poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Problem z cyfra +  (Przeczytany 28263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yuuri

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Problem z cyfra +
« dnia: 30 Cze 2010, 15:07:28 »
Witam, mam problem z cyfra +, mam dzialajacy dekoder, antene, konwerter, wszystko jak nalezy ale nie moge zlapac sygnalu(problem z ustawieniem anteny). Moglby ktos pordzic jak ustawic talerz, w sensie kierunek i jaki kat nachylenia. Dodatkowe informacje, znajduje sie na terenie kopenhagi a dekoder typu Pace HDS7241/91. Byc moze musz zmienic ustawienia odbioru, a jest u mnie tak.
pasmo dolne: 9750
pasmo gorne: 10600
satelita: hotbird
czestotliwosc: 10892
polaryzacja: pozioma
symbol rate 27.5
FEC: 3/4
sygnal 22kHz: nie
PID:227
TID1: 199
TID2: 198
to sa ustawienia anteny, nigdzie nie moge znalezc czy na danie jest inaczej.
Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

Offline laura156

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Cze 2010, 16:05:01 »
ustawić nie pomogę, ale za to zadam pytanie-czy wiesz że użytkowanie cyfry + jak i cyfrowego polsatu za granicami RP jest niezgodne z umową podpisaną z dostawcą telewizji?

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Cze 2010, 16:15:08 »
Ustawienia transpondera masz jak najbardziej prawidłowe , co do ustawienia czaszy najlepiej będzie jak o godz. 12 w południe nakierujesz antenę dokładnie na słońce - antena powinna być ustawiona praktycznie w pionie ( chodzi o pochylenie czaszy góra - dół ) . W razie dalszych problemów wal śmiało na PW.

Pozdrawiam .  :)


[Posted on: 30 Cze 2010, 16:09:34]

ustawić nie pomogę, ale za to zadam pytanie-czy wiesz że użytkowanie cyfry + jak i cyfrowego polsatu za granicami RP jest niezgodne z umową podpisaną z dostawcą telewizji?

Gdyby nie abonenci i prepaidowcy , którzy mieszkają za granicą zarówno Cyfrowy Polsat , jak i Enka oraz Cyfra Plus już dawno zwinęłyby manatki .

Czy Ty aby na pewno robisz wszystko zgodnie z prawem i przepisami???


Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamieniem.

Jak nie masz zamiaru pomóc , to po kiego odpisujesz .

Pozdrawiam. 

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Cze 2010, 17:13:00 »
Cytuj (zaznaczone)
ustawić nie pomogę, ale za to zadam pytanie-czy wiesz że użytkowanie cyfry + jak i cyfrowego polsatu za granicami RP jest niezgodne z umową podpisaną z dostawcą telewizji?

brak slow normalnie..... 
koniecznie musisz to zglosic ;D moze jakis dyplom dostaniesz.....

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Cze 2010, 17:24:03 »
Moze masz jakiegos ziomka z cyfrowym polsatem badz en-kajesli tak to pozycz tuner i podepnij na chwile pod swoja antene,na tych tunerach jest pokazany poziom sygnalu co bardzo ulatwia znalezienie obrazu,sa tam pokazane dwie kreski i wedlug nich mozesz ustwic antene.Poprostu im mocniejszego sygnalu tym te krechy beda rosly.Jedna jest od ustawienia anteny w pionie a druga kreska od ustawiania na boki.

Offline Yuuri

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Cze 2010, 17:30:47 »
Dziekuje za pomoc, jutro sprobuje to ustawic. I jak cos to bede dalej pisac. Pozdrawiam  ;D

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Cze 2010, 18:09:12 »
Moze masz jakiegos ziomka z cyfrowym polsatem badz en-kajesli tak to pozycz tuner i podepnij na chwile pod swoja antene,na tych tunerach jest pokazany poziom sygnalu co bardzo ulatwia znalezienie obrazu,sa tam pokazane dwie kreski i wedlug nich mozesz ustwic antene.Poprostu im mocniejszego sygnalu tym te krechy beda rosly.Jedna jest od ustawienia anteny w pionie a druga kreska od ustawiania na boki.


Człowieku - gdzie Ty znalazłes takie info na temat wskażników sygnału w tunerach cyfrowych  ;D ;D ;D

Jedyne co się zgadza w Twojej wypowiedzi , to to , że są dwie krechy  :D bo reszta to lekko mówiąc bzdura .

Jedna z tych kresek podaje wartość sygnału zgrubnie ( pokazuje jakość sygnału z danego satelity ) , a druga to sygnał precyzyjny - jakość sygnału z konkretnego transpondera danego usługodawcy - Cyfrowy Polsat , Enka , czy też Cyfra Plus .

Aż słabo się robi , gdy podaje się ludziom w potrzebie takie dobre rady - jeżeli macie tak pomagać innym , lepiej nie piszcie wcale  >:(

poloniainfo.dk

Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Cze 2010, 18:09:12 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Cze 2010, 18:23:23 »
ustawić nie pomogę, ale za to zadam pytanie-czy wiesz że użytkowanie cyfry + jak i cyfrowego polsatu za granicami RP jest niezgodne z umową podpisaną z dostawcą telewizji?


Nie osłabiaj!!! ;D ;D ;D

Dystrybutorzy dobrze wiedza, że część dekoderów jest poza granicami kraju. To co jest w umowie to jedno ale nie zlikwidują tego bo to by było utracenie całkiem sporych wpływów z tego tytułu. Wzmianka na ten temat w umowie jest z tego tytułu, że w sprawie serwisu lub innej czynności obsługowej nie biorą oni żadnej odpowiedzialności jeżeli coś jest nie halo. Dlatego jest owo zdanie w umowie.
Co do założyciela tematu niestety nie pomogę bo cyfry akurat nie mam  :(


Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Cze 2010, 18:47:15 »
Chlopie tak sie sklada ze za pomoca tychze kresek ustawialem sygnal dziesiatki razy i nigdy to nietrwalo dluzej niz 15-20min,tak wiec nie sap i nie pisz ze to ja pisze bzdury i nie potrzebowalem zadnych gowien typu mierniki czy inne wynalazki.To tyle w temacie opisalem jak mozna znalesc sygnal w najprostszy sposob.

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Cze 2010, 18:53:59 »
Chlopie tak sie sklada ze za pomoca tychze kresek ustawialem sygnal dziesiatki razy i nigdy to nietrwalo dluzej niz 15-20min,tak wiec nie sap i nie pisz ze to ja pisze bzdury i nie potrzebowalem zadnych gowien typu mierniki czy inne wynalazki.To tyle w temacie opisalem jak mozna znalesc sygnal w najprostszy sposob.

W 15 minut to ja wypijam dwie kawy , wypalam dwa papabusesy , ustawiam antenę , inkasuję należność i zasiadam w samochodzie  ;D

Kiedy ja ustawiałem pierwszy raz w życiu swoją pierwszą antenę satelitarną to Ty na chleb mówiłeś beep , a na dywan wchodziłeś po drabinie - idż do szkoły , poucz się trochę na temat technologi cyfrowej , a wtedy możemy podyskutować - na chwilę obecną Chłopie to możesz mi jedynie zaciskacz potrzymać , bo z Twoimi wiadomościami do niczego innego się nie nadajesz .

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Cze 2010, 19:35:23 »
No widzisz i to nas rozni od siebie zeby ustawic antene ty potrzebowales konczyc szkoly a ja nie bo i bez niej dam rade znalesc sygnal,i prosze cie o jedno nie wdawaj sie w pyskowke slowna ze mna bo sie moze to tobie czkawka odbic,kiedy ty zdobywales uczniaku wiedze w roznych szkolach ja uczylem sie zycia jak przetrwac w ulicznej dziczy,tak wiec zwazaj troche i sposc pare,oraz proponuje wrocic do meritum sprawy.

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Cze 2010, 19:39:36 »
Jesteś tak zadufany w sobie , że aż przykro - parę to Ty sobie sam spuśc .

Kończę dyskusję z Tobą , bo rzeczywiście do niczego dobrego ona nie prowadzi - a co do dziczy ulicznej - nie strasz , bo się zesra....

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Cze 2010, 19:51:27 »
Ja cie nie strasze tylko pisze jak sie sprawy maja zaznaczam ze to ty pierwszy wyjachales z takstami pod moim adresem,jesli z czyms sie nie zgadzasz wystarczylo to wyrazic w kulturalny sposob a to co zaprezentowales to swiadczy raz brakiem kultury oraz brakiem jakichkolwiek szkol, no ale czlowiek wszak cale zycie sie uczy,wiec proponuje odstaw kawke,samochod i te twoje zabawki do ustawiania anten i nie tylko i od wrzesnia do szkoly dobrego wychownia.

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Cze 2010, 19:55:51 »
Uffff..... kochane forum polonii . Bez niego byłoby baaarrdzo smutno ;) ;) ;)

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Cze 2010, 20:10:47 »
Cos sie musi dziac a nie tylko samochody na pl.numerach,ulgi i temu podobne,tak jest przynajmniej odskocznia od tej nudy. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Problem z cyfra +
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Cze 2010, 20:10:47 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8569
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12846
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7781
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11706
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6747
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus