poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: chorobowe w ciąży  (Przeczytany 6714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sofi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
chorobowe w ciąży
« dnia: 16 Sie 2010, 15:00:44 »
Witam, zwracam się głównie do dziewczyn będących w podobnej sytuacji, pracuję w Danii od października, na kontrakcie mam 20h tygodniowo, obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży, poród przewidywany jest na koniec października, w połowie lipca udało mi się wreszcie wywalczyć od lekarza zaświadczenie że nie powinnam dłużej pracować, a dodam że pracuję w firmie sprzątającej, lekarz dał mi druk który musiał wypełnić mój pracodawca a on potem mi go podpisał, druk ten nazywa się "mulighedserklaering" czy jakoś tak, druk ten wypisał mi na 7 tygodni. Pracodawca poinformował mnie że będzie mi płacił chorobowe przez pierwsze 3 tygodnie a resztę zapłaci mi komuna. Pani w komunie poinformowała mnie że pracodawca musi wypełnić druk DP401 i wtedy mam przyjść i przynieść jeszcze odcinki wypłat z ostatnich 3 miesięcy, kontrakt i ten druk od lekarza. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was przechodził przez ten sam proces? Czy może zaraz się okaże że powinnam zrobić coś jeszcze? Czy zaraz po takim chorobowym automatycznie przechodzi się na macierzyńskie czy powtórnie należy odwiedzić komunę w celu złożenia kolejnego formularza?

varszafiak

  • Gość
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sie 2010, 16:57:01 »
z tym chorobowym to róznie bywa znam przypadek gdzie za chorobowe pracodawca płacił nawet przez pół roku. ....jezeli chodzi o dokumenty to pracodawca wypełnia dokument o twoich godzinach pracy i zarobkach jezeli bedziesz sie z nim zgadzac  podpisz i zanies do komuny.  Pamietaj musisz miec udokumentowane min 19 godzin tygodniowo, jest to warunek otrzymania jakichkolwiek pieniedzy.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sie 2010, 19:13:53 »
...z tym chorobowym to róznie bywa znam przypadek gdzie za chorobowe pracodawca płacił nawet przez pół roku...

Zalezy pod jaki "uklad zbiorowy" podlega pracownik.
Jedni maja tylko sygedagpenge z komuny, inni zatrudnieni na innych zasadach maja pelna wyplate ze wszystkimi dodatkami nawet i przez rok.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sie 2010, 19:58:42 »
Mi pracodawca wypelnial papiery, nie musialam chodzic z odcinkami wyplat do komuny. W moim przypadku pracodawca placil mi przez 3 tygodnie, potem komuna. Jeśli bedziesz na zwolnieniu juz do konca ciąży, nie musisz ponownie wypełniac żadnych papierów. Miesiac przed porodem zaczną ci wypłacać macierzyńskie. Jesli masz jeszcze jakies pytania postaram się odpowiedzieć. Niedawno przez to przechodzilam.

Offline Sofi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sie 2010, 20:28:13 »
Dzięki za odpowiedzi, i pytanko do EVA77: jak długo czekałaś na pieniądze i co jaki okres miałas wypałacane? co miesiąc czy może to zależy jak wypłacaną miałaś wypłatę? pozdrawiam

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sie 2010, 20:58:33 »
Na pierwsze pieniądze z komuny czekałam około 5 tygodni. Potem pieniądze wpływały na konto co tydzień. Moje znajome mają wypłacane co miesiąc.

Offline Gajol

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: +0/-0
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sie 2010, 21:23:29 »
Dzięki za odpowiedzi, i pytanko do EVA77: jak długo czekałaś na pieniądze i co jaki okres miałas wypałacane? co miesiąc czy może to zależy jak wypłacaną miałaś wypłatę? pozdrawiam

Możesz iść do Kommuny i powiedziec im że np. chcesz otrzymywac pieniazki co 2 tygodnie

poloniainfo.dk

Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sie 2010, 21:23:29 »

Offline zelatyna

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lis 2014, 08:39:58 »
czyli jak ktos pracuje 15 godz tyg . nie ma szansy dostac macierzynskiego ?  musi byc min 19 godz tyg?

poloniainfo.dk

Odp: chorobowe w ciąży
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lis 2014, 08:39:58 »

 

Zwolnieniu lekarskie w ciąży

Zaczęty przez janek123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4186
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2020, 13:50:32
wysłana przez janek123
Zaświadczenie o ciąży

Zaczęty przez dkDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5727
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2008, 17:28:07
wysłana przez nika
Planowanie Ciąży

Zaczęty przez RybkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6711
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2017, 17:15:56
wysłana przez nadusiaa
jestem w ciazy, rodzic w Danii????

Zaczęty przez co zrobic....Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 74615
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2016, 10:41:51
wysłana przez comamzrobic
Dagpenge w czasie ciąży

Zaczęty przez berserkDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3666
Ostatnia wiadomość 30 Kwi 2009, 12:47:59
wysłana przez roslinka