poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy Polska to zielona wyspa ??????  (Przeczytany 3612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Czy Polska to zielona wyspa ??????
« dnia: 22 Sie 2010, 23:24:04 »
Kiedykolwiek myślałem o własnych wydatkach zawsze brałem pod uwagę to, czy jest mnie na coś stać. Liczyłem swoje dochody, oszczędności, możliwości i zgodnie z tym dokonywałem zakupu (lub z niego rezygnowałem). Wydaje mi się takie myślenie zupełnie normalnym i oczywistym. Nigdy nie byłem zwolennikiem zadłużania się i w zasadzie poza kilkoma drobnymi chwilowymi zapożyczeniami u kolegów (bo akurat przy sobie nie miałem w danej chwili pieniędzy) nie zdarzyło mi się pożyczać. Nie miałem kasy to nie kupowałem lub kupowałem coś tańszego. Prosta sprawa. Z matmy byłem dobry, wiedziałem więc, że zadłużanie się, a następnie spłacanie długów kolejnymi pożyczkami prowadzi na samo dno. Nigdy nie miałem problemu z wyliczaniem ile wynoszą procenty od kwoty pożyczonej. Najbardziej popularne kredyty mieszkaniowe wiążą się najczęściej z koniecznością spłaty podwójnej kwoty. Tłumaczyłem to kiedyś jednemu takiemu, że pożyczył od banku 500 tys, ale będzie musiał spłacić milion. Zaśmiał mi się w twarz. Powiedział, że on spłaca tylko 5-10%, a nie milion. Zrozumiałem, że jest inteligentny inaczej, więc nawet nie chciało mi się tłumaczyć mu na czym polega dodawanie. Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie większość mieszkańców tej krainy myśli w podobny sposób jak ten ,,biznesmen". Nie dziwi mnie więc dlaczego ten kraj zmierza ku zapaści. Nasze długi (ponad 700 mld zł) rosną w nieograniczonym już tempie, nie nadążamy ze spłatą odsetek (nie mamy szans już ich nigdy spłacić), na te spłaty pożyczamy kolejne pieniądze od banków (spirala długów - kończąca się spiralą sznura, na którym można się już tylko powiesić). W tym samym czasie rząd PO wmawia swoim wyborcom, że Polska to "zielona wyspa", która uniknęła kryzysu, opierając się tylko na wskaźniku PKB. Jednocześnie gazeta Dagonbladet wylicza, że największym BANKRUTEM z krajów europejskich jest właśnie Polska, ze swoim długiem długoterminowym sięgającym 1550% PKB!! To prawie dwa razy tyle niż zbankrutowana prawie oficjalnie Grecja!  :o
Powiedzcie mi, czy w tym kraju są jakieś osoby, które zdają sobie z tego sprawę, czy tylko ja mam świadomość tego, że jako ekonomiczny organizm już dawno nie istniejemy...

Wcale nie uważam aktualnie rządzących za głupków, wręcz przeciwnie, uważam, że to ponad przeciętnie inteligentni ludzie. Ale tu nie rzecz w inteligencji tylko w sumieniu i w intencjach, poczuciu sprawiedliwości i uczciwości. Podobno szatan jest bardzo inteligentny, dlatego tak łatwo zwodzi naiwnych ludzi i nimi manipuluje. Myślę, że ci na górze doskonale wiedzą, że ta łajba idzie na dno i robią wszystko, aby w ostatnich jej chwilach wyrwać z tego co na niej jest ile się da. Dorobić się jako urzędnik państwowy (nie tylko z podstawowej pensji), a potem uciec od odpowiedzialności i żyć w UE jak pączek w maśle śmiejąc się do rozpuku z ,,tych biedaków i głupków Polaków". Do tego potrzebna jest więc potężna manipulacja faktami, co każdy z nas przecież na co dzień obserwuje  na większości internetowych portalach. Jest mi strasznie smutno, że tak się sprawy mają i nie mogę uwierzyć w to, że Polacy sami, dobrowolnie dają sobie robić krzywdę i nazywają to ,,wspaniałym rozwojem Polski". Szok.  :o :o
                                               
« Ostatnia zmiana: 22 Sie 2010, 23:45:44 wysłana przez jeni »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Czy Polska to zielona wyspa ??????
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sie 2010, 07:58:09 »
Oczywiscie, ze mozna prowadzic bardziej racjonalna polityke i sie nie zadluzac, ale wiesz czym to sie skonczy? Podpuszczeni przez mafiozow-zwiazkowcow gornicy rozwala pol Warszawy, totalny strajk, na czele ktorego stana "zatroskani" politycy opozycji, sparalizuje cala Polske. Nie ma szansy, polskie spoleczenstwo nie zaakceptuje oszczednosci i racjonalnej polityki. Powiedzmy sobie szczerze - na samych pensjach politykow zaoszczedzimy zbyt malo. A przecietny Polak nie zgodzi sie na obnizenie standardu zycia tylko po to, zeby w jego ojczyznie lepiej sie dzialo. Bez wzgledu na to kto wygra nastepne wybory, nic sie w tym wzgledzie nie zmieni, PiS i SLD to partie socjalne, zwolennicy szczodrego rozdawnictwa, zadluza nas jeszcze bardziej.

poloniainfo.dk

Odp: Czy Polska to zielona wyspa ??????
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sie 2010, 07:58:09 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17133
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11389
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27316
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11731
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7960
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir