnego ocieplenia, ale przyczyny, ktore jej wywoluja. W Polsce podobnie mowi profesor Jaworski.

allan2

  • Gość
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lis 2009, 12:51:35 »
ty jakos tez duzo do tematu nie wniosles, poki co.


Pisząc to to chyba raczej masz trudności z załapaniem o co się rozchodzi.

Offline mrufka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lis 2009, 13:51:16 »
Film rzeczywiście ciekawy. Tak naprawdę trudno powiedzieć co jest prawdą a co nie. Trzeba by być naukowcem i badać sprawę globalnego ocieplenia, żeby mieć całkowitą pewność. Jak pisał/a jeden z użytkowników na każdą tezę znajdzie się antyteza. Politycy z każdego dyskursu wybiorą to co dla nich najlepsze. To całe zaangażowanie polityków w globalne ocieplenie, to mydlenie oczu. Chcą pokazać, że zajmują się ekologią. Ekologia to nie tylko "walka" z nadmierną emisją CO2, a raczej z ogólnym zanieczyszczeniem środowiska. Nie chce tu powiedzieć, że nie jestem za rozwojem przemysłowym, ale należy się zastanowić nad tym jak się rozwijać nie niszcząc jednocześnie środowiska. Rzeczywiście kasa, która płynie na zatrzymanie globalnego ocieplenia mogłaby być lepiej wykorzystana. Dotyczy to pewnie każdych pieniędzy przepływających przez ręce polityków. Mimo wszystko, jeśli będzie jeździło mniej samochodów, a fabryki będą zakładały lepsze filtry na swoje kominy to na pewno nam, jako ludzkości to nie zaszkodzi.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lis 2009, 14:56:25 »
W Polskich mediach poza rzepa nigdzie nikt nic nei napisal o tym wycieku emaili....
Czy ktos znalazl cos na ten temat w dunskich bo ja jak narazie nie.

Ciekawe jak to sie rozwinie, na pewno media pro globalne ocieplenie beda chcialy ten fakt zatuszowac albo osmieszyc albo podwazyc... zobacyzmy

Co do globalnego ocieplenia na skutek czlowieka (jako glowny czynnik) - jenda wielka sciema, ktora nabija biurokratom portfele. (moj punkt widzenia)

Dbac o srodowisko powinien kazdy, ale nei pod przymusem a poza tym wdg mnie gdyby politycy naprawde chcieli pomoc srodowisku (a nie tylko w tych obszarach gdzie mozna na tym dobrze zarobic) to by sie w jego sprawy nie mieszali, zniesliby monopol na energie i pozwolili / zachecili kazdego do rozwoju i wspierania odnawialnych energii na wlasny koszt i wlasne potrzeby.
Ale przeciez nei zazyna sie kury znoszacej zlote jaja.... dlatego jest jak jest i bedzie coraz gorzej
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lis 2009, 15:58:08 »
Globalne ocieplenie to jedno - na ten temat można dyskutować czy będzie czy nie. Jak dla mnie to jest 50% na 50%. Życie pokaże.
Jednakże należy szukać alternatywnych elektrowni. Które w pewien sposób dałyby nam możliwość zaoszczędzenia węgla i ropy.
Nie możemy w taki sposób i na taką skalę eksploatować matki ziemi bo za niedługo będzie to jałowa ziemia.

Co do elektrowni atomowych jak dla mnie to nie jest rozwiązanie (nie rozumiem dlaczego Polska w to brnie). Za duże niebezpieczeństwo.

Co de elektrowni wiatrowych oczywiście energia jest droższa ale coś za coś. Nic nie ma za darmo.

-----------------------------------------------------
A tak na marginesie. Nie da się ukryć, że jest to przemysł, znajomości itd.. Jednakże np. wybuduj elektrownię atomową, czy zwykła elektrociepłownie to czy to nie jest przemysł i znajomości. Tak jest i tak będzie niestety. Jeśli tego nie będzie to będzie co innego. ale nie o to chodzi.

Jak dla mnie ważne jest to, że w jakiś sposób staramy się uchronić ziemię od degradacji.

« Ostatnia zmiana: 23 Lis 2009, 16:38:18 wysłana przez felis »

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lis 2009, 17:52:39 »
Spodobal mi sie tam jeden z komentarzy  ;D
"Lewicowe tłumoki i tak będą wiedziały lepiej i nić ich nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.
Globalne ocielenie nie ma podstaw naukowych, jest czymś w rodzaju wiary dla ateistów, nie mogą w boga to w gazy wierzą"

rokas

  • Gość
Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lis 2009, 18:01:18 »
Spodobal mi sie tam jeden z komentarzy  ;D
"Lewicowe tłumoki i tak będą wiedziały lepiej i nić ich nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.
To akurat cytat z prawicowego idola pana, ktory komentarz pisal, Jaroslawa K.


poloniainfo.dk

Odp: przed szczytem w Kopenhadze - WAŻNE!
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lis 2009, 18:01:18 »

 

Pilka nozna w kopenhadze

Zaczęty przez lampartosDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6841
Ostatnia wiadomość 01 Cze 2010, 15:50:06
wysłana przez Makaveli
sake w Kopenhadze

Zaczęty przez lukasz_slagelseDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7171
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2010, 22:20:11
wysłana przez neletop
Wydarzenie artystyczne w Kopenhadze.

Zaczęty przez dunczyk transportDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 18740
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2010, 18:59:12
wysłana przez lukashero
DOM DZIECKA W KOPENHADZE

Zaczęty przez ....Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15950
Ostatnia wiadomość 02 Mar 2009, 00:14:41
wysłana przez .......
Rodzinna Msza Swieta na Østerbro w Kopenhadze!

Zaczęty przez mdkDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7129
Ostatnia wiadomość 09 Gru 2014, 11:31:07
wysłana przez mdk