poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Gdzie szukać pomocy???  (Przeczytany 3254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yoker

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Gdzie szukać pomocy???
« dnia: 08 Wrz 2007, 23:36:10 »
   Pracowałem w firmie MDD przy roznoszeniu gazet i zostałem zwolniony bez zachowania okresu wypowiedzenia w moim przypadku wynosił on 2 tygodnie. Zwolniony zostałem niby za nieobecność w pracy, gdy przedstawiłem świadków którzy potwierdzili moją pracę w dzień co niby miałem nie pracować firma w dalszym ciągu podtrzymała wypowiedzenie pracy. Gdy sprawę zgłosiłem do związków, przedstawione zostały inne powody mego zwolnienia miedzy innymi że się nie stawiłem na punkt dystrybucji po zakończeniu pracy, oraz że nie widział mnie mój bezpośredni przełożony podczas pracy. Jak wyjaśniłem że ja go nie widziałem ani jeden raz na moim odcinku pracy, a w punkcie dystrybucji potrafił się on nie pojawić nawet przez 6 kolejnych dni, oraz że po zakończeniu pracy nigdy nikt nie powracał na punkt dystrybucji bo nie było tego w systemie organizacji pracy. Gdy to wyjaśniłem osobie ze związków zawodowych , która prowadzi moją sprawę i te wyjaśnienia trafiły do MDD, to firma znowu wymyśliła inne powody mego zwolnienia zupełnie nie prawdziwe co jestem w stanie udowodnić , bo na wszystko mam świadków. W tej chwili jestem w sytuacji takiej że firma w dalszym ciągu zalega mi część wypłaty, nie widzi możliwości mego powrotu, nie chcę uznać mego prawa do 2 tygodniowego wypowiedzenia przedstawiciel związków powoli przechodzi na stronę firmy a mnie "szlag trafia i krew zalewa" bo jestem bezsilny  a na dodatek firma zszargała moją opinię i moje podejście do pracy, człowieka mającego 54 lata ponad połowę tego przepracowane ze 100% obecnością w pracy (nigdy nie byłem na chorobowym)! W moim przypadku jeszcze jest to złe że mój rocznik nie uczył się w szkołach angielskiego , wiec mam problemy komunikacyjne. Co Mam Robić ???

Tula

  • Gość
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2007, 23:47:11 »
Idz do zwiazku 3F, oni maja Polakow do pomocy, to raz. Dwa, czy MDD to Morgendistribution? Jesli tak, popros ktoregos z Polakow tam pracujacych o napisanie w Twoim imieniu maila/listu do Jacquesa Poulenarda, przedstawiciela gazeciarzy w zwiazkach, on jest powszechnie znany i wielokrotnie pomagal pracownikom. Powodzenia.

Offline yoker

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz 2007, 09:57:28 »

     Dzięki za podpowiedź , ale właśnie dlatego jestem w kropce bo do tych związków należę i nie mam praktycznie żadnej pomocy a sprawa się ciągnie już od 21 czerwca! MDD tak to właśnie firma przez Ciebie wymieniona. Znam osobę o której piszesz w początkowej fazie problemu wszyscy mówili że mam sprawę tak oczywistą że lada dzień wracam do pracy  nie na 100% lecz określali na 200 % pewność mego powrotu do pracy, teraz wszyscy pochowali głowy w piasek i nikt się nie odzywa, może dlatego że wysłałem zapytanie do związków czy mogę liczyć na jakąś zapomogę bo nie mam pracy i jestem bez środków do życia, odpisali mi dlaczego nie płacę składek więc napisałem że nie płacę składek bo niepracuję i proszę o jakąś zapomogę i zawieszenie wpłaty składek na związki. Tak sprawa wygląda teraz zaczynam myśleć że członkowie w związkach są tylko do płacenia składek!

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrz 2007, 14:40:05 »
Widzisz, z niektórymi związkami zawodowymi jest tak jak z firmami
ubezpieczeniowymi. Oni wiedzą, ile i jakimi sposobami zachęcić człowieka do
zapisania się i płacenia. Rozwijają cały spis jak Ci mogą pomóc, jak to nie działa
to będą straszyć tym słynnym "A co by było gdyby....."
Jednak jak człowiek płacił, i nagle coś się stało i potrzebuje tej pomocy,
to zaczynają się schody!. I wtedy zarówno związki zawodowe jak i
ubezpieczalnie potrafią się odwrócić od klienta, żeby przypadkiem mu nie
pomóc.
Związki 3F to jest moloch, powstały z połączenia 3 potężnych związków:
SID, Kvindelige Fagforening i tych trzecich nie pamiętam.
Oni mają tyle forsy, że sami nie wiedzą ile.
Ja do SID straciłem zaufanie, jak jeden z ich szefów się powiesił, gdy zaczęło wychodzić
na wierzch, ile forsy defraudują.
Nigdy do nich nie należałem i należeć nie będę.
Lepiej trzymać z mniejszymi związkami. Bardziej dbają o swoich członków i są tańsi.
Ja należałem do Kristelige Fagforening. Zapisałem się do nich na znak protestu, bo SID
chcieli mnie na siłę wpisać za 1000 kr/miesiąc.  Chciałem udowodnić, że nie jestem dzieckiem,
żeby mnie straszyli. Poza tym Kristelige wtedy miały składkę 560 kr/miesiąc.

Wracając do Twojej sytuacji. Żeby 3F zaczęły Ci wypłacać zapomogę,
musisz przepracować ileś tam godzin, i płacić do kasy bezrobotnych rok czasu.
(chyba około 1000 godz pracy. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli zna dokładną liczbę)
Bez tego nic nie dostaniesz. Jednak od samego początku masz prawo do ich pomocy prawnej
w sprawach zawodowych, a taką sprawą jest opisany przez Ciebie przypadek.
Dlaczego Ci nie pomagają? -  bo im nie zależy na jednym człowieku !!!!
Pozdrawiam




piatka

  • Gość
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrz 2007, 16:40:34 »
Znow udziele niepopularnej odpowiedzi za ktora posypia sie na moja glowe kamienie, ale nie bardzo moge uwierzyc, ze zwiazki nie chca pomoc swojemu czlonkowi.
Uderz sie w piersi i przyznaj czy naprawde jestes bez winy?
Zwiazki sprawdzaja wszystko, skoro powiedziales, ze stala Ci sie krzywda, zapewnili, ze pomoga.
Nastepnie skontaktowali sie z pracodawca i chyba jego jego argumenty byly wiarygodniejsze...........
Przeciez mogles przedstawic swiadkow,  najlepiej Dunczykow, jakies dowody.
A moze gazety, zamiast w skrzynkach, ladowaly w koszach na smieci?
Moze jakas staruszka sie poskarzyla, ze nie dostala reklam.
Pracodawcy trzeba udowodnic, ze popelnil blad.
Nie ty oceniasz prace kabusewnika, a on Twoja.
 Zwiazki sa naszymi reprezentantami, z naszych skladek sie utrzymuja, wiec nie wierze, ze nie chca Ci pomoc.
Druga sprawa to zasilek.
Polacy przyjezdzajacy do pracy nie maja prawa do zasiku dla bezrobotnych, dopoki nie maja stalego pobytu.
A ze przyjmuje sie ich do zwiazkow?
oczywiscie, pracuja, maja do tego prawo,
a do A- kasse?
tez, bo to nie tylko zasilek po roku czasu.  Czas naleznosci  w Danii liczy sie do czasu zatrudnienia w Polsce i tam mozna dostac zasilek.
25 lat nalezy placic na wczesniejsza emeryture -  efterlon, nikt nie zaklada, ze po roku czasu bedzie sie szlo na bezrobocie.
Byc na bezrobociu, to ujma dla Dunczykow.
Nawet gdybys mial pobyt staly, to i tak musialbys nalezec a-kasse,  jest to ubezpieczenie od bezrobocia, przynajmniej 12 miesiecy i przepracowac 1920 godzin.
Niestety, takie prawo.
Mozesz sie oczywiscie odwolac od decyzji zwiazkow, mozesz nawet pojsc do sadu pracy, ale musisz miec dowody.
Czy wiecie, ze tu sie nie wystawia zadnych swiadectw pracy?
Przychodzac do pracy pytaja Cie, gdzie wczesniej pracowales, to wszystko.
Ale badz pewien, ze pracodawca tam zadzwoni i napewno uwierzy w slowa szefa poprzedniej firmy, a nie Tobie.
Osoba zlapana na kradziezy, nawet drobnej, moze nigdy nie dostac juz pracy.
 Coz takie sa realia.
Zycze Ci , zeby udalo sie zalatwic wszystko po twojej mysli. Daj znac jak to sie dalej potoczy.
 Pozdrowienia



Offline yoker

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrz 2007, 18:22:55 »
Dziękuję za skreślenie kilku zdań  w mojej sprawie. Manior praktycznie tak jest jak piszesz . Natomiast postaram się trochę wyjaśnić sytuacje dla "piatki"          Uderz się w piersi i przyznaj czy naprawdę jestem bez winy? absolutnie tak nawet nie czuję abym miał 1% winy.
  Zwiazki sprawdzaj wszystko, skoro , ze Stala Ci się krzywda, zapewnili, ze pomogła.
Nastepnie skontaktowali się z pracodawca i chyba jego jego argumenty byly wiarygodniejsze...........
Przeciecz moglem przedstawi ,  najlepiej , jakie dowody. Właśnie nie wiem jak to związki sprawdzają skoro ja powiedziałem że na wszystko mam świadków którzy są gotowi poświadczyć przed związkami i pracodawcą jak było faktycznie .
    Polacy  do pracy nie maja prawa do zasieku dla bezrobotnych, dopóki nie maja stalego pobytu. Do pracy dojeżdżałem ze Szwecji gdzie mam pobyt Skały.
   a do A- Kassel?- należę prawie  2 lata

 Czy ja pisałem cokolwiek o zasiłku? Zasiłek a zapomoga jednorazowa to są naprawdę odległe sprawy.                                          

piatka

  • Gość
Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2007, 18:36:03 »
Wiec pisz zazalenia, wyjasniaj,  jak mowilam jest jeszcze sad pracy.
Poszukaj prawnika, sa bezplatni.
 On musial miec powod, ktory przekonal zwiazek, ale nie jestes bez szns.
Skoro mieszkasz w Szwecji, to zasilek dla bezrobotnych Ci przysluguje, niewazna narodowosc, a z jakiego kraju sie przyjechalo.

Zglos natychmiast do zwiazkow, ze jestes bezrobotny.
 Skoro zwolniono Cie dyscyplinarnie, zasilek przysluguje po trzech tygodniach bezrobocia.
Ale liczy sie od dnia zameldowania w A-kasse.
Pozdrowienia, nie zalamuj sie.
 

poloniainfo.dk

Odp: Gdzie szukać pomocy???
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2007, 18:36:03 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8416
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6677
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19169
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5656
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7087
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon