poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: STAWKA GODZ  (Przeczytany 9484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
STAWKA GODZ
« dnia: 05 Lut 2010, 09:19:08 »
hej:)
powiedzcie mi czy stawka 110kr/h w budowlance to normalna stawka??przy czym dodam ze ten chlopak musi rozliczac sie z dochodow w polsce gdyz tu ma wlasna firme a w danii robi jako podwykonawca.
(kolega zadal mi takie pytanie ale ze na razie od jakiegos czasu przebywam w pl nie moge mu na nie odpowiedziec)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lut 2010, 09:36:56 »
A myslalam, ze sie nudzisz... To w Polsce tez zajecia nie mozesz znalezc..?

Co i rusz piszac posta, piszesz, ze ''przebywasz akurat w Polsce''  ::) ???

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lut 2010, 09:45:51 »
no przebywam i sie nudze:)poza tym kolega prosil o zapytanie.dajcie jakas normalna odpowiedz i bede miala spokoj
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lut 2010, 14:32:13 »
kazda stawka na ktora sie zgodzilas jest normalna, sa zaklady objete overeenkomst i te nie moga zejsc ponizej stawki minimalnej cos ok. 100 kr a reszta moze placic jak chce

yoursoul

  • Gość
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lut 2010, 16:05:23 »
oczywiscie ze to zadna rewelacja , ale jak pisze na stronie zwiazkow ( ktorych nie polecam )
Jeśli jesteś zatrudniony w branży budowlanej powinieneś minimalnie zarabiać 104,65 kr za godzinę pracy.
Stawka godzinowa w pracy na akord wynosi 150,00 kr – 200,00 kr.

http://forsiden.3f.dk/apps/pbcs.dll/artikkel?Dato=20070126&Kategori=POLSK&Lopenr=70126013&Ref=AR&profile=2539

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lut 2010, 17:20:25 »
hej.sluchajcie mam jeszcze jedno pytanko dotyczace stawki godz.a mianowicie:
chce zeby maz byl zarejestrowany w dunskiej firmie jako pracownik normalny(teraz jest jako podwykonawca z polski)
ale proponuja mu stawke 110-120 kr brutto za godz pomimo tego ze dalej bedzie mial tak samo jak teraz czyli pilnowal ludzi zajmowal sie ogolnie wszystkim itd a dodam ze to jest naprawde dobry ¨"robotnik2 robi wszystko dobrze i dokladnie.
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lut 2010, 18:06:50 »
tutaj stawki w firmach są dla wszystkich podobne!mogą się różnić minimalnie! :)

poloniainfo.dk

Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lut 2010, 18:06:50 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Mar 2010, 12:53:23 »
hej.sluchajcie mam jeszcze jedno pytanko dotyczace stawki godz.a mianowicie:
chce zeby maz byl zarejestrowany w dunskiej firmie jako pracownik normalny(teraz jest jako podwykonawca z polski)
ale proponuja mu stawke 110-120 kr brutto za godz pomimo tego ze dalej bedzie mial tak samo jak teraz czyli pilnowal ludzi zajmowal sie ogolnie wszystkim itd a dodam ze to jest naprawde dobry ¨"robotnik2 robi wszystko dobrze i dokladnie.
Nalezaloby rozwazyc "za" i "przeciw" takiej zmiany. Podwykonawca (polska firma) normalnie nie powinnien placic podatku w Danii
i rozliczac sie w Polsce., jezeli jest mowa o wydelegowaniu pracownika przez polska firme (moze byc jednoosobowa) na wykonanie zlecen w Danii. Nie znam dokladnie opodatkowania firm w Polsce. Stawke 110-120 mozna dyskutowac, jezeli Twoj maz ma sie "zajmowac wszystkim", a szczegolnie pilnowanie (?) ludzi, co raczej wskazywaloby, ze ma wieksza odpowiedzialnosc nizzwykly robotnik wykonujacy tylko okreslona prace.

[Posted on: 21 Lut 2010, 18:59:46]

Dzisiaj w Ogloszeniach: oferuje sie prace w szklarni w Odense za 60 kr. brutto!. Jak sadze, oferentem jest polak/polka. Znam kilka szklarni w Odense - stawka 130-140 kr/godz. 

[Posted on: 03 Mar 2010, 12:47:50]

Jeszcze jedna uwaga dot. ogloszenia. W ogloszeniu podano, ze praca jest na "kontrakt dunski", co nie jest zgodne z przepisami prawa o "rownouprawnieniu", chyba, ze zatrudnieni w szklarni dunczycy zarabiaja 60 kr./godz., w co bardzo watpie. Doskonaly przyklad dla zwiazkow zawodowych.

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Mar 2010, 13:42:37 »
Wraz z otwarciem rynku pracy w Danii wyszedł problem braku minimalnej stawki. Dawniej nie było to problemem, gdyż nikt mądry żyjąc i pracując tutaj nie zgodziłby się na stawkę poniżej 100 koron. Dodatkowo wiele zakładów jest objętych umowami zbiorowymi gdzie stawka minimalna jest zawsze powyżej 100 koron. Niestety  coraz więcej firm wykorzystuje tą sytuację i zatrudnia ludzi za grosze, każąc pracować po 16 godzin. Ostatni przykład wg tego co pisze Fagbladet to Harboe(produkcja piwa, energy drinków)
Zatrudniają ludzi(Węgrów i Polaków) za 30 koron na godzinę,16-18 godzin, 7 dni w tygodniu. Taka wielka i wydawałoby się porządna firma, a tu takie cyrki. Nie wiem jak w ale ja od nich już piwa nie kupie(zresztą i tak jego głównym atutem była cena, teraz już wiem dlaczego tak niska...)
http://fagbladet.dk/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100225/XL_FAGBLAD/100229908/2140&template=HARBOE/harboes-timel%F8n-til-ungarere:-30-kroner.html

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Mar 2010, 15:11:01 »
Przeczytałam, obejrzałam...
Powiedzieć, że jestem zbulwersowana, to zdecydowanie za mało... :-X


[Posted on: 03 Mar 2010, 14:47:07]

W programie również o wcześniej tam pracujących Polakach :(

Natomiast nieco zgłębiłam temat, widzę, że to nie był pierwszy artykuł dotyczący Harboe, poczytałam nieco..Widzę, że ten cały "Karl Akos" to młody szczeniaczek, którego mianowano (sic!) szefem produkcji, po tym, jak był u nich zwykłym fizycznym robolem.. >:(  Ciekawe, kto pierwszy wpadł na ten iście szatański biznes.. (logika podpowiada, że Duńczyk, inaczej młodziutki Karl nie dostałby "stanowiska").

Jeśli któryś Polak to czyta, pewnie warto, żeby zgłosił się do dziennikarza, proszącego zresztą o kontakt. Jak widać, rozmówcy zachowują anonimowość.
Jego e-mail:  peter.keiding@3f.dk

Co za bezczelne świnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Kochanowski

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Mar 2010, 15:25:27 »
      Gdzie mozna dostac prace w szklarni za 130 - 140DK/godz.,
bo jak narazie innej oferty niz 60 ewentualnie 67DK/godz.  nie udało nam sie znalesc a moze zle szukalismy z mężem.  Z wielka checia podejme prace w szklarni ktora oferuje juz 120. A teraz pozostało 60 i co isc czy siedziec dalej na kontanthjelp.  Plakac mi sie chce.!!!!

ReFormer

  • Gość
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Mar 2010, 16:16:04 »
Obecnie minimalna w szklarni na "dunskim kontrakcie" to 115dkk (z "ore`ami" ;) ), wkrotce bedzie podwyzka, to pewnie bedzie cos ok. 119-120.

130-140 zarabiaja osoby z 5-6 letnim stazem, jesli zaczynaly od minimalnej.


Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Mar 2010, 16:41:30 »
Znam ludzi ktorzy pracuja w szklarniach w Odense i nie tylko tam ale rowniez w innych, i w chwili obecnej nie ma szans zeby na wejscie dostac chociaz te sto koron a co dopabuse powyzej tej stawki,wszyscy ci co maja po 120-130 i wiecej zaczynali dobrych kilka lat temu.Wiekszosc zaczynala prace przez Jobs Serwer znana polska firme ktora byla jedna z najwiekszych przekretaczy tu w Danii po rozpadzie tej firmy ludzie ci ktorzy pracowali poprzez ta firme poprzechodzili na prywatne kontrakty.

ReFormer

  • Gość
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Mar 2010, 18:54:13 »
No to jest oczywiscie prawda, bo teraz przewaznie zatrudniaja obcokrajowcow glownie przez posrednikow. Ale jak ktos sie zalapie na "normalny" dunski kontrakt, to mniej niz te 115 (z ore`ami), na chwile obecna, nie dostanie. Jakos teraz w marcu bedzie coroczna podwyzka, to bedzie cos kolo 120.

kamila

  • Gość
Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Mar 2010, 21:51:56 »
Obecnie minimalna w szklarni na "dunskim kontrakcie" to 115dkk (z "ore`ami" ;) ), wkrotce bedzie podwyzka, to pewnie bedzie cos ok. 119-120.

130-140 zarabiaja osoby z 5-6 letnim stazem, jesli zaczynaly od minimalnej.



Stawka  119 z "ore`ami" obowiazywala w 2008 roku. W tej chwili jest to ponad 131 dkk.
Oczywiscie mowa o firmach, ktore maja umowe zbiorowa ze zwiazkami.

poloniainfo.dk

Odp: STAWKA GODZ
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Mar 2010, 21:51:56 »

 

Poczta po godz.18 ?

Zaczęty przez robi2007Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3501
Ostatnia wiadomość 03 Kwi 2008, 21:46:51
wysłana przez K3
szybciej pl-dk i nazad 1,5-2 godz od 1 grudnia

Zaczęty przez aarhusNDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5879
Ostatnia wiadomość 21 Lis 2011, 16:58:53
wysłana przez rey2000
Pilka nozna w Skovlunde 19.04 (sb) godz 16.00

Zaczęty przez makarpolandDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2278
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2014, 11:31:47
wysłana przez makarpoland
Film "Wyklęty" na Nørrebro 17/3 godz. 18:00. PL & ENG

Zaczęty przez makarpolandDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3654
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2018, 16:02:54
wysłana przez makarpoland
Stawka za godzinę pracy w Danii

Zaczęty przez Isabelle26Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 53587
Ostatnia wiadomość 04 Lis 2009, 12:07:06
wysłana przez jamjurand