poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: team wikaren  (Przeczytany 41437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Mar 2008, 20:15:06 »
Hej JUTA , mylisz dwa zasadnicze pojęcia : prawa pisanego / palestra , sądy , prokuratura .... et cetera omnia / i PRAWA NIEPISANEGO . Zauważ jedno PORTAL JEST  N A S Z , My wszyscy FORUMOWICZE tworzymy jego image , jego etykę , przyjmujemy odpowiedzialność za to co piszemy . Popatrz na to z tej strony ,  jeżeli Zetsiński i Iksiński piszą o firmie ''x'' że jest BEBE , a Kapuściński z Celińskim potwierdzają to , to  trzeba przyjąć to za przesłankę WSKAZUJĄCĄ że firma ''x'' jest BEBE
Forum jest tylko wielką GIEŁDĄ WYMIANY INFORMACJI  I  ŚCIERANIA SIĘ POGLĄDÓW - CO JEST BARDZO ZDROWE .
I dalej jestem za tym by stworzyć OWĄ CZARNĄ LISTĘ

Thunder86

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Mar 2008, 20:21:50 »
Taka lista już chyba jest na oszukany.pl

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Mar 2008, 21:50:20 »
Hej JUTA , mylisz dwa zasadnicze pojęcia : prawa pisanego / palestra , sądy , prokuratura .... et cetera omnia / i PRAWA NIEPISANEGO .Zauważ jedno PORTAL JEST  N A S Z , My wszyscy FORUMOWICZE tworzymy jego image , jego etykę ,przyjmujemy odpowiedzialność za to co piszemy . 
Czy to oznacza, ze jestesmy ponad prawem pisanym i ono nas nie obowiazuje?
Niie chcialabym byc czescia portalu, ktory sklada sie z oszczerstw i pomowien.
Przyjmowanie odpowiedzialnosci w tej sytuacji oznacza, ze piszac o firmie X, ze to zlodzieje i oszusci powinnismy podpisac sie swoim imieniem i nazwiskiem i byc gotowym na to, ze firma bedzie chciala spotkac sie z nami przed sadem.

 
Cytuj (zaznaczone)
Popatrz na to z tej strony ,  jeżeli Zetsiński i Iksiński piszą o firmie ''x'' że jest BEBE , a Kapuściński z Celińskim potwierdzają to , to  trzeba przyjąć to za przesłankę WSKAZUJĄCĄ że firma ''x'' jest BEBE

A dlaczego? Dla mnie jakis obcy Zetsinski i Iksinski poparty przez swoich kolegow to nie sa wiarygodne osoby. Co wiecej, skoro nie zdecydowali sie na droge prawna to oznacza, ze nie sa tacy niewinni. Moze pracowali na czarno i zarobili mniej niz planowali. Moze nie przeczytali kontraktu i podpisali cos, czego teraz zaluja. Moze sa oburzeni, ze szef nie pozwala pic w pracy. Nie ufam osobom, ktore w takiej sytuacji atakuja kogos na necie zamiast zalatwic sprawe w cywilizowany sposob.

Cytuj (zaznaczone)
  I dalej jestem za tym by stworzyć OWĄ CZARNĄ LISTĘ

Jesli szefostwo portalu ma ochote na uzeranie sie z policja, to moze to zrobi.

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Mar 2008, 23:18:07 »
                        Hej JUTA , kiedyś jeden ze sławetnych francuskich wieszczy / notabene noblista / powiedział  .......   nie zgadzam się z tym co muwisz , ale będę
          bronił TWOJEGO prawa muwienia o tym  ....   , był to SARTRE  -  i to jest żywe . 
          mój meil : januszmiedzna@op.pl
          Mógłbym się podpisać imieniem i nazwiskiem , ale to niczego nie ZMIENI , nie chowam się za nick'iem , firma TEAMVIKAREN i tak skojaży wszystko . Fakt jest   
          faktem , ORŻNĘLI NAS JAK CHCIELI .
          Nikt nie pracował na czarno , każdy z NAS w KOLDING przyjechał za przysłowiowym chlebem . Jeszcze w loistopadzie VIKAREN miał w KOLDING trzydziestu
          paru ludzi . Dzisiaj pozostało im trzech , a dlaczego bo KAŻDEN przejrzał na oczy . Przykłady uczą i pociągają . O policji ZAPOMNIJ - NIE MA NAS /
          Mądrzejszych / , BĘDĄ INNE PYSIE - MYSIE  KTÓRE BĘDZIE MOŻNA GOLIĆ . Te ''firmy'' się nie ''obrażają'' . One są nastawione tylko na ZYSK Z NAS ''ausland
          erów'' . Podejrzewam że Pani RENATA zapomniała już o NAS . Następni przyjechali . KARAWANA IDZIE DALEJ , A TYLKO PSY SZCZEKAJĄ .
          Pozdrawiam i życzę miłego woche - ende

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Mar 2008, 23:28:50 »
Panie Dino, oczywiscie, ze kazdy ma prawo mowic, problem polega na tym, ze nie dysponujac dowodami, nie mozna sypac nazwiskami. Poniewaz zakonczy sie to procesem sadowym o znieslawienie. I o ile uczestnicy forum moga w jakis sposob pozostac anonimowymi, nie zawsze IP do nich doprowadzi, o tyle administratorzy i wlasciciele portalu, za to odpowiedza.

Jestem za wolnoscia slowa, ale przeciw naruszaniu dobr osobistych.

Ps. nie jestem wlascicielem, admnistratorem ani moderatorem portalu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Mar 2008, 23:52:09 »
Mysle, ze Jean-Paul Sartre raczej mówil.

Z checia dowiedzialabym sie, z ktorej to pozycji jest cytat.

Prosilabym tez o zastosowanie funkcji: SPRAWDZ ORTOGRAFIE.

Jednoczesnie odsylam do strony Oszukany.pl.


Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Mar 2008, 00:43:56 »
               Odsyłam do filozofi jednego z wielkich , nieżyjącego już prof. T. Kotarbińskiego
               za adres strony - DZIĘKI .
               ORTOGRAFIĘ BĘDĘ SIĘ STARAŁ POPRAWIĆ

poloniainfo.dk

Odp: team wikaren
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Mar 2008, 00:43:56 »

Klingon

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Mar 2008, 11:30:53 »
Na pewno informacje o ewentualnym przyszłym pracodawcy, zwłaszcza agencji, są przydatne ale tylko informacje podparte faktami są użyteczne. Dlatego wypowiedzi z konkretami są bardziej wartościowe.

Tula

  • Gość
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Mar 2008, 17:34:04 »
                        Hej JUTA , kiedyś jeden ze sławetnych francuskich wieszczy / notabene noblista / powiedział  .......   nie zgadzam się z tym co muwisz , ale będę
          bronił TWOJEGO prawa muwienia o tym  ....   , był to SARTRE  -  i to jest żywe .
To sie Pan popisal, Panie Dino_24... ::)

Cytat, o jaki Panu chodzi, brzmi:
"Nie zgadzam sie z tym co mowisz, ale jestem gotow oddac zycie za to, abys mogl to glosic." I powiedzial to rzeczywiscie Francuz, tyle, ze Voltaire w swoim slynnym "Traktacie o tolerancji". Z przyczyn zyciowych nie mogl on dostac Nobla, jako ze zyl w latach 1694-1778.

Po co pozowac na intelektualiste, jak sie nim nie jest?

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Mar 2008, 18:03:05 »
Jesli na forum pojawiaja sie opinie w stylu: "Pracowalem w firmie X i jestem bardzo niezadowolony. Slabo placili, szefostwo bylo niemile, nie polecam pracy dla nich" to wtedy wszystko jest ok. Ale niewielu ludzi potrafi pisac w tak dyplomatyczny sposob. Jestem pewna, ze na czarnej liscie beda dominowac komentarze w stylu: "Firma X to zlodzieje. Jej wlasciciel to oszust, a jego zona to glupia suka."
Z innej beczki. Nie mieszkamy przeciez w Rosji, Chinach ani na Kubie. Nie jestesmy "dzikusami" z puszczy amazonskiej. Nasi rodzice nie tancza w spodniczkach zrobionych z trzciny wokol ogniska. Pochodzimy i mieszkamy w najbardziej cywilizowanym i demokratycznym zakatku swiata. Dlaczego nie mozemy rozwiazywac sporow w cywilizowany sposob? Jesli uwazam, ze firma mnie oszukala, to najpierw rozmawiam o tym w firmie, a potem szukam pomocy u fachowcow, a wiec zwiazkow zawodowych i prawnikow. Jesli mam racje, to pracodawca dostaje taka nauczke, ze zapamieta ja na bardzo dlugo. Tak zalatwia sie sprawe w cywilizowany sposob. A wypisywanie swoich zalow na necie i wyzywanie innych od oszustow to jakies dziwne i niewiarygodne jest.
I jeszcze jedna sprawa. Wiele osob uparcie pcha sie w rece nierzetelnych posrednikow. Mozna im godzinami tlumaczyc, ze 50 koron na godzine to skandalicznie niska stawka, ze zanim podejma prace musza dostac kontrakt do reki, ze powinni sie zapisac do zwiazkow, ze wyjezdzajac za granice musza poznac swoje podstawowe prawa i obowiazki, ze wladajac tylko jezykiem polskim (i to slabo) bedzie im ciezko zalatwic urzedowe sprawy. Nic do nich nie dociera. Oni przeciez wiedza lepiej. Wlasnie tacy ludzie rozkrecaja i utrzymuja nierzetelnych posrednikow. Zamiast tworzyc czarne listy, postawilabym raczej na edukacje i prace od podstaw. Co zreszta wielu uzytkownikow forum wytrwale robi i za co naleza im sie podziekowania.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Mar 2008, 22:41:43 »
Popieram w 100%.

Dziekuje za wyjasnienia.

Cos mi tutaj Sartre nie pasowal.
Odeslanie do Kotarbinskiego lekko mnie rozbawilo.

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Mar 2008, 09:12:30 »
             Zgadzam się z tobą jak najbardziej i to co napisałaś nie podlega dyskusji , ALE JEST TO TYLKO TWÓJ PUNKT WIDZENIA , kobiety , która być może
      związała się z danią na stałe .
             Gwoli ścisłości aby zakączyć ''nasze przepychanki'' , chciałbym zaznaczyć że :
                 1. moim celem było tylko ''zapalenie czerwonej lampki sygnalizacyjnej'' - popierającej dorlecha że z tą firmą jest COŚ NIE HALO
                 2. nikogo nie nazwałem złodziejem
                 3. jak by na to nie patrzeć sami się na to godziliśmy - choć o tym wiedzieliśmy , przeważyła TU SZALA ZYSKÓW , i tak więcej zarabialiśmy jak w
                     pozostałych krajach UE . Jesteśmy wysokiej klasy spawaczami i przy podstawie 130,- DKK / h +  dodatki  / tygodniowo 66 godzin / + ulga
                     ''ciężko''  każdemu byłoby zacząć walkę z ''FIRMĄ'' .
                 4. patrząc na powyższe nie stać nikogo na zwalnianie się z pracy , bieganie po sądach , adwokatach może policji , każden z NAS położył na to
                     przysłowiową  '' lachę '' / przepraszam za zwrot jeśli ktoś kojarzy to z czymś INNYM - sorki /
                 5. należymy do związków zaw. DANSKMETAL , płacimy regularnie składki 512,- DKK co miesiąć i co z tego . Miejscowy Gewerkschaftfuchrer , klepał nas
                     tylko po plecach , mówiąc jak będą problemy ..... TO ON .... , jak problemy się zaczęły , nabrał wody w usta .
      Dobrze jest komuś pisać z boku w białych rękawiczkach , ale kiedy się '' sufit wali na głowę '' ciężko jest nerwy trzymać na wodzy
                 
      Przepraszam wszystkich jeżeli URAZIŁEM

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Mar 2008, 09:29:37 »
Panie Dino.... Nie ma co przepraszac, wydaje mi sie, ze nikgo Pan nie urazil, a poza tym to jest forum do wymiany pogladow.
Nie bede interpretowac slow Juty, sama to na pewno zrobi.
Nam chodzi tylko o jedno.
O poslugiwanie sie faktami, zamiast rzucania oszczerstw.
Rzeczowe informacje, bardziej pomoga niz "ciezkie" slowa.

Jesli Pan napisze "to zlodzieje".... wielu osobom nic to nie pomoze, a wiele pomysli, ze z Panem jest cos nie tak.
Ale jesli Pan napisze: placa 30 korn na godzine, nie placa skladek, kaza pracowac w nadgodzinach bez zaplaty... Na pewno niejeden rodak nie zdecyduje sie na prace w tej firmie.
Bo wlasnie tak jak Pan pisze... wiekszosc rodakow jest zdesperowana ciezkim zyciem w kraju i szuka polepszenia sobie bytu. Takie informacje na pewno ich ostrzega przed "wpadnieciem z deszczu pod rynne".

Pozdrawiam
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dino_24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Mar 2008, 09:29:53 »
          Tak Pani TULO , PRZYZNAJĘ NIEZAPRZECZALNĄ RACJĘ I CHYLĘ GŁOWĘ  '' POD TOPÓR ''

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: team wikaren
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Mar 2008, 09:54:36 »
Spoko :) Tula grozna, ale glow nie scina :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: team wikaren
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Mar 2008, 09:54:36 »

 

JOB TEAM >DK INFORMACJE

Zaczęty przez MAXFITDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6202
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2010, 18:38:06
wysłana przez frisms