poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ulgi 2010  (Przeczytany 9743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomoc-info

  • Gość
ulgi 2010
« dnia: 23 Lis 2009, 11:36:41 »
Witam
Od stycznia zaczynamy z zona prace  1 raz w dani
bedziemy miec kontrakty czasowe,nie bedziemy sie tu w dani meldowwac
czytalem na forum ze od 2010 max kwota na jedna osobe to odliczenia wynosi 50000
czy ta kwota bedze mogla byc odliczona przez kazdego z nas w rozliczeniu rocznym
prosze o pomoc bo nie wiem co robic
dziekuje

kinket

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lis 2009, 15:38:01 »
Nic nie robic, nie ma powodów do strachu. Przy zalatwianiu karty podatkowej będą pytac o to i owo np. ile razy będziesz zjezdzał do pl ile kilometrów i ustalą jak duze ulgi (fradrag, kwota wolna od podatku) będziesz miał. Wszystko ustalą i np. jak ci wyjdzie ze nalezy ci sie 100.000,- wg.starych reguł to obetną do 50.000. Czyli będzie troche drozej. Kazdy z malżonków otrzymuje swoje ulgi nawet jak jedziecie razem do pl.

pomoc-info

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lis 2009, 15:43:55 »
Nic nie robic, nie ma powodów do strachu. Przy zalatwianiu karty podatkowej będą pytac o to i owo np. ile razy będziesz zjezdzał do pl ile kilometrów i ustalą jak duze ulgi (fradrag, kwota wolna od podatku) będziesz miał. Wszystko ustalą i np. jak ci wyjdzie ze nalezy ci sie 100.000,- wg.starych reguł to obetną do 50.000. Czyli będzie troche drozej. Kazdy z malżonków otrzymuje swoje ulgi nawet jak jedziecie razem do pl.


dzieki serdecznie

ale ta kwota 50000 jest tylko zachowana w przypadku kontraktu czasowego w 1 roku ,jesli potem jest umowa na stale i te samo miejsce pracy ,zostaja tylko fradrag + dojazdy do miejsca pracy
a dojazdy do miescja zamieszkania tez
bo w skat odpowiedzieli ze nic sie nie nalezy bo tu jest moj  centrum ekonomiczne?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lis 2009, 16:12:31 »
Wszystko zależy od Twojego centrum życiowego. Jeśli będziesz miał żonę tutaj to znaczy, że centrum masz tutaj.

kartofel

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lis 2009, 16:26:31 »
No niestety jak kazdy dunczyk

pomoc-info

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lis 2009, 17:17:29 »
Wszystko zależy od Twojego centrum życiowego. Jeśli będziesz miał żonę tutaj to znaczy, że centrum masz tutaj.


to rozumiem ale przez 1 rok jesli zona jest tu i pracuje to te ulgi mi sie naleza?

kinket

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2009, 17:25:18 »
Naleza sie bo masz kontrakt na czas ograniczony

poloniainfo.dk

Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2009, 17:25:18 »

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lis 2009, 17:29:04 »
Jesli macie kontrakty czasowe to te ulgi ci sie naleza,w pierwszym roku masz wszystkie tzn.ulga za wyzywienie i dojazdy do polski oraz do pracy pow.24km.w drugim roku masz tylko ulgi za wyzywienie i dojazdy dopracy a w trzecim roku i nastepnych tylko dojazdy do pracy.Zeby te ulgi ci przyslugiwaly nie mozesz miec kontraktu na stale,w momencie kiedy podpiszesz kontrakt na stale tracisz ulgi i zostaja ci te na dojazdy do roboty.

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lis 2009, 17:57:46 »
pomoc-info - radzę Ci udać się do skatu i nie słuchać tutaj nikogo. Wszystko zależy do jakiej "szufladki" Cię wsadzą. Z jednej strony przysługują Ci ulgi (praca na czas określony) ale będziesz miał, żonę która także będzie pracowała.
Skat Ci wszystko wyjaśni.  :P

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lis 2009, 18:31:02 »
To ze on bedzie tu pracowal razem z zona nie ma nic do zeczy,jesli oboje maja kontrakty na czas okreslony to naleza im sie ulgi.Bylem w skacie wczoraj i wlasnie sie pytalemjak to jest z tymi ulgami i mi kumata baba wsio wytlumaczyla.

tricia

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lis 2009, 19:19:47 »
Jesli macie kontrakty czasowe to te ulgi ci sie naleza,w pierwszym roku masz wszystkie tzn.ulga za wyzywienie i dojazdy do polski oraz do pracy pow.24km.w drugim roku masz tylko ulgi za wyzywienie i dojazdy dopracy a w trzecim roku i nastepnych tylko dojazdy do pracy.Zeby te ulgi ci przyslugiwaly nie mozesz miec kontraktu na stale,w momencie kiedy podpiszesz kontrakt na stale tracisz ulgi i zostaja ci te na dojazdy do roboty.

   ja mam pytanie odnośnie ulg>  czy w drugim roku muszę mieć również kontrakt czasowy czy mogę juz podpisać kontrakt stały ? czy wtedy przy kontrakcie stałym będę miała ulgę na wyzywienie i dojazd do pracy ? czy tylko na dojazd???


ile wcześniej informować skat o przejsciu na wyższy podatek ?

p

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lis 2009, 20:36:30 »
Witam.
 Czasami wchodze na te forum i czytam w kolko te same zadawne pytania.Oczywiscie nikogo nie obrazam bo kazdy chce wiedziec jak najwiecej co w trawie piszczy:) :)Wiele osob jest tu zlosliwych,niezyczliwych ale znam to jak pewnie wielu z was Polak Polakowi wilkiem i czasem nie chce sie czytac gluplkowatych komentarzy.Dania to kraj w ktorym sa przepisy w/g ktorych wysokie ulgi powinny przyslugiwac tylko pierszy rok pobytu a potem powinnismy placic jak kazdy dunczyk ale...znam sporo osob co jada na ulgowych zasadach dluzej i wiem ze duzo zalezy od szczescia w skacie ,od humoru urzednika,czy zona panu ze skatu dala ,czy maz dobrze zrobil pani ktora ma nam wydac karte podatkowa itd:) ;) ;) :)Dlatego wszystkim nam czasem ciezko polapac sie o co w tym chodzi.Mozna probowac drugi rok pojechac na zasadach z pierszego roku.....Nie bierz odrazu stalego kontraktu wez czasowy i idz do skatu moze sie uda:) Ja osobiscie dalem sobie spokoj po 2 wizytach i jade ju 2 lata na normalnych zasadach jak kazdy dunczyk.Nie wiem jak to bedzie w przyszlosci z tymi co im sie udalo placic niskie podatki dluzej niz rok .Moze skat da sosbie spokoj moze trzeba bedzie placic.<Szczerze mam to gdzies ciesze sie ze jestem tu nie w Polsce i juz....pozdrawiam

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lis 2009, 20:42:40 »
Jesli chcesz miec zachowane te ulgi w tym okresie co napisalem musisz miec kontrakty czasowe,ale jest jeden chaczyk musi byc zachowany  miedzy jedna a druga umowa odsep conajmniej 21 dni,jesli zas podpiszesz kontrakt staly zostana tylko ulgi na dojazdy do pracy.Do skata idziesz jak masz umowe w reku i nie informujesz nic wczesniej,teraz jest tak ze kwote wylicza ci na miejscu pytajac sie ile razy bedziesz w polsce i ile masz kilometrow do domu(chodzi o okres na jak dlugo masz ten kontrakt czasowy),i na tej podstawie dostaniesz fradrag powiekszony o ta kwote,przedtem bylo tak ze w rozliczeniu rocznym robilosie korekte o te wlasnie odpisy i dostawalo sie zwrot,ale ze bylz tym burdel to skat zmienil zasady.Tak wiec przy rozliczeniu rocznym juz nie robisz zadnych odpisow.

p

  • Gość
Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lis 2009, 20:55:33 »
Wlasnie ..Leo z tego co wiem to zawsze wyliczali podatek na miejscu nie od teraz.Poza tym nawet jezeli masz ulgi to mozna potem na koniec roku jeszcze wpisac co nam doszlo poniewaz kazdy mogl zmienic prace i odliczenia np zwrotu za dojazdy moga byc wieksze.Tak jak pisalem ulgi przysluguja na 1 rok potem mozna kombinowac jak doradzaja inni.
 ;D

poloniainfo.dk

Odp: ulgi 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lis 2009, 20:55:33 »

 

Rozliczenie podatku 2010 co i jak?

Zaczęty przez dziubasewoDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5528
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2011, 00:07:05
wysłana przez roga
Koszmarne podatki w 2010 roku?

Zaczęty przez mariiolaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3491
Ostatnia wiadomość 28 Sty 2010, 15:01:31
wysłana przez mariiola
Majowka 2010

Zaczęty przez neletopDział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 20569
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2010, 22:27:40
wysłana przez neletop
PRZENIESIONY: Pomoc-Skat -Rozliczanie 2010

Zaczęty przez JutaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3111
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2011, 15:27:47
wysłana przez Juta
Termin rozliczen za 2010

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2448
Ostatnia wiadomość 25 Cze 2011, 23:28:29
wysłana przez roga