poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: szkola dunskiego  (Przeczytany 423048 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Maj 2010, 20:11:11 »
Zgadzam sie z Marysha, takze jesli chodzi o poprzedni post dotyczacy nauczycieli w IA. Znam Clausa i Mette (NM) jeszcze z czasow KISSA, to genialni nauczyciele, bardzo oddani swojej pracy i naprawde znajacy sie na tym, co robia.

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Maj 2010, 21:51:06 »
Dziwie sie że jest ktos zadowoleny z tej szkoły , ale może to tez zalezy od danego nauczyciela , ja miałam zajecia z Pele i z Karen, zero jakiegos poczatku przedstawiania sie ,  alfabetu albo nauki zegarka,  jak mozna wymagać czegos od kogos kto jest pierwszy dzień w szkole a przyjechał kilka dni  wczesniej do tego kraju , po raz pierwszy ma do czynienia z tym jezykiem a odrazu karzą mu cos pisac:(, ze mna było tak , poszłam z mezem do  jego szkoły , ale niestety w tym czasie nie  rozpoczynali tam żadnego kursu i wysłali nas do IA  , nikt nam nie mówił jaki to jest kurs , nikt nie pytał mnie o znajomosc angielskiego, idac tam byłam przekonana ze zajecia beda w normalnym  trybie a nie przyspieszone, mój maz chodzi teraz 2 lata do szkoły  własnie zdał egzamin na 4 moduł, i  swietnie sobie daje rade, ale w jego szkole , zajecia sa 4 razy w tygodniu a egzaminy srednio co pół roku i to jak nauczyciel widzi ze ktos jest gotowy, ze cos umie ,nie pchaja na siłe do przodu,  Maz jak zobaczył moja ksiazke i  wszystkie te kserowane kartki z opowiadaniami w pierwszych dniach to sie za głowe złapał,  co oni nam daja , jak my nie umiemy sie przedstawic a mamy czytać  jakieś opowiadania ,nie wiedzac jak sie czyta nie znajac tych słów mamy układac odpowiedzi, brak słów, przez tą nauke naprawde jestem zniechecona do tego jezyka, nie rozumiem ani jednego słowa co nauczycielka mówi , pisze cos na tablicy ,gada raz po angielsku raz po Duńsku sama do siebie, potem zmazuje mówi finito i dalej cos pisze nie wyjaśniajac nic ,bo przeciez nie ma czasu trzeba szybko iśc do przodu, chce isc do komuny , napisac prośbe o przeniesienie do innej szkoły , tak zrobił mój kolega i w końcu mówi ze czuje ze sie uczy.
Czy my mówimy o tej samej szkole na Hejrevej ? Byłam tam dzisiaj, bo pomagałam córce znajomej załatwić szkołę. Byłyśmy na pierwszym piętrze, gdzi mieści się kurs intensywny i nie uczą tam ani Karen ani Palle ( Pelle?). Jesli uczysz się w tej szkole, to może jednak na kursie klasycznym? To juz nic nie rozumiem, jesli klasyczny jest dla Ciebie za trudny, to po prostu musisz się więcej uczyć.. Uważam, że nie warto zmieniać dobrej szkoły na gorszą, tylko dlatego że być może będzie łatwiej.
Zawsze na początku nauki są kłopoty. Niemalże każdy z nas to przeszedł. Nie wymagaj, że ktoś się będzie strasznie nad Tobą pochylał, jestes przecież dorosła. Zaciśnij zeby, powtarzaj materiał, jak tylko często się da. Przyniesie to efekty. Optymizmu życzę i nie poddawaj się dziewczyno!

Offline lucy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Maj 2010, 22:56:50 »
Na tej ulicy sa 2 szkoły , jedna obok drugiej , w tej mojej na pierwszym pietrze jest kantyna, a my uczymy sie na drugim , z ksiazki z tych pierwszych lekcji nic nie przerabialismy.

Offline dalenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Lis 2010, 17:40:17 »
Lucy to idz do Clavisa, nigdzie wolniej nie ma... nigdy tam chyba nikt nie narzeka ze jest za szybko....
O MASAKRO, jestem tam juz od kwietnia, tak KWIETNIA, moja grupa zaczela poltora miesiaca wczesniej niz ja do nich dolaczylam, po 2 zajeciach zrownalam sie z nimi, po 4 pytali mnie jak i co, jest listopad a ja jeszcze egzaminu z 1 modulu nie mialam!!! juz sie nie moge doczekac tego pieprzonego egz zeby sie przeniesc do IA, moj znajomy zaczal tam po mnie i jest teraz na 3 module!! wywraca mi sie wszystko w srodku. Podobno nie mozna sie przeniesc w trakcie kursu i dopabuse po zdaniu modulu mozna sie przeniesc... nie podoba mi sie to prawo... eh

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Lis 2010, 18:43:38 »
Podobno nie mozna sie przeniesc w trakcie kursu i dopabuse po zdaniu modulu mozna sie przeniesc... 
NO niestety nie mozna się przenieść. ::)

Offline dalenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #110 dnia: 07 Lis 2010, 20:04:51 »
no z jednej strony rozumiem, ze komuna placi za modul i chce miec rezultat, ale z drugiej strony jak zaczynalam z Clavisem i wyczytalam w reklamie ze dla wyksztalconych profesjonalistow to uleglam zludzeniu ze oni tez beda wyksztalceni i profesjonalini... jak sie okazalo jak to naprawde tam wyglada, no coz, utknelam tam na 8 miesiecy choc z powodzeniem w IA w tym czasie bylabym juz na przynajmniej 3 module... no ale nie bede o tym myslec juz bo mi tylko sie krew psuje ;)

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #111 dnia: 05 Sty 2011, 11:24:52 »
witam, czy ktos moze z Was uczeszczal lub uczeszcza do sprogcenter Ballerup i ma jakies uwagi/opinie? powinnam zaczac tam nauke, ale waham sie pomiedzy ta szkola a IA.z gory dzieki za odpowiedzi

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #111 dnia: 05 Sty 2011, 11:24:52 »

Offline Sokorta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Kwi 2011, 15:45:00 »
IA jest na prawdę spoko (grupy polskie), ale nie potrafię nic powiedzieć o sprogcenter, bo nie chpodziłam :)

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #113 dnia: 18 Kwi 2011, 04:04:17 »
spoko  ..polskie  grupy  ....skad  sie  tu nagle  tylu  analfabetow  z polskimi  paszportami  nazjezdzalo  ????

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #114 dnia: 18 Kwi 2011, 19:34:10 »
spoko  ..polskie  grupy  ....skad  sie  tu nagle  tylu  analfabetow  z polskimi  paszportami  nazjezdzalo  ????

Poczulem sie obrazony. Ja nie jestem analfabeta a jednak wybralem grupe Polska.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Kwi 2011, 20:35:48 »
good  for  you ..patrzac  na  ta  reklame  IA ktora  zrobiles  tej  firmie  w  innym  watku  to  chyba  nie nalezy  brac  tego  co  piszesz  powazniej  niz zapewnien wlasciciela  komisu  samochodowego  o  zaletach  sprzedawanych  przez  niego  aut  8)

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #116 dnia: 18 Kwi 2011, 21:30:30 »
Ja nie robie reklamy ja komentuje. Jest bardzo wiele szkol a ja chodze do tej z wielu wzgledow. Czas lekcji, miejsce itd tylko podpiecie mi latki "analfabety" jest niemile. Rownie dobrze moglbym powiedziec ze kradniesz i pijesz bo jestes z Polski.... Wiadomo ze jak ktos nie musi pracowac lub ma duzo czasu wolnego sa szkoly a wyzszym poziomem jak i tempie. Ja ze zwgledu na okreslone godziny pracy moge sobie pozwolic jedynie na tyle godzin nauki tygodniowo. Nie mozna miec wszystkiego na raz.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #117 dnia: 19 Kwi 2011, 00:14:27 »
 ""Rownie dobrze moglbym powiedziec ze kradniesz i pijesz bo jestes z Polski....  ""  A Ty przepraszam  to  skad  jestes  ???   
Mam nadzieje ze  pol  roku  nauki  bedziesz  mogl  odpowiedziec    na pytanie  " jak  sie  nazywasz .." jeg  hedder  ...   ..bo  sa  tacy  ktorzy  odpowiadaja  ....." ja  bor ...  no  w  sumie  tu  sa  tabliczki  z  nazwiskami  wiec  mozna  pomylic  pytania  . w Pl nie  ma  tabliczek  bo jest  ustawa  zabraniajaca .  Teksty  ktore  Ty  i inni  tzw. kursanci z  IA  tutaj  pisza  przypominaja  wazeliniarstwo do N- potegi  .
Chcesz  sie nauczyc  jezyka  ??Wylacz  cyfre  cos  tam  ..wrzuc  na  dunska  kablowke  i  zmieszaj  sie  z  tubylcami  ....
I  tyle  ....

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #118 dnia: 19 Kwi 2011, 15:44:38 »
Ehhh ktos pyta o szkole wiec ja pisze o swojej bo tylko ta znam..... Moje odpowiedzi sa adekwatne do pytania, a wy nabijacie posty jakimis pierdolami. Do jakiejs szkoly trzeba chodzic bo raczej z radia sie nikt nie nauczy. Ja wybralem ta i jest jak najbardziej spoko. Wiem ze bede rozmawial po dunsku czy po tej szkole czy innej.. Mam checi, zapal, mozliwosci a szkola kazda nauczy jak kursant chce! Z mojej strony wszystko. Pozdrawiam wszystko wiedzacych!

Offline kamiladk19

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #119 dnia: 02 Maj 2011, 22:31:53 »
witam mam pytanie . przeprowadzilam sie do kopenhagi nie dawno w chwili obecnej na mojej zoltej karcie widnieje stary adres czy moge z ta karta przystapic do bezplatnego kursu czy tez musze wyrobic nowa? z gory dziekuje!

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #119 dnia: 02 Maj 2011, 22:31:53 »

 

z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17224
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 44055
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
przeglad dunskiego auta

Zaczęty przez wojtas83001Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8071
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2012, 11:09:24
wysłana przez Emill
Wyrejestrowanie duńskiego auta z Polski, czy jest to możliwe???

Zaczęty przez koza961Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 14677
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2021, 19:25:46
wysłana przez spooky
Nauka duńskiego bez CPR

Zaczęty przez jk.dk6Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4409
Ostatnia wiadomość 07 Lis 2010, 14:25:57
wysłana przez rey2000