poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: team wikaren  (Przeczytany 41460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Mar 2008, 09:56:19 »
            Dzięki MIRRA za otuchę

            Pozdrawiam serdecznie

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Mar 2008, 12:00:28 »
Dorzucę jeszcze kilka słów od siebie. W internecie, na forach, portalach itp, można poczytać opinie pracowników praktycznie na każdego pośrednika w Danii. Tak szczerze mówiąc nie rusza mnie żaden wpis typu: "Ta firma to oszuści i złodzieje, wykorzystują ludzi, płacą psie stawki, źle traktują itp, itd..." Prawda jest taka, że jeśli firma mimo starań "podpadnie" któremukolwiek pracownikowi, nie trudno o jej oczernianie na forum publicznym. Domyślam się również, że w wielu przypadkach te oczernianie mija się z prawdą. Dlatego jako wiarygodne informacje uważam te, potwierdzone przez związki zawodowe, sądy ewentualnie udokumentowane przez pracownika (skany odcinków wypłat, umowy, potrącenia itp).

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Mar 2008, 14:35:08 »
Wszystko co pisalam mialo charakter ogolny. Nie oceniam Twojej sprawy,  dino_24, bo przeciez nic o niej nie wiem. Napisalam po prostu ogolnie co sadze o pomysle zrobienia "czarnej listy" i podzielilam sie swoimi przemysleniami dot. "oszukanych" lub naprawde oszukanych Polakow pracujacych w Danii.
Jestem za tym, aby o swoich zlych doswiadczeniach z jakas firma pisac rozwaznie i skoncentrowac sie na faktach, a nie na epitetach.

Pozdrawiam i milego dnia zycze (ale dzis slicznie jest za oknem).

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Mar 2008, 04:19:08 »
              Wow !  ,  jestem pod wrażeniem   


              WIELKI SZACUNEK

              Niepotrzebnie się wdawałem w tą ''przepychankę'' .
              Przyjmijcie moje  PANIE , jeszcze raz PRZEPROSINY , starego sklerotyka
              / Wielki WOLTER stoi mi od trzech dni ''kolką na wątrobie ''  /

              pozdrawiam


             

Tula

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Mar 2008, 12:55:56 »
Wielki WOLTER stoi mi od trzech dni ''kolką na wątrobie ''
:D Niech sie Pan nie przejmuje az tak, juz go przebito w innym watku ;)
Pozdrawiam.

flexworkers-zyczliwa

  • Gość
Odp: agencje
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Wrz 2008, 22:49:34 »
Jeśli ostrzegacie się wzajemnie, to dorzucę chrustu do pieca...

Pracowałam przez JSC rec. w Odense i w Flexworkers w Vejle...

Z dwojga ZŁEGO uwierzcie mi że wybrałabym JSC oni bynajmniej zrzynali legalnie tyle za chate tyle za dowóz...
Flex po prostu niewypłacał wszystkiego co się zarobiło ... Wypłacić o 7,5 tysiaca koron za malo pracownikowi ktory w tamtym momecie niepracowal nawet 2 miesiecy? o wszystko prosic sie trzeba bylo tygodniami- o pieniadze, o launy, o odp na pytanie o spotkanie z szefem o mieszkanie bez grzyba o prad itp....


wiec jakbym niemiala innego wyjscia wybralabym JSC



Zyczliwa

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Wrz 2008, 14:32:15 »
Aby stworzyc taka liste chcialabym miec w rece prawomocne wyroki sadowe. ...............

bardzo śmieszne, to się nigdy nie doczekamy   ...

HE HE HE, trochę przesada. Lista nikomu nie przeszkadza. Osoba która oskarża jedną firmie i jest jednostkowa to można to olać choć nie powinno. Jednak jak więcej osób jeździ po pseudo firmie to już napewno nie są sprawy wyssane z palca.

poloniainfo.dk

Odp: team wikaren
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Wrz 2008, 14:32:15 »

lilianka

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrz 2008, 14:50:31 »
flexworkers - zyczliwa, chyba nie ty jedna :
http://poloniainfo.dk/forum?topic=4165.0

[Posted on: 17 Wrzesień  2008, 14:39:37]

ja sama wiem co znaczy pracowac dla nich .... heheh juz prawie rok nie pracuje a nadal odczuwam skutki :) powodzenia

[Posted on: 17 Wrzesień  2008, 14:40:48]

dodam, ze ww firma powiadomiła mnie , i mojego chłopaka, ze wisze im za prad za 3.5 msc mieszkania w ich "posiadłosci" 3000 kr!! najdrozszy prad w Danii w tym Vejle maja :) heheh smieszna firma

Offline teamvikaren

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O:team wikaren
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Wrz 2008, 13:03:00 »
Pisze pan na forum ze zostal pan zwolniony z dnia na dzien przez Teamvikaren.dk Pisze Pan rownierz, iz ja nie poinformowalem o tym? Prosze wiec sie ujawnic a narawde postaram sie odpowiedziec jak najuczciwiej. Nie jestesmy oszustami aczkolwiek mozliwe ze gdzies ktos popelnil blad , prosze dac mi wiec szanse na odpowiedz i sprecyzowac, z kim mam przyjemnosc, i oj aka firme chodzi w Danii dla ktorej Pan/owie pracowaliscie?
Z powazaniem,

Artur Sawastian

Ps. przepraszam, iż tak późno odpowiadam ale nie jestem obecny na tym forum regularnie a wzasadzie zagladalem tu ostatnio bardzo rzadko.

TEż DLA NICH PRACOWAłEM ZWOLNILI NAS Z DNIA NA DZIEń ...BO PRACA SIę SKOńCZYłA....PANIE ARTURZE TYLKO DLACZEGO DOWIEDZIELIśMY SIę O TYM  PO PRZYJEżDZIE Z POLSKI?????????????W XXI WIEKU NIE MACIE TELEFONóW???


[Posted on: 23 Wrzesień  2008, 12:53:31]

No rzeczywiście, przy tak zawrotnej liczbie łatwo o pomyłkę ;D ;D ;D

Szanowny Panie,

Chodziło w tamtym czasie jedynie o 35 pracowników z Polski. Firma dopabuse się rozwijała jeżeli  chodzi o zatrudnianie obywateli polskich.  Ogólnie firma w tamtym okresie zatrudniała bezpośrednio także ok. 300 pracowników obywateli duńskich, niemieckich jak również pojedyńcze osoby z innych krajów. na dzień dzisiejszy jest to ponad 100 pracowników z Polski zatrudnianych przez Teamvikaren.dk oraz ok 500 pracowników duńskich oraz z innych krajów. 

krott raz jeszcze

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Wrz 2008, 18:07:06 »
panie , jest pan człowiekiem który zwerbował mnie do pracy w Danii w Aarhus,jako spawacza na TIG-a.
Jako zakwaterowanie dostałem kontener mieszkalny z który wasza firma potrącała mi 1500 koron (w tej chwili nie pamiętam czy za m-c czy za dwa tygodnie).Pamiętam to jak dziś jak do kolegi zadzwoniła p. Renata i przez telefon poinformowała go że możne się zaczynać natychmiast pakować bo właśnie stracił prace(był za wolny).Powiedziała mu także ze pieniążki wyśle mu na konto a jeśli nie ma w tej chwili na podroż do polski, to niech sobie pożyczy.
Po tygodniu też pojechałem do polski na parę dni,kontaktowałem się z waszym biurem, wszystko było ok.Po powrocie do Danii szok:szef mnie pyta czy nikt do mnie nie dzwonił z teamvikaren bo wypadło mu parę zamówień i nie jestem potrzebny,dzwonie do Renaty do Odense a ona mi mówi że wasza firma może zwolnic pracownika z dnia na dzień i że w tej chwili nie ma innej pracy dla mnie.Pytam co z kasa na powrót-bo gdybym wiedział wcześniej to by tej rozmowy nie było, a ona na to ze nie możne pokryć kosztów podróży.Na szczęście  w ten sam dzień znalazłem lepszą prace. Pozdrawiam
TEJ FIRMY NIE POLECAM

Offline teamvikaren

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Paź 2008, 13:57:59 »
Tak pamiętam Pana oczywiście. Dziękuje za wyjaśnienia. W Pana przypadku rozumiem złość. Pana pracodawca wtedy wydawał się być bardzo perspektywistyczny. Stawki były naprawdę dobre. Za kontener płacił Pan 1500 kr miesięcznie ale jak pamiętam bardzo Pan sobie chwalił warunki mieszkaniowe (kontener może źle się kojarzyć to był jednak specjalny kontener mieszkalny bardzo dobrze wyposażony ,który niemniej miał być jedynie chwilowym rozwiązaniem). Niemniej fakt, pracodawca bezpośredni okazał się być bardzo restrykcyjny, mało elastyczny. Nie można powiedzieć że oszukiwał ale po prostu wykorzystał wszystkie przepisy bardzo skrupulatnie. Miał prawo zwolnić z dnia na dzień w pierwszym okresie pracy i tak też postąpił a nam nie pozostało nic innego aczkolwiek bardzo żałuje że nie miesiliśmy wtedy miejsca winnym przedsiębiorstwie dla Pana. Wielu z naszych pracodawców ,przytrzymało by spawacza, dało mniej godzin ale w tym przypadku pracodawcy zależało pewno jedynie na wykonaniu konkretnego zamówienia.   My jako pośrednicy którzy z Panem podpisali umowę o pracę nie mieliśmy wpływu na bezpośredniego pracodawcę, nam nie zależy na tym aby ludzi zwalniać z dnia na dzień , to zarówno nasza jak i pracownika strata. co innego gdy przyczyny są natury dyscyplinarnej czy związanej ze złym wykonywaniem obowiązków pracowniczych. Pana niemniej bardzo chwalono jako doskonałego pracownika, więc dla nas finał tej historii też był  swojego rodzaju "szokiem". O ile dobrze pamiętam kilka miesięcy później firma ta żałowała i chciała Pana bezpośrednio ponownie zatrudnić. .no cóż stracili dobrego fachowca i późno to zrozumieli.     Z tą firmą już nie współpracujemy, dla nas taka współpraca nie ma sensu , kiedy pracodawca najwyraźniej zatrudnia pracowników "tylko na jakiś czas"  nie określając tego na wstępie ani w umowie z nami. Niestety uczymy się czasem na błędach. Powtarzam, w tym przypadku pracodawca bezpośredni wydawał się bardzo solidny i perspektywistyczny, bardzo mu zależało na pracownikach z polski, bardzo się starał we współpracy z nami na początku więc nie mieliśmy podstaw do odmowy współpracy tym bardziej że pośrednictwo to jest to z czego żyjemy.   
Bardzo mi zatem przykro że tak wyszło, zapewniam Pana że nie mieliśmy informacji tu w Polsce aby powiadomić Pana , iż  pracy już nie ma, inaczej z całą pewnością byśmy to zrobili. Pracodawca bezpośredni nam takiej informacji na czas nie przekazał niestety.   

Serdecznie przepraszam Pana za zaistniałą sytuację. Ze swoje strony chcę tylko dodać, iż teraz zdecydowanie ostrożniej patrzymy na nowych kontrahentów a i nowe umowy są o wiele bardziej obligatoryjne. Takich sytuacji w przyszłości bardzo byśmy chcieli uniknąć.

Życzę powodzenia w przyszłości.       

panie , jest pan człowiekiem który zwerbował mnie do pracy w Danii w Aarhus,jako spawacza na TIG-a.
Jako zakwaterowanie dostałem kontener mieszkalny z który wasza firma potrącała mi 1500 koron (w tej chwili nie pamiętam czy za m-c czy za dwa tygodnie).Pamiętam to jak dziś jak do kolegi zadzwoniła p. Renata i przez telefon poinformowała go że możne się zaczynać natychmiast pakować bo właśnie stracił prace(był za wolny).Powiedziała mu także ze pieniążki wyśle mu na konto a jeśli nie ma w tej chwili na podroż do polski, to niech sobie pożyczy.
Po tygodniu też pojechałem do polski na parę dni,kontaktowałem się z waszym biurem, wszystko było ok.Po powrocie do Danii szok:szef mnie pyta czy nikt do mnie nie dzwonił z teamvikaren bo wypadło mu parę zamówień i nie jestem potrzebny,dzwonie do Renaty do Odense a ona mi mówi że wasza firma może zwolnic pracownika z dnia na dzień i że w tej chwili nie ma innej pracy dla mnie.Pytam co z kasa na powrót-bo gdybym wiedział wcześniej to by tej rozmowy nie było, a ona na to ze nie możne pokryć kosztów podróży.Na szczęście  w ten sam dzień znalazłem lepszą prace. Pozdrawiam
TEJ FIRMY NIE POLECAM


BYŁY PRACOWNIK

  • Gość
DO LUDZI BEZ SERCA!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Gru 2008, 16:11:08 »
TEAMVIKAREN TO OSZUŚCI. OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚĆ.A RENATKA TO PORAŻKA I POMYŁKA.NIE BĘDĘ PISAŁ MOJEJ HISTORII BO JEST PODOBNA DO POPRZEDNIEJ A  U NICH TO NORMA. NIE POLECAM TEGO POŚREDNIKA. SILNI RAZEM!!! NIE DAJMY SIĘ!!!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Gru 2008, 16:17:35 »
Rozumiem Pana frustracje, ale pisalysmy juz wczesniej. Prosimy o fakty, nie o epitety.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

pakero

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Maj 2009, 22:00:18 »
zabrano nam z pieniedzy na ferie po 3000kr i nie wiemy za co i na jakiej podstawie
chcialbym zeby wikaren odpowiedzial nam czy mozna pracownikowi potracic pieniadze bez jego wiedzy i podstawy .
porozmawiam spokojnie z szefami wikaru jak nieoddadza tych pieniedzy
 to ide do prasy oni lubia  takie tematy .
bedzie nastepny raz o firmi oszukujacej polakow.
wzieli 3000 a oddadza z 5000 bo jeszcze w odcinkach sa wady i tam tez troche przycieli na kase.
mam wszystkie odcinki i rachunki i podstawe do sprawy wraz ze zwiazkami ,
jak sie sprawa potoczy zalezy od nich  i opisze co bylo.
.

PAKERO

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Maj 2009, 23:10:17 »
oddali kase uff  ;D

poloniainfo.dk

Odp: team wikaren
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Maj 2009, 23:10:17 »

 

JOB TEAM >DK INFORMACJE

Zaczęty przez MAXFITDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6205
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2010, 18:38:06
wysłana przez frisms