poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ZAMELDOWANIE  (Przeczytany 9035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrz 2007, 20:42:08 »
ok Meg :), oto odpowiedz na jTwoje pytanko, z wyksztalcenia jestem Inzynier Zarzadznia produkcja.....swietnie sie komunikuje rozmawiam czytam i pisze wjezyku niemieckim.....angielski na poziomie srednim...dunski poczatkujacy......i wiesz mialam oferte pracy jako "inzynier produkcji" i wymagane bylo znac niemiecki wszystko swietnie pasowalo...ale... niestety musialabym w jedno strone dojezdzac 2,5 godz.....no to chyba odpada co nie...a przeprowadzka nie wchodzi u mnie wrachube,wiec czekam dalej cierpliwie......a wiec skoro mialam taka propozycje nie musialabym sie cofac intelektualnie (to sie tyczy wypowiedzi pani Miry  :), takze jak widac nie wszystko musi sie konczyc na roznoszeniu gazet....jesli jest sie na odpowiedniej stronie w necie albo jakims miejscu w odpowiednim czasie to ma sie szczescie......
Pozatym naprawde duzo jest takich zakladow, co oferuja prace polakom odrazu z zameldowaniem i pozwoleniem......bo widzialam oferty tylko szkoda ze w wiekszosci bylo zapotrzebowanie na mezczyzn

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Wrz 2007, 09:25:22 »
tak, tak wiem ze poki nie mam cpr i tak dalej za szkole place sama...Kurs dunskiego w moich okolicach kosztuje 500kr, i mysle ze zawsze moge liczyc na mojego chlopaka, zreszta on sam we wszystkim wykazuje inicjatywe pomocy....och dobrze ze mam jego bo bym sobie nie poradzila ztym szkaniem pracy i tak dalej.....a propos jezyka.....czesto gesto zdarza sie ze przyjmuja do pracy w zakladach fabrycznych z srednia znajomoscia angielskiego-ale oczywiscie mam na mysli prace jako pracownik fabryki a nie na stanowisku inzynier :),hmmmm mysle ze to byloby ok tez jak na poczatek,skakalbym ze szczescia, i na darmowy kurs bym sobie poczla.....ach ja tylko glosno marze narazie :).
Slyszalam tez ze obecnie na terenie DK powstaje duzo zakladow ktore wraz z umowa o prace daja pozwolenie na pobyt i wogole, czy jakos tak bo ja narazie nie kumata w tych sprawach,ale to naprawde jest i duzo polakow dostalo fajna prace,szczesciaze
pozdrawiam

Offline Bella

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Wrz 2007, 09:52:37 »
Gdzie mozna chodzic na taki tani prywatny kurs dunskiego????? Sprawdz dobrze zanim sie zapiszesz. Ja chodzilam 3 lata temu prywatnie w Odense - 4 godz tygodniowo - 3000 miesiecznie. Teraz ucze sie prywatnie wymowy - indywidualne zajecia - 550 DKK za 45 minut. 500 DKK w Odense placi sie dla kommune za modul "bezplatnego" kursu dla osob posiadajacych cpr.
Co do Twojego wyksztalcenia, milo ze je masz, i dobrze ze znasz niemiecki i troche angielski, im wiecej wyksztalconych Polakow w Danii tym lepiej dla naszego wizerunku narodowego, ale szczerze mowiac to z ta praca dla inzynabusew to jest roznie :( Wszystko zalezy od regionu, w ktorym mieszkasz. Latwiej jest w Kopenhadze, trojkacie: Vejle - Fredericia - Kolding i na polnocy Plw. Jutlandzkiego. Na Fionii - zgroza. Wiem o czym pisze bo moj maz jest inzynierem ze specjalnoscia logistyka i planowanie produkcji, ma duze doswiadczenie z miedzynarodowych korporacji i wcale nie mogl przebierac w ofertach jak w ulegalkach. A ja mam dobra prace na Fionii, wiec nie chcialam sie przenowic na polnoc, ani do Kopenhagi bo tam zycie drozsze. Ale zycze szczescia. "Wiara czyni cuda, a motywacja gory przenosi" Pozdrawiam
"It is not the strongest of the species who survive, nor the most intelligent, but those who are most adaptive to change"

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Wrz 2007, 16:33:52 »
Witam , zarejestrowalam sie wbiurze, ktore wynajmuje pracownikow dla innych firm, ale powiedzieli ze musza najpier jeszcze po innych firmach(ktore majo pozwolenie na zatrudnianie polakow)podzwonic zeby zapytac o wymagane dla mnie 30godz min pracy, bo to mi potrzebne do pozwolenia..... jak myslicie wypali to?ma ktos doswiadczenie wczyms taki?

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrz 2007, 20:16:43 »
zaznaczam ze wlasciciel tego biura wie ze nie znam dunskiego ale mam zamiar sie uczyc, angielski slabo a niemiecki perfekt, i powiedzial ze nie ma problemu....ale musi podzwonic po formach ktore podpisze 30 godz min wymiar pracy......ma ktos obeznanie czy to wypali,czy ja sie znowu napalilam jak szczerbaty na orzeczy?

Tula

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Wrz 2007, 20:28:21 »
Napisz, jak sie to biuro nazywa, moze ktos dla nich akurat pracowal/pracuje.

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Wrz 2007, 08:27:52 »
biuro nazywa sie PersonaleKontoret ApS, to ze wogole zaprosili mnie tam na rozmowe bylo samym szczescie chyba, duzo pomoglo mi ze moj chlopak-dunczyk osobiscie rozmawial z wlascicielem, pytam znow : czy ktos mial doswiadczenie zczym s takim-mam na mysli te biuro ktore rejestruje a pozniej wypozycza pracownikow do innych firm i o co chodzi z tym 30 godz minimum......(pisalam wczesniej)

poloniainfo.dk

Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Wrz 2007, 08:27:52 »

piatka

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Wrz 2007, 12:31:00 »
Sa to tak zwane Vikar biura, czyli firmy zatrudniajace pracownikow na zlecenie innych firm.
Maja one inny uklad zbiorowy, nie gwarantuja stalej pracy, choc stwarzaja taka mozliwosc, ze firma, ktora Cie wypozycza moze zatrudnic na stale.
Maja przewaznie wyzsze zarobki niz firmy zatrudniajace na etat, to czy masz prace, zalezy od tego jak pracujesz.
Tu jest tak, ze jesli pracownik zachoruje, pojdzie na urlop macierzynski,  na urlop wypoczynkowy itp, firma musi na jego miejsce przyjac innego.
 Przeciez inny zatrudniony pracownik nie moze wykonywac jego pracy, jak to jest w Polsce. :P, kazdy przeciez pracuje z pelna wydajnoscia i nie moze zastapic nikogo  ;D
 Wiec albo firma szuka pracownikow na czas okreslony sama, albo zleca wlasnie Vikarbiurom.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Wrz 2007, 14:48:10 »
no dobra tyle to ja wiem czym zajmuje sie te biuro....ale jeszcze jeden watek, bo ja juz tam powypelnialam papiery ale umowy jeszcze nie mam, bo jest takie cos...-mianowicie wiaze sie to zmoim pozwoleniem-ktorac z firm musi dac gwarancje Vikar buro ze zatrudnia mnie na minimum 30 godz tyg, bo to jakis wymog na pozwolenie.....no i jak to teraz bedzie?bo oczywiscie juz sie pozytywnie nastawilam ale jestem ciekawa czy ktoras z firm sie zgodzi na taki uklad,-zaznaczam ze pracownik vikar büro jest w trakcie zalatwiania a ja czekam na telefon jak na zbawienie......hmmmm doczekam sie telefonu ze moge przyjezdzac podpisac umowe czy nie..... ::)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

poloniainfo.dk

Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Wrz 2007, 14:48:10 »

 

zameldowanie

Zaczęty przez jacek336Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2138
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2008, 20:12:05
wysłana przez jacek336
zameldowanie

Zaczęty przez funiaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2237
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2012, 23:18:01
wysłana przez funia
Zameldowanie.

Zaczęty przez Kasia i RadekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3969
Ostatnia wiadomość 12 Maj 2014, 21:04:56
wysłana przez farvela
CPR a zameldowanie

Zaczęty przez NemeczekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3496
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2015, 18:01:29
wysłana przez zaq
Zameldowanie w Danii,praca w Malme.

Zaczęty przez KajkoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2719
Ostatnia wiadomość 25 Wrz 2009, 14:23:09
wysłana przez Kajko