poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Gdy w brzuchu burczy...  (Przeczytany 6109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Gdy w brzuchu burczy...
« dnia: 18 Cze 2007, 19:55:23 »
Jako ze lubie jesc, pomyslalam, ze moznaby zalozyc watek, gdzie bedziemy sobie polecali miejsca, gdzie mozna smacznie i niedrogo zjesc. Jesli o mnie chodzi, mam dwa typy:

-- pizzeria POMODORO&MOZZARELLA, Amagerbrogade 136 (niedaleko skrzyzowania z Englandsvej). Malutki lokal z daniami na wynos, wielki wybor -- samej pizzy jest 46 rodzajow, w tym kilka bardzo dobrych wegetarianskich, a o takie nielatwo gdzie indziej (jedyny mankament to taki, ze uzywaja warzyw w wiekszosci marynowanych zamiast swiezych); poza tym maja jeszcze makarony i cieple sandwicze oraz wlasnorecznie wypiekany chleb. Ceny pizzy oscyluja miedzy 45 a 70 koronami za spora pizze, ale jesli przyjdzie sie przed 15, za kazda placi sie jedynie 39 koron. Z reguly maja spory tlok, co tez swiadczy dobrze o walorach smakowych przygotowywanych tam potraw -- zreszta gotuje tam dwoch oryginalnych Wlochow ;). Lokal czynny caly tydzien od poludnia do 21.

-- RIZRAZ, centrum Kopenhagi, Storre Kanikkestraede 19. Typowa restauracja, ale z kapitalna oferta bufetowa: za 79 koron (od 11 do wczesnego popoludnia, czyli do 15) lub 89 (bufet popoludniowo-wieczorny) mozna jesc ile sie chce, a wybor dan przyprawia o zawrot glowy. Bufet jest samoobslugowy i scisle wegetarianski, a sa na nim zawsze trzy dania cieple( rano lazania szpinakowa, penne z sosem pomidorowym, bardzo smaczna pizza; wieczorem zamiast pizzy i lazanii jest danie warzywne w sosie i pieczone ziemniaki). Poza tym wiele roznorakich salatek i surowek, kasz w roznych odslonach, sosow, warzyw, specjalnego chleba... Prawdziwa uczta! Zawsze sa tam tlumy dzikie, ale trudno sie dziwic. Ja z reguly palaszuje tam dwa talerze i mam z glowy posilek na reszte dnia; osobiscie preferuje tez bufet poranny ;). Jesli chodzi o napoje, duza kawa to wydatek rzedu 15 koron, woda z dzbanka 8. Otwarte siedem dni w tygodniu, od 11 do (chyba) 23. Goraco polecam.
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2009, 13:14:49 wysłana przez Tula »

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Gdy w brzuchu burczy...
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Cze 2007, 20:19:33 »
Chyba otworze podobny watek w dziale Fionia :)  :P

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Gdy w brzuchu burczy...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Cze 2007, 23:07:53 »
Bardzo dobra pizze (m.in. ze szparagami) i cieple sandwicze (moj ulubiony z mozzarella i pesto) na wynos maja na Gothersgade, blisko Kongens Nytorv, w Pizza Huset. Lokal jest malutki, pracuja glownie Wlosi, ceny przystepne.

poloniainfo.dk

Odp: Gdy w brzuchu burczy...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Cze 2007, 23:07:53 »

 

ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?

Zaczęty przez elleveDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25991
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2011, 16:49:11
wysłana przez BarneyG
Gdy ktoś przyjeżdża na tolka-banana....

Zaczęty przez Magda_lenaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3193
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2010, 12:39:50
wysłana przez jamjurand
Czy mogę zostać zwolniona z pracy gdy jestem w ciąży?

Zaczęty przez Majaa123Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7150
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2020, 22:08:02
wysłana przez willy
rubryka nr 71 - w wypadku gdy pracowalem w Danii w okresie krotszym niz rok

Zaczęty przez nygazzzDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2509
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 11:18:02
wysłana przez nygazzz
Jak odzyskać podatek za auto z Dk gdy je rejestrujemy w Polsce?

Zaczęty przez PrzemekDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6631
Ostatnia wiadomość 24 Paź 2010, 21:43:46
wysłana przez piott