poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Najgłupsze pytania, jaki usłyszeliście od Duńczyków...dla rozrywki ;)  (Przeczytany 37153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta

Nowy wątek,żeby troszkę "rozruszać" towarzystwo :D

Dedykuję go specjalnie Svarii, żeby już nie narzekał, że "za cicho" na forum  ;) ;D

Pomijam część, ale dwa poniższe powaliły mnie niemal na kolana:

Pierwsze pytanie- pani zapytała, czy "wiemy, CO TO są święta BOŻEGO NARODZENIA i czy w ogóle u nas się to-to obchodzi" ???

A oto drugie (które wywołało takie moje wzruszenie, że człek aż przeprosił.. ;) )

Współpracownik najpierw pytał, po jakiemu piszę esemesy. Odparłam, że do ślubnego po polsku.
"Acha" usłyszałam. "Ale to musi być bardzo trudno, nie masz przecież liter w telefonie..??"
Rozdziawiłam buzię ze zdziwienia i... pan walnął : " Przecież w Polsce piszecie CYRYLICĄ, prawda? "

 ;D ;D ;D

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
koleżanka z pracy -Dunka _ ok 24 lat zapytała mnie  gdzie leży Polska , jakież było jej zdziwienie że Polska graniczy z Niemcami  :-\

syn ostatnio opowiadał ,że w szkole poprosili  go by przetłumaczył  tekst ,nauczycielka go zawołała  specjalnie do biblioteki i mówi że to po polsku ,a tam  arabski , nie wiem czy oni mają takie wyobrażenie o języku polskim (w głowie się nie mieści)

następne  z opowiadań znajomej ,klasa 1 gimnazjum pani się pyta kto je ryby , podniosło ręce troje dzieci .
 -"czy łosoś to też ryba " - zapytał chłopiec 
-"no tak " -odpowiedziała pani
i  wszyscy podnieśli ręce ,- haha to najlepsze  ;D

to tak na poczekaniu ... można by było napisać książkę  ;D
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline hejli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Opowiadałam koleżankę ( 16 lat ) że byłam w Tunezji
A na sam koniec spytała czy Polska jest w Tunezji ??
A ja na to  :o

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Smutne, ale prawdziwe. Przez dziesiatki lat nikt sie Polska nie interesowal. Dzisiaj, chociaz jestesmy w UE, tez nikt za bardzo sie nami nie interesuje, chyba ze jest mowa o wlamaniach, jezdzie na PL-"blachach", pracy na czarno i innych negatwnych sprawach. Przyznam sie, ze mieszkajac w Polsce (przed laty), tez nie interesowala mnie Dania i byc moze z trudem bym ja znalazl na mapie Europy (gdzies w przedluzeniu Niemiec). Nie mowiac juz o amerykanach, ktorzy absolutnie nie maja pojecia o Danii. byc moze konferencja "Klimammøde" w Kopenhadze przyblizy Danie swiatu.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
roga, nie o tym ten wątek  ;D! A powyższe- kaaapitalne!  ;) :D

Baumi

  • Gość
... pan walnął : " Przecież w Polsce piszecie CYRYLICĄ, prawda? "

Dokładnie o to samo spytał się mojej narzeczonej ekonomista (z założenia wykształcony człowiek) z naszej firmy.

yoursoul

  • Gość
pewnien dunczyk widzac w Polsce kabusewcow autobusowych siedzacych w swoich kabinach zapytal ,
czy w Pl jest az tak niebezpiecznie , ze kabusewca musi byc ochroniony przed ewentualnym napadem ze strony bandytow  ;D

poloniainfo.dk


Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Może nie będę tylko pytania ale też sytuacje.

Dziś rozmawiałem ze znajomym w związku z juleparty. Powiedział: dziś będzie sznaps, sznaps.. Grzecznie odpowiedziałem tak aby  podpuścić : to już alkoholizm. Na to  stwierdził, że jeśli się pije 21 piw w tygodniu to, to nie jest alkoholizm.

Chiny: Opowieści z innych nacji. Pyta Duńczyk Chinkę: Jaka jest temperatura w Chinach. Chinka grzecznie się pyta: A o jakie miejsce w Chinach pytasz. Duńczyk zaniemówił. (Chiny są dość dużym krajem więc temp. jest zróżnicowana w zależności od regionu).

W szkole: Przyszedł nowy uczeń Rosjanin. Na to nauczycielka do mnie : To ten sam język. Na to grzecznie odpowiadam: Bliżej nam do czeskiego ale to i tak jak duński i niemiecki. Nauczycielka obróciła się na pięcie i mówi: to nie ten sam język.

Standardowe pytanie : Czy ty rozumiesz ich. Odnosząc się do ludzi z Rosji, Litwy, Ukrainy itd.

Pytanie twierdzące w szpitalu: Pracujesz przy świniach !?

Pytanie od Duńczyka: Jak załatwiłeś wizę?

samo życie.


przypomniało mi się: Czy wy macie dalej te śmieszne, małe samochodziki.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
A czy ja moge opowiedziec o Polce mieszkajacej w Kopenhadze ? chyba moge ;)
... Ona sie pyta gdzie ja mieszkam.
Wiec odpowiadam, ze na Zelandii .
A ona na to:
a na ta Zelandie z Kopenhagi to jak dojechac mozna czy trzeba promem bo nie wiem ?   ::)

Lilia nie krzycz na mnie :)


felis a ten "smieszny maly samochod" to ja widzialam jakies 4-5 lat temu na dunskiej autostradzie :)

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
No tak interesuje ich tylko heimat ( z niemieckiego, nie wiem czy dobrze napisałem) tylko ich miejsce zamieszkania, praca i wszystko w promieniu kilkunastu kilometrów. A amerykanie nie wiedzą gdzie leży Europa, ale to nic i tak uważają się za najlepszych.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zelandia, a CZEMU miałam na Ciebie krzyczeć ? :o
Cóż to ma do mnie.. ?1 ::)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Bo to nie od Dunczyka slyszalam... :)

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Eee,tam. Niech będzie. ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Lilla dobry watek, dobry pomysl :)

Zelandia dobry post :)

Felis - w tym kraju dziala Goebelsowska prpaganda - klamstwo powtarzane 100 razy staje si eprawda :)

W tej chwili nie jestem w stanie przypomniec sobie nic bardzo wielkiego ale z takich ciekawszych ktore rozwalily mnei ostatnio:

2 moje kolezanki plus ja. Rozmowa na temat PL. Pierwsza mowi ze byla juz drugi raz tu i tam i ze byla na polskim weselu i ze bylo super i ze moje miasto jest naprawde cudowne, dokladnie tak jak opisywalem i ogolnie podekscytowana opowiada calej grupie, na to druga ni stad ni z owad calkiem powaznie z nalezyta do sytuacji mina - "Czy w Polsce jest bezpiecznie ?"
Ja padlem pod stol (prawie doslownie i z trudem powstrzymalem sie od komentarza) ale sytuacje uratowala pani nr 1 odpowiadajac - jest tak samo bezpiecznie jak w Berlinie, Nowym Jorku, MAdrycie lub Rzymie :)

PS o cholera, stuknelo mi 300 postow :D

A ty Lilia to juz widze nastukalas ponad norme :D
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2009, 00:55:47 wysłana przez Svaria »
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
mnie rowniez kiedys dunka zapytala jakie mamy zimy w polsce.no to jej odpowiedzialam ze czasem sa dosc cieple a czasem bardzo mrozne gdzie temp siega nawet -20tu kilku stopni a ona sie zdziwila ze nie pozamarzalismy tam bo przeciez przy takiej temperaturze zyc sie nie da. :) :) :) :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk


 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14970
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19222
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15640
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19869
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6207
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny