poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kontanthjælp - jeszcze pare pytań  (Przeczytany 20442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakotako

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« dnia: 12 Sty 2010, 15:54:16 »
Czesc. Mam pare pytan.
Najpierw streszczenie sytuacji. W Danii jestem od prawie 3 lat. Wlasciwie od razu znalazlem prace (3 lata temu). Niestety z powodu kryzysu dostalem wypowiedzenie i od WRZESNIA 2009 jestem bezrobotny. Ksztalce sie - chodze ciagle do szkoly no i chcialbym w koncu cos znalezc bo mozna zwariowac. Podszedlem do sprawy ambitnie - sam szukalem pracy wysylajac swoje CV, listy motywacyjne itd. Troche mnie zniechecilo gdy zaczalem otrzymywac odpowiedzi ze "przykro nam, na miejsce bylo 250 kandydatow, moze innym razem itp"... (moj dunski ciagle jeszcze niestety nie perfekcyjny). Coz szukam dalej. Za 2 tygodnie mam spotkanie w JobCenter gdzie bede sie musial o swojej sytuacji zyciowej produkowac po dunsku (i dobrze :) - a niech sluchaja dunskiego z polskim akcentem ;) )
Przechodzac do sedna:
Dzisiaj bylem potwierdzic w Statsforvaltningen zgode o pobyt w Danii (w szkole zaczeli sie czepiac ze nie maja takiego potwierdzenia - okazalo sie ze wszystko gra - Dunczycy sami cos pomyli). Dowiedzialem sie ze dobrze byloby gdybym sie zarejestrowal w Jobcenter poniewaz mam tez mozliwosc dostac kontanthjælp. Wszedlem na tematy o kontanthjælp i mam pare pytan.
Teraz sedno:
Zapisalem sie dzisiaj w jobcenter; poszedlem do innego budynku po wniosek o kontanthjælp i musze go wypelnic i oddac za 2 dni (w czwartek). Mieszkam tu z moja (oczywiscie polską - wszak na Dunki nie da sie patrzec ;) ) dziewczyna ktora pracuje i dobrze zarabia.
Widze ze musze udokumentowac swoja sytuacje i ok - wynajmujemy mieszkanie - zrzucamy sie na nie, energia, abonamenty DR,  inne oplaty - wszystko wspolnie dzielimy na 2 (cale szczescie moje dziewczyna jeszcze nie musi do mnie dokladac ;) )
Coż - skoro daja to dlaczego nie skorzystac? Wyczytalem na forum ze jak dobrze pojdzie dostane z pomocy socjalnej ;)) ok 9-10tys Dkk. Ok - coz nie przelewa mi sie wszak ostatnie 4 miesiace dokladalem tylko do tego "dunskiego intersu" nie inkasujac nic w zamian (no pare calusow od dziewczyny ale to nie zastapi korzysci stricte materialnych ;)) ).
Wiec: musze wypelnic wniosek:
1 pytanie - czy napisac ze mieszkam z "friend" czy z girlfriend" aby dostac wieksze kontanthjælp? (dzieci jeszcze nie mamy - na razie jest to moja dziewczyna ale licze na to ze przyszla żona). Wbrew pozorom głupstwo ale jak Dunczycy sie doczepia to nic nie wiadomo (dzielenia na 2 itd - tak jak pisalem dziewczyna zarabia sporo bo jest na eksponowanym stanowisku :) )????
2 tak jak pisalem - jakos mi sie nie przelewa - widze ze bede musial dolaczyc wyciag z konta na ktorym jest bardzo malo DKK - czy jest szansa ze dostane kontanthjælp za miesiace wrzesien - grudzien (na serio nic wczesniej nie wiedzialem o takiej mozliwosci pomocy ze strony Danii)???
3 jak dlugo moge dostawac kontanthjælp 3 czy 6 miesiecy (zakladajac ze bede chodzil na wszystkie aktiveringi  - sasiad Dunczyk chodzi i opowiadal ze wykorzystuje je na sciaganie mp3 z internetu ;) )
4 czy jeszcze macie jakies uwagi do tego wniosku tak aby zmaksymalizowac kwote ktora ewentualnie dostane????
pozdrawiam i prosilbym o w miare szybkie odpowiedzi...

[Posted on: 12 Styczeń  2010, 14:25:58]

Jeszcze jedno pytanie.
Mam jeszcze zaoszczedzone z poprzedniego roku pare dni feriepenge (takie na czarna godzine).
Jesli zaloze ze zloze wniosek w czwartek i dostane kontanthjaelp - czy nie lepiej abym jutro wyslal list z formularzem na feriepenge wpisujac np. ze bylem na feriach np. w grudniu 2009?
Sorry ze chce to przekombinowac ale zważywszy na fakt że przepracowałem w Danii 2,5 roku jako zero i ktos trzeciej kategorii wśród leniwych - dosłownie nic nie robiących Duńczyków (mój "szef" Duńczyk własciwie całe dnie grywał w odmianę Fify na komuterze albo siedział na facebooku), palących fajki przy każdej nadarzającej się okazji, pierdzących (za przeproszeniem) i bekających przy posiłku i na przerwach kawowych - także traktuję to jako formę rekmpensaty.
(Jednakże nie chciałbym aby temat przerodził się w dyspute any/pro Duńską - także prosiłbym w miarę możliwości o odpowiedz na powyższe pytania)

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty 2010, 16:09:40 »
Chętnie bym Ci pomogła, ale, niestety- nie poruszam się specjalnie w tym temacie.

1.) Friend czy girlfriend chyba nie robi większej różnicy? Choć,jeśli jesteście traktowani jako para.. nie wiem, ale w przypadku małżeństwa- jedno ma obowiązek utrzymywać drugie.
2.)Obawiam się, że pieniędzy nie wypłaca się wstecz
3.)Teoretycznie 6, ale bardzo różnie to bywa. Aktivering w Twoim przypadku może być np. obowiązkiem chodzenia do szkoły języka 24h tygodniowo (znajomy przypadek)
4.)-

W każdym razie, mam nadzieję, że odpowie Ci ktoś znający literę prawa, najlepiej z autopsji :)
Życzę powodzenia  :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2010, 16:52:00 »
Mimo, ze jestem bardzo dobrze zorientowany w tym temacie, to nie mam ochoty udzielac informacji osobom/cwaniaczkom, ktore nie maja odrobiny "ydmyghed" (skromnosci?) i probuja jedynie wykorzystac system rownoczesnie drwiac z dunczykow.

Poza tym powinnienen wiedziec, gdybys ci sie chcialo przeczytac posty o tym temacie (jest ich mnostwo), ze kontanthjælp to "nie miska dla psa" jak przed kilku dniami napisal inny forumowicz, ale pomoc socjalna. Przyznanie jej to sprawa indywidualna.

Bazczelnie pytasz, czy jest szansa na to abys dostal kontanthjælp wstecz za okres wrzesien - grudzien. Jezeli przezyles bez Kontanhjælp, to znaczy miales srodki. Dodam jeszcze, ze komuna bierze pod uwage cala sytuacje rodzinna, tzn. rowniez jezeli mieszkasz/wspolzyjesz z osoba na zasadzie partnerstwa. Sadzisz wiec, ze przy tak fantastycznym stanowisku i zarobku jaki ma twoja dziewczyna, dostaniecie kontanthjælp?

Offline jakotako

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sty 2010, 17:59:57 »
Lilia - dzięki za słowa otuchy. Jeśli będę musiał chodzić do szkoły 24h tygodniowo - to bardzo dobrze. Jestem teraz na 5tym module - mam nadzieje że w tym wypadku PD3 zdam z samymi 12tkami :)).
Pierwszy raz w życiu jestem bezrobotny (a przepracowałem juz sporo) i zle sie z tym czuje - tym bardziej że naprawdę nie ciągnęło mnie do tej Danii, a jestem tu można powiedzieć przypadkiem i wszystko wskazuje na to że jeszcze niestety będę musiał tu trochę zostać :(
Jak widać - nie wszyscy są mili, uprzejmi i pomocni (vide Mr roga).
Cóż - zostałem nazwany cwaniaczkiem - to co napisałem o Duńczykach z którymi pracowałem to w 100% prawda ale według filozofii Pana rogi to pewnie zaradni duńczycy (już nie chce opisywac innych faktów dotyczacych tych "zaradnych" Dunczykow)
Nie wiedziałem wczesniej ani o A-kasse (gdy sie dowiedziałem - od razu sie zapisalem - ale nie mam limitu godzin). O kontanhjaelp usłyszałem pierwszy raz bodajże miesiąc temu - ale ja cwaniaczek ciągle jak głupi wysyłałem CV, listy motywacyjne, tiladelse - wierząc że jednak uda się cos znalezc. Tak! - rzeczywiście za bardzo cwaniaczkowałem przez ostatnie 4 miesiące...
Teraz pieniądze się kończą a tu niejako przypadkowo (pani ze Statsfovaltningen dowiodła mi że mogę się starać) spada z nieba kontanhjaelp - a skoro jest coś takiego to mam nadzieje ze nie tylko dla krewnych i znajomych, "zaradnych" Mr'a rogi.
Puentując - to był mój trzeci i ostatni post na tym forum (nie lubie być bez powodu obrażany przez imć panów rogów i jemu podobnych - niezależnie od tego kim by byli).
GDYBY KTOŚ JESZCZE - kto nie ma much w nosie (albo nie jest już na tyle "zdunizowany" że na każdego Polaka patrzy wilkiem - jako na potencjalnego cwaniaczka) - MÓGŁ ODPOWIEDZIEĆ NA MOJE PYTANIA TO BĘDĘ WDZIĘCZNY (pisać nie musze ale z pewnością przeczytam)
P.S.
Panie roga musi być Pan bardzo ponurym, smętnym i nieciekawym człowiekiem (tak sobie Pana wyobrażam - a co to? - Pan sobie mnie jakoś (błędnie) wyobraża to i ja sobie tak Pana wyobraziłem). Więcej optymizmu (ja mimo że bez kasy to jednak się uśmiecham) i pozytywnego myślenia (jeszcze nie nauczył się Pan od Duńczyków że w życiu trzeba się uśmiechać??? - a to podstawowa różnica między Polakami i Duńczykami - że oni się częściej uśmiechają :). Mam tylko nadzieje ze sie nie "dunizuję" :(  :P

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty 2010, 18:19:47 »
Jest to jedyne forum gdzie Polacy zwracaja sie do innych forumowiczow: per pan i to tylko do tych, ktorzy mieszkaja tu dluzej,  ktorzy uwazaja, ze maja wieksze prawa niz inni, maja fast ophold lub statsborgskab, czyli sa wazniejsi od pozostalych
 dlaczego???????????????
 w internecie jestesmy wszyscy rowni
co do twojego kontanthjælp, jesli mieszkasz z druga osoba, wasze dochody sumuja sie i jesli nie przekraczacie minimum, dostaniesz na pol roku, jesli macie wiecej na nic nie licz, tylko szukaj pracy, moze sprzatanie albo cos innego, zebys tylko wypracowal godziny do A kasse i nie mozesz przestac placic skladek,  godziny do dagpenge licza sie z ostatnich trzech lat
 jesli dostaniesz pomoc z komuny, musisz stosowac sie do ich regul
 co wiecej?
POWODZENIA!

Offline mojamaja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sty 2010, 20:45:09 »
ja też już niejednokrotnie  pisałam o niemiłej atmosferze na tym forum , tworzonej przez Zduńczonych Polaków !!! którzy uwarzają się za lepszych , choc nie są !

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sty 2010, 20:56:50 »
Jakotako: Uwazny czytelnik z cala pewnoscia zauwazy, ze twoja odpowiedz na moj post mozna zaliczyc do takich ,ktore nie tworza milej atmosfery na tym forum - jak pisze moj poprzednik. Piszesz, ze nie lubisz byc obrazany przez imc panow takich jak ja. Zgadza sie, byc moze ubodlo cie okreslenie cwaniaczek, ale bylo to jedyne jakie pasowalo do okreslenia osoby, ktora wypowiada sie w nastepujacy sposob (tutaj cytuje):

* coz skoro daja to dlaczego nie skorzystac
* ostatnie 4 miesiace dokladalem tylko do tego "dunskiego interesu"
* czy napisac friend czy girlfriend aby dostac wieksza kontanhjælp?
*czy jest mozliwosc ze dostane kontanhjælp za wrzesien - grudzien
*czy moze macie jakies uwagi tak aby zmaksymilizowac kwote ktoraewt, dostane?

Odnosnie twoich uwag i ocen mojej osoby - pozostawiam to bez komentarza. Gdybym byl toba powinnienem obrazic sie smiertelnie za takie uwagi. Ale jest takie przyslowie "uderz w stol a nozyce sie odezwa" - odezwales sie w sposob niezbyt
wlasciwy. Zycze powodzenia w poszukiwaniu pracy - kontanrthjælp to ostateczna deska ratunku.
 

poloniainfo.dk

Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sty 2010, 20:56:50 »

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sty 2010, 23:11:16 »
ja też już niejednokrotnie  pisałam o niemiłej atmosferze na tym forum , tworzonej przez Zduńczonych Polaków !!! którzy uwarzają się za lepszych , choc nie są !

Jak to nie są lepsi? Są, przynajmniej w języku duńskim.
I nie traktują Danii jak dziwki do maksymalnego wykorzystania ! (Popatrz wyżej)
Niemiłą atmosferę tworzą jakotako czy inni wyskakujący z prowokacyjnymi i niemoralnymi pytaniami.
Sami nie potrafią zrozumiec co w tych pytaniach jest nie tak.

jest.info

  • Gość
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sty 2010, 00:39:05 »
ja też już niejednokrotnie  pisałam o niemiłej atmosferze na tym forum , tworzonej przez Zduńczonych Polaków !!!
Ty wcale nie psujesz atmosfery nazywając innych "Zduńczonymi Polakami", bo to jest tylko prawda, tak samo jak założyciel wątku napisał prawdę o Duńczykach:
.. przepracowałem w Danii 2,5 roku jako zero i ktos trzeciej kategorii wśród leniwych - dosłownie nic nie robiących Duńczyków (mój "szef" Duńczyk własciwie całe dnie grywał w odmianę Fify na komuterze albo siedział na facebooku), palących fajki przy każdej nadarzającej się okazji, pierdzących (za przeproszeniem) i bekających przy posiłku i na przerwach kawowych - także traktuję to jako formę rekmpensaty.
Tego typu wypowiedzi faktycznie poprawiają atmosferę, bo jest przynajmniej z kogo się pośmiać.
Jakotako, jak już nauczyłeś się od Duńczyków uśmiechania się to teraz naucz się od nich nie obgadywania.

PS. Przykro mi, że "jeszcze niestety będziesz musiał tu trochę zostać :(" ale nie uważam że za przebywanie wśród Duńczyków należy się rekompesata.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sty 2010, 09:08:04 »
Jakotako:
Szczerze chcialbym ci pomoc ale niestety w tej kwesti moja wiedza wypada bardzo mizernie :(

Co do ostatniego twojego postu Roga:
Cytuj (zaznaczone)
* coz skoro daja to dlaczego nie skorzystac
* ostatnie 4 miesiace dokladalem tylko do tego "dunskiego interesu"
* czy napisac friend czy girlfriend aby dostac wieksza kontanhjælp?
*czy jest mozliwosc ze dostane kontanhjælp za wrzesien - grudzien
*czy moze macie jakies uwagi tak aby zmaksymilizowac kwote ktoraewt, dostane?

Wszystkop co wymieniles i co przedstawiles w negatywnym swietle jest jak najbardziej rozsadnym i zdrowym zachowaniem czlowieka ktory mimowolinie musial bulic na caly ten socjalistyczny system.
Skoro panstwo pozbawialo go znaczacej czesci jego dochodow przez prawie trzy lata mowiac w jakim to pieknym raju zyje i ze jak mu sie noga podwinie to wtedy mu pomoze, usprawiedliwajac w ten sposob swoje zbojeckie ograbianie to nie dziw sie ze osoba zwracajaca sie o pomoc stara sie teraz uzyskac jak najwiecej z tego calego balaganu, bo uwaza ze zasluguje na ta pomoc tak samo jak inni.

Jakotako - zgadzam sie z twoim opisem pracujacych duncyzkow. Nie ty pierwszy i nie ostatni, ktory przezyl cos takiego.
Nie bede sie rozpisywal wiecej, bo juz w niejednym watku na ten temat pisalem.
I nawiazujac do niedawnego watku odpowiadam kilku osobom - tak i w tej Danii jest grono dunczykow normalnych i dobrych ale ani w tym ani w tamtym watku nie to bylo istota problemu.


Jakotako, jedyne co moge zrobic to zyczyc ci wytrwalosci w konfrontacji z kasta biurokratow oraz jak naszybszego znalezienia pracy.

Nie wiem co robiles, w jakiej branzy pracowales, czy byla to praca fizyczna czy umyslowa ale byc moze (jak sie okaze ze szlachta biurokratyczna znajdzie sposob by ci pokazac gest Kozakiewicza) warto bedzie zajac sie czyms nizej niz wymagania by zabezbieczyc swoj byt, wtedy latwiej bedzie szukac nowej lepszej pracy - o ile jescze tego nie probowales
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sty 2010, 09:57:48 »
"Wszystkop co wymieniles i co przedstawiles w negatywnym swietle jest jak najbardziej rozsadnym i zdrowym zachowaniem czlowieka ktory mimowolinie musial bulic na caly ten socjalistyczny system".

"Skoro panstwo pozbawialo go znaczacej czesci jego dochodow przez prawie trzy lata mowiac w jakim to pieknym raju zyje i ze jak mu sie noga podwinie to wtedy mu pomoze, usprawiedliwajac w ten sposob swoje zbojeckie ograbianie to nie dziw sie ze osoba zwracajaca sie o pomoc stara sie teraz uzyskac jak najwiecej z tego calego balaganu, bo uwaza ze zasluguje na ta pomoc tak samo jak inni".
I nawiazujac do niedawnego watku odpowiadam kilku osobom - tak i w tej Danii jest grono ??? dunczykow normalnych i dobrych ale ani w tym ani w tamtym watku nie to bylo istota problemu.

Ostro przesadzasz Svaria, nieomalze manipulujesz; "mimowolnie"? Polska jest bliziutko Danii zawsze mozna wrocic,"zbojeckie ograbianie" miliony dunczykow to akceptuje, a rodacy/nieboracy zyja napewno lepiej niz w ojczyznie ze wzgledu na  opieke spoleczna (nie mylic z finansowa samoobsluga). "Grono"? Ilu masz Svaria dunskich znajomych, i to nie z pracy?

Z twoimi radykalnymi i negatywnymi pogladami powinienes sie zastanowic nad zalozeniem mini Blekingebandy i zrobic porzadek w tej znienawidzonej Danii, ty oczywiscie jako glowny ideolog :)





jest.info

  • Gość
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sty 2010, 10:09:05 »
.. czlowieka ktory mimowolinie musial bulic na caly ten socjalistyczny system.
Dlaczego mimowolnie - czy Duńczycy nie chcą go wypuścić z Danii?

Skoro panstwo pozbawialo go znaczacej czesci jego dochodow przez prawie trzy lata mowiac w jakim to pieknym raju zyje i ze jak mu sie noga podwinie to wtedy mu pomoze, usprawiedliwajac w ten sposob swoje zbojeckie ograbianie to nie dziw sie ze osoba zwracajaca sie o pomoc stara sie teraz uzyskac jak najwiecej z tego calego balaganu, bo uwaza ze zasluguje na ta pomoc tak samo jak inni.
Konkretnie kto i co obiecywał?

W Polsce jest podobne opodatkowanie i ciekawe czym tam usprawiedliwiają te "zbójeckie ograbianie" i czy zwracają wpłacony podatek w przypadku utraty pracy? ;D

PS. Z tego co wiem to liczy się dochód domostwa (i dlatego dochód twojej dziewczyny będzie wliczony) ale nie jestem ekspertem. Jak chcesz być pewny, czy w twoim przypadku należy się pomoc socjalna, to wypełnij formularz z faktycznymi danymi.

Z twoimi radykalnymi i negatywnymi pogladami powinienes sie zastanowic nad zalozeniem mini Blekingebandy i zrobic porzadek w tej znienawidzonej Danii, ty oczywiscie jako glowny ideolog :)
Wcale bym się nie zdziwił jeśli Svaria to właśnie robi  ;D - prawdopodobnie pracuje dla PET i regularnie zarzuca wędkę by wyłowić sfrustrowanych, radykalnych Polaków.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2010, 10:22:29 wysłana przez jest.info »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sty 2010, 10:55:57 »
Wnioskuje wiec, ze za caly okres nauki w sporgcenter placiles pelna wartosc kursu, doplacales do biletow autobusowych (do poziomu ich  realnej wartosci). Placiles za uzytkowanie chodnikow, wizyty lekarskie, doplacales do 100% wartosci lekow itp.???
Bo z moich kalkulacji wynika, ze przecietny obywatel zazwyczaj wiecej od panstwa dostaje, niz do wspolnej kasy wplaca.

Ze nie wspomne, ze probujac wyrwac jak najwiecej ze wspolnej kupki, po pierwsze powodujesz, ze dla innych moze nie starczyc, po drugie ciagniesz rowniez z mojego. Co mi sie akurat nie podoba.

Co do tego trzymania w tej Danii na sile... Jakos to juz tak jest, ze z tej Danii nie da sie wyjechac dobrowolnie.
Uszy moje raz slyszaly, jak deportowany rodak w ostatnich swych slowach skabusewanych do nader milych funkcjonariuszy mowil: ciesze sie, ze w koncu z tej Danii wyjezdzam. No coz :) czasem, jak widac, policji trzeba do opuszczenia tego okropnego kraju.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2010, 11:19:42 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sty 2010, 11:12:19 »
Zeby byc w takich bandach to chyba najpierw trzeba sympatyzowac z socjalizmem / komunizmem do ktorych we mnie sympatii brak.

Sensu na dalsza dyskusje nie widze, aby zrozumiec co mam na mysli polecam udac sie do biblioteki i poczytac sobie chociaz troche o tym jak etatyzm, socjalizm / komunizm bardzo zle wplywa na panstwo.

Jescze jedno, w nawiazaniu do tematu:

Chlopak napisal posta, dowiedzial sie ze w jego sytuacji mozna jakas pomoc od panstwa dostac to zamiast mu pomoc, jada po nim ludzie jak po najwiekszym oszuscie kombinatorze.

Dla mnie jest nieistotne w takiej sytuacji czy mi sie system podoba czy nie ale skoro zyjemy w takim a nie w innym i skoro pojawia sie ktos kto potrzebuje pomocy to jakos zawsze staram sie pomoc (o ile z podobnym problemem spotkalem sie wczesniej i znam rozwiazanie).
Tyle w innych watkach mowi sie o tych zabezpieczeniach socjalnych, a kiedy pojawia sie ktos kto pyta sie o pomoc (zakladam ze pisze prawde na forum) bo wiele juz probowal i ma problem - to zamiast zgodnie z tym co te osoby wypisuja w innych watkach pisza mu ze len, kombinator, wyzyskiwacz.

Pomijam fakt ze miejsca na logike w tym nie ma ale czy to miesci sie jescze w granicach absurdu ?


« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2010, 11:42:33 wysłana przez Svaria »
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sty 2010, 12:17:19 »
 Dokładnie tak, Svaria :)  I za powyższe Ci bardzo dziękuję.

poloniainfo.dk

Odp: kontanthjælp - jeszcze pare pytań
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sty 2010, 12:17:19 »

 

Jeszcze raz o sygedagpenge - chorobowym

Zaczęty przez rogaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3140
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2012, 13:55:53
wysłana przez roga
57 651 DK do dopłaty czy cos sie jeszcze da zrobić

Zaczęty przez risonesDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3906
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2009, 22:08:04
wysłana przez bobi
Jeszcze raz......ulgi

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 80385
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2015, 18:17:09
wysłana przez Jomir
wolna kwota - co jeszcze można zrobić??

Zaczęty przez art1Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3726
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2009, 19:21:05
wysłana przez Klingon
Jeszcze jedno pytanie w sprawie wyjazdu z Danii.

Zaczęty przez adiadamDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3207
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2013, 14:32:19
wysłana przez adiadam