poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Granice wolnosci wyrazania sie .  (Przeczytany 5319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Granice wolnosci wyrazania sie .
« dnia: 28 Mar 2006, 20:31:56 »
.
Przewala sie ta dyskusja po swiecie a wszyscy ciagna w swoja strone . Jylland Posten twierdzi ze wszystko wolno - ale w watku "Dania - kraj i ludzie" w poscie "Wolnosc slowa ?" wykazalem jak bardzo sa w tym zaklamani .

Papiez powiedzial ze wolnosc slowa tak - ale obrazanie uczuc religijnych innych nie . Podobnie wypowiedzial sie sekretarz generalny ONZ i Komisja Europejska w zgodnej deklaracji wszystkich 25 panstw czlonkowskich .
Tylko gdzie lezy granica od której uczucia religijne sa obrazane ? A co z innymi uczuciami - np. patriotycznymi ? Czy siedzielibysmy spokojnie gdyby tu od rana do wieczora lzono Polske i Polaków ? Albo chocby naszego ojca czy matke ? Ten przyklad dowodzi ze tu nie chodzi tylko o uczucia religijne - ale uczucia wogóle . A wiec równiez np. estetyczne . Dlatego chociaz w artykule powitalnym na stronie startowej napisane jest ze bedzie stosowana moderacja tekstów - to musi to równiez dotyczyc rysunków , zdjec i.t.p. bo to tez jest forma wyrazania sie . I wlasnie rysunki / karykatury Mahometa wywolaly taka burze .

Jednak oczywiscie najlepiej jest jezeli kazdy sam sie ocenzuruje zanim wstawi cos watpliwego . Podaje bardzo prosty test - czy opowiedzialbym ten dowcip / pokazalbym to zdjecie mojemu tacie i mamie oraz mojej 15-letniej córce lub synowi ? Zakladajac ze jezeli jest to np. karykatura Mahometa to moi rodzice oczywiscie wyznaja islam. Jezeli tak to zamieszczaj...

@nn@

  • Gość
Odp:Granice wolnosci wyrazania sie .
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwi 2006, 21:53:43 »
Do Grzegorza!
No i stalo sie .Wszechwladny Polus zabronil mi wstepu do swojego folwarku, bo napisalam nick antyrosae i zadalam jedo pytanie zwiazane z kodem!
Uwazam to za smieszne,bo nic obrazliwego nie napisalam.
Niech tak zostanie.
A Tobie nie zabronil jeszcze wstepu?
I jeszcze jedno? Dlaczego on powycinal Twoje posty?

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Granice wolnosci wyrazania sie .
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwi 2006, 23:05:33 »
Juz mi dal bana - od dzisiaj od godziny 21:45 - ale zdazylem tam tuz przed tym wrzucic troche zmodyfikowany mój artykul stad o rasizmie - w ich watek \"Dunski rasizm bierze na dupe\" .
Ciekawe jak dlugo tam pobedzie ?

Polus trzyma ze swoimi starymi forumowiczami . Oni moga sobie pozwalac bezkarnie na takie numery jak np. Rosae która najplugawszymi slowami obrzucila Amber - nie tylko insynuujac jej utrzymywanie sie z prostytucji ale juz wprost nazywajac ja i \"Amberpodobnych\" robactwem , szczurami i bydlem - za zupelnie spokojny wpis przeciwko jej kumpeli Majamai . Powinni sobie ten post umiescic w witrynie zeby kazdy wiedzial gdzie wchodzi ....

Mijamaja tez napisala jednej nowoprzybylej Polce bez zadnego powodu o Polakach którzy tu przyjezdzaja sie nazrec jak swinie i nie zastanawiaja sie kto ten chlew tu zbudowal . Te 2 kobiety sa po prostu chore na antydunskosc i to prawdopodobnie nieuleczalnie ...

@nn@

  • Gość
Odp:Granice wolnosci wyrazania sie .
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwi 2006, 23:30:59 »
Masz ode mnie duza wodke (Twoja sprawa co z nia zrobisz).
Moze niebawem bede w Odense to postaram sie, osobiscie wreczyc(adres do ustalenia).A wiesz za co?
Za to ,ze pokonales to towarzystwo w tak elegancki sposob.
Dziekuje Ci rowniez za to co robisz tu na tym forum,a szczegolnie za nauke jezyka dunskiego.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Granice wolnosci wyrazania sie .
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2006, 00:07:22 »
Wódki nie pije - ale gdybys zdobyla Tokaj Aszu - to hmmm .... niebo w przelyku . Ale i bez tego jestes bardzo mile widziana  Adres i telefon przesle Ci mailem .

poloniainfo.dk

Odp:Granice wolnosci wyrazania sie .
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2006, 00:07:22 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14334
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21501
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 30635
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11564
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21532
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3