poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: sprowadzenie zony w ciazy  (Przeczytany 17325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lip 2007, 19:35:14 »
a jeszcze odnośnie zasiłku rodzinnego. Twój maz otrzyma go w momencie otrzymania wizy na dziecko , w sumie ty je dostaniesz jeśli będziesz miała wizę. Bo w Danii wypłacane zasiłki sa na mamy konto.

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lip 2007, 20:48:43 »
A ile na taka wize bedziemy czekac?tez tak dlugo jak cpr?jak juz dostane wize to mam sie starac o cpr,zeby byc ubezpieczona z synkiem czy automatycznie bedziemy ubezpieczeni? szczepionki skojarzone na krztusiec blonice itp.kupilam juz specjalnie lodowke.dogadam sie z lekarzem po angielsku?a propos lekarzy:mozna zrobic usg bioderek dziecku?bo synek ma dysplazje i ma miec kontrole za 2 miesiace.Dziekuje wszystkim za odp i pomoc.Juz sie troche polapalam w tym wszystkim :)

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lip 2007, 21:18:50 »
 dziewczyny powiedzcie mi o jakich wizach mowicie?
ja dostawalam wize podczas wyrabiania pozwolenia na pobyt, gdy chcialam wyjechac z Danii poza unie, gdy potrzebny byl mi paszport.
Teraz Polacy sprowadzajacy tu swoje rodziny otrzymuja wizy?????????
czy tez mowicie o pozwoleniu na pobyt?
leczenie prywatne w Danii jest bardzo drogie, normalni dunczycy nie pozwalaja na to sobie, chyba, ze maja dodatkowe prywatne ubezpieczenia, wiec raczej nie bedzie cie stac na to.
Leczenie tez jest tu inne niz w Polsce. Lekarz ma wielki autorytet.
Lekarz pierwszego kontaktu decyduje o wszystkim i nie mozesz mu sugerowac, ze chesz cos. Nikt, zaden lekarz nie zrobi zastrzyku zapisanego przez polskiego lekarza, tak, ze twoje szczepionki sie zmarnuja. Czy mowisz o dziecku, ktore ma sie urodzic?
Jesli powiesz, ze cos ci zalecil polski lekarz, to kaze ci zdecydowac gdzie chcesz sie leczyc, jesli tutaj to musisz sie podporzadkowac. Czy wiecie, ze dzieci nie dostaja tu prawie wcale antybiotykow? Zlekarzem spokojnie porozmawiasz po angielsku.
Jeszcze raz radze zaopatrzyc sie w polskie ubezpieczenie, do czasu otrzymania numeru cpr i karty ubezpieczenia.
Czy jestes pewna, ze dostaniecie pozwolenie na pobyt?
Maz musi miec odpowiednie warunki mieszkaniowe i dochod na osobe.
Naprawde pilnuj wszystkiego, bo oni potrafia powiedziec, ze Polska jest w unii i wcale zona nie musi tu mieszkac.
Poprawcie  jesli mowie cos zle.
 Pozdrowienia


 

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lip 2007, 21:49:40 »
Moja koleżanka przywiozła szczepionki z polski i nie było problemu z lekarzem normalnie zaszczepił, jak mi się antybiotyk zepsuł przywieziony z polski i poszłam tu do lekarza żadnych problemów mi nie robił tylko przepisał ten sam co miałam z polski. To zależy w dużej mierze od lekarza na jakiego trafisz.  Wiza nazywam kartę opholstu tak sobie nazwalam to skrótowo bo jak w Polsce mnie się pytają to nie wiedza co to opholst ;) .

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lip 2007, 06:34:39 »
Oczywiscie,ze nie jestem pewna.Tego nie mozna byc pewnym :)Ale zycie na odleglosc, z dala od siebie to nie zycie.Mowie o 3 miesiecznym synku.Ile sie czeka na pozwolenie na pobyt?ubezpieczenie juz mam,euro26.

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Lip 2007, 06:37:05 »
Piatka,co masz na mysli mowiac,zeby pilnowac wszystkiego?KMasz jakies sugestie albo rady?Maz ewynajmuje dom, zarabia ok.8000dkk na miesiac.Poradz cos...

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Lip 2007, 07:31:00 »
jestem na GG 3488047

poloniainfo.dk

Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Lip 2007, 07:31:00 »

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lip 2007, 07:54:27 »
Podaje strony  ophold to pobyt
http://www.workindk.dk/Ophold/0/4/0
i angielska wersja
http://www.workindenmark.dk/Start/0/2/0
bardzo dokladnie sprawdzaja dunczycy warunki mieszkaniowe i doschod na osobe i nawet brak kilku koron do minimum nie da prawa o staranie sie o pobyt,
nie wiem czy 8000 da podstawe do ubiegania sie o pobyt.
Jak pisze o sprawdzeniu wszystkiego, to po to ze, nieznajomosc prawa nikogo nie chroni i wszystko trzeba sprawdzic przed przyjazdem na stale do Danii, zeby potem nie mowic, ze zostalismy oszukani, Dania nie daje nic nikomu za darmo.

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lip 2007, 08:44:06 »
Dzieki piatka.Ja od danii nie chce nic za darmo.chce tam tylko moc mieszkac z mezem i dzieckiem.chcemy poprostu byc razem.w polsce nie mamy takiej mozliwosci,bo wiadomo jakie zarobki.nic wiecej.chcemy placic podatki jak wszyscy w tym kraju,zadnych skretow w bok.

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lip 2007, 16:40:52 »
Dzieki wielkie dziewczyny.Szczepionke juz kupilam miejmy nadzieje,ze mi malego zaszczepia.A jak nie,to mmay znajomych polakow lekarzy,to najwyzej oni sie tego podejma.PozdrawiamP.S.Czy na to pozowlenie na pobyt staly sklada sie papiery na policji(tzn.maz sklada dla nas)?Dlugo sie na to pozwolenie czeka?Mam nadzieje,ze nie tak dlugo jak na cpr?

Offline Bella

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Lip 2007, 21:13:57 »
ja na cpr czekalam tylko tydzien. Ale cpr nie dostaniesz bez pozwolenia na pobyt. W moim przypadku dlugo trwalo oczekiwanie na pozwolenie na pobyt a nie cpr. A ile bedziesz czekac? to zalezy chyba od szczescia. Slyszalam o przypadkach ze osoby czekaly do roku !!!!!, ja moje ostatnie przedluzenie pozwolenia dostalamw ciagu miesiaca. Ale dzownilam do nich dwa razy w tygodniu zeby zapytac czy dokumenty juz sa gotowe i chyba mielimnie dosc :). Zycze szczescia :)
"It is not the strongest of the species who survive, nor the most intelligent, but those who are most adaptive to change"

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lip 2007, 13:55:46 »
ja na pierwsze pozwolenie czekalam 8 miesięcy a na drugie 9 miesięcy. Już myslalam ze ta chwila nie nadejdzie. >:(

poloniainfo.dk

Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lip 2007, 13:55:46 »

 

Zwolnieniu lekarskie w ciąży

Zaczęty przez janek123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4190
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2020, 13:50:32
wysłana przez janek123
chorobowe w ciąży

Zaczęty przez SofiDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6715
Ostatnia wiadomość 11 Lis 2014, 08:39:58
wysłana przez zelatyna
Zaświadczenie o ciąży

Zaczęty przez dkDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5727
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2008, 17:28:07
wysłana przez nika
Planowanie Ciąży

Zaczęty przez RybkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6713
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2017, 17:15:56
wysłana przez nadusiaa
jestem w ciazy, rodzic w Danii????

Zaczęty przez co zrobic....Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 74620
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2016, 10:41:51
wysłana przez comamzrobic