poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: włoszczyzna  (Przeczytany 9373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bulinka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: włoszczyzna
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Sie 2010, 19:36:13 »
no dobrze,to kroicie warzywa i mrozicie i po wyciągnięciu z zamrażarnika wrzucacie od razu do zupy, tak?
czy nadaje sie to do rozmrożenia czy szczarnieje(wiem,że z marchewką tak się dzieje,ale inne warzywa)?

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: włoszczyzna
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Sie 2010, 20:13:39 »
mi tam nic nie czarnieje :) najlepiej jak warzywa są świeże  , kroje je  w kostkę i zamrażam , ja pakuje porcjami na zupę .Jak  gotujesz  zupę na mięsie  to  mięso musisz trochę pogotować bo  warzywa  ugotują się szybko bo sa drobno pokrojone ,a warzywa  wrzucam do  wrzątku ;

[Posted on: 22 Sie 2010, 20:05:34]

Zdazylo mi sie raz Roga; w pracy zaserwowalem im doskonaly sernik od Gutmanowej (polska piekarnia z domowym wypiekiem wlascicielki, juz historia) i jedna osoba powiedziala, ze smakuje "mærkeligt" a inni "det smager dejligt" ale nie chcieli "barbarzyncy" jeszcze jednego kawalka.
ja zrobiłam w pracy  sernik , to powiedzieli że jest za słodki ,oni tu robią sernik coś  na styl naszego  sernika na zimno .Kiedyś zamówiłam ze sklepu  z Kbh  twaróg i przysłali mi serek homo  10 kg ... :)  musiałam coś wymyślić i zrobiłam  sernik z kokosem  na  czekoladowym cieście .  robiłam go jakiś czas na sprzedaż ,wszystkim smakował ,może dlatego że był czekoladowy :) 
Tez  robiłam bułki drożdżowe z masą makową i kruszonką , tylko z ta gotową masą  z puszki nie smakowały im ,sama zrobiłam  masę makową  i zamiast esencji rumu dodałam  marcepan , no i musiałam przez parę miesięcy je robić  ,ale tez się nie przyjęły . Teraz   polskie wypieki robię tylko w domu . Duńczykom wszystko smakuje  tylko żeby było z marcepanem :)
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: włoszczyzna
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Sie 2010, 20:13:39 »