poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: sprowadzenie zony w ciazy  (Przeczytany 17324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sprowadzenie zony w ciazy

  • Gość
sprowadzenie zony w ciazy
« dnia: 27 Cze 2007, 16:51:43 »
Mam pytanie.

Mam zone w ciazy i chcialbym sprowadzic ja do Danii pod koniec roku.Jaka jest mozliwosc urodzenia dziecka w Danii i co musialbym zalatwic przed jej przyjazdem?

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lip 2007, 23:37:15 »
Jeżeli legalnie pracujesz to możesz sciagnac zone i starać się o wizę dla niej.

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lip 2007, 19:58:12 »
Dlaczego wize?Ja tez jade do meza za tydzien z synkiem.Ale nie posiadam zadnej wizy.To znaczy,ze nie moge jechac?Myslalam,ze jesli ktos nie chce podejmowac pracy,to nie musi miec wizy.Teraz sie troche zaniepokoilam...I jeszcze male pytanko:maz ma pozwolenie,placi podatek, skat i ubezpieczenie,ale nie dostal jeszcze karty z numerem cpr.Czy to znaczy,ze nie moze korzystac (a takze ja z synem)z ubezpieczenia (czyli m.in.opieki lekarskiej)dopoki nie dostanie tej karty?Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi.

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lip 2007, 21:14:03 »
Jechać możesz, ale nie będziesz miała żadnego ubezpieczenia nawet jeśli maz już otrzyma cpr. Twój maz musi zlozyc papiery o pobyt twój i twojego synka abyście mogli dostać wizę na pobyt w Danii. W tym momencie twój maz tez nie ma ubezpieczenia , otrzyma je po otrzymaniu cpr.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lip 2007, 21:33:43 »
Katja do Danii moze przyjechac kazdy.
W celach turystycznych mozesz przebywac tutaj pol roku.

W praktyce mozesz siedziec ile ci sie podoba.

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lip 2007, 22:06:44 »
Jesli jedziesz na tydzien, nie zapomnij europejskiej karty ubezpieczenia z Polski, ktora zapewni ci bezplatne leczenie na wypadek choroby, albo wypadkow.
 Nie bedziesz mogla korzystac z karty meza, jesli nie zdazysz dostac karty, wez certyfikat zastepczy.
 Wizy otrzymuje sie w przypadku starania sie o pobyt staly, jesli chcesz wyjechac z Danii i  oddalas paszport a,  musisz wyjechac, skladasz wniosek na policji i otrzymujesz wize, na okreslony czas wyjazdu

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lip 2007, 07:08:26 »
To mnie zmartwiliscie :'(EKUZ juz mam.Nie jade na tydzien,ale na pol roku,albo i dluzej.A ile sie czeka na taka wize,jesli chce zostac tam na stale,albo kilka lat?Moge przebywac na terenie Danii i w tym czasie czekac na wize?Kazdy ja dostaje?Maz wypelnial jakies papiery z moimi danymi i synka(adres,nazwisko itp.),ale nie wiemy co to bylo.Tez do cpr czy moze juz do wizy?Meza pracodawca wie,ze my przyjezdzamy na tak dlugo i nic nie mowil o jakiejs wizie.Moze te papiery co wypelnial to byly potrzebne do naszej wizy?A co ze szczepieniami malego?Zaszczepia go czy bedziemy musieli placic za kazda jego wizyte(ile moze ona kosztowac?).O nas sie nie martwie,jakos sobie poradzimy,ale co z malym(ma 3 miesiace)?Dziekuje z gory za odpowiedzi :)

poloniainfo.dk

Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lip 2007, 07:08:26 »

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lip 2007, 07:12:45 »
Aaa..i jeszcze jedno pytanko:to znaczy,ze do momentu otrzymania wizy nie bedziemy mogli korzystac z ubezpieczenia meza ani starac sie np. o zasilek rodzinny?Dobrze rozumiem,ze bez wizy,to tak jakby nas nie bylo...tzn. nie bylibysmy "widoczni" w Dani jako obywatele?

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lip 2007, 07:25:22 »
Hej Katia, zrozumialam, ze jedziesz na tydzien. Ale jesli nawet udajesz sie na dluzej, pamietaj o polskim ubezpieczeniu, czyli ueropejskiej karcie jesli  masz ubezpieczenie spoleczne, , albo wykup polise w jakiejs firmie ubezpieczeniowej i powinna ci wystarczyc do czasu zalatwienia formalnosci.
 Nie znam dokladnie przepisow dla ludzi przyjezdzajacych tu tylko do pracy, czy wszystko za nich zalatwia pracodawca, ale wiem, ze wszelkie druki  na pobyt zalatwia sie na policji, jesli nie mieszka sie w KBH.
Do czasu otrzymania pozwolenia na pobyt napewno nie bedziecie mogli  korzystac, tutaj nie ma czegos takiego jak korzystanie z ubezpieczenia meza, tutaj kazdy, kto mieszka w Danii, ma prawo pobytu, jest ubezpieczony, tutaj zona, nie dostaje emerytury po mezu, bo ma swoja, choc nigdy nie pracowala

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lip 2007, 07:52:25 »
Europejska Karte Ubezpieczen Zdrowotnych juz mam zalatwiona,jesli myslimy o tym samym.Maz byl na policji z tymi papierami  i paszportem.czyli zalatwial wize a nie cpr?bo mysmy mysleli,ze to do cpru te dane byly potrzebne.na karte czekamy 2 miesiace.pracodawca tam dzwonil i powiedzieli mu,ze wyslana,ale nic od 2 tygodni nie doszlo ???Martwie sie z ta opieka lekarska z synkiem.My niewazni,ale synek... :'(

piatka

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lip 2007, 08:06:26 »
Z czyim paszportem byl maz? twoim?

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lip 2007, 08:10:00 »
nie,swoim.Tzn jak przyjade do danii mam isc na policje po papiery na pobyt staly i pozniej je wypelnione odniesc.Ile sie czeka na takie pozwolenie?jesli juz otrzymamy takie pozwolenie z synkiem to automatycznie jestesmy ubezpieczeni nie musimy kupowac zadnej polisy?

niki

  • Gość
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lip 2007, 13:27:27 »
NA STALY POBYT CHYBA NIE... o staly sie mozesz starac po 7 latach dopabuse, a teraz o czasowy. nie chce Cie straszyc ale ja o papiery sie staralam od listopada a dostalam 2 tyg temu niecale. przez ten caly czas bylam w ciazy i musialam jezdzic do PL do lekarza bo tu mnie nie chcieli przyjac na meza ubezp. najlepiej jakbys miala mozliwosc z synkiem pojechac do Pl na to szczepienie. No a na policje jak najbardziej jak przyjedziesz -im szybciej tym lepiej. i mozesz tu byc w trakcie czekania na papiery, ale ani pracowac nie mozesz ani nie masz ubezp

Offline katjia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lip 2007, 17:00:01 »
No wlasnie nie moge za bardzo,bo podroz jest okropna.Tzn. dojazd do tej miejscowosci gdzie pracuje maz jest okropny, z 2 przesiadkami.A z takim maluchem,to tragedia.A nie moge prywatnie go zaszczepic?Chyba mozna prywatnie sie leczyc?Pozdrawiam

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lip 2007, 19:31:17 »
zależy na co chcesz synka szczepić, tu jest całkiem inny kalendarz szczepień. W Danii nie szczepi się na gruzlice i na wzw. Jak poszłam do lekarza i powiedziałam ze chce zaszczepić 5 letnie dziecko na gruzlice to mnie wysmiala bo w Danii od kilkunastu lat nie szczepia dzieci na gruzlice. Ale mysle ze jak kupisz w Polsce szczepionki i przywieziesz je tutaj to ci maleństwo zaszczepia. Tylko pamiętaj ze szczepionki trzeba przewozić w odpowiedniej temperaturze.

poloniainfo.dk

Odp: sprowadzenie zony w ciazy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lip 2007, 19:31:17 »

 

Zwolnieniu lekarskie w ciąży

Zaczęty przez janek123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4184
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2020, 13:50:32
wysłana przez janek123
chorobowe w ciąży

Zaczęty przez SofiDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6712
Ostatnia wiadomość 11 Lis 2014, 08:39:58
wysłana przez zelatyna
Zaświadczenie o ciąży

Zaczęty przez dkDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5725
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2008, 17:28:07
wysłana przez nika
Planowanie Ciąży

Zaczęty przez RybkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6711
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2017, 17:15:56
wysłana przez nadusiaa
jestem w ciazy, rodzic w Danii????

Zaczęty przez co zrobic....Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 74613
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2016, 10:41:51
wysłana przez comamzrobic