poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania  (Przeczytany 4553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tina5

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« dnia: 20 Sie 2010, 12:00:02 »
Witam! Mam problem ,moze ktos moglby mi pomoc... Wlasnie po roku oczekiwania na mieszkanie w spoldzielni mieszkaniowej AAB  otrzymalam przydzial na mieszkanie , ale w tym jest problem ze w miedzyczasie stracilam prace. mam jednak pieniadze na koncie i chcialabym wziac to mieszkanie ale nie wiem jakie sa wymogi tej spoldzielni , czy musze okazac sie umowa o zatrudnieniu czy wydrukiem z konta bankowego, cz y ktos wie jaki tam obowiazuje regulamin? Dzieki z gory za informacje. Tina

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sie 2010, 12:50:16 »
Pierwsze słyszę, żeby spółdzielnia miała taki wymóg.
Co do regulaminu dotyczącego przydziału mieszkań, to Twoja sytuacja zmienia się tylko wtedy, jeśli w zgłoszeniu pisałaś np.że masz pracę w tej miejscowości ( było coś o pierwszeństwie wówczas),a teraz jej nie masz.
Generalnie upewnij się, czy to, że dostałaś "ofertę" jest już "przydziałem" - czyli, że nie ma osób stojących na liście przed Tobą.

Jeśli stać Cię na to mieszkanie, pomimo braku pracy, to bierz. Ale licz się tez z 3- miesięcznym okresem wypowiedzenia i często niezwracanym "indskud".
Pisz na priv, jeśli jeszcze brakuje Ci informacji.

vred

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sie 2010, 15:07:20 »
Jeli dostała ofertę to znaczy że ma przydział, spółzielnia nie wysyła jednej oferty do kilku osób. Na ofercie masz napisane do kiedy masz dać odpowiedz, po tym terminie w przypadku braku odpowiedzi spółdzielnia wysyła tą ofertę do następnego na liście.   

varszafiak

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2010, 16:09:33 »
vred....mylisz sie ze oferte dostała tylko jedna osoba ...wielokrotnie ogladajac mieszkanie bylem w tym dniu którys z koleji a i po mnie jeszcze ktos miał sie zjawic.
Tina 5 problem może stanowic kommuna do ktorej musisz sie zgłosic z takim oswiadczeniem wystawionym przez AABczy tez inna spółdzielnie odnosnie zgody kommuny na zameldowanie Cie w tym rejonie. Zazwyczaj jest to tylko formalnosc, choc nie wiem jak to jest w przypadku bezrobotnych ....wymagane jest pozwolenie na pobyt.

[Posted on: 20 Sie 2010, 16:06:58]

w kommunie zostawia sie ksero zarobków

vred

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sie 2010, 16:16:23 »
Varszafiak czy mówisz o aab czy o jakiejś innej spółdzielni? Osobiście pytałem się w biurze aab jak to wygląda bo sam miałem wątpliwości do kiedy mam dać odpowiedz. Miła pani poinformowała mnie że muszę przestrzegać terminu z oferty bo inaczej wyślą oferte do kogoś innego. Oddziały aab są w każdym większym mieście więc możliwe że co oddział to inne regóły.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sie 2010, 17:44:41 »
Jeli dostała ofertę to znaczy że ma przydział, spółzielnia nie wysyła jednej oferty do kilku osób. Na ofercie masz napisane do kiedy masz dać odpowiedz, po tym terminie w przypadku braku odpowiedzi spółdzielnia wysyła tą ofertę do następnego na liście.   

Bzdura. Oto strona główna AAB, proszę:
http://www.aab.dk/Tilbud-om-boliger.1112.aspx

I tam jak wół stoi, że jeśli ten, kto stał najdłużej z listy, nie chce mieszkania, to oferta jest wysyłana do 30-stu innych poszukujących.

Tina,rzeczywiście czasami jest tak, że komuna musi wyrazić zgodę - nie wyraża jej, jeśli cena najmu przekracza 50% Twoich dochodów. Tak to wygląda w praktyce. (na Jutlandii)

vred

  • Gość
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sie 2010, 19:21:19 »
Lilia nie pisałbym czegoś czego nie jestem pewny. Przeglądnąłem link który podałaś i rzeczywiście jest ta jak piszesz, ale ja też mam racje. Zobacz to:

http://www.aab-af-1938-horsens.dk/

Niby nazwa podobna ale to nie jest ta sama spółdzielnia. Jak już napisałem wcześniej byłem w biurze i są to informacje od pracownicy aab.

poloniainfo.dk

Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sie 2010, 19:21:19 »

Offline tina5

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sie 2010, 13:02:18 »
dzieki za liczne odpowiedzi...sa naprawde pomocne...pozwolenie na pobyt mam ale teraz nie mam pracy ,wiec nie mam stalych wplywow..ale stac mnie na wziecie tego mieszkania,przyslali mi tez termin do ktorego mam dac odpowiedz.... sa tam kratki w ktore nie bardzo wiem co wpisac...

poloniainfo.dk

Odp: Formalnosci zwiazane z otrzymaniem mieszkania
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sie 2010, 13:02:18 »

 

doplaty do mieszkania

Zaczęty przez marta999Dział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 14944
Ostatnia wiadomość 11 Lip 2010, 19:28:18
wysłana przez ana32
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6919
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
Co powinien zawierac raport usterek przy przejeciu mieszkania

Zaczęty przez baterDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4631
Ostatnia wiadomość 28 Sie 2015, 09:04:12
wysłana przez zpatentem
Podatek 19% od sprzedazy mieszkania

Zaczęty przez droningDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7602
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2010, 22:58:23
wysłana przez droning
WYpowiedzenie mieszkania

Zaczęty przez nodanDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5736
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2012, 21:33:58
wysłana przez zybis