poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL  (Przeczytany 36779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kardula

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
W czwartek zatrzymalam mnie policja i odkrecili mi polskie blachy z samochodu. Dwa tygodnie temu skonczylo mi sie pozwolenie i wlasnie mialam zawozic auto do PL. Tlumaczylam policjantowi ze odstawiam auto do kraju ale on nie chcial sluchac. Czy mial prawo zabrac mi tablice i kazac zostawic samochod zaparkowany na ulicy bez zadnej opieki??? Auto na dodatek nie bylo moje. Dostalam zastepcze tablice na dwa dni i pojechalam do PL. Teraz mam problemy z odzyskaniem tablic bo w PL powiedzieli mi ze pierwszy raz spotykaja sie z takim czyms i ze zrobili to nie prawnie. Moze ktos wie jak te tablice odzyskac??? Prosze o pomoc, pozdrawiam

Offline IIIIIII

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2010, 11:17:51 »
Oczywiście, że było to bezprawne działenie dunskiej policji. Komisja europejska jest w trakcie przygotowywania pozwu do Trybunału Sprawiedliwości przeciw Królestwu Danii. Komisja wygrała już podobną sprawę przeciw Grecji, a osoba poszkodowana w tej sprawie wywalczyła 2 mln euro przed trybunałem praw człowieka.
Sprawa dotyczyła zabrania tablic rejestracyjnych obywatelowi Niemiec pracującemu w Grecji.
Napisz na navi_exper@hotmail.com podpowiemy i pomożem Ci jak odzyskać tablice oraz przeprosiny od Policji.
Pozdrawiam

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2010, 11:43:02 »
jest ryzyko jest zabawa, twoje zycie twoja sprawa  ::)

bardzo proste, udanie sie na policje i dowiedzenie sie wszelkich informacjii zwiazane z ta sprawa  :)

kazdy kraj ma swoje przepisy a nie przestrzeganie ich badz ignorowanie wiaze sie ewentualnymi konsekwencjami, chyba proste  :)

spoko, zostana odeslane do Polski a o rescie dowiesz sie listownie  :)

przykra sprawa ale nie unikniona wiec nie placz jak dziecko  :)

zycze powodzenia

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2010, 12:43:35 »
Tablice zabrali i zostaną zniszczone w Danii, nie wiem czy prawnie czy nie. Na dowód zatrzymania tablic PL powinnaś dostać pokwitowanie, niezależnie duny powiadamiają Polskę. Tłumaczysz pokwitowanie na polski do wydziału komunikacji, przedstawiasz sytuację jaka miała miejsce tylko prawda (nie np. że ukradli w nocy bo Dania i tak ich powiadomi) i oni wydają Ci wtórniki tablic rejestracyjnych na które poczekasz kilka dni bo muszą być wyprodukowane. Oczywiście płacisz za to. Temat przerabiałem osobiście - sprawdzone. Pani w wydziale komunikacji zdziwiła się i owszem ale nie było żadnych problemów.

P.S.  Nie mam energii na szarpanie się, ale jakby znalazł się ktoś kto ją ma i sprawdził, bo to w tym wszystkim najbardziej jest dziwne, dlaczego nie odsyłają tych tablic do PL (przecież to własność Państwa Polskiego)?  Na postawione pytania mi odpowiedziano, że taniej jest zniszczyć i wystawić pokwitowanie niż zapłacić za przesyłkę - w dalszym ciągu dziwne to tłumaczenie dla mnie. Nawet chciałem sam zapłacić za tą przesyłkę, nic to nie pomogło.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2010, 12:59:19 wysłana przez greg1969 »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2010, 12:54:09 »
Jak mi kiedyś wyjaśniano przy przerejestrowaniu samochodu co się robi z tablicami to najczęściej są magazynowane a dopabuse po jakimś czasie są niszczone to wszystko zależy od ilości przerejestrowanych czy zabranych tablicach po prostu najstarsze są niszczone , osoba tam pracująca powiedziała że dawniej je odsyłano do kraju pochodzenie ale teraz są oszczędności i mało czasu taka sytuacja była w Odense po prostu pójdź jeżeli nie jest za późno i poproś o wysłanie do polski do wydziału komunikacji ze stosownym opisem , może się uda.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2010, 15:22:47 »
Oczywiście, że było to bezprawne działenie dunskiej policji. Komisja europejska jest w trakcie przygotowywania pozwu do Trybunału Sprawiedliwości przeciw Królestwu Danii. Komisja wygrała już podobną sprawę przeciw Grecji, a osoba poszkodowana w tej sprawie wywalczyła 2 mln euro przed trybunałem praw człowieka.
Sprawa dotyczyła zabrania tablic rejestracyjnych obywatelowi Niemiec pracującemu w Grecji.
Napisz na navi_exper@hotmail.com podpowiemy i pomożem Ci jak odzyskać tablice oraz przeprosiny od Policji.
Pozdrawiam
Nie nalezy mieszac dwoch spraw, nieco podobnych do siebie, ale zupelnie roznych. Oczywiscie reklama ezper@hotmail.com brzmi zachecajaco. Chet nie pomoga  odzyskac tablice (za ile?). Ty tez mozesz to zrobic odzyskujac je w PL.

[Posted on: 13 Maj 2010, 14:46:50]

W sprawie "greckiej" wladze greckie traktowaly jazde pojazdu na terytorium Grecji bez przrejestrowania, jako przeszmuglowanie auta z innego kraju EU. Jezeli tai argument bylby zaakceptowany, to wladze greckie mialyby prawo do zatrzymania pojazdu. Komisja Unni a potem Sad Unii nie uznaly jednak tego argumentu, odsylajac wladze Grecji do traktatu unijnego, gdzie wyraznie sformulowano, ze osoby wwozace pojaz do innego kraju z kraju ich normalnego miejsca pobytu (i tutaj troche dyskusji), maja prawo poruszac sie tym pojazdem w kraju do ktorego go wwiozly przez okres max. 6 miesiecy. Teraz pytanie, czy wladze dunskie potrakltuja np. osobe pracujaca i przebwajaca w Danii, iz Dania jest jej miejscem normalnego pobytu?. Czy miescem tym jest PL? mimo, ze tam nie zamieszkuje i cale "normalne zycie" tej osoby skoncentrowane jest wokol Danii?

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2010, 19:47:37 »
Zycze powodzenia. ;) Odpowiedz KE w podobnej sprawie w zalacznikach.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2010, 19:58:22 wysłana przez Zurich »

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2010, 19:47:37 »

Offline art1

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2010, 20:32:10 »
niema co szukać jak ominąc pewne przepisy, zresztą mi sprawniej poszło przerejestrowanie samochodu na pl blachach w dk niż zdjęcie go z ewidencji w pl...
w dk nawet niwnikali w tłumaczenia dowodu rejestracyjnego, czy auto moje itp...
polska to pieprzona papierlandia...masakra...tłumacz przysiegły duńskiego to już dramat znaleźć

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2010, 21:06:43 »
Bez chamstwa proszę i ubliżania, chyba twojej Ojczyźnie, zdjęcie z ewidencji wymaga rozumnego zachowania w PL a może ty tych warunków nie spełniasz. Znalezienie przysięgłego (czy nie) tłumacza polskiego w DK też jest trudne. No cóż różnice są zbyt duże. Ty możesz to wszystko zmienić swoją elokwencją, inteligencją i wykształceniem.


ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj 2010, 21:22:56 »
Zurich siejesz panike, ale zeby podawac artykul z 28.08.2009?  ;D

P.S. jezdze na dunskich.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj 2010, 21:31:18 »
No masz racje! ;) Ten jeden jest z przed pol roku. ;D  No ale trzy sa z ostatniego tygodnia.NIe sieje paniki ,raczej uswiadamiam nieswiadomych.

P.S.Jezdze na rowerze. ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Artar

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: +15/-15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj 2010, 22:48:58 »
zresztą mi sprawniej poszło przerejestrowanie samochodu na pl blachach w dk niż zdjęcie go z ewidencji w pl...

A co za problem , miałeś w PL ?
Skat wysyła informacje do Warszawy o przerejestrowaniu auta na duńskie blachy.
Czy piszesz o polskiej ubezpieczalni ?

Offline grey

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maj 2010, 10:02:28 »
nasuwa mi się pytanie ile czasu w Danii przebywały osoby, którym skat zabrał samochody? czy był to krótki okres czasu czy przekroczyli dopuszczalny rok? może sie wypowiedzą? no i poza tym w jednym z postów znalazłam info, że od 01 lipca tego roku wejdzie w życie nowy przepis, że ten okres poruszania się samochodem na pl blachach zmniejszy sie do pół roku. na ile ta informacja jest wiarygodna?

ReFormer

  • Gość
Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj 2010, 11:11:18 »
Na 0%. Gdybys napisala, ze na forum znalazlas odnosnik do odpowiedniego przepisu prawnego ... to wtedy by mozna gdybac :)

poloniainfo.dk

Odp: Policja zabrala mi polskie blachy, mam problem z odzyskaniem ich w PL
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj 2010, 11:11:18 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12790
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 36631
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 55886
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 46823
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15042
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy