poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...  (Przeczytany 4186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matias

  • Gość
Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« dnia: 10 Kwi 2007, 23:32:38 »
Mam pytanie- otoz wykonalem prace dla firmy dunskiej jako podwykonawca- mam swoja dzialalnosc- podpisalem z nimi umowe , zakonczylem prace i mieli zaplacic mi przelewem - ale okazalo sie teraz nie chce zalacic bo twierdzą ze zle zostala praca wykonana i nie zaplacą mi pomimo tego ze podpisali wczesniej liste wykonanych prac -akceptujac, ze wszystko zostalo wykonane poprawnie. Mam pytanie co w takiej sytuacji powinienem zrobic- czy i gdzie nalezaloby zglosic taka sprawe, czy na policje, czy do jakiegos urzedu? Obecnie jestem w Polsce, a dunski zleceniodawca zada abym przyjechal ponownie na swoj koszt o poprawil przynajmniej polowe wykonanej pracy to wowczas zaplaci mi gotowka , a nie przelewem- na pytanie czy chodzi mu o wyplate na \"czarna\" odparl ze byc moze ,ale porozmawiamy o pieniadzach jak przyjade. Wiem ze probuje mnie dalej oszukiwac liczac, ze wykonam kolejne prace , a pieniedzy i tak zapewne nie zobacze. Prosze o porade co w takiej kwestii nalezaloby zrobic. Dochodzi tu tez motyw szantazu , gdy powiedzial ze jak nie przyjade poprawic tego co nalezy i wykonac dodatkowych prac to nie zaplaci w ogole....- namienie ze chodzi tu juz o kilkadziesiat tys koron, - nie mam pojecia co zrobic w tej kwestii i jak moge odzyskac pieniadze , ktore mi sie naleza?

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
O:Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwi 2007, 21:40:43 »
Udaj sie do lokalnej jednoski Policji w miescie w ktorym wykonywales usluge. zadzwon do nich i przedstaw sprawe lub jesli masz mozliwosc to udaj sie osobiscie. Co wiecej, mozesz postraszyc klienta mediami, TV, lub wywiadem w gazecie. Zazwyczaj pomaga.

mati

  • Gość
O:Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwi 2007, 07:28:09 »
Tak straszylem juz sadem ,ale powiedzial idz sobie do sadu jesli chcesz. Wie dobrze ze jestem w Polsce i mam do Danii 1500 km i praktycznie zero kasy na takie sprawy. A czy moze znasz jakies namiary na gazete , Tv , gdzie moglbym im wyslac cala korespodencje zeby sie nim zajeli , nawet w mailach napisal o tym ze wyplacil niby czesc pieniedzy \"czarnych pieniedzy\" i ze powinienem sie cieszyc. Dobija mnie to ze tacy ludzie czuja sie bezkarni i dorabiaja sie kosztem innych.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
O:Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwi 2007, 09:38:54 »
Widocznie nie zdaje sobie sprawy, ze bedac nawet 3000km od Danii, mozna zglosic przestepstwo. Proponuje zadzwonic na posterunek policji. Dane znajdziesz tu:/www.politi.dk/Fyn/da/servicemenu/find_kreds/ Wystarczy wybrac lokalizacje a pokaze ci sie numer. Zadzwonic mozna ze skype lub jakiejs taniej linii do polaczen za granice. Zeby nie narazac sie na koszty, mozesz zadzwonic przez usluge Onet telefon./telefon.onet.pl/

Jesli masz cala dokumentacje, mozesz poinformowac tez o tym polski konsulat w Kopenhadze:/www.copenhagen.polemb.net/index.php?documentName=contact

Polecam zaczac od tych metod.

Powodzenia!

matias

  • Gość
O:Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwi 2007, 08:54:50 »
Dziekuje za porade - tak tez zrobie. Nie pozwole aby uszlo to im na sucho. Pozdrawiam...

poloniainfo.dk

O:Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwi 2007, 08:54:50 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9126
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6495
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10044
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9129
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18086
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga