poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Skuter  (Przeczytany 6590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hiti1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Skuter
« dnia: 10 Mar 2010, 19:30:17 »
witam
Mam takie pytanie, a mianowicie kupuje skuter do 50cm i co dalej?gdzie isc z papierami, gdzie przeglad?
co robic i jak to zalatwic.
Czy skuter powyzej 30km/h moze byc rowniez z pojemnoscia 50cm ?

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2010, 22:09:48 »
Jak już kupisz to z umową do SKAT'u. Tam Ci go zarejestrują stosonie do podanej przez Ciebie predkości. Tablice białe, bądź żółte(możliwość jeżdżenia po ścieżkach rowerowych). Nie pamiętam dokładnie jakie są opłaty ale na 45-kę, a  trochę wyższe niż na 30. Dostaniesz także taki papierek potrzebny do ubezpieczenia, na którym wpiszą zdeklarowanego przez Ciebie ubezpieczyciela (już wtedy powinieneś to wiedzieć). Roczne ubezpieczenie 45-ki to około 1000 dkk w zależności od ubezpieczyciela ceny mogą się różnić. Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie to, nie spotkałem się w dkuterach z inną pojemnością niż 50 cm3. Mam nadzieję ze pomogłem. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości pisz na prv.

PS. Przy ichniejszym dowodzie rejestrastracyjnym tak na samym dole, powinien być  podpis właściciela. To ważne,
bo ja miałem potem sporo problemów, żeby do niego dotrzeć i tym samym zarejstrować skuter. Nie chce mi sie teraz szukać nazwy tego dokumentu , ale jakbyś bardzo chciał to daj znać.

Offline hiti1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Mar 2010, 08:04:29 »
dziekuje za wyczerpujaca informacja:) Na to liczylem. Skutery sa nawet do 250cm z tego co wiem. Ale zastanawialem sie czy np skuter z poj. 50 ma mmozliwosc jezdzic po drogach. Mam nadzije ze zwykle prawko na B wystarczy na smiganie skutrem;)

Offline jano323

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lip 2010, 15:08:51 »
Witam
Mam pytanie do Was  . Otóż chcę kupić skuter tutaj w Danii o znajomego , cena jest okazyjna  a ze niedługo planuję powrót do polski nie chciałbym już go rejestrować na siebie a chciałbym go zabrac ze sobą .
Gdy poprosiłem zeby mi pokazał dowód rejestracyjny powiedział ze nic takiego nie posiada , jedyne dokumenty jakie ma to dowód zakupu z salonu , ksiązka serwisowa , dokument ze SKAT-u i ubezpieczenie  , dodam ze  w żadnym z tych dokumentów nie ma zaznaczonej pojemności silnika ale wiem ze jest to poniżej 50cm3 , skuter posiada żółte tablicei rok 2008 .
I tu moje pytanie czy faktycznie skutery tu w Danii nie posiadają dowodów rejestracyjnych ?

I jeszcze jedno załóżmy ze kupię ten skuter , to wydaję mi się ze sprzedający musi zgłosić to do SKAT-u i chyba tam dostanie jakiś dokument . to jezeli faktycznie nie ma dowodów rejestracyjnych to ten dokument wystarczy mi żeby zarejestrować skutera w Polsce ?

Moze ktoś z Was był w takiej sytuacji , jeżeli tak to proszę o poradę / info .

Dzieki pozdrawiam

[Posted on: 11 Lip 2010, 20:38:16]

Witam
Odświeżę moje pytanie odnośnie dowodu rejestracyjnego na skuter  , treść tak jak wyżej napisałem .
A jeżeli faktycznie nie posiadają dowodu rejestracyjnego to jaki dokument muszę mniec i skąd go pobrać ? Proszę o jakieś informacje .

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lip 2010, 17:17:39 »
Każdy skuter ma swój registreringsattest. Ten dokument zaświadcza, że jesteś jego właścicielem. Jest Ci także potrzebny przy ewentualnym wyrejestrowaniu skutera. Przy sobie powinieneś wozić jedynie potwierdzenie zapłaty polisy ubezpieczenowej.

Offline jano323

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lip 2010, 15:26:34 »
Dzieki Pankracy za info .
Ale jak pisałem jeszcze tego skutera nie kupiłem hmmm i nie mam pojecia dlaczego sprzedający nie posiada tego dowodu , mimo ze dowod zakupu z salonu ma ..
A moze wiesz jak bedzie najlepiej  ? ja chce kupic tylko i wyłącznie na export czyli na wywóz do polski 
Wiec sprzedający najpierw musi wyrejestrować skuter i wtedy mi sprzedać , czy mam go kupić teraz i zadeklarowac w SKAT-cie ze kupiłem i chcę go wywiezć z DK ?, jaka kolejność jest najodpowiedniejsza ?

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Skuter
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lip 2010, 02:16:52 »
witam
Mam takie pytanie, a mianowicie kupuje skuter do 50cm i co dalej?gdzie isc z papierami, gdzie przeglad?
co robic i jak to zalatwic.
Czy skuter powyzej 30km/h moze byc rowniez z pojemnoscia 50cm ?

Skuter w DK to zawsze max 50cm:

- jeśli ma zółte tablice, to max 30km/h i jazda jak rowerem (czyli ścieżki rowerowe)
Jesli jest ścieżka rowerowa, a jedziesz po ulicy: mandat 500kr, gdyż jest nakaz uzywania ścieżek rowerowych.
- jeśli ma białe tablice, to max 45km/h i jazda po ulicy

Istnieje zakaz przerabiania skuterów, w takim przypadku gdy będziesz jechać przerobionym skuterem to kara może być od zwykłego mandatu, do kilku tysięcy koron i przepadku skutera.

Wszystko co ma powyżej 50cm jest w DK (i w PL) motocyklem i tu już potrzeba kategorię A.

[Posted on: 23 Lip 2010, 02:15:21]

Każdy skuter ma swój registreringsattest. Ten dokument zaświadcza, że jesteś jego właścicielem. Jest Ci także potrzebny przy ewentualnym wyrejestrowaniu skutera. Przy sobie powinieneś wozić jedynie potwierdzenie zapłaty polisy ubezpieczenowej.

Nie ma takiego obowiązku, aby wozić potwierdzenie zapłaty polisy!

poloniainfo.dk

Odp: Skuter
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lip 2010, 02:16:52 »

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skuter
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lip 2010, 16:21:06 »
Zapomniałeś jeszcze dodać, że są skutery bez tablic rejestracyjnych. Własnie te są przerabiane nagminnie. Wprawdzie od 01.01.2007 wszystkie muszą być już rejestrowane, ale ciągle można takie spotkać. Wraz z wejsciem w życie tego przepisu ich cena bardzo wzrosła na rynku wtórnym. Kabusewca w razie wykroczenia jest w zasadzie bezkarny (brak mozliwości identyfikacji).

poloniainfo.dk

Odp: Skuter
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lip 2010, 16:21:06 »

 

wymogi na skuter

Zaczęty przez MichalSDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2301
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2008, 11:28:08
wysłana przez Juta
Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6158
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2010, 17:26:29
wysłana przez Asfalt
Skuter

Zaczęty przez piottDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5439
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2011, 14:02:29
wysłana przez dania_d
Skuter

Zaczęty przez maro75Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3064
Ostatnia wiadomość 30 Sty 2018, 19:24:11
wysłana przez Tajga75
Skuter - co i jak ?

Zaczęty przez Lukas1403Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2307
Ostatnia wiadomość 02 Maj 2012, 18:04:57
wysłana przez clubdk