poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pociechy a dagplaje  (Przeczytany 8532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Mar 2010, 11:24:27 »
A tu, tak dla ciekawosci,  dyskusja dunskich mam na temat co wybrac: dagpleje (niania) czy vuggestue (zlobek).

http://www.min-mave.dk/babysitting/thread-80417.htm

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Lilka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Mar 2010, 12:50:41 »
Hm... Moja pielęgniarka mówiła,że przed końcem 4 tyg. Nawet dzwoniła przy mnie do komuny, aby sie upewnić.
Ale historie koleżanek pokazują,że to nie ma większego znaczenia, bo znam takie,co zapisały maluchy nawet około roczku i z miejscem nie było problemu :)

Offline Justa28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Mar 2010, 13:03:42 »
Ja zapisalam moją córke jak miala rok ( w czerwcu ), napisalam, ze chciałabym zeby poszła od stycznia. Po jakims czasie dostałam pismo, ze jest dla niej miejsce od 18-go stycznia.

Offline Lilka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Mar 2010, 14:44:37 »
A tu, tak dla ciekawosci,  dyskusja dunskich mam na temat co wybrac: dagpleje (niania) czy vuggestue (zlobek).

http://www.min-mave.dk/babysitting/thread-80417.htm



Poczytałam, pomyslałam i chyba skłaniałabym sie bliżej dagpleje...
Ale jak to jest dziewczyny?
Zapisując dziecię do instytucji, w książeczce miałam do wyboru tylko żłobki, a co z tymi nianiami?
Jak sie wybiera dagpleje? Przydzielana jest według miejsca zamieszkania przez komunę?
W poniedziałek przychodzi pani z komuny w tej sprawie to sie więcej dowiem, ale może jakaś mamuśka, która to już przechodziła coś napisze... :)

Offline weronicisiunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Mar 2010, 15:04:42 »
znajoma dunka mówila nam ze komuna przydziela nianie jak najblizej miejsca zamieszkania. Ale wszytkiego dowiem sie w przyszlym tygodniu bo wlasnie wtedy wybieram sie do komuny zapisac swojego brzdaca. Ale dzieki Waszym odpowiedziom poczulam sie o wiele lepiej
:) dzieki

Offline anielkaaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Mar 2010, 17:26:13 »
W mojej komunie faktycznie tak jest, że czeka się bardzo krotko na miejsce w żłobku jak i w dagpleje. Ja dostałam po 2 miesiącach od zapisania, moja komuna gwarantuje, że w ciągu 3 miesięcy zorganizują miejsce. Synek poszedł do dagplaje gdy mial 13 miesięcy. Przez pierwszy miesiąc się przystosowywal. Zostawal od godziny dziennie coraz dluzej. Potem bylo juz coraz latwiej. Teraz czasem nie chce wracac do domu tak sie swietnie bawi. Corke zapisalam tuz po urodzeniu, zacznie jak bedzie miala 8 miesiecy - juz od kwietnia. Dagplejemor dostalam najblizsza mojemu miejscu zamieszkania. Jestem bardzo zadowolona, syn bardzo ja polubil a corka trafi takze do niej. W ciagu dnia spaceruja, bawia sie, nie ogladaja telewizji. Do jedzenia dostaja to co w domu - duńskim domu, generalnie sa to owoce, kanapki, gotowane warzywa, mieso, ryby jesli maja cieply posilek w danym dniu, do picia woda lub mleko. Dziecko nauczylo sie tam wielu przydatnych rzeczy, i jest mi dzieki temu duzo lzej. Ja polecam.

poloniainfo.dk

Odp: pociechy a dagplaje
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Mar 2010, 17:26:13 »

 

Jak radzą sobie wasze pociechy w szkole?

Zaczęty przez zorajdaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21112
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2010, 11:55:27
wysłana przez Jomir
Dagplaje

Zaczęty przez kingusia79Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14813
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2011, 13:36:14
wysłana przez marta999