poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: afgift na raty -jak to właściwie jest?  (Przeczytany 5140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tydraniu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
afgift na raty -jak to właściwie jest?
« dnia: 07 Maj 2010, 19:19:06 »
witam
byłem dzisiaj w dwóch oddziałach Skatu - w Fredensporgu mi powiedzieli, że nie rozłożą mi afgiftu za auto na kwartalne raty, gdyż mam kontrakt na stałe, a musi być czasowy. We Frederikssundzie nic o tym nie wiedzieli i przesłali wniosek do Høje Taastrup do rozpatrzenia.
Zna ktoś jakieś konkrety w tym temacie? Ew. miejsce, gdzie mogę doczytać więcej?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2010, 20:07:02 »
Hej.

Jeśli masz umowę na stałe to afgiftu nie rozkładają. Musisz zapłacić wszystko w całości.

pozd.

Offline tydraniu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2010, 20:55:30 »
To kurczę rozwiązać umowę na czas załatwiania rat czy jak? Dodam, że pytam serio ;)
Paranoja normalnie - przecież przy stałej umowie mają pewność, że będę miał środki na spłatę...

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2010, 11:29:38 »
Hej.

Jeśli masz umowę na stałe to afgiftu nie rozkładają. Musisz zapłacić wszystko w całości.

pozd.


Wlasnie to sa brednie!Ja rejestrowalem auto w listopadzie i mam od 2,5 roku kontrakt na stale.Bez zadnego problemu,bez zbednych pytan w Motorcenter w Arhus dostalem afgift na 6 lat na raty,a mowilem ze chcem najdluzej na 2 lata:).Wypelniasz tylko papier (pogrzeb na forum ,bo nie pamietam jak sie nazywal) i przy rejestracjii go skladasz.



Offline letniak

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: +0/-0
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2010, 12:14:27 »
Jeśli chodzi o rozłożenie na raty spłaty podatku to polski urząd skarbowy również tego nie robi - tylko w określonych przypadkach np. ciężka sytuacja materialna. Która musi być udokumentowana, należy przedstawić stan posiadanego majątku itd.

W pierwszej kolejności instytucją udzielającą pożyczek gotówkowych powinien być Bank. Idź do swojego banku po kredyt następnie zapłać podatek w urzędzie. To normalna droga. Urzędy skarbowe nie są instytucjami zajmującymi się rozkładaniem czegoś na raty.


Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2010, 14:10:30 »
Wlasnie to sa brednie!Ja rejestrowalem auto w listopadzie i mam od 2,5 roku kontrakt na stale.Bez zadnego problemu,bez zbednych pytan w Motorcenter w Arhus dostalem afgift na 6 lat na raty,a mowilem ze chcem najdluzej na 2 lata:).Wypelniasz tylko papier (pogrzeb na forum ,bo nie pamietam jak sie nazywal) i przy rejestracjii go skladasz.

kamillogry - jeśli Ci się to udało to gratuluję. Jednakże nie musisz pisać w odniesieniu do moich postów, że to są "brednie". Wystarczyło, napisać, że się z tym nie zgadzasz.

Każdy urząd "skat' jest inny. Samo życie.
pozd.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2010, 14:59:21 »
Jeśli chodzi o rozłożenie na raty spłaty podatku to polski urząd skarbowy również tego nie robi - tylko w określonych przypadkach np. ciężka sytuacja materialna. Która musi być udokumentowana, należy przedstawić stan posiadanego majątku itd.

W pierwszej kolejności instytucją udzielającą pożyczek gotówkowych powinien być Bank. Idź do swojego banku po kredyt następnie zapłać podatek w urzędzie. To normalna droga. Urzędy skarbowe nie są instytucjami zajmującymi się rozkładaniem czegoś na raty.


I znowu zawirowanie. Co do tego ma polski urzad skarbowy i czy rozklada na raty czy nie. Slusznie ktos tutaj napisal, ze przepisy przepisami, ale kazdy regionalny Skat ma prawo indywidualnego potraktowania podatnika na podstawie wlasnej oceny. Argumentow poszczegolnych urzedow Skata nie znamy, dlatego nie wiemy dlaczego ktos z ograniczonym obowiazkiem podatkowym dostal mozliwosc rozlozenia na raty a inna osoba nie. Generalne przepisy podatkowe mowia, ze jest taka mozliwosc, ale pozostawiaja otwarta furtke dla Skatu. I tak, wedlug mnie powinno byc. Szrtywne przepisy nie sa najlepsze. Z drugiej strony indywidualne oceny moga tezbyc na niekorzysc podatnika. Ale tak jest i system funkconuje. Rozkladanie na raty nie jest typowe dla dunczykow. Przeciez niewielu przerejestrowuje samochody z zagranicy. Czyli tak na prawde problem nie istnieje.  A to ze kilkudziesieciu polakow, czechow, czy litwinow musza zaplacic gotowka czy na raty, nie zmienia sytuacji i nikt z tego powodu nie bedzie ujednolical sposobu dzialania Skatu. Przykre (dla nas) ale prawdziwe.

poloniainfo.dk

Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2010, 14:59:21 »

Offline tydraniu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2010, 21:46:14 »
dobra, wystarczy :)
dzięki za odpowiedzi - i tak czekam na odpowiedź ze skatu na mój wniosek, ale chciałem się rozeznać, czy mam jakieś szanse
dam znać po rozpatrzeniu dla potomnych
paps

poloniainfo.dk

Odp: afgift na raty -jak to właściwie jest?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2010, 21:46:14 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18219
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13215
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 15201
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16635
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17797
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy