poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Aabenraa - sprogcenter  (Przeczytany 12249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eni1976

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
Aabenraa - sprogcenter
« dnia: 07 Mar 2007, 20:00:10 »
Witam,
mam pytanie dotyczace szkoly jezykowej w Aabenraa - czy ktos uczeszczal do tej szkoly? Jaki jest poziom? W obecnej chwili chodze na kurs w Vejen ale delikatnie mowiac poziom jest .... taki sobie. Czy ktos moze wie ktora szkola w komunach przygranicznych reprezentuje dobry poziom?

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Mar 2007, 20:06:35 »
:) To zależy gdzie mieszkasz, ja chodzę do szkoly w Haderslev, nauczyciele są super. Poziom no raczej wysoki.Mialam wybór Aabenraa albo Haderslev wybrałam to drugie i nie zaluje.

Offline eni1976

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Mar 2007, 18:59:20 »
Ja wlasnie zdecydowalam sie na szkole w Tønder - mam blisko, duzo blizej niz do Aabenraa - a w chwili obecnej, jak jestem bez pracy, to dla mnie (nas:) bardzo wazne. Na razie ide na dzienny kurs a jak znajde prace przeniose sie na wieczorowe lekcje. I mam nadzieje, ze w tej szkole bedzie troszeczke lepiej (mysle o poziomie, bo ludzie byli/sa SUPER) niz w Vejen. Pozdrowienia, Mirabelko! i powodzenia

Malutka

  • Gość
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwi 2007, 14:19:01 »
Czesc chcialam sie dowiedziec czy wiesz cos na temat szkoły w Aabenraa czy tam mozna uczeszczac w zajeciach do 18 godzin tygodniowo. Bo wiem ze przy tylu godzinach nie trzeba placic za szkole.Wiem ze taka szkoła jest w Sonderborgu, ale mam blizej do Aabenraa. No i nie wiem gdzie jest lepszy poziom. Mam nadzieje ze mi ktos pomoze.

Offline eni1976

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwi 2007, 16:45:21 »
Czesc,
nie wiem nic blizszego o Aabenraa - moge tylko podpowiedziec jedna rzecz - Aabenraa nalezy do AOF Sprogcenter - tak jak Tønder i jezeli jest taki sam poziom jak w Tønder to goraco polecam. Sprawdz, w kazdej chwili mozesz zmienic szkole. 18 godzin tygodniowo to podstawa kursu dziennego - musisz miec swoj CPR i to Twoja przepustka aby miec bezplatne lekcje. Ja zaczynalam w Vejen (nie polecam) i mialam 6 godzin tygodniowo popoludniami tez bez zadnych oplat dodatkowych. Najlepiej podejdz do szkoly tam Ci wszystko wytlumacza. Powodzenia
pozdrawiam

Malutka

  • Gość
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwi 2007, 13:23:45 »
Cześć
Dzieki wielkie za odpowiedz.Chyba sie zdecyduje na szkole w Aabenraa.Też slyszalam juz od paru osob ze tam jest dobry poziom.Ale mam jeszcze do Ciebie jedno pytanko, nie wiesz moze orientacyjnie kiery sie zaczynaja takie kursy w szkolach? Bo mi cos wspominano ze juz w sierpniu.
Pozdrowieonka

Offline eni1976

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwi 2007, 14:14:22 »
Czesc,
z tego co mi wiadomo to mozesz zaczac w kazdej chwili - nie czekajac na jakies oficjalne ropoczecie kursu. W kazdej szkole jest klasa o poziomie \"zero\" hihihi i czym predzej dolaczysz do takiej klasy tym lepiej dla Ciebie. Idz do szkoly, dowiedz sie tam bezposrednio - ja poszlam na rozmowe w poniedzialek. zrobili mi test z dunskiego i w czwartek juz bylam na zajeciach:) Po co marnowac czas? Idz i sie zapisz - a Aabenraa jest tez w AOF, tak jak Tønder, wiec wydaje mi sie ze poziom powinien byc dobry i duzo skorzystasz.
pozdrowienia

poloniainfo.dk

O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwi 2007, 14:14:22 »

Offline Mysza855

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwi 2007, 11:48:45 »
Czesc tu ja Malutka ale teraz zalozylam sobie konto na tej stronie.Chciałam podziekowac za informacje co do tej szkoly w Aabenraa, powiem szczerze ze teraz jestem do niej przekonana ale sie boje i nie wiem czy dam sobie rade z tym jezykiem.:(No ale zobaczymy.
Pozdrowionka

Offline eni1976

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwi 2007, 13:24:55 »
Czesc Malutka,
nie boj sie - dunski nie jest taki straszny - ja przyjechalam do Danii w grudniu, poszlam do szkoly wieczorowej w styczniu (2 razy w tygodniu - TYLKO), a jak stracilam prace to jestem na dziennych - raptem od wtorku po Swietach Wielkanocnych - i juz sobie radze. Spokojnie ide do sklepu i pytam co chce wiedziec - najgorzej jak sie ktos rozgada;/
Jezeli znasz angielski albo niemiecki - to zupelnie masz problem z glowy. Zero niespodzianek gramatycznych - dunski jest bardzo prosty, problemem jest wymowa ale to kwestia czasu. Najwazniejsze zebys sie nie wstydzila i mowila, mowila....
powodzenia!

Offline annasmalec

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
O:Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2007, 09:55:50 »
ups..sorry,chcialam dac oklaski a tu Ci zabralam...:)..

lilianka

  • Gość
Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sty 2008, 11:28:04 »
a jak jest ze szkołami w Kolding?czekam na pozwolenie na pobyt , gdyż e Kolding kommune dostałam informacje że dopabuse wtedy moge iść do szkoły...dodam że mieszkając w Vejle chodzilam do tamtejszej szkoły,ale nic z niej dobrego nie wyniosłam...co 2 tygodnie zmieniali nam nauczycieli w koncu z 30 osobowej gr.zostało nas 6. :) powodzeniia w nauce

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sty 2008, 12:11:03 »
Do szkoly Lilianko to mozesz isc w kazdej chwili... jeno jak nie masz CPR, to trzeba slono placic.

UWAGA: szkoly nie mozna zmienic w kazdej chwili jesli za nia placi komuna. Przepustka do zmniay szkoly jest zdany "modul test".

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

lilianka

  • Gość
Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sty 2008, 12:35:16 »
taaak?? w KOMUNNE byłam już 2 razy!nawet szef do nich dzwonił i zoatałam poinformowana,że do szkoły dopabuse z pozwoleniem.... CPR oczywiscie mam.a z Vejle sie po prostu przeprowadziłam,zmieniłam zamieszkanie i pracodawce,.

lilianka

  • Gość
Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sty 2008, 12:37:56 »
aa sprostownie,w Vejle to był kurs,a nie zwykła szkola.kurs oczywiście z kommune ale tylko dla pracujących u tego pośrednika u którego pracowałam.i nie było żadnych zaliczen ani modułów...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sty 2008, 14:28:24 »
Lilianko a masz tez zolta karte? czy tylko CPR ze Skatu?
Bo jak masz zolta karte to nie potrzebujesz czekac na pozwolenie.
Najlepiej zadzwon lub pojdz to szkoly i zapytaj.

Do szkoly mozna isc bez pozwolenia, tak jak napisalam, ale to koszuje ok. 5000 miesiecznie... wiec ta taka teoretycznie to jest mozliwosc, ale kto ma wolnych 5000 na oplate kursu???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Aabenraa - sprogcenter
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sty 2008, 14:28:24 »

 

TEST - MODUŁ I Sprogcenter Thisted

Zaczęty przez aniamxDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3041
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2013, 23:51:13
wysłana przez aisak
Ballerup sprogcenter

Zaczęty przez serduszko-dkDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2809
Ostatnia wiadomość 13 Sie 2011, 16:23:40
wysłana przez serduszko-dk
Zapytanie o szkołę Sprogcenter

Zaczęty przez palcia45Dział Edukacja

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3026
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2013, 17:43:48
wysłana przez suso
Københavns Sprogcenter - czy ktos zna???

Zaczęty przez jamalenkaDział Edukacja

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6808
Ostatnia wiadomość 06 Paź 2011, 12:00:14
wysłana przez psychopata
kto chodzi do Sprogcenter Aalborg ?

Zaczęty przez mawiDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3575
Ostatnia wiadomość 13 Lis 2007, 20:41:52
wysłana przez mawi